Смекни!
smekni.com

Стратегії виходу підприємства на зовнішній ринок (стр. 11 из 11)

III. Права

Директор комерційний має право:

представляти підприємство на переговорах з партнерами, на нарадах, конференціях;

отримувати від керівників структурних підрозділів і виконавців необхідну для роботи інформацію;

видавати накази і розпорядження в межах своєї компетенції щодо фінансово-господарської діяльності підприємства;

вносити вищестоящому керівництву пропозиції щодо удосконалення роботи, пов’язаної з передбаченими цією посадовою інструкцією обов’язками.

IV. Відповідальність

Комерційний директор несе відповідальність за:

якість і своєчасність виконання покладених на нього цією посадовою інструкцією обов’язків;

нерозголошення відомостей, що становлять комерційну таємницю підприємства;

роботу підпорядкованих підрозділів;

дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку;

дотримання інструкцій і вимог з охорони праці, протипожежної безпеки і виробничої санітарії.

Висновок

Зовнішньоекономічна діяльність є однією з основних форм економічних відносин України з іноземними державами. Конституцією, Декларацією про державний суверенітет України і Законом України "Про економічну самостійність України" установлено, що однієї з основ реалізації державного суверенітету України є її самостійність при здійсненні і регулюванні зовнішньоекономічних відносин.

Однією з форм здійснення зовнішньоекономічної діяльності є зовнішня торгівля. Вона відіграє величезну роль у підвищенні економічного добробуту держави, поліпшенні рівня життя населення і зміцненні положення держави на світовій арені.

Експортні операції, як складова частина зовнішньої торгівлі є найважливішим джерелом одержання прибутку держави. Досягнення максимальної ефективності експортних операцій, а, отже, максимізація прибутку можлива тільки з використанням знань і досвіду, накопичених протягом тривалого часу.

Метою підприємства при виході на зовнішній ринок і здійсненні експортних операцій є одержання прибутку від експорту. При чому даний прибуток повинний бути більше можливого прибутку при реалізації товару на внутрішньому ринку, інакше витрати на організацію експортних операцій є недоцільними і неефективними.

Необхідною умовою для успішного проведення експортних операцій є аналіз їхньої ефективності з метою встановлення найбільш оптимальної структури експорту і прийняття обґрунтованих рішень в області керування.

Експортний доход підприємства від експорту товарів - це валютний виторг, що надходить на розрахунковий рахунок підприємства. У більшості випадків експортний доход повинний бути представлений у гривневому еквіваленті.

В процесі дослідження зовнішньоекономічної діяльності ВАТ "Сніжнянськхіммаш" ми використовували методику аналізу ефективності експорту. В результаті чого зробили висновок, що даному підприємству не слід приймати пропозицію щодо експорту товару. Тому що витрати потрачені на виробництво та збут продукції не окупаються, вкладанні кошти не повертаються і отриманий прибуток від цього проекту не покриває збитків - він менший ніж витрати.

Для того, щоб експорт товару був ефективний, необхідно, щоб експортний доход перевищував експортні витрати. Природно, що чим більше цей показник, тим ефективніше розширення експорту розглянутого товару. Однак ця умова не є достатньою. Експорт товару доцільний, якщо експортний прибуток перевищує внутрішній прибуток підприємства від продажу товару усередині країни. Внутрішній прибуток дорівнює внутрішньому доходу за винятком собівартості товару. При цьому внутрішній доход - це виторг від продажу товару, призначеного на експорт, усередині країни.

Список використаних джерел

1. Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91.

2. Закон України "Про економічну самостійність України" від 03.08.1990.

3. Кириченко О.А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. - К.: Знання-Прес, 2002. - 384 с.

4. Дроздова Г.М. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства: Навч. посіб. - К.: Центр навчальної літератури. - 247с.

5. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності: Підручник/За ред. О.А. Кириченка. - К.: Знання, 2005. - 493с.

6. Зовнішньоекономічної діяльності підприємства: Підручник для вузів / І.В. Багрова, Н.І. Рєдіна, В. Є. Власюк; за ред. д-ра екон. наук, проф. І.В. Багрової. - К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 548с.

7. В.И. Черенков Международній маркетинг: Учеб. пособ. для ВУЗов. - СПб.: ИВЭСЭП, 2003. - 540с.

8. Захарченко В.И. Менеджмент во внешней экономической деятельности: Учеб. пособ. (конспект лекций). - Х.: ООО "Одиссей" - 2003. - 384с.

9. Виханский О.С. Стратегическое управление: Учеб. - 2-е изд., перераб. и доп. - М.: 2002. - 296с.

10. Управління зовнішньоекономічною діяльністю: Навч. посіб. /Під аг. ред. А.І. Кредісова / Пер. з рос.Н. Кіт, К. Серажим. - К., 1997. - 448с.

11. Дідківський М.І. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: Навч. посіб. - К.: Знання, 2006. - 463с.

12. http://masters.donntu.edu.ua/2004/fem/ashurkova/diss/index.htm

13. http://www.rusnauka.com/13.DNI_2007/Economics/21162.doc.htm