Смекни!
smekni.com

Особливості національних кухонь різних країн світу на підприємствах ресторанного господарства (стр. 7 из 10)

Національним блюдом італійців є макарони, всі блюда з яких називаються загальним словом “паста”. Вони бувають всіх форм і розмірів, їх додають в супи, подають соусами або просто з сиром, запікають в духовці і навіть начиняють. Часто пасту подають у поєднанні з квасолею, горохом, цвітною капустою. З макаронних виробів дуже поширені спагеті - вид довгої вермішелі і каннеллоні - крупні порожнисті макарони. Спочатку каннеллоні відварюють до напівготовності, а потім наповнюють м’ясним фаршем, змішаним з дрібно нарізаними грибами, рубаною зеленню, яйцями і ін. добавками, і запікають в духовці.

Також популярні лазаньї (листкові запіканки з макаронного тесту, перешаровані м’ясним або овочевим фаршем з соусом бешамель і сиром) і равіолі з різними начинками (невеликі пельмені з макаронного тесту, які подають в томатному або вершковому соусі з тертим сиром). Дивно, але всі “пасти” з ароматними соусами в італійській кухні відносяться до перших блюд, як і супи. З супів обов’язково варто спробувати Мінестроне, який подають із зеленим італійським соусом “песто” (із зазвичай його готують з базиліка, оливкового масла і кедрових горіхів).

Супутник багатьох перших блюд - тертий сир Пармезан. Цей сир дозріває в підвалах не менші два роки і в результаті стає сухим, легко кришиться. Він може зберігатися місяцями, не втрачаючи своїх якостей.

Канапе з рікоттой

Наповнити готові кошики з тесту або намазати шматочки підсушеного хліба 1 ч л сира рікотта , змішаного з часниковим пюре .

Зверху покласти начинки (на вибір): копчений лосось, петрушку, шматочки огірка, ікра, маленькі черешневідні помідори, листя базиліка або салямі, оливки.

Для більш кремового варіанту спробуйте замінити рікотту маськарпоне.

Рігатоні з тефтелями з свинини і лимоном

На 4 порції:

Для тефтелею: 1 шматок білого хліба без кірки, 3 ст л молока, 400 гр (14 oz) свинячого фаршу, 1 лимон, цедра + 1 ст л соку, 1/2 яйця, 1 зубчик часнику, роздавлений, 1 ст л шавлії.

Для томатного соусу: 2 ст л оливкового масла, 1 цибулина, дрібно порізана, 1 зубчик часнику, роздавлений, 400 гр банка консервованих томатів, порізана

250 мл (9 fl oz) пасати, 2 ст л цукру, 400 гр (14 oz) рігатоні або пенне - короткі порожнисті макарони

В кухні народів скандинавських країн широко використовуються всі види рибних делікатесів, оселедець, блюда з риби, яловичини, круп, овочів. На сніданок рекомендується подавати холодне молоко або кефір, вершкове масло, каву з гарячим молоком (яке подається окремо), свіжу булочку. З перших страв подають український борщ, суп зі свіжої капусти, картопляні супи, бульйони. Порції перших страв повинні бути невеликими (300 г). Народи скандинавських країн люблять налисники зі сметаною, гречану розсипчасту кашу з маслом, бутерброди, холодні закуски. Обідають вони пізно, першу страву їдять один раз в день. Свіже молоко можна подавати і в обід і на вечерю. Із раціону виключають страви з творога і баранини. На десерт рекомендується подавати свіжі фрукти і ягоди, компоти з консервованих фруктів, морозиво, пудинг, торт, тістечка.

Австрійська кухня

Національна кухня австійців проста і вишукана.Вони автори рулетів,омлетів з начинками,багатьох видів печива.Сьогодні багато страв готуються в Україні і вони залишаються популярними,особливо в Західному регіоні на Львівщині.

З м’ясних страв люблять страви з яловичини та свинини особливо сало з капустою,гуляш зі свинини,телятини або яловичини. Люблять також соусні страви з м’яса. Споживають багато овочів,особливо капусти та картоплі. Картоплю смажать з кільцями ріпчастої цибулі,цей запах типовий для страв австрійської кухні. Приправи та прянощі застосовуються у поміркованій кількості. Основний гарнір часто складається з борошняних фрикадельок. Особливою повагою користується соус з кислої сметани,молочнокислі вироби,бутерброди,страви з яєць. Неабиякі шанувальник тістечок та легких солодких страв. Каву готують більш ніж п’ятдесятьма способами. Нею, як правило закінчують обід або вечерю.

В англійській кухні великий асортимент закусок, з яких важливе місце відведено рибним (окрім кетової ікри і заливної риби). Із других страв англійці віддають перевагу блюдам з вирізки яловичини, риби, панірованої в сухарях, жарених курчат. Всі страви з гарніром з овочів вони вживають з обмеженою кількістю соусів. З українських страв англійці люблять український борщ, котлети по-київські, голубці. Їм не слід пропонувати рибні супи, круп’яні гарніри, ковбаси, сосиски, пельмені, млинці. На сніданок можна рекомендувати вершкове масло, фруктовий чи томатний сік, шинку, омлет, джем, булочку, каву або чай з гарячим молоком (подається окремо); на обід – вершкове масло, овочевий салат, рибну гастрономію або відварену осетрину, бульйон чи пюре образний суп, м’ясне блюдо, мінеральну воду (Нарзан); на десерт – компоти , морозиво, желе, суфле, фруктові салати.

Краще, ніж власна слава

Часто доводиться чути, що нібито самі англійці не задоволені своєю кухнею. “Нажаль, це факт, що англійська кухня не має поняття про соуси. Ростбіф англійці готують без всяких приправ. Біфштекс смажать так довго, що він стає твердим, як підошва. І якщо трапляється, що залишається небагато м’ясного соку, то його зливають, щоб приготувати з нього ще і пудинг.

А фарш - національне блюдо англійців, який вони готують з рубаного м’яса, настільки позбавлений смаку, що його не може врятувати навіть будь-яка кількість перцю. З овочів англійцям відомі тільки ріпа і капуста, приготування яких теж гранично просто. Вони кидають ці овочі в каструлю з киплячою водою, а потім, вийнявши їх, подають до столу. Приготування салату доставляє ще менше клопоту. Салат миють і, посипавши листя злитиму, їдять”.

З такою іронією лондонський “Дейлі експрес” підводить підсумок опиту читачів про англійську кухню.

Але чи так погана англійська кухня насправді? Відповідь дійсних знавців її такий: “Вона набагато краща, ніж слава про неї”.

Англійці люблять посміятися з приводу своєї кухні. “У нас є стільки ж видів фаршу, скільки кухарів в країні, - говорять вони. - Є погані, є хороші! А якщо вам трапиться покуштувати справжній англійський ростбіф, ви самі зрозумієте, чому до нього не потрібний соус!”. Зверху хрустка скориночка, всередині соковитий і рожевий, і ніякого жиру, що вичахає на тарілці, - такий традиційний ростбіф з йоркширським пудингом. З перших страв найбільш розповсюджені прозорі бульйони, супи-пюре. До них окремо подають гарніри:куски звареного м’яса, яйце,локшину,свіжі овочі,а іноді-грінки,пиріжки. Тут вдають перевагу м’ятному соусу. Пудинги поливають коньячним соусом. Пшеничний та житній хліб використовують в незначних кількостях. Його замінниками є картопля,приготовлена по-англійські. З Борошняних виробів розповсюдженні пироги з листкового тіста,з м’яса або овочами,з фруктами,пудинги. Великим попитом користуються продукти моря.

Ростбіф

1 кг грудинки, сіль, жир для жарення.

М’ясо цілим шматком відбити, солити його не слід. Сковороду сильно розігріти і, поклавши на неї жир і м’ясо, засувати в сильно розігріту пекти Вся складність приготування ростбіфу полягає в тому, що м’ясо повинне відразу зажаритися з усіх боків і на нім повинна утворитися рум’яна хрустка скориночка. Смажити 10 мін, після чого посолити і, часто поливаючи соком, що виділився, продовжувати жарення ще 15 мін вже на невеликому вогні. Готове м’ясо повинне всередині залишитися соковитим і рожевим. Подавати ростбіф слід цілим шматком.

На гарнір до ростбіфу краще всього подати йоркширський пудинг.

У деяких областях Англії йоркширський пудинг подають на десерт, посипавши його цукровою пудрою. До цього можна ще подати тушковані фрукти.

Йоркширський пудинг

1 стакан муки, 2 яйця, 1/2 л молока

Все повільно перемішати (яйця заздалегідь збити) і приготувати тісто, яке ще півгодини повинне постояти. Потім розтопити жир на сковороді, влити в неї тісто і запекти в печі протягом 20-30 мин. Подавати зараз же, як тільки пудинг злегка осяде, йоркширський пудинг буде особливо хороший, якщо сковороду поставити під грати, на яких смажиться ростбіф, так, щоб жир по краплях стікав на сковороду, в якій ви маєте намір смажити пудинг. За 20 мін до закінчення жаренья м’яса влити підготовлене для пудингу тісто.

ШАРЛОТКА КОРОЛІВСЬКА, блюдо англійської кухні. Час приготування 6 годин 30 хвилин (5 годин займає охолоджування).

Для бісквіта: 6 яєчних жовтків, 100 г цукру, 1 столова ложка ванільного цукру, 4 яєчних білка, щіпка соли, 100 г муки, 25 г крохмалю.

Для прошарку: 480 г малинового повидла, 2 столових ложки малинового пюре.

Для крему: 7 пластинок желатину, 500 мл води, 4 яєчних жовтка, 100 г цукру, 1/2 стручка ванілі, сік 1 апельсина і 1 лимона, 250 мл сухого білого вина, 2 яєчних білка, 1 щіпка соли, 250 мл сливок.

Жовтки збивати міксером з 50 г цукру і ванільним цукром до тих пір, поки цукор не розчиниться повністю. Білки збити в круту піну з сіллю, цукор, що залишився, сипати в них цівкою, і продовжувати збивати. Духовку розігріти до 200-220 °С. Деко застелити кулінарним папером. Білки викласти на жовтковий крем. Посипати мукою і крохмалем і перемішати віночком. Бісквітну масу викласти на деко і пекти на середньому рівні духовки до золотистого кольору. Посипати цукром рушник, перекинути на нього бісквіт, зняти папір і накрити бісквіт вологим рушником. Повидло перемішати з малиновим пюре на слабкому вогні, протерти через сито і розподілити його на бісквіті.

Бісквіт за допомогою рушника скрутити в рулет і залишити остигати під вологим рушником.

Желатин розм’якшити в холодній воді. Жовтки збити в піну з цукром. Стручок ванілі розрізати уподовж, витягнути серцевину і додати в жовтковий крем. Сік процідити і нагрівати. Желатин віджати і розчинити в гарячому соку. Вино поступове вливати в яєчний крем, постійно помішуючи, желатин додати в білки, все перемішати. Крем залишити остигати. Білки з сіллю збити в круту піну. Сливки також збити в круту піну. Як тільки крем почне застигати, підмісити до нього білки і сливки і збити віночком, після чого крем знову залишити охолоджуватися. Рулет нарізувати шматками товщиною 1 см і викласти в миску. Крем розкласти на шматки рулету і скріпляти. Шарлотку охолоджувати 5 годин.