Смекни!
smekni.com

Реклама в маркетинговій діяльності (стр. 8 из 11)

Пристосовуючись до стандартів та вимог сучасного світу, в пошуках нових ринків збуту, рекламодавці покидають традиційні рекламні агентства і вдерлися в глобальну електронну мережу. Це привело до створення так званих кіберагентств, які почали боротьбу за захоплення кібер-простору. З'явився новий вид реклами, який можна назвати "netvertising" - реклама в електронній мережі

Комп'ютерно-електронна реклама (КЕР) - це одне з найновіших явищ на українському та російському ринках реклами, її "хресний батько" - відома міжнародна компанія "Совам Телепорт",засновниками якої є такі телекомунікаційні гіганти як Інститут автоматизованих систем - ІАС (Росія), корпорація "Cable & Wireless Рlс." (Великобританія), корпорація "Global Telesystems" - GTS (США).

В Україні весь спектр послуг "Совама" надає її партнер -компанія "Совам Телепорт Київський відділ". Головний продукт цієї інформ-системи - глобальна інформація про фінансові ринки України, Росії, країн СНД. Так, одночасно з економічною інформацією користувачі інформ-системи (а їх 66 мільйонів комп'ютерних адрес на всіх континентах світу) будуть отримувати оригінальну рекламну продукцію із Росії, України, країн СНД.

Що ж представляє собою КЕР як новий вид візуальної реклами і які переваги КЕР для рекламодавців, споживачів реклами? Перше, що приваблює - це високий "комунікаційний" рівень, так як 66 мільйонів комп'ютерних адрес - потенційних споживачів КЕР переконають будь-кого. Другий аргумент - "часова стійкість" в порівнянні з звичайними рекламними щитами, які підпадають під інтенсивний вплив атмосфери тощо. Третій фактор - "мобільно-інформативний". Комп'ютер буде постійно і ціленаправлено впливати тими чи іншими характеристиками на потенційних споживачів. Четвертий рівень - це "естетично-функціональний". При розробці даної інформ-системи було максимально враховано механізми її емоційного впливу на споживача. Принципово важливо, що споживач, отримавши цю кольорово-звукову наркотичну дозу КЕР, зможе одночасно замовить рекламу і товар як користувач цієї інформ-системи. Нарешті, п'ятий рівень - "цінова структура послуг". Характеризується на відміну від інших видів видів реклами найбільш низькими ринковими цінами, отже, КЕР, але виключно в потужній інфраструктурі компанії типу "Совам Телепорта" дозволяє сформувати максимально взаємовигідний для всіх суб'єктів ринку замкнутий цикл від реклами товару до його розповсюдження на світовому ринку. Не виключено, що в подальшому майбутньому КЕР розповсюдиться не тільки в Росії, Україні, країнах СНД, але і в Західній Європі.

§2. Стан ринку рекламних послуг ( м. Чернівці)

Соціологічний центр обласної організації товариства "Знання" провів 23-28 листопада 1995 року соціологічне дослідження "Ефективність реклами в засобах масової інформації". За репрезентативною вибіркою (з врахуванням віку, статі та освіти) було опитано 625 жителів м. Чернівців. Дане опитування містило ІЗ запитань. З даного опитування можна зробити наступні висновки. Переважна більшість опитаних - 68.1% віддає перевагу такому засобу масової інформації як телебачення. Досить малу частку прихильності населення займає радіо (11.2%), газети (17.5%); 18.9% відповіли, що віддають перевагу всім засобам масової інформації в однаковій мірі.

Щодо популярності місцевих телеканалів у жителів міста спостерігається така картина: більшість віддає перевагу каналу ТВА (51.6%), 10-му каналу (30.4%), Чернівецькому телебаченню (26.7%).

За мірою цікавості телерадіопередачі і газети були оцінені у наступному порядку:

1. ТВА - 57.4%

2. канал - 53.5%

3. Щотижневі місцеві газети - 49.5%

4. Обласне радіо - 35.9%

5. Радіостанція "Буковина" - 28.7%

6. Чернівецьке обласне телебачення - 26.5%.

Оцінка за п'ятибальною школою (де 5 - найвища оцінка, а 1-найнижча) телерадіопередачі і газети за мірою цікавості

Назва “5” +”4” “3” “2” + “1
І.ТВА 57.4% 24.9% 17.7%
2.10 канал 53.5% 30.3% 16.2%
3. Щотижневі місцеві газети 49.5% 26.9% 23.6%
4. Обласне радіо 35.5% 25.8% 38.3%
5. Радіостанція "Буковина" 28.7% 25.4% 45.8%
6. Чернівецьке обласне телебачення 26.5% 32.6% 40.8%

За мірою довіри до того, що вам повідомляють, телерадіопередачі і газети були оцінені:

І. Обласне радіо - 46.0%

2. Щотижневі місцеві газети - 44.7%

3. 10-й канал - 43.5%

4.ТВА - 41.6%

5. Чернівецьке обласне телебачення - 38.8%

6. Радіостанція "Буковина" - 34.7%.

Оцінка за п'ятибальною шкалою

(де 5 -найвища оцінка, а 1 - найнижча)

телерадіопередачі і газети за мірою довіри до того,

що вони повідомляють

Назва “5” +”4”' “3” “3” + “1”
1. Обласне радіо 46% 28.7% 25.3%
2. Щотижневі місцеві газети 44.7% 29.7% 25.6%
3.10 канал 43.5% 37.1% 19.4%
4. ТВА 41.6% 35.0% 23.4%
5. Чернівецьке обласне телебачення 38.8% 32.2% 29.0%
6. Радіостанція "Буковина" 34.7% 32.4% 32.9%

Більшість опитаних, тобто 40.2% вважає, що найбільш достатньо висвітлює події, що відбуваються в місті чи області, Чернівецьке обласне телебачення; ТВА -38.2%; 10-й канал - 30.6%. 64% опитаних вважають, що місцеве телебачення повинно в однаковій мірі висвітлювати як проблеми міста та області, так і державні та зарубіжні події; 26% вважає, що місцеве телебачення повинно більше висвітлювати місцеві проблеми, а вже потім -зарубіжні, і лише 10% вважають, що місцеве телебачення в першу чергу повинно висвітлювати загальнодержавні та зарубіжні події, а потім - місцеві.

Чи достатньо телебачення висвітлює події,

що відбуваються в місті, області?

так ні
1. Чернівецьке обласне телебачення 40.2% 59.8%
2. ТВА 38.2% 61.8%
3.10 канал 30.6% 69.4%

Що ж стосується конкретно ситуації на Чернівецькому рекламному ринку, то до послуг рекламоносіїв міста в основному звертаються місцеві рекламодавці. Хоча такими є і деяка частина підприємств з інших областей, які зацікавлені у співпраці з Чернівецьким регіоном.

Деякі підприємства міста є рекламодавцями більшого масштабу.

Наприклад, Чернівецький машинобудівний завод міг би вести рекламну діяльність на континентальному рівні, але на практиці цього немає, бо в теперішній кризовій економічній ситуації об'єм його робіт дуже обмежений і він працює безпосередньо напряму з клієнтом.

Нестача коштів дуже сильно стримує розвиток рекламної справи в Україні. Не є винятком в цьому процесі і місто Чернівці. По місту нараховується близько 10 рекламно-комерційних служб (деякі з них по праву можна назвати рекламними агентствами, інші є все ж таки лише рекламно-комерційними підрозділами структур, до складу яких вони входять з більшою чи меншою долею самостійності у веденні своїх справ, але для зручності і в силу відсутності чітких меж та інших обставин, всіх їх надалі будемо називати рекламними агентствами), але більш-менш добре функціонують лише деякі з них. Та й то діапазон їх робіт не такий широкий, як хотілося б. їхня рекламна діяльність значно вужча, ніж записано у статутах цих агентств.

Приведу коротку характеристику деяких із реально діючих рекламних агентств міста. Утворення більшості з них припадає на початок 90-х років.

На території міста Чернівці перше рекламне агентство було створене при центрі НТТМ Ленінського району і носило назву "РІА". Рекламне агентство "Букрек" було створене в 1992 році. Засновником його є приватна особа. Агентство має власну типографічну базу, вважає себе агентством із повністю замкнутим циклом технології. Серед основних видів його діяльності можна назвати наступні: поліграфічні послуги, щитова реклама, реклама на міському транспорті, виготовлення вивісок різних видів, розміщення реклами на телебаченні, радіо та інше. "Букрек" підгримує стосунки з рекламними агентствами інших областей України (як правило, це Захід, Київ, Східна Україна) та деяких країн ближнього зарубіжжя. Агентство береться розмістити вашу рекламу в Росії, Молдові, Узбекистані, Румунії. Для своїх партнерів, тобто рекламних агентств вище згаданих регіонів, "Букрек" пропонує 20%-ну знижку. Ця знижка дещо вища від середньосвітової - 15%. Агентство має і постійно випускає власну газету "Буковинська реклама".