Смекни!
smekni.com

Планування діяльності підприємства (стр. 5 из 7)

В склад трудоємності управління включають затрати праці спеціалістів, які об’єднують за наступними функціями:

- лінійне керівництво основним виробництвом (Zл);

- розробка і вдосконалення конструкцій виробів (Zв);

- технологічна підготовка виробництва (Zmn);

- забезпечення виробництва інструментом та оснасткою (Zin);

- вдосконалення організації виробництва та управління (Zoy);

- ремонтне і енергетичне обслуговування (Zpe);

- організація праці та заробітної плати (Znn);

- оперативне управління виробництвом (Z);

- стратегічне та тактичне планування (Zcm);

- бухгалтерський облік (Zбo);

- матеріально-технічне забезпечення (Zmt);

- маркетинг та збут продукції (Zмб);

- комплектування та підготовка кадрів (Zкn);

- загальне документовиробництво (Zзд).

Отже, трудоємність управління рівна (Zупр)

Zупр =Zл+Zв+Zmn+Zin+Zoy+Zpe+Znn+Z+Zcm+Zбo+Zmt+Zмб+Zкn+Zупр+Zзд


Повна трудоємність затрат праці в цілому по підприємству буде дорівнювати:

Zпов =Zвир+Zупр

або Zпов = Zтехн+Zобсл+Zупр


5. Планування середньої заробітної плати на підприємстві

При плануванні середньої заробітної плати встановлюють середню заробітну плату по категоріях працюючих, яку поділяють на _абл._ього динну, середньоденну, середньомісячну.

Середньогодинна заробітна плата одного працівника визначається діленням планового фонду погодинної заробітної плати на кількість людино-годин, які необхідно відпрацювати працівникам в плановому періоді. Вона характеризує середній розмір заробітної плати за одну годину роботи одного працівника.

Середньоденна заробітна плата одного працівника розраховується діленням планового фонду денної заробітної плати на кількість людино-днів, що необхідно відпрацювати працівнику в плановому періоді.

Середньомісячна заробітна плата одного працівника визначається діленням планового фонду місячної заробітної плати на середньоспискову кількість працівників в плановому періоді.

При плануванні середньої заробітної плати по підприємству в цілому до її складу необхідно включити виплати з фонду матеріального заохочення (за виключенням сум одноразових допомогу та премій за економію матеріалів та енергоресурсів).

Середня заробітна плата визначається розрахунково-аналітичним методом з врахуванням впливу окремих факторів, серед яких:

- підвищення мінімуму заробітної плати;

- зміна умов праці:

- скорочення втрат робочого часу;

- зростання продуктивності пращ.

Для кожного з перерахованих факторів обчислюють відповідний індекс.

При плануванні середньої заробітної плати необхідно врахувати рівень вартості життя, фінансовий стан підприємства, заборгованість перед кредиторами, темпи зростання продуктивності праці тощо [5, .c.93-94].


6. Планування зниження собівартості продукції по техніко-економічних факторах

Економія затрат за рахунок підвищення технічного рівня виробництва розраховується по плану технічного розвитку і організації виробництва. Сума економії по цих факторах складається із зменшення витрат матеріальних ресурсів та витрат на оплату праці.Економія від зниження матеріальних витрат визначається за формулою:
; де НQо і НQ1 – норма витрат сировини, матеріалів, палива на одиницю продукції до і після проведення відповідних заходів.;ЦМ – ціна одиниці сировини, матеріалів, палива, грн. , QВіЗАХ – кількість продукції, виготовленої з початку введення заходу до кінця планового періоду, шт., визначається виходячи з величини планового виробництва продукції QВПЛ Зниження собівартості продукції за рахунок впливу структурних зрушень у виробництві визначається за формулою:
де СВБ – собівартість 1-го виробу в базовому році, грн., QВБ і QВПЛ – обсяг виробництва в натуральному вираженні відповідно в базовому та плановому періодах.
де ВЗМБ – змінні затрати на виробництво одиниці продукції у базисному році, грн./шт. ,ВПОСТБ – постійні затрати у базисному році, грн.,QВБ – обсяг виробництва у базисному році, шт.Зниження собівартості за рахунок зміни обсягів виробництва визначається за формулою:
де
– темпи приросту товарної продукції в плановому періоді в порівнянні з базовим роком, %
= (QТПЛ – QТБ) / QТБ*100 Економія на амортизаційних відрахуваннях рівна:
= де АБ і АПЛ – загальна сума амортизаційних відрахувань в базовому та плановому періодах, грн., для визначення використовується величина постійних затрат у базовому та плановому роках та питома вага амортизації в постійних затратах;QТБ і QТПЛ – обсяг товарної продукції в базовому та плановому періодах відповідно, _абл..

7. Структура фінансового плану

Річний фінансовий план підприємства являє собою заключний розділ плану господарської та соціальної діяльності підприємства. У фінансовому плані узагальнюються у грошовому виразі всі планові показники роботи підприємства, визначаються обсяги, напрями використання грошових коштів, відображаються економічні відносини підприємства з його працівниками, з іншими підприємствами, банками, бюджетом. За економічним змістом у фінансовому плані відображаються результати господарської діяльності підприємства протягом певного періоду, джерела і обсяги формування та напрями використання фінансових ресурсів, в тому числі для внутрішньогосподарських потреб.

Фінансовий план підприємства складається у вигляді балансу доходів і витрат, а також розрахункових форм для визначення статей балансу.

Баланс доходів та витрат складається з таких розділів:

• доходи і надходження коштів;

• витрати і відрахування коштів.

Зіставлення доходів і надходжень коштів з витратами дає можливість визначити надлишок фінансових ресурсів, або їх дефіцит. У першому випадку визначають напрями використання надлишкових ресурсів для забезпечення відтворюючого процесу на підприємстві, в другому випадку – здійснюється пошук джерел фінансування, надходжень коштів.

Баланс доходів і витрат представлений в _абл.. 7.1.

Обґрунтування фінансового плану – складний, творчий процес, для здійснення якого необхідним є залучення кваліфікованих кадрів економістів-фінансистів. При обґрунтуванні плану необхідна активна участь усіх працівників апарату управління підприємства.

планування трудоємність собівартість виробничий


Таблиця 7.1.

Баланс доходів і витрат на рік

Статі балансу План на рік В т.ч. по кварталах
І II III IV
І. Доходи і надходження коштів
1. Прибуток від реалізації продукції
2. Прибуток від іншої реалізації
3. Прибуток від позареалізаційних операцій
4. Амортизаційні відрахування
5. Цільове фінансування та надходження з бюджету
6. Цільове фінансування і надходження з позабюджетних фондів
7. Довгострокові кредити
8. Довгострокові фінансові позики
9. Доходи від емісії акцій
10. Короткострокові кредити банків
11. Спонсорська допомога
12. Інші надходження
Усього доходів і надходжень
ІІ. Витрати і відрахування
1. Податок на прибуток
2. Податок на землю
3. Податок на транспортні засоби
4. Капітальні вкладення
5. Довгострокові фінансові інвестиції
6. Поповнення обігових коштів
7. Погашення довгострокових позик
8. Погашення довгострокових кредитів
9. Виплата дивідендів
10. Відрахування в резервний фонд
11. Відрахування у фонди стимулювання і розвитку
12. Інші витрати
Усього витрат і відрахувань
Загальний об 'єм фінансових ресурсів
Усього доходів, надходження коштів, кредитів банку, асигнувань з бюджету
Усього витрат, відрахованих коштів, погашення кредитів, платежі в бюджет

Для складання фінансового плану використовують такі вихідні матеріали: показники плану виробництва і реалізації продукції, кошторис затрат на виробництво, дані про обсяги планових інвестицій, розрахунки відпускних цін, нормативи амортизаційних відрахувань та платежів у бюджет, результати аналізу виконання плану за попередній період, фактичні дані бухгалтерського балансу на перше число планового періоду.