Смекни!
smekni.com

Управління маркетинговою діяльністю (стр. 4 из 9)

· Зайняти перше або друге місце серед компаній у сфері ключових технологій і послуг

· Змінити комплекс видів діяльності фірми шляхом придбань і продажів

· Домогтися мінімального приросту виторгу в 10% стосовно до кожного виду діяльності

· Домогтися 15-% рентабельності інвестицій у кожному виді діяльності.

3. Третій етап - сформулювавши такого роду загальні цілі, вище керівництво далі оцінює комплекс видів діяльності компанії, щоб встановити, які СОБ потребують додаткових інвестицій, де варто зберегти їхній теперішній рівень, а від чого треба звільнитися. У ході даного аналізу оцінюють потенціал росту і прибутковості кожного СОБ, що призводить до розробки загальної стратегії росту компанії, необхідної для розподілу ресурсів між підрозділами.

4. Четвертий етап - вибір маркетингової стратегії підприємства . Стратегічне планування передбачає вибір маркетингової стратегії підприємства, на підставі якої розробляють функціональні стратегії кожного підрозділу (СОБ). Важливо, щоб усі функціональні стратегії були узгоджені.

5. П’ятий етап - заключний етап стратегічного планування маркетингу - це оцінка і контроль. Вище керівництво оцінює план, щоб визначити , чи досягаються його цілі і чи видержується заданий курс. СОБ реалізують свої плани, оцінюють ресурси, з'ясовуючи, чи відповідають вони цілям компанії і СОБ і організують контроль


1.5 Процес управління маркетингом

Будь-яке підприємство, діюче на ринку, вимушено функціонувати в достатньо жорсткому середовищі, коли на будь-яку дію, зроблену управлінцем-маркетологом, слідує реакція як з боку конкурентів, так і з боку споживачів. Внаслідок цього важливе значення для успішного управління маркетингом має технологія, що дозволяє розкрити ланцюжок причинно-наслідкових зв'язків «конкурент - фірма - споживач». Дане розкриття проводиться на основі зіставлення основних і супутніх відомостей про положення фірми в економічному просторі, виражене у відповідних показниках і обумовлюючих той або інший напрям розвитку процесу управління маркетингом, з сукупністю цілей, переслідуваних управлінцем-маркетологом, на предмет виявлення їх можливої невідповідності.

Перш ніж розкрити процес управління маркетингом, необхідно зрозуміти відмінність між управлінськими діями власне в маркетингу і в управлінні маркетингом. Так, маркетинг займається збором і обробкою інформації про ринок, і управлінська дія тут здійснюється на основі цієї інформації за допомогою маркетингових досліджень, що проводяться, в цілях ухвалення тактичних програм маркетингу. Управління маркетингом переважно зосереджується на аналізі інформаційного середовища ринку через вживання самостійної системи методів оцінки інформації (експертно-аналітичні методи, методи комунікаційного узгодження, рефлективної діагностики, матричного позиціонування і ін.) і підлягає ухваленню рішень в області стратегічних програм маркетингу і контролю за їх виконанням.

Управління маркетингом - це аналіз, планування, втілення в життя та контроль за проведенням заходів, розрахований на встановлення, зміцнення і підтримку взаємовигідних обмінів із цільовим ринком для досягнення конкретної мети підприємства (отримання прибутку, зростання обсягів збуту, збільшення частки ринку, проникнення на ринок тощо). При цьому система таких заходів містить маркетингову політику стосовно продукту підприємства, ціноутворення, комунікацій та розподілення.

На відміну від організаційної структури управління маркетингом, яка характеризує статику управління, процес управління маркетингом визначає його динаміку.

Зміст процесу управління маркетингом визначає ознаки об'єкту управління, цілі і методи маркетингових досліджень, задачі управління маркетингом.[20]

Зміст процесу управління маркетингом визначається тим, що є об'єктом управління: виробництво і формування товарного портфеля фірми або вибір рекламної кампанії і визначення стратегії продукту і т.д. Технологія управління маркетингом визначає, як здійснюються процеси дії і регулювання позиції фірми на ринку. Між розглянутими характеристиками процесу управління маркетингом є безпосередній зв'язок, оскільки технологічні елементи включають різні операції і процедури, що мають цільову і організаційну завершеність.

Залежно від змісту операції управління маркетингом можна розділити по групах на: планові; інформаційно-аналітичні; організаційно-розподільні; контрольно-облікові і ін.

Під технологією процесу управління маркетингом розуміється сукупність інформаційних, логічних, організаційних, експертно-обчислювальних операцій і процедур, виконуваних керівниками середньої ланки, технічними фахівцями маркетингових служб в певній послідовності і в різних поєднаннях.

Планування маркетингу - процес визначення цілей, відносин, вибору стратегій, також складання конкретних маркетингових планів як для окремих продуктових ліній і видів продуктів, так і для окремих ринків. Планування маркетингу для різних компаній має різне наповнення.

Стратегічне планування маркетингової діяльності направлено на адаптацію і необхідну реструктуризацію діяльності компанії залежно від умов зовнішнього середовища, що постійно змінюються, і знаходження нових конкурентних можливостей і вигод компанії. В основу складання планів маркетингової діяльності повинні бути встановлені головні стратегічні цілі поведінки компанії на ринку в майбутньому періоді, визначувані як загальними цілями, так і внутрішніми інтересами акціонерів, менеджерів, персоналу, місцевих органів управління і т.п.

Внутрішні можливості і результати діяльності компанії звичайно складають основу ситуаційного аналізу і знаходять своє віддзеркалення в плані маркетингу під назвою SWOT-аналізу. Проведення SWOT-аналізу дає інформаційну підставу для оцінок і встановлення мети маркетингової діяльності і розробки програми маркетингу.


2. Дослідження ефективності управління маркетинговою діяльністю на підприємстві ТОВ „УКРПТАХОСЕРВІС”

2.1 Техніко-економічна характеристика підприємства

„Наша Ряба” є зареєстрованою торговою маркою, виняткове право на використання якої належить групі підприємств ВАТ "Миронівський хлібопродукт". [40]

ВАТ "Миронівський хлібопродукт" на агропромисловому ринку України працює з 1995 року і сьогодні є одним з найбільших агропромислових комплексів країни.

На даний момент в структуру групи входить дев'ять виробничих підрозділів, сім з яких утворюють єдиний вертикально інтегрований комплекс, об'єднуючий виробничі потужності всього технологічного ланцюжка бройлерного птахівництва: від виробництва інкубаційних яєць і кормів до переробки і реалізації готової продукції.

Враховуючи основну спеціалізацію виробничих підрозділів, структуру комплексу можна представити в наступному вигляді:

Група підприємств, що забезпечують основне виробництво сировиною (комбікормами і інкубаційними яйцями):

ВАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів" (Київська обл., м. Миронівка);

ТОВ "Старінськая птицефабрика" (Київська обл., с. Мирне) і ДП "Птицефабрика "Шахтарська Нова" (Донецька обл., с. Садове), що спеціалізуються на утриманні батьківського стада і виробництві інкубаційних яєць.

Група підприємств основного виробництва. У неї входять чотири бройлерні птахофабрики, розташовані по центральній осі України:

ЗАТ "Дружба народів Нова" (АР Крим, с. Петрівка);

ЗАТ "Оіль-лідер" (Дніпропетровська обл., с. Єлізаветовка);

ДП "Перемога Нова" (Черкаська обл., с. Будіще) ;

ЗАТ «Миронівська птахофабрика» (Київська обл., м. Миронівка).

Єдиний координаційний центр — ВАТ "Миронівський хлібопродукт".[40]

Виробництво м'яса птиці є основною спеціалізацією групи, а постійне удосконалення технологій і нарощування виробничих потужностей на наявних птицефабриках дозволило їй стати безумовним лідером на ринку України.

Кажучи про інші напрями діяльності групи, слід зазначити ще один птахівничий напрям, а саме — виробництво товарного яйця. На цьому напрямі спеціалізується ЗАТ "Агрофірма Березанська птицефабрика" (Київська обл., з. Садове).

Крім іншого до складу групи входять два багатопрофільні агропромислові комплекси — ЗАТ "Агрофірма "Київська" (Київська обл., з. Маковіще) і ЗАТ "Дружба народів" (АР Крим, з. Петрівка). Перше спеціалізується на розведенні чистопорідної племінної худоби м'ясних порід і виробництві елітної насінної картоплі. Друге — на відгодівлі м'ясної і молочної худоби і має власний м'ясопереробний завод. Загальна площа орних земель складає 25 000 га.

У підпорядкуванні у директора знаходяться фінансовий директор, керівник департаменту маркетингу і комерційний директор. У підпорядкуванні у фінансового директора знаходяться головний бухгалтер, бухгалтер-касир і економіст.

2.2 Оцінка маркетингової діяльності на підприємстві

З метою оцінки маркетингової діяльності на підприємстві доцільно проаналізувати маркетингову товарну політику, маркетингову цінову політику, маркетингову політику просування. Проаналізуємо маркетингову товарну політику на підприємстві.

Асортимент продукції підприємства у включає наступні групи:

1) Асортимент нефасованої продукції ТМ «Наша Ряба» представлений 17 позиціями, в які входять як ціла тушка, так і напівфабрикати і субпродукти виготовлені з курчат-бройлерів. Дана продукція призначена для справжніх господинь, що люблять експериментувати на кухні, знаючі багато рецептів як з курячого м'яса, так і з субпродуктів і охочих приємно дивувати своїх рідних і близьких новими блюдами. [40]