Смекни!
smekni.com

Ціноутворення при виході на міжнародний ринок (стр. 5 из 7)

Для ТОВ “АКК” актуальною є сировинна проблема. Постачання сировини і комплектуючих здійснюються з таких країн, як: Росія, Німеччина, Австрія, Франція, Корея. Крім кооперації з російськими підприємствами ТОВ “АКК” співробітничає з компаніями м. Бердянська, що дозволяє зменшити навантаження на підприємство, шляхом розміщення замовлень на комплектуючі.

Рис.2.2 Географічна структура імпорту ТОВ "АКК"

Вироблена підприємством кабельно-провідникова продукція (табл.2.4) широко використовується при будівництві надводних і підводних суден, на бурових платформах та інших промислових об'єктах з підвищеними вимогами до безпеки.

Таблиця 2.4.

Основні види кабелю, що виробляє "АКК"

Вид кабелю Тип кабелю
1 Суднові герметизовані СМПВГ-60, СМПВГ-100;
2 Суднові герметизовані для забортної прокладки КРНГ-60, КВДН-100, КВДГ-630,КВДГ-250, КВДН-630;
3 Суднові з температурою на жилі 85 градусів СПОВН, СПОВН-БГ, СПповн-БГ, КРРН, КРВН, КРВН-БГ, НРШМ-2М;
4 Суднові КНР, КНРк, КНРП, НРШМ,
5 Суднові СПОВ, СПОВ - 1, СПОВ-1М, КМПВ
6 Кабелі по жаростійкі (що зберігають працездатність при температурі 750 градусів протягом 3 х годин) КРК - FRHF
7 Кабелі суднові телевізійні, герметизовані КТСГМ-40, КСТ-9Г

Наявність відмінно оснащених цехів з виготовлення гумових сумішей, радіаційного модифікування поліетилену і волочильної ділянки дозволяє випускати продукцію високої якості і пропонувати її споживачам за оптимальною ціною.

Весь судновий кабель виробництва ТОВ "Азовська кабельна компанія" має сертифікат типового схвалення Російського Морського Регістру Судноплавства, система менеджменту якості сертифікована Російським морським регістром судноплавства на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001: 2000. На підприємстві постійно акредитований представник замовника, що гарантує високу якість продукції військового призначення. [17]

Поряд зі звичайним кабелем у гумі, пластику і поліетилені розроблений і випускається ряд кабелів з галогенних матеріалів з температурою на жилі 850° С, кабелі для портових кранів і пересувних механізмів. Вони ні в чому не поступаються кращим закордонним аналогам.

Спільно з інститутом кабельної промисловості (УкрНІІКП) був розроблений і впроваджений у виробництво кабель з унікальними властивостями - вогнестійкий, що відповідає вимогам МЕК 60331-21. Він витримує температуру 750-800° С відкритого полум'я протягом 3 годин, зберігаючи при цьому свою працездатність. Зараз цей кабель, в числі інших, поставляється на споруджувані бурові платформи в Балтійському морі та на Каспії.

Організаційна структура ТОВ “АКК” є горизонтальною, оскільки кількість управлінських рівнів невелика щодо числа відділів підприємства. Для даного підприємства така структура керування є найкращою, оскільки невелике число рівнів керування в умовах даного підприємства забезпечує присутність на щоденних зборах по підведенню підсумків робочого дня і постановці оперативних задач не тільки керівників вищої ланки, але і керівників середньої ланки, а також фахівців (дод.1).

ТОВ “АКК” реалізує ЗЕД лише у формі міжнародних операцій купівлі-продажу (режим експорт (10), імпорт (40), для здійснення яких використовує залізничний 15 %, автомобільний 80 %, морський 4 %, повітряний 1% вид транспорту (вид транспортування - прямий та комбінований (авто-авіа)).

Найчастіше постачання здійснюється за наступними умовами ІНКОТЕРМС: FCA, FAS, FOB, CIF, CPT, CIP, DAF, DDU. Основним видом платежу є банківський переказ. Міжнародне співробітництво представлено у формі промислового кооперування. [18]

2.2 Цінова політика та фактори, що впливають на формування ціни ТОВ "Азовська кабельна компанія"

Через обвал гривні ціни на КПП, виготовлену навіть за давальницьких умов в Україні, зросли. Причина все та ж - сировину для кабельної промисловості здебільшого імпортують. Це, зокрема, стосується алюмінієвої катанки, каучуків, добавок, що йдуть на виготовлення гумованого кабелю, технологічних мастил і навіть спеціальної крейди, яка також застосовується у виробництві кабелів.

Через те, що 40-60% собівартості вітчизняної кабельно-провідникової продукції становлять енергоресурси (виробництво дуже енергоємне), її ціна за окремими позиціями вища за імпортні аналоги. За кордоном можна купити кабель і дешевший (у Болгарії, Польщі), і якісніший (у Німеччині). Натомість вітчизняний товар порівняно охоче відвантажують за умов консигнації, тобто під реалізацію. Обережні іноземці на це не зважуються, майже завжди вимагають передоплату. [19. С.110]

Якість (особливо кабельних аксесуарів) для більшості вітчизняних виробників залишається проблемою. Наприклад, у Слов'янську побудовано завод, який почав випускати продукцію, що термоусаджується, - муфти, на зразок німецьких фірми "Райхем". Але, на думку замовників, ця продукція далека від німецького аналога, насамперед через вітчизняні полімери. Ясна річ, серйозні клієнти на кшталт АЕС залишають такі муфти поза увагою.

Утім, окремі виробники, як-от: "Катех", "Одесакабель", "Азовкабель" (АКК) і деякі інші, випускають продукцію світового рівня, причому деякі вже одержали міжнародні сертифікати з атестацією виробництва. За рік, згідно з прогнозами виробників, до 30% вітчизняної кабельно-провідникової продукції відповідатиме європейським стандартам. Розпочато виробництво оптико-волоконних кабелів за швейцарською технологією. [20. С.92]

Ще однією принадою КПП є те, що попит на неї майже не залежить від пори року, щоправда, з травня до жовтня дещо збільшується. Причому, як зазначають продавці, купують товар усієї номенклатури, хоча бувають періоди підвищеного попиту на окремі види кабелю, пов'язані, наприклад, з будівельним сезоном.

Участь у міжнародному бізнесі є серйозним викликом для будь якої компанії. Проте залучення в міжнародний бізнес - закономірна стадія розвитку більшості успішних компаній.

Вибір стратегії, що забезпечує просування і дистрибуцію продукції компанії, обумовлюється рядом чинників. Серед них можна виділити: досвід, одержаний на національному ринку; уявлення про цільовий ринок; особливості бізнесу (насамперед технології); мета компанії; ресурси, що знаходяться в її розпорядженні. На основі аналізу цих і інших чинників компанія ухвалює рішення про метод проникнення на новий ринок. [21. С.103]

Необхідно підкреслити, що дослідження про вибір стратегії проникнення компанії на цільовий ринок і методах розширення присутності на ньому повністю не закінчується. Управлінська практика свідчить, що у зв’язку з серйозними внутрішніми або зовнішніми змінами надалі стратегічні рішення нерідко коректуються.

Пошук шляхів присутності компанії на зовнішніх ринках передбачає: облік протекціоністських заходів, інтернаціоналізацію великих замовників компанії, проходження за конкурентами, політико - економічні, юридичні та інші зміни. З другого боку, виникає потреба вивчення сприятливіших умов для виробництва і реалізації продукції з метою зниження витрат, можливостей посилення мотивації, варіантів досягнення специфічної конкурентної переваги та інших чинників. [22. С.82]

Сьогодні на світовому ринку здебільшого склалася певна структура цін, що визначається і підтримується великими фірмами-виробниками й експортерами товарів у галузях, а дрібні і середні компанії вважають за краще використовувати зважену цінову політику "слідування за лідером".

Суть цілеспрямованої цінової політики ТОВ "АКК" полягає в тім, щоб установлювати на товари фірми такі ціни і так варіювати їх у залежності від положення на ринку, щоб опанувати його визначеною часткою, забезпечити намічений обсяг прибутку і вирішувати інші стратегічні й оперативні задачі. Важливою зміною в ціновій політиці керівників ТОВ "АКК", є посилення орієнтації на ринкові ціни. Проведення маркетингових досліджень службою маркетингу при ТОВ "АКК" і співробітництво з ведучими дослідницькими центрами, використання різних дайджестів оглядів ринків по міжнародній мережі Internet дозволяють вивчати не тільки фактичний стан ринку, але і визначати його перспективи, робити прогнози. Формування цін на каучук і пластикат у компанії й інших виробниках цієї продукції в Україні відбуваються у відповідності з наступними принципами. Оскільки реалізація цих основних видів продукції відбувається переважно за рубіж, ціни повинні орієнтуватися на світовий рівень. Отже, формування ціни на ці продукти змінює свої підходи: не витрати диктують ціни, як при планових, а навпаки, рівень цін, що склався на ринку, визначає рівень витрат. ТОВ "АКК" реалізує свою продукцію за цінами, що встановлюються самостійно чи на договірній основі. [23. С.56]

На ринках ТОВ "АКК" постійно зіштовхується з конкуренцією у всіляких її проявах: пряма конкуренція - фірми, що випускають аналогічні продукти зі схожими технічними показниками; непряма конкуренція - фірми, що випускають інші види продукції. Це все не опосередковано впливає на процес формування ціни на підприємстві.