Смекни!
smekni.com

Ділова гра як новітня методика вивчення "1С: Підприємство 7.7" (стр. 2 из 7)

На закладці "Додатково" визначаються бухгалтерський рахунок витрат, на який списується сума комунального податку, аналітика цього рахунка, рахунка обліку валових витрат. Для введення елемента в табличну частину документа клацніть мишею в першому рядкові стовпчика "Співробітник" і з довідника "Співробітники", що відкрився, виберіть необхідний елемент.

Для автоматичного заповнення списку співробітників можна скористатися кнопкою "Заповнити". Документ внесе в табличну частину усіх працівників організації, і заповнить графи "Нараховано" відповідно до окладу, зазначеного для співробітника в довіднику "Співробітники" (розміру авансу для виду виплати "Аванс") і числа відпрацьованих днів співробітником, зазначеному в графі "Дн.".

При введенні залишків відповідно до умови ділової гри в документі "вручну" заповнюється тільки стовпчик "Залишилось виплатити".

Для введення нової ручної операції виконують команду "Документи - Операція".

Розділ 1. Роль головного бухгалтера

Дія здійснення ділової гри були визначені основні задачі відповідно до обраної ролі, а також основні інструменти по їх вирішенню. Перелік задач для вибраних ролей наведені в таблицях 1.1 і 1.2 відповідно.

Таблиця 1.1

Задачі головного бухгалтера

Роль Задачі бухгалтерського обліку Документи необхідні для реалізації даної задачі
Головний бухгалтер 1. Облік грошових коштів Платіжне доручення Банківська виписка
2. Облік капіталу Статутні документи
3. Облік фінансових результатів Головна книга

Основними завданнями роботи головного бухгалтера є облік банківських операцій, закриття рахунків та формування фінансової звітності.

Введення залишків в господарстві проводилося за участю всіх призначених працівників.

Усі залишки вводяться на 28.02.2009 року. Для цього встановлюємо робочий період. Для цього входимо у пункт головного меню "Сервіс" і вибираємо підпункт "Параметри". Викликаємо лівою кнопкою мишки кладку "Загальні" і у полі "робоча дата" встановлюємо 28.02.2009 року потім натискаємо на кнопку "Примінити" і кнопку "Ок". І Введення залишків по рахунку 12, 14, 40, 41, 15 тощо здійснюється через пункт меню "Документи" - "Допоміжні документи " - "Введення залишків без аналітики.

У плані рахунків робимо відповідні зміни для утримання з заробітної плати. Настройка рахунка 65 свідчать, що даний рахунок буде мати слідуючі субрахунки:

6510Збір на державне пенсійне страхування

6511Утримання на державне пенсійне страхування

6520Збір до фонду соціального страхування

6521Утримання до фонду соціального страхування

6530Збір на випадок безробіття

6531Утримання на випадок безробіття

Ці настройки рахунку нам необхідні для правильного і коректного нарахування заробітної плати та правильного утримання з заробітної плати у відповідні фонди. Також для ефективного проведення зборів на державне пенсійне страхування, до фонду соціального страхування та до фонду на випадок безробіття.

Рахунок також має таку характеристику:

-є активно-пасивний;

-на рахунку ведеться аналітичний облік у розрізі одного субконто;

-вид субконто - "Налоги и отчисления".

Підставою для введення операцій по розрахунковому рахунку є банківська виписка з розрахункового рахунка. Це багаторядковий документ, кожен рядок якого відображує один факт приходу (витрат) коштів. До банківської виписки прикладаються копії документів, на підставі яких виконано зарахування на рахунок або списання з рахунка визначеної суми.

Документ дозволяє обробляти як гривневі, так і валютні виписки. Поле введення реквізитів розрахункового рахунка заповніть вибором з довідника "Банківські рахунки". Якщо вибирається "Розрахунковий рахунок" - гривневий і номер рахунка 311, то обробляється гривнева виписка. Якщо вибирається валютний розрахунковий рахунок, то в полі номер рахунку вказується рахунок 312.

Для введення в табличну частину нового рядка потрібно натиснути клавішу Ins чи кнопку ("Новий рядок") панелі інструментів вікна документа, при цьому відразу активізуються поля введення інформації в графи:

• "Надходження/Витрата" (вид операції руху по розрахунковому рахунку);

• "Рахунок", "Субконто" (конкретний контрагент);

"Договір" (оскільки дана сума не включає податок на додану вартість то для конкретного контрагента створюємо договір в якому вказуємо процент ПДВ по даному договору). Договори для конкретного контрагента створюються шляхом вибору меню "Довідники" "Контрагенти", де вибираємо потрібного контрагента та натискаємо кнопку "Угоди";

· Сума з ПДВ";

· "Сума ПДВ" обчислюється на основі договору;

· "Коментар" призначення платежу.

Звіт головного бухгалтера

Перш за все, головний бухгалтер створює в програмі "1С: Підприємство 7.7" нових користувачів відповідно до переліку ролей і наділяє їх відповідними правами. Порядок створення нових користувачів наступний.

Визначення набору прав реалізується з режимі конфігурування при допомозі наступної послідовності дій, В полі дерева конфігурації вибирається закладка „Права", розміщена в нижній частині вікна. Врезультаті відкривається вікно" яке містить список "Набори прав". В цьому списку повинен бути хоча б один запис". Адміністратор", Під адміністратором в даному випадку розуміють адміністратора комп'ютерної системи, який володіє всіма можливими правами доступу до інформації і її модифікації.

В існуючий список необхідно добавити шість нових наборів прав, які відповідають їх ролям в діловій грі.

Введення нового елементу а список здійснюється через меню „Дії - Новий", через контекстне меню чи при допомозі відповідної піктограми.

Нові елементи зручно перш за все наділити всіма правами. Для цього по черзі виділяють необхідні набори прав і звертаються до меню „Дії - Встановити всі права".

Створення списку користувачів. Поповнення списку користувачів здійснюється в режимі конфігурування. Для роботи із списком користувачів звертаються до меню „Адміністрування - Користувачі". Після відкриття списку в нього можна включити нових користувачів.

Процес включання нових користувачів здійснюється через меню „Дії - Новий" При цьому з'являється вікно властивостей, які дають можливість задати деякі атрибути для ідентифікації нового користувача.

В вікнівластивостей є дві закладки: „Атрибути" та „Роль". В першій обов'язково необхідновказати ім'я користувача, В заданому імені не повинно бути пробілів, крапок і інших роздільних знаків,тільки алфавітно-цифрові. В другій закладці Роль" обов'язково заповнюється поле „Права".

Крімтого необхідно вказати вид використовуваного інтерфейсу. Для цього в полі „Інтерфейс" вибирається значення „Основний".

Призначення прав групам користувачів. При створенні нових груп прав спочатку їм призначені всі можливі права. Тепер для кожної групи необхідно встановити заборони на виконання деяких дій. Для цього необхідно виконати наступне:

Знаходячись в списку набору прав, двічі клацають по набору прав. При цьому відкривається дерево мета даних. В списку метаданих вибирають гілку „Документи". Двічі клацають лівою кнопкою миші на назві потрібного документу, при цьому відкривається вікно, в якому перераховані всі можливі дії з даним документом. Спеціальною кнопкою знімають помітки зі всіх назв дій, представлених в списку, потім встановлюють прапорці проти необхідних дій. - Введення зареєстрованих користувачів до програми. Після збереження всіх введених змін при запуску програми „1С: Підприємство 7.7", буде запитуватись ім'я користувача.

Спочатку необхідно зайти в програму як адміністратор і в довіднику „Співробітники" занести імена введених користувачів в реквізит "Ім'я користувача".

Для входу в програму новому користувачу необхідно вибрати своє ім'я із списку, в залежності від ввібраного імені буде встановлений той набір прав, яким наділений конкретний користувач.

Для введення пароля необхідно звернутися до списку зареєстрованих користувачів (режим „Конфігуратора", меню „Адміністрування - Користувачі").

Потім, відмітивши клацанням миші ім'я конкретного користувача, ввійти в режим введення пароля („Дії - Змінити пароль") чи через контекстне меню.

В полі вікна, яке при цьому відкриється, вводять пароль. При введенні паролю кожний знак його відображається у вигляді "*". Це зроблено з метою захисту паролю, який являється пропуском в комп'ютерну систему.

Після виконання всіх дій вхід в програму під іменем конкретного користувача, як в режимі ведення бухгалтерського обліку, так і в режимі конфігурування, буде дозволений тільки після правильного вводу пароля.

Далі головний бухгалтер встановлює кодування інформації в довідниках програми "1С: Підприємство 7.7" в межах підпорядкування. Для цього необхідно: - зайти в програму "1С: Підприємство 7.7" в режимі "Конфігуратор";

- відкрити конфігурацію;

-відкрити гілку "Довідники";

-двічі клацнути на потрібному довіднику і в полі "Серії кодів" встановити опцію "в межах підпорядкування".

Після виконаних дій інформація у відповідному довіднику буде кодуватися по групам.

По виконанні вищеперерахованих дій, головний бухгалтер координує роботу працівників бухгалтерії, здійснює облік грошових коштів, банківських операцій, капіталу, фінансових результатів, складає бухгалтерську та податкову звітність.

Перед введенням будь-яких операцій, головний бухгалтер за допомогою ручних операцій вносить наступні залишки (табл.1.2):