Смекни!
smekni.com

Менеджмент ВАТ Донцемент (стр. 1 из 5)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДОНЕЦЬКІЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ.

ЗВІТ

про комплексну з фаху та передвипускну практику студента

спеціальності „Менеджмент організацій”

(спеціалізація „Менеджмент у виробничій сфері)

групи Мвд-02-1 _

Бородацької Наталії Володимирівни _

Місце

практики ВАТ Донцементсмт. Новоамвросіїка

Час практики 13.02.2006 року до 17.03.2006 року

Керівник практики від університету Коновалова Тетяна Вікторівна

Керівник практики від підприємства Сліпушкіна Оксана Євгенівна

Торез 2006

Зміст

Вступ............................................................................................................. стор.

1.Характеристика підприємства…………….…………….........................стор.

1.1.Стисла характеристика підприємства……………………………….стор.

1.2.Організаційна структура підприємства……………………………...стор.

2. Характеристика видів діяльності, здійснювані на підприємстві…….стор.

2.1.Основні види діяльності, здійснювані на підприємстві …………...стор.

2.2. Основні техніко-економічні показники підприємства…………….стор.

3. Аналіз плану виробництва продукції......................................................стор.

4. Основні виробничі фонди підприємства................................................стор.

4.1. Структура основних виробничих фондів підприємства…………..стор.

4.2.Аналіз використання основних виробничих фондів підприємства. стор.

4.3.Аналіз трудових ресурсів………………….………………………....стор.

5. Доходи та витрати підприємства від здійснюваних

видів діяльності……………………………………………………...….стор.

5.1.Аналіз доходів підприємства…………………………………….….стор.

5.2. Аналіз витрат підприємства…………………………………..…….стор.

6.Оцінка фінансового стану підприємства ............................................... стор.

6.1.Аналіз ліквідності підприємства………………………………..…стор.

6.2.Аналіз платоспроможності підприємства…………………………стор.

7.Індивідуальне завдання ...........................................................................стор.

7.1.Стратегія розвитку підприємства………………………………….стор.

Висновок......................................................................................................стор.

Список використаної літератури ..............................................................стор.

Додатки

3

Вступ

Метою практики є оволодіння навиками практичного застосування знань щодо організації і управління господарчою діяльністю підприємства.

Завданням практики є вивчення:

- питань організації і управління господарчою діяльністю підприємства;

- виробництва і реалізації продукції (робіт, послуг);

- здійснюваних на підприємстві видів діяльності;

- методики розрахунку техніко-економічних показників і виробничо-господарчої діяльності;

- стану і використання основних засобів.

1.Характеристика підприємства

1.1Стисла характеристика підприємства

Акціонерне товариство ВАТ “Донцемент” було створено в 1896 році вітчизняним підприємцем А.Н.Ковалевим. Він побудував при станції Амвросіївна перший цемзавод і назвав його “Донецьким”. Через рік вступив будівельний завод “Союз” який належав французькому підприємцю Р.Мішо. Обидва заводи були забезпечені печами Дитяча і мали бондарний цех і кар’єр для добування сировини.

Йшов час цементна промисловість настояла на місці. В послідуючи дисятирічча, йде непереривна технічна реконструкція підприємства. Також продовжується збільшення потужності підприємства, утому числі застосування передових технологічних процесів, приготування шламу обжиг клінкера і помола цементу. На комбінаті вперше розроблена в Україні і освоєна технологія виробництва сульфатостійкого партландцемента застосовуваного при будівництві шахт і гідротехнічних споруд.

В 1994 році створюється відкрите акціонерне товариство “Донцемент” в склад якого увійшли об'єднані кар’єри по виробництву цемента завод асбоцемвиробів. В 1994 році запущений в експлуатацію новий карповський меломергельний кар’єр на території підприємства. В 1995 році введене в експлуатацію упаковане відділення дозволяюще таріровать цемент в євроупаковку.

Підприємство попередньому не губе передових позицій в якості цементу. Докази тому золотий приз “ За якість” полученний у 1997 році у Франції, общенаціональна нагорода “ Вища проба” 2000 року, вручена за високу

якість і конкурентоспроможність портландцементного клінкера і портландцемента. Як і раніше його використовують на основних

будівництвах Запорізька і Ровенська атомні станції, Бориспольский аеропорт, гідроспоруди.

Місце знаходження ВАТ “ Донцемент”:

87333, Донецька область, Амвросіївський район, с.м.т. Новоамвросіївське вулиця 12- грудня 14.

Характер господарської діяльності закріплені в уставі такими положеннями:

- Максимально задовольнити потреби підприємств, організацій, громадян України, а також іноземних споживачів у будівельних матеріалах.

- Утворення загальних і малих підприємств, господарських товариств з залученням грошових матеріальних коштів, юридичних і фізичних осіб України і іноземних країн з ціллю отримання прибутку.

- Допомога у формуванні і розвитку ринка і ринкових відносин.

- Розробка і реалізація соціальних природоохоронних і екологічних программ, а також інша діяльність незаборонена законодавством України.

Форма власності ВАТ “ Донцемент” колективна, виробнича по тужність 50% його використання.

1.2 Організаційна структура ВАТ “Донцемент”

ВАТ „Донцемент” самостійно здійснює виробничо-господарчу діяльність, укладає кредитні та господарчі договори, несе повну відповідальність за їх виконанням.

Рис. 1 Узагальнена організаційна структура управління Амвросіївського ВАТ „Донцемент”.

Голова правління ВАТ “Донцемент” здійснює поточне керівництво всією діяльністю ВАТ “Донцемент”. Голова правління має наступні права:

- самостійно визначає структуру органів керування виробничих підрозділів, витрати на утримання апарату керування, професійно якісний склад робочої сили;

- в межах повноважень видає накази, дає вказівки, які є обов`язковими до виконання працівниками підприємства, укладає договори з найманими робітниками на виконання робіт, послуг та інших видів діяльності підприємства.

З метою оперативного рішення питань виробничо та соціально-економіного характеру всі працівники підприємства розподіляються на дві категорії: адміністрацію, яка складається з керівника підприємства, його заступника, керівників відділів, головного бухгалтера та трудовий колектив у склад якого входять всі інші працівники.

Відділ кадрів здійснює роботу по комплектуванню підприємства кадрами робітників та службовців необхідних професій та спеціальностей.

Директор по фінансам і економіки здійснює керівництво праці по економічному плануванню на підприємстві, використанню резервів виробництва з метою досягнення найбільшої економічної ефективності.

Планово - економічний відділ являється самостійним структурним підрозділом підприємства і відчиняється заміснику директора по економічним питанням (головному економісту)

Відділ праці і заробітної плати являється самостійним структурним підрозділом підприємства. В його обов`язки входять:

- проведення аналіза організації і структури заробітної плати по підрозділам підприємства категоріям і професіям робітників.

- Контроль за використання фондів заробітної плати в цехах, відділах і службах підприємства прийняття рішень по виявленню недоліків і їх ліквідація.

Бухгалтерія являється самостійним структурним підрозділом підприємства на правах відділа і відчиняється головному бухгалтеру. У своєї діяльності головний бухгалтер користується положенням по бухгалтерському обліку і звіту. Головними задачам бухгалтерського обліку являються: формування певної інформації о господарських процесах і фінансових результатах діяльності організації.

Заступник головного бухгалтера забезпечує організацію бухгалтерського обліку на підприємстві та здійснює контроль за раціональним економічним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Замісник головного бухгалтера повинен забезпечувати облік поступаючих грошових коштів, товарно матеріальних цінностей, а також своєчасне відображення в бухгалтерському обліку операцій пов`язанних з їх рухом.

Головний механік забезпечує безаварійну та надійну роботу усіх видів обладнання. Керівники дільниць здійснюють керівництво над під порядковими дільницями.

У службу головного енергетика входять: керівник цеха ПВК, керівник цеха КІП, керівник цеха АСУП і зв`язку.

2.Характеристика видів діяльності, що здійснюються на підприємстві

2.1.Основні види діяльності ВАТ “Донцемент”

Головним видом діяльності ВАТ “Донцемент” являється виробництво цемента. Підприємство має 6 технологічних ліній по виготовленню клінкера сумарной плановою потужністю 1988 тисяч тонн клінкера за рік і 8 технологічних ліній по помолу цемента сумарной потужністю 2000 тисячи тонн цемента за рік.

Головними стадіями технологічної лінії виробництва являється:

1. Добування і переробка сировині.

2. Приготування сировинної суміші.

3. Обжиг клінкера.

4. Зберігання і відвантаження готової продукції.

Технологічні лінії уводились поетапно з 1956 до 1967 року. Головною сировинною виробництва цемента являється мергель і мєл. Крім цього на різних етапах виробництва в залежності від марки цемента використовуються різноманітні добавки, такі як шлак, гіпс, піритні огарки.

Підприємство самостійно займається видобутком головної сировини мєла і мергеля. Гірські роботи ведуться відкритим способом. Розробка корисних копалин здійснюється ескаваторами з попереднім рихленням масива енергієй вибуху.