Смекни!
smekni.com

Удосконалення надання послуг в ресторані "Не гони" (стр. 8 из 13)

В ресторані «Не гони» практикують різні форми організації банкетів та прийомів і в залежності від цього можуть бути використані різні методи обслуговування.

Підготовча робота до проведення банкету складається з приймання замовлення, підготовки до проведення банкету, обслуговування.

Банкет за столом з частковим обслуговуванням офіціантами носить неофіційний характер. Звичайно подібний банкет організуються на честь якого-небудь свята.

Розміщення гостей за столом звичайно довільне, але для почесних гостей і улаштовувачів банкету виділяються місця в центрі столу, а при організації банкету на велику кількість учасників з декількома столами – окремий центральний стіл. При проведенні рестораном банкету можуть організовуватися розважальні програми, шоу-програми і т.п. В момент проголошення тостів обслуговування офіціантами припиняється.

При проведенні великих банкетів за бажанням замовника може бути найнятий тамада, що «веде» стіл протягом усього вечора. Звичайно після прийому холодних закусок робиться перерва на 20 - 30 хвилин. Потім банкет продовжується.

Банкет з повним обслуговуванням офіціантами – це вид банкету, коли всі учасники урочисто сидять за красиво сервірованим столом, на який не ставлять ніяких закусок, страв, напоїв, а їх подання здійснюють офіціанти "в обнесення".

Банкет за столом з повним обслуговуванням офіціантами проводять з приводу офіційних візитів посадових осіб, в період проведення міжнародних симпозіумів, конференцій, виставок, дипломатичних прийомів та ін.

Приймаючи від замовників банкету замовлення, метрдотель насамперед уточнює: дату і час його проведення; кількість гостей та їх склад (стать, вік, національність, фах); подія, яка відмічається; загальна сума асигнувань; сума на кожну особу; форми оплати; список почесних гостей.

Далі метрдотель знайомить замовника із залом, де буде відбуватися банкет, узгоджує з ним розставлення столів та план розміщення гостей. Водночас він з'ясовує, з ким йому потрібно буде проводити подальші переговори при обслуговуванні.

Офіціант протягом усього банкету зайнятий безпосередньо обслуговуванням його учасників. Кваліфікована робота, елегантний зовнішній вигляд, доброзичливе, тактовне й уважне ставлення до гостей є обов'язковими умовами культури обслуговування і сприяють створенню гарного настрою учасників банкета. Від офіціантів вимагається дисципліна, організованість, безумовне виконання всіх розпоряджень і вказівок метрдотеля. Робота офіціантів повинна бути швидкою, але спокійною й упевненою без поспіху. Варто пам'ятати, що жодне прохання гостей не повинно залишитися без уваги. Офіціант повинен знати, хто з його товаришів працює в попередньому і наступному секторі для своєчасного й організованого входу в зал і виходу з нього: він повинен запам'ятовувати черговість подачі закусок, блюд, напоїв, схему організації обслуговування для індивідуальної роботи і роботи в парі з іншими офіціантом.

Якість обслуговування багато в чому залежить від правильного розподілу обов'язків між офіціантами і їхньою злагодженою спільною роботою.

Одержавши на роздачі страви, офіціанти направляються з ними до входу в банкетний зал, де збираються біля столів, кожен по своєму номеру по секторам, що вони обслуговують. За знаком метрдотеля офіціанти входять у зал, направляються до своїх секторів і стають обличчям до столу в 2-3 кроках за від гостей, з яких вони повинні почати обслуговування. Блюда тримають на лівій руці на рівні ліктя. За знаком старшого офіціанта (обслуговуючого почесних гостей у центрі столу) вони приступають до подачі блюд, дотримуючи черговості обслуговування. Під час проголошення тостів обслуговування припиняється. Усі закуски, страви подаються гостям з лівої сторони. Горілку і воду наливають із правої сторони правою рукою. Подача страв може вироблятися і з правої сторони, якщо страва була заздалегідь розкладена чи розлито в посуд індивідуального користування. При цьому треба попередити гостя: дозволите поставити. На кожній страві обов'язково повинні бути прилади для розкладки. Після подачі страв, що прийнято їсти руками, не користаючись приладами, гостям подають невеликі чашки з водою і шматочком лимона для ополіскування пальців і серветки. Забирають посуд офіціанти тільки після того, як Почесні гості, на честь яких дається банкет, кладуть разом ніж і вилку на тарілку. По неписаному міжнародному порядку це означає, що дану страву вони вже їсти не будуть. У цьому випадку за знаком метрдотеля офіціанти починають збирання посуду одночасно у всіх секторах. Посуд забирають із правої сторони від гостей правою рукою, а з лівої – лівою рукою. При заміні посуду і приладів офіціант підходить до гостя з чистою тарілкою, бере лівою рукою використану тарілку, а правою ставить чисту і кладе чистий прилад, якщо такі не були розкладені попередньо при сервіровці.

Перед подачею десерту кожен офіціант забирає зі столу непотрібний посуд, прилади, закуски, хліб, спеції. На столі залишають вази з фруктами, воду і фужери.

Після того як гості з'їдять, офіціанти забирають зі столів і сервірують столи для подачі кави. По закінченню банкета офіціанти усі разом забирають зі столів посуд, розставляють столи і забирають зал.

Необхідна умова гарної організації банкета – безшумна робота офіціантів, без зайвих розмов, без голосних питань.

Високий рівень ресторану визначається дотриманням всіх правил обслуговування офіціантами. В ресторані «Не гони» обслуговування знаходиться на високому рівні і відповідає класу закладу.

2.7 Аналіз рекламних засобів, які використовуються в ресторані «Не гони»

У залежності від охоплюваної рекламною діяльністю території ресторан «Не гони використовує регіональну рекламу (охоплює місто Харків).

Найкраща реклама ресторану – це мода на нього. Зробити ресторан модним це досить складна задача, яка включає в себе не лише розробку концепції самого закладу, а й грамотну реалізацію реклами ресторану. Реклама ресторанів полягає в розробці відповідних рекламних матеріалів, вибір каналів розподілу реклами і самого проведення кампанії.

Рекламні засоби являють собою матеріальні засоби, які служать для розповсюдження рекламного повідомлення і сприяють досягненню необхідного рекламного ефекту [24].

За допомогою рекламних засобів ресторан «Не гони» прагне надати той чи інший вплив на потенційних споживачів (об'єкт рекламування) та спонукати їх тим самим до вчинення певної дії або вчинку (користування послугами ресторану).

В ресторані «Не гони» використовують такі рекламні засоби, як:

-Телевізійна реклама;

-Реклама на радіо;

-Друкована реклама;

-Реклама в пресі;

-Зовнішня реклама;

-Реклама в Інтернет;

-Інша реклама.

Телевізійна реклама.

Рестораном «Не гони» використовується регіональна телевізійна реклама. На телеканалі «Фаворит» рестораном використовується іміджева реклама і реклама свят, які будуть проводитися в закладі. Реклама виглядять як звичайний рекламні ролики ресторану з показом приміщень, описом кухні, описом свят. В рекламі також указується контактний номер ресторану, його адреса. так і нариси, огляди,ресторанні нотатки.

Національна телевізійна реклама для ресторану «Не гони» практично марна, оскільки мало представників цільової аудиторії може побачити цю рекламу.

Реклама ресторану на радіо.

Рестораном «Не гони» використовується регіональна радіо реклама. Цей вид реклами використовується у період свят, ресторан запрошує усіх охочих до себе. У період свят ця реклама дає ресторану великий потік відвідувачів, і вони охоче його використовують цей вид реклами не період свят.

Недоліком реклами ресторанів на радіо є її швидкоплинність і обмежений часовий ефект, тому іміджеву рекламу потрібно випускати на постійній основі.

Друкована реклама

В ресторані «Не гони» є така друкована реклама, як листовки, календарі, буклети, плакати, все виконано в яскравому кольорі. На всій друкованій рекламі містяться дані про ресторан, дані про акції, свята та ін.

Реклама в пресі

Реклама ресторану «Не гони» часто публікується в пресі. У кожному великому місті є і спеціалізована преса присвячена дозвіллю в місті, або окрема рубрика видання, тому проблеми з вибором видання для реклами ресторану немає. В основному реклама ресторану «Не гони» видається в газеті «Вечірній Харків», тому що вибір того чи іншого видання залежить від цільової аудиторії закладу, а нею в основному являються жителі міста Харкова.

Також ресторан «Не гони» має рекламу в журналі «Ідеальне свято» і журналі «Імперіал».

Зовнішня реклама ресторану

В ресторані «Не гони» яскраво оформлений фасад свого закладу. Заклад стоїть на хорошому трафіку пішоходів та авто і оформлення фасаду відіграє найважливішу роль в рекламній діяльності підприємства. Яскраво оформлений фасад (особливо в вечірній час) залучає безліч відвідувачів в ресторан.

Також рестораном «Не гони» використовують білборди, загалом рестораном використовують п’ять білбордів по Харкову. Один білборд встановлений недалеко від закладу, а інші розвішені в усіх районах міста, для того, щоб залучити до закладу жителів різних районів Харкова і додати ресторану іміджу.

Реклама ресторану в Інтернеті

Реклама ресторану «Не гони» в Інтернеті часто розміщена на міських спеціалізованих або новинних сайтах. Розміщена як банер, так і як новина про ресторан. У ресторану є офіційний сайт, на якому всі охочі зможуть продивитись всю інформацію про ресторан, залишити коментарій.