Смекни!
smekni.com

Оптимальне управління діяльністю авіакопанії засобами гетерогенних комп’ютерних мереж (стр. 8 из 14)

ADSL2 спеціально розроблявся для поліпшення швидкості і дальності ADSL, в основному для досягнення кращої продуктивності на довгих лініях з перешкодами. ADSL2 може досягати швидкостей прийому і передачі 12 Мбіт/с і 1 Мбіт/с відповідно, залежно від дальності і інших чинників. Це стало можливим завдяки використанню ефективніших методів модуляції, зменшенню кількості службової інформації, збільшенню ефективності кодування, і застосуванню розширених алгоритмів обробки сигналу. У даній роботі проектується підсистема кампусу, вона характеризується великою кількістю відгалужень кабелю. Кабель, використовуваний в такій проводці, повинен володіти зручністю прокладки в приміщеннях і зручністю виконання відгалужень. Корпуси центрального офісу сполучені між собою за допомогою волоконно-оптичної лінії зв'язку (ВОЛЗ) (Рис. 2.3) – це вид системи передачі, при якому інформація передається по оптичних діелектричних хвилеводах, відомих під назвою «оптичне волокно». ВОЛЗ в основному використовуються при побудові об'єктів, в яких об'єднується багатоповерхова будівля або будівля великої протяжності, а також при об'єднанні територіально-розрізнених будівель.

Переваги ВОЛЗ:

Широка смуга пропускання – обумовлена надзвичайно високою частотою 1014Гц, що несе. Це дає потенційну можливість передачі поодинці оптичному волокну потоку інформації в декілька терабит в секунду.

Мале загасання світлового сигналу у волокні. Мале загасання і невелика дисперсія дозволяють будувати ділянки ліній без ретрансляції протяжністю до 100 км. і більш.

Низький рівень шумів у волоконно-оптичному кабелі

Висока перешкодозахисна.

Мала вага і об'єм.

Висока захищеність від несанкціонованого доступу.

Гальванічна розв'язка елементів мережі

Тривалий термін експлуатації.


Рис. 2.1. Загальна схема розташування офісів

Рис. 2.2. Структурна схема організації


Рис. 2.3. Схема з'єднання корпусів центрального офісу

2.2.2 Вибір активноного комунікаційного устаткування

Центральний офіс в Києві складається з 4 корпусів, в кожному корпусі різна кількість робочих станцій. Розглянемо кожну будівлю окремо. На структурній схемі (Рис. 2.4) зображений головний корпус. У нім розташовується 8 серверів, 325 хостів з них 180 на 1-му поверсі і 145 на 2-му поверсі. Розглянемо докладніше активне комунікаційне устаткування. Сигнал від провайдера поступає на маршрутизатор Cisco 2821.

Маршрутизатор – це пристрій мережевого рівня еталонної моделі OSI, що використовує одну або більш за метрики для визначення оптимального шляху передачі мережевого трафіку на підставі інформації мережевого рівня. З цього визначення витікає, що маршрутизатор, перш за все, необхідний для визначення подальшого шляху даних, посланих у велику і складну мережу. Користувач такої мережі відправляє свої дані в мережу і указує адреса свого абонента. І все. Дані проходять по мережі і в крапках з розгалуженням маршрутів поступають на маршрутизатори, які якраз і встановлюються в таких крапках. Маршрутизатор вибирає подальший якнайкращий шлях. То, який шлях кращий, визначається кількісними показниками, які називаються метриками. Кращий шлях – це шлях з найменшою метрикою. У метриці може враховуватися декілька показників, наприклад, довжина шляху, час проходження і так далі

Серія Cisco 2800 є маршрутизаторами з інтеграцією сервісів (ISR), оптимізовані для безпечної передачі даних, голосу і відео на швидкості каналу зв'язку. В порівнянні з серією Cisco 2600, серія Cisco 2800 забезпечує більш ніж п'ятикратне зростання продуктивності, нові інтегровані сервіси і значно збільшену щільність інтерфейсів при збереженні зворотної сумісності з більш ніж 90 існуючими модулями, доступними сьогодні для маршрутизаторів серії Cisco 1700 і 2600.

Серія Cisco 2800 відрізняється гнучкою модульною конструкцією. Маршрутизатори мають інтегровані засоби апаратного прискорення шифрування, забезпечують функціональність системи виявлення вторгнень і міжмережевого екрану. Основні характеристики вибраної моделі можна подивитися в таблиці 2.10.

Таблиця 2.10. Основні характеристики маршрутизатора Cisco 2821

Cisco 2800 Series Cisco2821
Пам'ять DRAM За умовчанням: 256 MB Максимум: 1 Gb
Пам'ять Compact Flash За умовчанням: 64 MB Максимум: 256
Вбудовані USB 1.1 ports 2
Вбудовані порти LAN 2–10/100/1000
Вбудований слот AIM 2
Кількість слотів для інтерфейсних модулів 4 слота, всі слоти підтримують HWIC, WIC, VIC, або VWIC типи інтерфейсних модулів
Слоти для мережевих модулів 1 слот, підтримує NM або модулі NME
Extension Voice Module Slot 1
PVDM (DSP) слоти на материнській платі 3
Вбудоване апаратне прискорення шифрування Так
Вбудована підтримка VPN DES, 3DES, AES 128, AES 192, AES 256
Консольний порт управління 1
Auxiliary порт (up to 115.2 kbps) 1
Мінімальна версія ПО Cisco 12.3 (8) T

Маршрутизатор Cisco 2821 сполучений з комутатором 3 рівні Cisco Catalyst 3560G-48TS.

Мережевий комутатор або свитч (жарг. від англ. switch – перемикач) – пристрій, призначений для з'єднання декількох вузлів комп'ютерної мережі в межах одного сегменту. На відміну від концентратора, який поширює трафік від одного підключеного пристрою до всіх останніх, комутатор передає дані тільки безпосередньо одержувачеві. Це підвищує продуктивність і безпеку мережі, позбавляючи решту сегментів мережі від необхідності (і можливості) обробляти дані, які їм не призначалися. Комутатори підрозділяються на керованих і некерованих (найбільш прості). Складніші комутатори дозволяють управляти комутацією на канальному (другому) і мережевому (третьому) рівні моделі OSI.

Управління комутатором може здійснюватися за допомогою протоколу Web-интерфейса, SNMP, RMON (протокол, розроблений Cisco) і тому подібне Багато керованих комутаторів дозволяють виконувати додаткові функції: VLAN, QOS, агрегація.

Складні комутатори можна об'єднувати в один логічний пристрій – стік, з метою збільшення числа портів (наприклад, можна об'єднати 4 комутатори з 24 портами і отримати логічний комутатор з 96 портами).

Catalyst 3560 – серія комутаторів Ethernet з фіксованою конфігурацією, що підтримує стандарт IEEE 802.3af (Power over Ethernet), а також Cisco Inline Power (prestandart POE). Комутатори серії призначені для застосування на рівні доступу. Ідеально підходять організаціям, що використовують мережеву інфраструктуру для впровадження нових продуктів, наприклад IP телефонів, точок радіодоступу, систем управління будівлею, відеокамер і так далі.

Основні особливості:

Високошвидкісна маршрутизація трафіку: завдяки технології Cisco Express Forwarding (CEF) серія Catalyst 3560 забезпечує високопродуктивну маршрутизацію трафіку IP.

Висока безпека: підтримка протоколу 802.1х, функціональність Identity-Based Networking Services (IBNS), списки доступу для трафіку, комутованого на другому рівні (VLAN ACL), на третьому і четвертому рівнях (Router ACL).

Висока доступність: для захисту від збоїв внутрішніх блоків живлення комутатори підтримують резервну систему живлення Cisco Redundant Power System 675 (RPS 675).

Таблиця 2.11. Основні характеристики комутатора Cisco Catalyst серії 3560

Catalyst 3560–24PS Catalyst 3560–48PS
Кількість портів Fast Ethernet 10/100 TX 24 48
Кількість портів Gigabit Ethernet SFP 2 4
Пропускна спроможність, Гбіт/с 8,8 17,6
Продуктивність маршрутизації, млн. пак/с 6,6 13,1
Тип ранков VLAN 802.lq, ISL
Тип ПЗ SMI або EMI
Об'єм flash-памяти, Мб 16
Об'єм ОЗП, Мб 128
Розміри (Вхшхг), дюймів 1,73х7,50х11,81 1,73х17,50х14,85

На даному комутаторі третього рівня буде встановлено програмне забезпечення Enhanced Multilayer Software Image (EMI) – включає розширену підтримку QOS, списки доступу, можливість статичної маршрутизації і маршрутизації за допомогою протоколу RIP. Забезпечує розширену функціональність корпоративного класу, включаючи апаратну маршрутизацію одноадресного (unicast) і багатоадресного (multicast) трафіку IP, PBR, протокол WCCP.

Якщо подивитися на структурну схему (Рис. 2.4), ми бачимо, що комутатор третього рівня Catalyst 3560G-48TS сполучений з комутаторами другого рівня Catalyst 2950SX-48 (24) – Sl.

Комутатори серії Catalyst 2950 є сімейством комутаторів як з фіксованою конфігурацією, так і стекируемо. Комутатори мають порти Fast Ethernet і Gigabit Ethernet, призначені для підключення користувачів в мережах невеликого і середнього розмірів.

Основні особливості

Висока безпека: підтримуються функціональність Port Security, Private VLAN Edge, протокол 802.1x, аутентифікація користувачів на серверах TACACS+ або RADIUS. Серія Catalyst 2950 з ПЗ Enhanced Image (EI) також підтримує фільтрацію трафіку за допомогою апаратної реалізації параметрів управління доступом (ACP) на 2, 3 і 4 рівнях, списки доступу, засновані на часі або на значенні DSCP.