Смекни!
smekni.com

Відбілювання зубів (стр. 2 из 3)

Розрізняють метод механічної очистки, до якого належить професійна гігієна порожнини рота і метод хімічного відбілювання, заснований на перебігу окисних процесів, які виникають в результаті впливу атомарного кисню на природні тканини зубів.

Що таке відбілювання?

Ми ж розповімо про відбілювання - хімічному процесі окислення, в результаті якого під дією кисню відбувається розщеплення органічних речовин до вуглекислого газу і води.

У ході окислення органічні субстанції окислюється до проміжних продуктів, які світліші вихідних. У процесі цієї реакції окислюється (речовина H2O2 - перекис водню), яка має вільний радикал з неполярним електронів, віддає його окислюється речовини. Субстанція, піддається відбілювання, приймає неполярний елек і таким чином окислюється. Низький або високий відсоток сильних вільних радикалів залежить від кислотній або лужний середовища, в якій відбувається процес іонізації.

Ще в середині другої половини 19 століття були опубліковані статті про прояснення зубів під дією перекису водню. В даний час в сучасних системах застосовується перекис карбаміду, хлориди, перекис сечовини і перекис водню, одним з продуктів розкладання яких є атомарному кисень.

Інтенсивність забарвлення зубів визначається кількістю парних сполук C = C. Окислення призводить до утворення більш простого, одинарному з'єднання вуглецю, що і забезпечує зменшення пігментації, тобто освітлення зубів.

Відбілювання не діє на поверхню пломб і штучних коронок, тому по закінченні його проведення можуть проявитися колірні відмінності, для усунення яких показана заміна пломб або коронок, що покривають зуби.

Чому зуби змінюють колір?

Колір зубів поліхроматічний, він змінюється в межах шийки, різального краю та області контакту з яснами, залежно від товщини, ступеня відображення різних відтінків і напівпрозорості емалі і дентину (внутрішньої частини зуба). Крім цього, на зміни кольору емалі впливає:

- Переважання в їжу продуктів, що володіють сильно фарбуючий дією: кава, міцного чаю, кока / Пепсі-коли, чорниці, ожини, червоного вина, соєвого соусу (забарвлення зуба від світло-коричневого до чорного);

- Паління тютюну. Нікотин і великий вміст різних смол (навіть в самих легких сигарет) викликають забарвлення емалі від жовто-коричневого до чорних відтінків;

- Медикаментозне вплив лікарських препаратів в період формування зубів. (антибіотики, особливо тетраціклінового ряду);

- Хімічна вплив (підвищений вміст фтору в питній воді призводить до захворювання під назвою флюороз);

«Наводим красу» в домашніх умовах В якості домашніх методів відбілювання використовують індивідуальні зубні Каппа для вибілюючі гелю, концентрація якого варіюється в межах 9-22%.

Незважаючи на те, що домашній метод є порівняно повільним і проводиться протягом 2-6 тижнів (в залежності від важкості стану та деяких особливостей структури емалі зубів, наприклад, при такому захворюванні, як флюороз), результат практично завжди виходить чудовий. Рідко змінюється чутливість зубів, яка швидко відновлюється після закінчення процедур. Зуби, освітлити, зберігають природне забарвлення всій поверхні і не змінюють свого натурального вигляду. Не завжди досягається необхідний ефект тільки у зубів з тетрацікліновой пігментацією та іншими видами змін кольору в глибоких тканинах зубів.

Відбілити зуби можна за місяць або й за півгодини

Білосніжна сяюча посмішка – мрія кожного, але від природи вона дісталася небагатьом. По-перше, у більшості людей європейської раси кісткова тканина (а, отже, й зуби) має сіруватий відтінок. По-друге, зуби втрачають білий колір з віком, через відкладення на них нальоту, через зафарбовування різноманітними барвниками з їжі та напоїв. Тож багатьом із нас спадає на думку вдатися до відбілювання зубів.

Відтінок зубної емалі у кожної людини залежить від цілої низки чинників: вікових особливостей, наявності тих чи інших стоматологічних захворювань, загального стану здоров’я. Паління, прихильність до міцного чаю та кави, червоного вина, прийом деяких препаратів у період формування зубів (наприклад, тетрацикліну) – все це може спричинитизміни кольору зубів і появу на них темних плям. Різні проблеми усуваються по-різному, тому вибір способу відбілювання краще довірити стоматологу.

У стоматкабінеті може вистачити однієї процедури

Фахівці можуть запропонувати одразу кілька варіантів відбілювання: механічне, хімічне та фотовідбілювання.

Метод механічного відбілювання – найпростіший. На початковому етапі за допомогою спеціальних інструментів із зубів видаляють наліт і тверді частинки. Відтак лікар здійснює полірування емалі професійними абразивними пастами. Однак слід зауважити, що механічний метод не є, власне, відбілюванням – це лише ретельне очищення поверхні зубів від усього зайвого, що на них накопичилося.

Хімічне відбілювання засноване на ефекті, який створює атомарний кисень. Існує два види такого відбілювання – офісний та домашній. Для домашнього відбілювання лікар у клініці робить зліпок ваших зубів і за ним виготовляє капу. Вдома ви цю капу наповнюєте спеціальним відбілювальним гелем, одягаєте на зуби і залишаєте на ніч. Домашнє відбілювання триває до 20 днів. Натомість кабінетний варіант дає більш швидкі результати – вже після першого-третього відвідування стоматолога, а сама процедура займає не більше 30-ти хвилин. Під час відбілювання у кабінеті стоматолог використовує більш концентровані суміші, а для прискорення утворення активного кисню (він, власне, і створює відбілювальний ефект) застосовують лазерне або спеціальне світлове опромінення.

Для домашнього відбілювання підійдуть гель і смужки

Однак і самотужки ви можете, принаймні, спробувати розв’язати проблему.

Найелементарніший метод відбілювання зубів у домашніх умовах – за допомогою зубної пасти. Ефект зубної пасти заснований насамперед на принципі абразії, тобто за допомогою дрібненьких твердих часточок видаляється лише верхній наліт із зубів. Колір самої емалі при цьому залишається незмінним. Крім того, щоби побачити ефект від застосування пасти, потрібно досить багато часу – щонайменше, місяць-півтора. Слід також знати, що абразивну зубну пасту можна використовувати не частіше, ніж двічі на тиждень. Інакше емаль може стати такою тонкою, що відновити її буде неможливо.

Нині можна вільно придбати і відбілювальні смужки. Вони також мають свої мінуси. Як свідчить практика, ці смужки захоплюють лише чотири передні зуби, і відбілюється лише фронтальна їх частина, а колір бокових поверхонь залишається незмінним.

Легкий та доступний, хоча також повільний спосіб домашнього відбілювання зубів – за допомогою гелю (його ще називають колгейт-відбілюванням). Щіточкою гель наноситься на зуби, застигає і тримається, доки його не змиє слина. Потім процедура повторюється. Концентрація активних речовин у такому гелі, звісно ж, низька, адже ви постійно його ковтаєте, тому й процес відбілювання – тривалий. Досягти помітного ефекту можна за місяць або й більше.

Відбілювання народними методами

Народна медицина також знає способи покращити вигляд посмішки. Відбілювальна дія народних засобів грунтується переважно на фруктових кислотах. Рекомендується протирати зуби лимонною шкіркою та м’якоттю полуниці. Є також народні методи, засновані на абразивній дії – це усім відоме чищення питною содою.

Певно, багато із нас заздрять білосніжним усмішкам акторів. Хочеться також усміхатися «на всі 32», але відразу згадуємо, що зуби нерівні та ще й жовті, і сором’язливо прикриваємо рота рукою. Про те, як відбілити зуби, ми поговоримо з лікарем-стоматологом Олександром Палієм.

Відбілювальна паста – два тижні на рік

– Відбілювання зубів – це не лікарська процедура, а косметична, яку роблять лише за бажання пацієнта, – пояснює Олександр Миколайович. – Відбілювання – це як пірсинг у язику. Його не треба, але людина робить, бо їй так подобається.

По-перше, відбілюються тільки чисті зуби, після стоматологічної чистки, так званої професійної. Вона є найлегшим і найбільш натуральним методом відбілювання зубів. Вже після проведення такої процедури колір зубів змінюється.

Загалом є два методи відбілювання зубів: хімічний та механічний.

Механічний спосіб – це відбілювальні пасти. Вони діють за таким самим принципом, як наші бабусі колись відчищували каструлі піском. Такою абразивною (чистячою) речовиною у відбілювальних пастах є харчова сода. Якщо такою пастою користуватися щодня впродовж кількох років, врешті-решт отримаємо…дірку. Тому раджу користуватися відбілювальними пастами не частіше, ніж раз на півроку впродовж одного тижня. Тобто два тижні на рік. Шкідливий вплив відбілювальної пасти можна зменшити, якщо підібрати таку, що має контрольовану абразивність і контрольовані опорні частини. Бо абразивні частинки є різної форми – круглі, полігональні. Чим більше кутів у тій частинці, тим більше шкоди вона завдає. Єдина відома мені паста з контрольованими параметрами абразивності – італійської фірми «President».

Проте, загалом я не рекомендую відбілювальних паст. Бо у середньому недорога відбілювальна паста коштує сім гривень. Собівартість упаковки і тюбика – приблизно три гривні. І що за решта чотири гривні може бути, крім соди? Нічого. Паста потрібна лише для лікувально-профілактичної мети. Особисто я користуюся німецькою пастою «Денталюкс». Але головне не те, якою пастою користуватися, важливіше вміти правильно чистити зуби.

Хімічне відбілювання також можливе вдома

У хімічних методах відбілювання основною діючою речовиною є перекис водню. Хімічний метод буває домашнього і офісного (тобто у кабінеті стоматолога) використання. Різниця між ними полягає у концентрації перекису. Якщо в офісному гелі для відбілювання міститься 35-37 відсотків перекису, то у домашньому – від двох до п’яти, максимум семи відсотків. Це зроблено з міркувань безпеки, щоби люди не знищували собі зуби в домашніх умовах, бажаючи отримати максимальний результат. Є різні системи відбілювання: «Colgate», «Oral-B». Доволі якісною є система домашнього відбілювання «Рембрандт». Її середня вартість – 80 гривень.