Смекни!
smekni.com

Дверезнімальний пристрій коксової печі (стр. 6 из 9)

Швидкість пересування дверезнімальної машини повинна бути в межах 80—90 м/хв.

Для одержання потрібної швидкості існує ряд кінематичних схем механізму пересування, найбільш характерні з який приведені нижче.

Механізм пересування дверезнімальної машини конструкції КБ Коксохіммаша

Механізм пересування дверезнімальної машини без паразитної шестерні. Електродвигун, редуктор і гідроелектричне гальмо встановлюють ближче до осі приводного схилу, на якій насаджене на шпонці зубчасте колесо. Вісь приводного схилу обертається на роликопідшипниках, що знаходяться в буксах і прикріплені болтами до нижнього пояса металоконструкції ходового візка.

При електродвигуні перемінного струму з робочою напругою 380 у типу МТ-42-8, 16 квт і з 720 об/хв швидкість пересування машини складає близько 110 м/хв. Технічна характеристика редуктора і відкритої пари залишаються без зміни, тобто загальне передаточне число механізму = 12,25.

Досвід експлуатації такого механізму дав позитивні результати. До недоліків цього привода варто віднести відносні труднощі підходу до вузлів кріплення редуктора і гальма, особливо в місцях, найбільш близьких до осі, а також наявність відкритої зубчастої передачі.

На рис.13 показаний механізм пересування, розташований під кабіною керування. Електродвигун, гідроелектричне гальмо і редуктор установлені на литий рамі. Один кінець рами спирається на вісь приводного схилу, а другий на двох пружинних підвісках трамвайного типу. У місцях опори рами на вісь приводного схилу встановлені два опорних підшипники з бронзовими вкладишами. Рух від електродвигуна через редуктор передається на зубцювате колесо, закріплене шпонкою на осі приводного схилу, і через шестірню, насаджену на тихохідний вал редуктора.

Досвід експлуатації цього й аналогічних йому механізмів, у яких електропривод розташований під кабіною керування, показав що такі конструкції, можуть працювати цілком задовільно. Для нормального обслуговування такого електропривода потрібно спеціальний пристрій на міжбатарейній площадці коксової батареї, що дало би можливість вільно підходити до електроустаткуванню і механізмам, установленим на рамі. При відсутності такого пристрою обслуговування електропривода значно утруднено. Тому описана конструкція особливо на діючих коксових установках, не одержала широкого поширення.

ДВЕРЕЗНІМАЛЬНОГО ПРИСТРОЮ ДВЕРЕЗНІМАЛЬНИХ МАШИН

Дверезнімальні пристрої дверезнімальних машин і коксовиштовхувача виконують ті самі операції, але конструктивно відрізняються друг від друга через порівняно невеликі габаритні розміри дверезнімальних машин. Дверезнімальний пристрій є найбільш складним і відповідальним механізмом дверезнімальної машини. Його конструкція в значній мірі визначає як конструкцію і компонування інших вузлів і механізмів дверезнімальної частини, так і її експлуатаційні якості. Сучасні дверезнімальні пристрої цілком механізують зв'язаний зі зняттям і установкою коксових двер комплекс операцій, що складається з відгвинчування і загвинчування ригельних гвинтів; підйому й опускання ригелів; зриву дверей; відводу (підведення) і підйому (опускання) дверей; повороту дверей на 90° для зручності її чищення.

Для виконання цих операцій дверезнімальний пристрій має наступні п'ять механізмів, що приводяться в рух окремими електродвигунами: верхній і нижній механізми відгвинчування-загвинчування ригельних гвинтів, механізм, зриву дверей, механізм відводу і підйому (підведення й опускання) дверезнімального пристрою і механізм повороту дверезнімального пристрою.

Усіма механізмами керує машиніст із кабіни керування.

Дверезнімальний пристрій штангового типу при відводі дверей від печі на 950—1000 мм пересувається на цю же відстань по рейковому шляху убік гасильного вагона.

Рейковий шлях покладений на основному каркасі дверезнімальної частини машини. Завдяки пересуванню дверезнімального пристрою убік гасильного вагона навантаження на ходові колеса дверезнімальної частини різко міняється. Передні ходові колеса (з боку печей) розвантажуються, а задні (з боку гасильного вагона) одержують значне додаткове навантаження. Центр ваги машини переміщається убік гасильного вагона. У нових машинах штангового типу в зв'язку з необхідністю повороту двері для її чищення навантаження на задні ходові колеса ще більш збільшилися.

У різних положеннях штангового дверезнімального пристрою з дверима і без її навантаження на ходові колеса різко міняються. Використовують три основних положення штангового дверезнімального пристрою. На підставі даних, можна зробити висновок, що у відношенні стійкості машини найбільш небезпечними положеннями є перше і третє.

Слід зазначити, що при всіх трьох положеннях дверезнімальна машина повинна пересуватися по обслуговуючій площадці уздовж фронту коксових печей. При цьому додаткові поштовхи, а також можливі нерівності й ухили шляху можуть ще більше зменшити стійкість штангової дверезнімальної машини.

Дверезнімальний пристрій ричажного типу по проекті КБ Коксохіммаша

В даний час запроектована і прийнята в якості типовий дверезнімальна машина з підоймовим пристроєм. Положення центра ваги дверезнімальної частини в цій машині при всіх операціях практично залишається на її осі. Відношення сумарних навантажень задніх ходових коліс до навантажень передніх у підоймових дверезнімальних машин складає близько 1,35.

Ричажний дверезнімальний пристрій виконує всі операції, зв'язані зі зніманням і установкою коксових дверей, а також з підйомом дверей для її чищення, крім операцій по чищенню арміруючих рам і коксових двер.

Цей пристрій складається з поворотної рами, встановленої в каркасі дверезнімальної машини на верхній і нижньої підшипникових опорах. У верхній частині поворотної рами на осі підвішені два верхніх кутових важелі, а в нижній на двох коротких осях два нижніх кутових важеля. У вузлах верхні і нижні кутові важелі з'єднані між собою двома тягами. У вузлах до верхніх і нижніх кутових важелів шарнірно підвішена так називана колиска.

Верхні і нижні кутові важелі, тяги і колиска, шарнірно з'єднані між собою, утворять замкнутий чотирьохланок механізм, що забезпечує цілком визначений заданий рух колиски.

На колисці встановлюють наступні механізми: верхній і нижній механізми відгвинчування і загвинчування ригельних гвинтів, кожний з який складається з електродвигуна, редуктора і голівки, що відгвинчує; механізм зриву двері, що складаються з електродвигуна, черв’ячно-гвинтового редуктора, верхнього захоплення, нижнього захоплення тяги і хитної рами; пружинний буфер; кінцевий вимикач, що обмежує хід захоплень з лінійками, закріпленими на тязі; механізм повороту ригелів.

Чотирьохланковий механізм приводиться в рух від черв’ячно-гвинтового редуктора, тяга якого зв'язана з віссю, що з'єднує два нижніх кутових важелі, і тяги. Черв’ячно-гвинтовий редуктор і електродвигун, що приводить його в рух, установлені на хитній рамі. До підстави поворотної рами болтами прикріплений зубцюватий сектор, що знаходиться в зачепленні із шестірнею механізму повороту дверезнімального пристрою. На тязі встановлена лінійка, за допомогою якої приводиться в рух кінцевий вимикач, що обмежує хід колиски.

Ричажний дверезнімальний пристрій у момент його підходу до дверей. Тяга черв’ячно-гвинтового редуктора знаходиться у висунутому положенні, що забезпечує заданий хід колиски з установленими на ній механізмами вперед убік печей на 950—1000 мм.

Механізм відводу-підведення і підйому-опускання дверей

У кінематичній схемі механізму відводу-підведення і підйоми-опускання дверей верхні і нижні важелі шарнірно з’єднані ланкою. Черв'ячно-гвинтовий редуктор і електродвигун установлені на хитній рамі, тому тяга черв’ячно-гвинтового редуктора сприймає тільки стискаючі чи розтяжні зусилля. Тяга черв’ячно-гвинтового редуктора з віссю нижніх ведучих кутових важелів, роблячи зворотно-поступальний рух, змушує кутові важелі виконувати гойдаючий рух на осях, закріплених на поворотній рамі.

Великий радіус кутових важелів, рівний 1150 мм, забезпечує таку траєкторію руху коксових дверей, при якій висновок футеровці двері з печі виробляється практично по прямій. Лише після висновку футеровці двері починаються помітний подъєм кутових важелів. При загальному заданому відводі кутових важелів на 1000 мм подйом їх, а отже, і двері дорівнює приблизно 380 мм. Для відводу і підйому важелів гайка черв’ячно-гвинтового редуктора закріплена на ній, тяга роблять хід, рівний 550 мм. Конструкція механізму передбачає можливість подачі кутових важелів (а отже і хід колиски) рівний 50 мм уперед.

Конструкція вузла складає з тяги, черв’ячно-гвинтового редуктора з віссю нижніх кутових важелів, забезпечує передачу зусилля від тяги до осі через пружину, створюючи гарні умови для роботи механізму. Проектом передбачена установка кінцевого вимикача, призначеного для відключення електродвигуна в тому випадку, якщо зусилля, створюване чер’вячно-винтовьм редуктором, перевищить проектне і пружина буде цілком стиснута.

Привод механізму відводу-підведення і підйому-опускання дверей і з'єднання його з нижніми ведучими кутовими важелями і тягами за допомогою осі. На другому кінці швидкохідного вала черв’ячно-гвинтового редуктора зроблений квадрат для ручного аварійного привода механізму.Нижні ведучі кутові важелі консольно підвішені у вузлах, закріплених у поворотній рамі. Хитання важелів відбувається на бронзових підшипниках із графітним мастилом. До нижніх кутових важелів приварені смуги дивіться рис.16, що упираючись у ролики, закріплені на поворотній рамі, створюють додаткову стійкість колиски.

Підвіска верхніх кутових важелів, на осі, закріпленої в поворотній рамі, роздільно подвешеньї на бронзових підшипниках із графітним мастилом два верхніх кутових важелі. Стопорні кільця утримують кутові важелі в заданому положень.