Смекни!
smekni.com

Інноваційні процеси на підприємстві (стр. 8 из 14)

У випадку виникнення суперечки про оплату за боргованості Товариства його грошові кошти не підлягають розподілу між акціонерами до вирішення цієї суперечки або до одержання кредиторами відповідни гарантій.

10.7.Ліквідація Товариства вважається завершеною, а Товариство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про це в державний реєстр.

10.8. У разі реорганізації або ліквідації Товариства списки працівників передаються правонаступникам або на збереження в державний архів.

11. Заключне положення

11.1. Якщо будь-яке з положень даного Статуту стає не недійсним, то це не впливає на інші положення Статуту.

Висновок: у цьому пункті курсової роботи ми набули практичних навичок розробки установчих документів, необхідних для створення суб'єкта бізнесу - юридичної особи.

4.Створення акціонерного товариства

підприємницький інноваційний створення капітал

Створення акціонерного товариства (АТ) передбачає проведення низки робіт.Насамперед, проводяться збори засновників (фізичних та юридичних осіб), на яких приймається рішення про створення акціонерного товариства. Це рішення оформлюється відповідним протоколом.

Засновники складають та приймають установчий договір, в якому визначається мета та напрямки діяльності майбутнього товариства, величина та механізм формування статутного фонду, даються відомості про засновників та обумовлюються майнові, фінансові, організаційні умови взаємодії між ними, порядок розподілу прибутку та покриття збитків тощо.

Одним із актуальних питань при розробці установчого договору е визначеннярозміру статутного фонду. При визначенні величини статутного фонду засновникам слід враховувати дві обставини:

1. Статутний фонд повинен бути таким, щоб забезпечити загальну потребу в коштах, необхідних для здійснення підприємницької діяльності та отримання очікуваного результату.

2. Потрібно забезпечити привабливість акцій для населення та інвесторів, які при виборі напрямків вкладання своїх вільних коштів віддали б перевагу новостворюваному акціонерному товариству, яке випускає в обіг свої акції і виступає в цьму випадкуемітентом.

Існує низка методик визначення величини статутного фонду акціонерного товариства.

Одна з таких методик передбачає спочатку розрахунокмінімальної величини статутного фонду. Ця методика базується на забезпеченні перевищення ставки дивідендів майбутнього АТ над середньою ставкою депозитних вкладів в комерційних банках. Потім отримана величина статутного фонду може корегуватись (збільшуватись) з урахуванням реальних витрат майбутнього підприємства на реалізацію поставленої мети.

Завдання для виконання.

В таблиці 4.1 наведені дані про можливі результати виготовлення та реалізації виробів "А", "Б" та "В" акціонерним товарством, яке планується створити.

Таблиця 4.1

№варіанта Спосіб розміщення акцій Ціна виробів, грн. Змінні витрати V, грн. Кількістьвиробів, млн. шт. С,млн. грн. a% h% J% l% w%
А Б В А Б В А Б В
11 Емітентом 5 6 7 1,2 1,3 1,4 0,5 0,4 0,6 1,0 8 6 14 32 45

Керуючись даними завдання, наведеного в таблиці 4.1, потрібно:

1. Згідно з заданим варіантом завдання розрахувати прибуток, який може отримати акціонерне товариство від випуску та реалізації виробів "А", Б" та "В".

2. Розрахувати можливу величину чистого прибутку акціонерного товариства.

3. Визначити розрахункову ставку дивідендів, яка б гарантувала залучення грошових коштів населення та інвесторів в новостворюване акціонерне товариство.

4. Розрахувати мінімальну величину статутного фонду акціонерного товариства.

5. Прийняти мінімальну величину статутного фонду акціонерного товариства за реальну.

6. Вибрати номінал акцій, які плануються до випуску в обіг.

7. Визначити кількість звичайних та привілейованих акцій, які потрібно запропонувати потенційним інвесторам для підписки.

8. Скласти інформаційне повідомлення (емісійний проспект) про створення акціонерного товариства.

9. Зробити висновки по роботі.

Розрахунок.

1. Визначаємо прогнозований прибуток П, який може отримати акціонерне товариство від виконання поставлених завдань з виготовлення та збуту запланованої продукції.

Величину прогнозованого прибутку П можна розрахувати за формулою:

П=

-ПДВ грн., (4.1)

де: Ці - ціна реалізації виробу і-того найменування, грн.;

Ni - кількість виробів і-го найменування, які планується виготовляти за рік, шт.;

- витрати акціонерного товариства на виготовлення та реалізацію продукції, грн.;

Vі - величина змінних витрат (матеріали, заробітна плата тощо), які перепадають на один виріб і-того найменування , грн.;

С - величина постійних витрат (обладнання, оренда приміщень тощо), необхідних для виконання поставлених завдань, грн.;

n - число найменувань виробів, які планується виготовляти;

ПДВ - прогнозована величина податку на додану вартість, який повинно сплатити акціонерне товариство.

Величину податку на додану вартість ПДВ можна розрахувати так:

ПДВ=

(4.2)

де: J-зустрічна ставка податку на додану вартість, в %:.

(0,5 +0,7)-V; - прогнозована вартість матеріалів, які потрібно купити для виготовлення одного виробу і-го найменування, грн.

=(22000+21400+37800)×14=1136800 грн.

2. Розраховуємо величину чистого прибутку Пр, який може залишитися в акціонерному товаристві після сплати податку на прибуток, який був отриманий від виготовлення та збуту запланованої продукції:


Пр=П×(1-l/100) грн. (4.3)

де: l- ставка податку на прибуток, в %.

Пр=5003200×(1-32/100)=3402176 грн.

3. Визначимо розрахункову ставку дивідендів, яка б гарантувала залучення грошових коштів населення та інвесторів в новостворюване акціонерне товариство.

b=a+h³d % (4.4)

де: b - розрахункова ставка дивідендів, %;

a - річний рівень інфляції в країні, %;

h-величина, що характеризує ризик вкладання грошей в акції підприємства, h = 5 ¸30 %;

d- середня ставка процентів при вкладанні грошей на депозитні рахунки комерційних банків, %.

У всіх випадках розрахункова ставка дивідендів b повинна бути не меншою за ставку банківських процентів по депозитних вкладах. Тому при визначенні розрахункової ставки дивідендів студент повинен взнати діючу ставку банківських процентів по депозитних вкладах на момент проведення розрахунків.

b=8+6=14 %

4. Розраховуємо мінімальну величину статутного фонду акціонерного товариства.


Ф=

×100% (4.5)

де: b - розрахункова ставка дивідендів, в %.

М- маса дивідендів , яка може бути спрямована на виплату дивідендів після того, як будуть зроблені внески в резервний та інші фонди акціонерного товариства:

М=Пр×(1-

)=Пр-ФРВ грн., (4.6)

де: w - ставка відрахувань у фонд розвитку виробництва та інші обов'язкові фонди, в %;

ФРВ - відрахування у фонд розвитку виробництва та інші обов'язкові фонди,грн.

Розрахована за формулою 4.5 мінімальна величина статутного фонду забезпечує виконання тільки одного показника, а саме: ставка дивідендів буде вищою, ніж середньорічна ставка по депизитних вкладах в комерційних банках.

М=3402176×(1-

)=1871196,8 грн.

Ф=

×100%=13365691,43 грн.»13365691 грн.

5. Мінімальну величину статутного фонду порівнюємо з реальними витратами, які повинно понести акціонерне товариство для реалізації поставленої мети. Мінімальна величину статутного фонду: 13365691 грн., а реальні витрати: 1000000 грн. Мінімальна величина статутного фонду забезпечує реалізацію поставленої задачі. .

6. Виберемо номінал акцій, які плануються до випуску в обіг.

Номінальна вартість акції 13365691грн..

7. Визначити кількість звичайних та привілейованих акцій, які потрібно запропонувати потенційним інвесторам для підписки.Кількість акцій 534627.

Після остаточного погодження величини Статутного фонду визначається кількість звичайних та привілейованих акцій, які будуть випущені на первинний ринок з метою їх реалізації та залучення необхідних для здійснення підприємницької діяльності коштів. Кількість привілейованих акцій не може перевищувати 10 % від загального обсягу випущених акцій. Всі інші акції. тобто 90 %,- звичайні.

Привілейовані:53462,7 Звичайні:508164

8. Складаємо інформаційне повідомлення (емісійний проспект) про створення акціонерного товариства.

Наступним етапом у створенні акціонерного товариства є публікація в пресі інформаційного повідомлення (емісійного проспекту) про створення акціонерного товариства (якщо акціонерне товариство відкритого типу). Мета інформаційного повідомлення - зацікавити потенційних інвесторів вкласти свої гроші в створюване акціонерне товариство.

Інформаційне повідомлення.

а). Загальна характеристика акціонерного товариства (емітента).

Акціонерне товариство "Він-Авто" є акціонерним товариством закритого типу, яке утворене на необмежений строк та керується в своїй діяльності Законом України "Про господарські товариства", іншими законодавчими актами України .Місце знаходження товариства: м. Вінниця, вул. Порика, 35.