Смекни!
smekni.com

Особливості обслуговування споживачів у спеціалізованих підприємствах ресторанного господарства (стр. 6 из 6)

Підвищення ефективності та якості роботи підприємства в умовах ринкової економіки можна досягти лише шляхом поєднання прогресивної техніки й технології з раціональною організацією виробництва і праці, тобто впровадження менеджменту.

Система показників оцінки економічної ефективності менеджменту

Загальні показники.

1. Виробництво продукції на 1 грн. витрат;

2. Відносна економія основних виробничих фондів, нормативних коштів, матеріальних витрат, фонду оплати праці;

3. Собівартість;

4. Рентабельність;

5. Прибуток;

Частка збільшення виробництва продукції за рахунок підвищення продуктивності праці

1. Економія чисельності працівників;

2. Зниження трудомісткості виробів основних виробничих фондів;

3. Приріст обігових коштів стосовно приросту товарної продукції;

4. Відношення приросту прибутку до капітальних вкладень, які його зумовили;

5. Питомі капітальні вкладення до приросту продукції ;

6. Термін відшкодування капітальних вкладень - відношення їх до суми приросту одержаного прибутку

Відношення темпів приросту матеріальних витрат до темпів приросту товарної продукції

За всіма технічними, технологічними та організаційними заходами, передбаченими стратегією (бізнес-планом), визначаються також показники: умовно-річна економія; економія до кінця року; перехідна економія. Умовно-річна економія - економія від впровадження того чи іншого заходу за рік (12 міс), його використання у виробництві. Розраховується через показник зниження собівартості і річний випуск продукції. Цей показник є базовим для оцінки економічної значущості заходів з організації виробництва, а також визначення терміну відшкодування витрат на їх реалізацію.

"Ефект" і "ефективність" - різні поняття. Економічний ефект - це результат праці людини в процесі виробництва матеріальних благ (кількість випущеної продукції, приріст знову створенім вартості в народному господарстві).

Але ефект сам по собі недостатньо характеризує діяльність людини. Для більш повної її характеристики важливо знати, з якими витратами отриманий різний ефект, і навпаки, той самий ефект може бути досягнутий з різними витратами праці. Ціль суспільного виробництва - одержання більшого ефекту з найменшими трудовими, матеріальними і грошовими витратами. Тому необхідно отриманий результат порівняти з тими витратами, за допомогою яких він отриманий, тобто віднести ефект до витрат, зіставити одну абсолютну величину (ефект) з іншою абсолютною величиною (витрати). Таке зіставлення дає відносну величину (ефективність).

Удосконалення системи управління не тільки призводить до підвищення продуктивності праці управлінського персоналу, а й сприяє кращій організації та підвищенню результативності праці всіх працівників підприємства, зростанню виробітку, скороченню простоїв людей, техніки тощо.

Удосконалення управління виробництвом дозволяє якісно приймати управлінські рішення, підвищувати оперативність у вирішенні виробничо-господарських завдань, бізнесу і перспективи його розвитку.

Основним показником оцінки ефективності ринкової діяльності компанії є нарощування прибутку від вкладення капіталу за конкретний період. Тому будь-які управлінські інновації звичайно націлені на підвищення ефективності бізнес-процесів і вимагають вкладення капіталу. Звідси рішення приймаються з урахуванням намічуваних фінансових результатів, термінів і можливих ризиків і повинні гарантувати таку ефективність використання вкладень, що намічається програмою.


Висновок

Досліджено ринок ресторанного господарства в сфері спеціалізованих підприємств, але щоб зрозуміти дослідження треба все розкласти по поличкам. Загальна економічна характеристика підприємства на даному етапі задовільна, але ще є над чим працювати. За короткий проміжок часу в країні було багато змін, до яких ресторанне господарство не було готове. Наприклад: епідемія грипу, яка продовжувалась не два дні а місяць карантинного режиму плюс ще вибори, морози які були також відобразились на підприємстві. З огляду всього до цього не був готов ніхто, це видно з продажу, середнього чек і т. і., самий головний показник це відвідувачі, які за цей період зменшилися.

На підприємстві є над чим працювати, перше – це чистота в приміщенні не тільки в зовнішніх; друге – персонал, треба підбирати персонал як кажучи під заклад, на даний момент я б змінила деяких працівників; третє – обслуговування повинно бути на кращому рівні, звичайно це не ресторан, але не заклад фаст-фуду; четверте – одяг обслуговуючого персоналу, повинен бути з логотипом та приємних кольорів; п’яте – зручний графік роботи закладу та персоналу, з розвозкою по домівках; шосте – належна заробітна платня в залежності з займаємої посади; сьоме – внесення змін в меню, новинки; восьме – дизайн приміщення теж багато чого вирішує, він створює атмосферу закладу з допомогою якого збільшиться чи зменшиться кількість відвідувачів.

Основна проблема роботи закладу це може бути не бажання працювати персоналу, таке буває, але ми повинні цього не допустити, для цього в нас є все, тобто – книги, тренінги, виставки, закордонний досвід (але обов’язково ми повинні звертати увагу на менталітет люди, тобто з якої країни, це є важливе значення), інші заклади де ми можемо вчитися на інших помилках, навчальні заклади з профілю, а також на даному етапі дуже багато спеціалістів тільки ми до них повинні прислуховуватися.

Це заклад на порозі змін, з допомогою яких він покращить своє існування та створення мережі закладів по Києву.


ЛІТЕРАТУРА

1.Оробейко Е.С. Шредер Н.Г. Организация обслуживания: рестораны и бары. – М., 2006. – 320 с

2. Белошавка М.И. Технология ресторанного обслуживания. – М., 2003. – 357 с

3. Браун Г. Хернер К. Настольная книга официанта.: Справочник.: пер с англ. – Ростов –на – Дону.: Издательство «Феникс», 2003.-320с.

4. Волкова И.В., Миропольский Я.И., Мумрикова Г.М. Ресторанный бизнес в России: с чего начать и как преуспеть. – М: Издательство «Флинта», 2002. - 184 с.

5. Кучер Л. С., Шкуратова Л. М. Организация обслуживания общественного питания: Учебник. — М.: Издательский Дом «Деловая литература», 2002. — 544с.

8. Газета «Ділова Столиця»

9. Підручники Туризм Основи економіки готельного та ресторанного господарства.


Додаток 1

Організаційна структура підприємства.

Генеральний директор компанії
Керуючі закладу
Старший кухар
Відділ доставки(диспетчер)
Курь’єри

Старший офіціант Бармен Кухар гарячого процесу Кухар холодного процесу Піца - пекар

посудомийниця офіціант Практикант

Додаток 2

Звіт з праці

Посади напідприємстві: Вкількості стать Вік
1 Куруючи 2 ж 25-30
2 Старший кухар 1 Ч 25-30
3 Старший офіціант 2 Ж 25-30
4 Бармен 2 Ч 25-30
5 Кухарі 4 3 - ж1 - ч 18-25;25-30;30-40;
6 Піца – пекарі 4 2 - ч2 - ж 19-25;
7 Посудомийниця 2 ж 30-40;50-60;
8 Офіціанти 8 5 - ж3 - ч 18-25;25-30;
9 Диспетчер(з відділу доставки) 1 ж 50-60;
10 Кур’єри 4 ч 19-25;30-40;
11 Практиканти 4 ч 16-18;
12 Бухгалтер(по сумісництву) 1 ж 40-50;

Додаток 3

Штатний розклад

Посада Кількістьднів Час приходу Час уходу
Керуюча 3 11:00 23:30
Старший кухар 5 9:00 17:00
Кухар 3 9:30 22:00
Піца-пекар 3 9:30 22:00
Бармен 3 10:00 22:00
Старший офіціант 3 11:00 22:00
Офіціант 3 9:0010:0012:0013:00 20:0022:0023:0023:00
Посудомийниця 2 9:00 22:00
Диспетчер 30 10:00 22:00
Кур’єри 2 10:00 22:00