Смекни!
smekni.com

Статистична звітність в суді (стр. 3 из 4)

в) конфіскацію майна.

У розділі А "Рух документів" обліковується загальна кількість виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою на підставі винесених судами: - рішень, ухвал, постанов судів у цивільних справах у частині майнових стягнень; - вироків, ухвал, постанов судів у кримінальних справах у частині майнових стягнень; - постанов судів у частині майнових стягнень у справах про адміністративні правопорушення. Після вступу вироку в законну силу картки зберігаються в окремих нарядах (один наряд - де збитки відшкодовано, другий - де збитки не відшкодовано). На всі суми, що не відшкодовано, виписуються виконавчі листи та створюються контрольні і зведені контрольні переведення, ведення яких передбачено Інструкцією з діловодства в судах.

Звіт за формою N 12-А "Звіт судів щодо застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру" складається на основі обліково-статистичних карток на неповнолітніх, до яких застосовано примусові заходи виховного характеру, що передбачені Інструкцією з діловодства в судах. Звіт містить дані про кількість справ, що надійшли до суду в порядку ст. 73 КПК України для застосування примусових заходів виховного характеру; ст. 9 КПК України для вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру; та справ стосовно неповнолітніх, що надійшли з обвинувальним висновком, але при розгляді яких суд прийшов до висновку про можливість виправлення неповнолітнього без застосування кримінального покарання і до яких застосовано примусові заходи виховного характеру. Наприклад у рядку 15 цього звіту окремо виділяються справи, що надійшли до суду в порядку ст. 7 КПК України, стосовно осіб, які вчинили суспільно-небезпечні діяння у віці від 11 років до виповнення віку, з якого можлива кримінальна відповідальність.

Звіт за формою N 16 "Звіт про направлення до ЛТП" складається на основі обліково-статистичних карток, що заповнюються на кожну особу, стосовно якої судом вирішується питання про її направлення до лікувально-трудового профілакторію.

Звіт за формою N 17 "Звіт про виконання Законів України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" та "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" у процесі провадження справ судами" у якому дано перелік осіб, щодо яких Законом України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" установлено систему особливих заходів державного захисту працівників суду від перешкодження виконанню покладених на них законом обов'язків і здійсненню наданих прав, а так само від посягань на життя, здоров'я, житло і майно зазначених осіб та їх близьких родичів у зв'язку із службовою діяльністю цих працівників, зокрема при провадженні та розгляді судових справ (кримінальних, цивільних та інших) у всіх інстанціях. У ньому обліковуються особи, щодо яких здійснено посягання на життя, здоров'я, житло і майно або є дані, що свідчать про наявність реальної загрози їх життю, здоров'ю, житлу, майну, зокрема: а) заява самої особи; б) звернення керівника відповідного органу; в) отримання оперативної та іншої інформації про наявність загрози життю, здоров'ю, житлу і майну осіб, які підлягають захисту, чи інших перешкод щодо виконання їх обов'язків.

2. ОБОВ’ЯЗКИ ГОЛОВИ, СУДДІВ, ПРАЦІВНИКІВ СУДУ ЩОДО ВЕДЕННЯ СТАТИСТИЧНОЇ ЗВІТНОСТІ

Відповідно до Закону України "Про судоустрій України" та Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182 (із змінами), з метою удосконалення організації діловодства в місцевих загальних судах Наказом Державної судової адміністрації України від 17 лютого 2005 року N 20, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 березня 2005 р. за N 346/10626 затверджено Тимчасову інструкцію з діловодства в місцевому загальному суді (далі - Інструкція).

На юридичне управління покладено організацію вивчення Інструкції працівниками відповідних структурних підрозділів центрального апарату Державної судової адміністрації України.

На управлінню документального забезпечення та контролю за виконанням покладено доведення наказу до відома начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління державної судової адміністрації), голів місцевих військових судів гарнізонів.

Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації необхідно організувати вивчення Інструкції працівниками територіальних управлінь державної судової адміністрації та довести його до відома голів місцевих загальних судів (крім військових).

Рекомендовано головам місцевих загальних судів організувати вивчення Інструкції суддями та працівниками апарату судів.

Контроль за виконанням цього наказу покладено на першого заступника Голови Державної судової адміністрації України.

Тимчасова Інструкція з діловодства в місцевому загальному суді встановлює загальні правила ведення судового діловодства в районних, районних у містах, міських, міськрайонних судах, військових судах гарнізонів (далі - суди) і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до відправлення або передання в архів, звернення до виконання судових рішень.

Положення цієї Інструкції поширюються також і на організацію роботи з документами, що створюються і опрацьовуються засобами обчислювальної, комп'ютерної та електронної техніки. Комп'ютерні (автоматизовані) технології обробки документної інформації повинні відповідати вимогам державних стандартів та Інструкції.

Порядок ведення діловодства, що містить інформацію з обмеженим доступом, діловодства за зверненнями громадян і діловодства з питань роботи з кадрами визначається чинним законодавством України.

Прийняття вхідної кореспонденції з ознаками підозрілих вкладень здійснюється із суворим додержанням чинного законодавства України.

Установлена Інструкцією система судового діловодства є обов'язковою для всіх працівників суду. В окремих судах, перелік яких визначається Державною судовою адміністрацією України (модельні суди), судове діловодство може здійснюватися відповідно до іншого чинного законодавства України.

Організаційне керівництво діяльністю суду здійснює голова відповідного суду.

Організацію діловодства в суді відповідно до цієї Інструкції забезпечує керівник апарату (завідуючий секретаріатом) суду або інший працівник апарату суду, який виконує його обов'язки (далі - керівник апарату суду).

Керівник апарату суду підпорядковується голові суду і координує свою діяльність з відповідним територіальним управлінням державної судової адміністрації.

Керівник апарату суду ознайомлює всіх працівників апарату суду з нормативно-правовими актами і методичними матеріалами з діловодства.

Усі працівники апарату суду зобов'язані виконувати вимоги Інструкції, є відповідальними за збереження процесуальних та інших документів, а також за нерозголошення інформації, що міститься в них.

Обов'язки, права і відповідальність працівників апарату суду визначаються їх посадовими інструкціями, що затверджуються наказом голови суду.

За порушення вимог Інструкції працівники апарату суду притягаються до відповідальності в порядку, установленому чинним законодавством України.

У разі звільнення працівника, а також у разі його відпустки, відрядження чи тривалої відсутності з різних причин усі одержані ним для виконання службові документи за вказівкою керівника апарату суду передаються особі, яка його заміщає.

Приймання громадян у суді здійснюється згідно з Правилами внутрішнього розпорядку суду, затвердженими наказом голови суду, та відповідними законами України. Графік приймання громадян і Правила внутрішнього розпорядку суду вивішуються в суді на спеціально пристосованому стенді (дошці об'яв суду).

Діловодство суду ведеться державною мовою.

Оформлення організаційно-розпорядчих документів, створюваних у результаті діяльності суду, здійснюється відповідно до Національного стандарту України, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 N 55.

Усі журнали прошнуровуються і скріплюються гербовою печаткою, а також підписом голови суду; кожен аркуш журналу повинен бути пронумерований.

Заповнення форм статистичної звітності, статистичних карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні справи, та карток обліку сум шкоди, заподіяної злочинами, регламентується відповідними інструкціями.

3. ОБЛІК ЗАКОНОДАВСТВА І СУДОВОЇ ПРАКТИКИ В СУДІ. КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ РОБОТИ СУДУ

Наказом Державної судової адміністрації України від 22 липня 2004 року № 127/204 затверджено Інструкцію про порядок використання комп`ютерних програм у центральному апараті Державної судової адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації та судах загальної юрисдикції України. (далі Інструкція) розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 09 2003 року № 1433 «Про затвердження Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади».

Інструкція визначає процедуру використання коп`ютерних програм як об`єктів авторського права в центральному апараті Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України), територіальних управлінь Державної судової адміністрації (Далі – органи Державної судової адміністрації) та місцевих і апеляційних судах (далі – суди).

Керівники органів Державної судової адміністрації та судів ознайомлюють усіх прийнятих на роботу осіб з вимогами цієї інструкції.

Керівники органів Державної судової адміністрації, голови судів визначають відповідальних ( підрозділ, окремих працівників) за дотриманням вимог законодавства з питань правової охорони комп`ютерних програм під час їх придбання, встановлення, використання, обліку та інвентаризації і передають їх списки електронною поштою на відповідну адресу.