Смекни!
smekni.com

Стан, методи і шляхи удосконалення обліку праці та її оплати (стр. 11 из 12)

У типовій конфігурації є два документи, пов'язані з зарплатнею - Нарахування зарплатні і Виплата зарплатні.

Документ «Начисление ЗП» призначений для нарахування заробітної плати співробітникам підприємства, нарахування авансу, внесення до інформаційної бази залишків взаєморозрахунків зі співробітниками. Для нарахування основної заробітної плати «Вид виплати» слід вибрати значення «Основная з/п». Нижче наведено вигляд цього документа в програмі 1С: Бухгалтерія.

За допомогою документа з таким видом виплати можна одержати друковані форми платіжної та, розрахунково-платіжної відомостей, відомостей відрахувань від заробітної плати до фондів, а також розрахункові листки за зазначений період по співробітниках, що вказані у його табличній частині. Для автоматичного розрахунку сум основних утримань по кожному співробітнику відповідно до бази оподатковування і ставок, зазначених для них у довіднику «Налоги и отчисления» потрібно натиснути кнопку «Рассчитать».

При цьому у графах «Начислено», «Удержано», «К выплате» відобразяться підсумкові суми всіх нарахувань, утримань та сума, що підлягає виплаті.

За допомогою даного документу автоматично формують проведення відрахувань у фонди. Можна надрукувати декілька документів:

- розрахунково-платіжну відомість нарахування зарплатні,

- платіжну відомість.

- розрахункові картки для співробітників.

- зведення відрахувань до фондів.

Для кращого відтворення вищесказаного наведено приклад цього документа.

Для формування друкованої форми платіжної відомості, бухгалтерських проведень, що відображають факт виплати заробітної плати працівникам призначений документ «Выплата зароботной платы», який наведено нижче .Перший зразок для виплати авансу, а другий для виплати основної заробітної плати.

Також можна використовувати програмний продукт «1С:Підприємство 7.7. Конфігурація «Зарплата+Кадри для України», який розроблений на основі компоненти «Розрахунок» системи 1С:Підприємство версії 7.7 і призначений для розрахунку заробітної плати й ведення кадрового обліку на підприємствах будь-якої форми власності й типу фінансування відповідно до законодавства України.

Конфігурація містить необхідний набір довідників для уведення й зберігання інформації, набір документів, що реєструють ті або інші господарські операції, алгоритми розрахунків, набір різних звітів та інших допоміжних засобів керування даними.

Відпрацьований час може враховуватися як прямим методом, так і методом відхилень. При прямому обліку часу користувач вносить дані безносередньо на підставі вже заповненого табеля. При обліку методом відхилень реєструються тільки відхилення від нормального графіка роботи (хвороби, відпустки, простої та ін.), а відпрацьований час визначається автоматично. Передбачено окремий облік денного й нічного часу. Набір календарів конфігурації дозволяє без додаткового настроювання описати графіки роботи при п’яти та шестиденного робочого тижня, для 40-, 36- і 24-годинного робочого тижня, а також графік роботи «доб-троє». На підставі даних про відпрацьований час автоматично розраховуються суми нарахувань для погодинної оплати праці. Окремо враховується й оплачується відпрацьований поверх норми час. Конфігурація дозволяє одержати як бланки, так і заповнені табелі по типових формах П-13 і П-14. У конфігурації передбачені такі форми оплати праці: погодинна, почасово-преміальна, пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна, акордна. При погодинній оплаті праці передбачена можливість вказівки як індивідуального окладу (тарифу), так і прив'язки до розряду.

Передбачено розрахунок різних премій і доплат, компенсацій і соціальних посібників. Інші нарахування й утримання, що використають стандартні алгоритми розрахунку, можуть бути описані користувачем без додаткового настроювання. Облік відхилень від нормального з роботи у конфігурації передбачений з відпусток, лікарняних аркушів, інших випадків, коли оплата відбувається по середньому заробітку, а також відгулів і прогулів. При наявності інформації за попередні періоди середній заробіток для лікарняних, відпусток і т.п. розраховується автоматично. Також автоматично визначається відсоток оплати лікарняних аркушів на підставі стажу співробітника. За допомогою платіжної відомості можна оформити виплату зарплати за конкретний місяць, погашення всіх боргів по зарплаті, виплату авансу. Окремо враховуються виплати з каси, з розрахункового рахунку, а також виплати в натуральній формі. Передбачено депонування сум, не отриманих по платіжній відомості, а також виплата раніше депонованих сум. Програма дозволяє одержати як типові друковані форми розрахункових і платіжних відомостей (П-49, П-50, П-52), так і відомості довільної форми, а також розрахункових листків і касових ордерів на виплату зарплати. Спеціальний звіт покаже суми заборгованостей по невиплаченій заробітній платі. Автоматично розраховуються прибутковий податок, збір на обов'язкове пенсійне страхування й страхування на випадок безробіття з урахуванням основних пільг по оподатковуванню. У конфігурації передбачене ведення структури підрозділів підприємства й ведення штатного розкладу. Зберігання додаткової кадрової інформації зі співробітників: адреси й телефони, родинний стан і члени родини, стаж, кваліфікація й перепідготовка, трудова діяльність, володіння мовами, дані військового обліку та інше. Оформлення кадрових наказів: про прийом на роботу, про звільнення, про кадрове переміщення. Помічник коректувань виконає коректне виправлення документів, внесених у минулих періодах. Помічник експорту проводок дозволить сформувати проводки для 1С:Бухгалтерії на підставі уведених даних. Можливість поділу інформації між декількома розраховувачами дозволить обмежити доступу до даних інших розраховувачів при роботі з конфігурацією декількох користувачів.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

ТОВ «Український кристал» є підприємством, яке поновлює свою діяльність та розвивається, що було визначено аналізуючи його показники фінансового стану, чисельності працівників, яка за останні роки зросла зі збільшенням чисельності робітників. Обсяг виробленої та реалізованої продукції з кожним роком зростає, підприємство продає всю вироблену продукцію. Це говорить про те, що є попит на їхню продукцію. Підприємству потрібно збільшувати обсяг виробленої продукції. Реалізація продукції збільшилась більш ніж у тричі у порівнянні з минулим роком. Вартість основних виробничих фондів підприємства з кожним роком зменшується. Це пов’язане з нарахуванням амортизаційних відрахувань та малою закупівлею або будівництвом основних засобів на даному підприємстві. Розрахувавши суми наявних у підприємства господарських коштів, бачимо, що ця сума з кожним роком зростає. Це говорить про те, що зростає кількість коштів які перебувають у розпорядженні підприємства та про розширення підприємством господарського обороту. Це є теж хорошим показником для підприємства. Проводячи аналіз незалежності підприємства від кредиторів був зроблений висновок, що ТОВ «Український кристал» з кожним роком менше залежить від кредиторів та все більше самостійно фінансує своє підприємство. Про це свідчать показники фінансової автономії (незалежності), фінансової залежності який є зворотним до попереднього та показник фінансового ризику підприємства. Підприємство користується тільки погодинною оплатою праці. У нічні зміни ніхто не працює крім охоронців яким заробітна плата теж нараховується згідно із відпрацьованим часом. У вихідні та святкові дні теж ніхто не працює і хліб у ці дні не печуть.

Думаю, для того, щоб підприємство випускало більше продукції потрібно випікати хліб та хлібобулочні вироби у нічні зміни та у вихідні дні. Підприємство усю вироблену продукцію продає, а збільшення обсягу виробленої продукції принесе підприємству більші прибутки, підвищиться рівень використання основних засобів та виробнича потужність підприємства. Щодо обліку праці та її оплати перш за все підприємству потрібно прийняти на роботу бухгалтера з обліку праці та її оплати. Займаючись саме цими питаннями бухгалтер припускався б набагато менше помилок, а на сьогоднішній день цими питаннями на даному підприємстві займається головний бухгалтер, у якого крім цієї роботи є багато іншої не менш складної і відповідальної. Користуючись програмою Ехсеl 2003 підприємство не має можливості затрачати менше часу на виконання певних операцій в бухгалтерському обліку. Якби підприємство використовувало для ведення свого обліку яку-небудь професійну програму для бухгалтерів, то ведення бухгалтерського обліку значно полегшилося б. А отже, підвищилась би продуктивність праці працівників бухгалтерії. Наприклад бухгалтерська програма 1С: Бухгалтерія, версія 7.7, Українська конфігурація автоматично складає усі проведення, підраховує загальні суми, суми ПДВ тощо, формує документи по оплаті праці та інші, документи які сформував бухгалтер можна роздрукувати. Також підприємству можна порекомендувати використовувати програмний продукт «1С:Підприємство 7.7. Конфігурація «Зарплата+Кадри для України».

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ