Смекни!
smekni.com

Технологія пошиву напівпальто (стр. 2 из 6)

Різець — це зубчасте коліщатко, яке обертається на ручці і застосовується для перенесення ліній і знаків з креслення викрійки на папір або на тканину.

Крейда кравецька (або не до кінця змилене туалетне мило) застосовується для нанесення креслення викрійки на тканину, ліній, знаків. Крейду потрібно гостро застругати, щоб ширина проведених - ліній не перевищувала 0,1 см. При використанні лінійки для проведення ліній крейду слід тримати під кутом до неї, біля самого стику лінійки з тканиною. Крейду тримають під прямим кутом до тканини, якщо наносять лінії без лінійки.

Лінійки з сантиметровими і міліметровими поділками в окремих випадках можуть замінити сантиметрову стрічку. їх застосовують для нанесення і вимірювання прямих ліній на тканині.

3.2 Швейне обладнання, що використовується для пошиття даної моделі

Для виготовлення жіночого демісезонного пальто використано швейну машину1022 кл. Вона випускається Оршинським заводом легкого машинобудування (ОЗЛМ) і використовується для зшивання деталей виробів із пальтових, костюмних та шенелєвих тканин однолінійною, двонитковою, човниковою строчкою. Швидкість руху головного валу машини 4500 обертів за хвилину. Довжина стібка регулюється до 4 см. Найбільша товщина тканини під тиском лапки 8 мм. В машині використовуються голки № 90-150.

Рис. 3.6


Машина 1022 кл має такі механізми:

· механізм голки;

· механізм човника;

· механізм ниткопритягувача;

· механізм пересування тканини;

· механізм лапки.

Машина 1022 кл має такі пристрої:

· пристрій для регулювання натягу верхньої нитки;

· пристрій для регулювання тиску на тканину;

· пристрій для автоматичного намотування нитки на шпульку;

· пристрій для регулювання довжини стібка і пристрій для виконання застібок;

· пристрій для автоматичної централізованої змазки машини.

Машина 1022 кл ОЗЛМ є вдосконаленою машиною і виготовлена на базі машини 22 кл. Відрізняється вдосконаленим механізмом човника і пересування тканини, а так аж і машині 1022 кл з’явилися пристрої для автоматичного намотування нитки на шпульку і пристрої централізованої автоматичної змазки машини.

Розглянемо деякі елементарні регулювання машини 1022 кл ОЗЛМ:

Регулювання голки по висоті

Щоб відрегулювати голку по висоті треба відсунути фронтальну дошку, послабити гвинт на повідці і по вертикалі – вгору чи вниз, перемістити голковід наскільки потрібно. Знову загвинтити гвинт на повідці і закрити фронтальну дошку.

Регулювання натягу нижньої нитки

Для того, щоб збільшити натяг нижньої нитки необхідно загвинтити регулюючий гвинт на пружинчатій пластині, яка кріпиться на шпульному ковпаці і є регулятором натягу нижньої нитки. Для того, щоб зменшити натяг нижньої нитки необхідно навпаки відгвинтити регулюючий гвинт на пружинчатій пластині регулятором натягу нижньої нитки, яка закріплена на шпульному ковпаці.

Регулювання зубчатої рейки по висоті

Щоб відрегулювати зубчату рейку по висоті необхідно перевернути набік машину, послабити гвинт, яким стягнута головка коромисла у вузлі вертикального переміщення тканини і від себе або до себе повернути вертикальний вал, щоб підняти чи опустити зубчату рейку, в залежності від того як нам потрібно. Після регулювання знову загвинтити гвинт на головці коромисла, поставити на місце головку машини і здійснити перевірку на шматочку тканини.

Регулювання зубчатої рейки по горизонталі

Щоб відрегулювати зубчату рейку по горизонталі необхідно перевернути набік машину, послабити гвинт на головці коромисла і від себе або до себе провернути горизонтальний вал, в залежності від того чи зубчата рейка пересувається швидко, чи запізнюється. Після регулювання знову загвинтити гвинт на коромислі і поставити на місце машину. Перевірити справність на шматочку тканини.

Регулювання тиску лапки на тканину

Щоб збільшити тиск лапки на тканину необхідно загвинти регулюючий гвинт, який знаходиться на стержні лапки і загвинчується в корпус машини.

Щоб зменшити тиск лапки на тканину, необхідно відгвинтити регулюючий гвинт, що знаходиться на стержні лапки і загвинчується в корпус машини.

Регулювання лапки по висоті

Необхідно відсунути фронтальну дошку, послабити гвинт на деталі пружинотримач і по-вертикалі, вгору чи вниз, пересунути стержень лапки в залежності від того чи нам необхідно підняти чи опустити стержень лапки. Після регулювання знову загвинтити гвинт на деталі пружинотримач і закрити фронтальну дошку.

Регулювання лапки відносно зубчатої рейки

Щоб відрегулювати лапку відносно зубчатої рейки необхідно відсунути фронтальну дошку, послабити гвинт на деталі пружинотримач і по вісевій лінії провернути стержень лапки за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки в залежності від того чи за годинниковою чи проти годинникової стрілки зміщені рожки лапки. Після регулювання загвинтити гвинт на пружинотримачі і закрити фронтальну дошку. Перевірити регулювання при виконанні строчки.

Ручний спосіб підняття лапки

Для ручного способу підняття лапки до деталі кронштейн шарнірно за допомогою вісі кріпиться важіль ручного підняття лапки. Цим важелем лапка піднімається вручну.

Колінний спосіб підняття лапки

При колінному способі підняття лапки до кінця тяги кріпиться колінна педаль. При кожному способі підняття лапки до кінця тяги кріпиться ланцюг. Другий кінець ланцюга кріпиться до ножної педалі, яка закріплена внизу на станині промислового столу.

3.3 Обладнання, що використовують для ВТО

Для волого-теплової обробки (ВТО) виробу використано парову електричну праску ST 1110 та прасувальну дошку (1100мм*400мм) висотою 850мм.

Праска має такі функції:

· Використовує 1200 Вт;

· режим сухого/парового прасування;

· режим розпилення;

· регулятор пари;

· режим інтенсивного подавання пари;

· вертикальне відпарювання;


4. Охорона праці

4.1 Правила техніки безпеки при ручних роботах

Робоче місце для виконання ручних робіт складається з робочого столу, гвинтового стільця та підставки для ніг. Поверхня робочого столу повинна бути гладкою та чистою, розмір столу повинен відповідати розміру оброблюючого виробу. З правої сторони столу ставиться ящик для інструментів. Стілець повинен бути гвинтовий, його регулюють в залежності від зросту працюючого. Кут зору ока до поверхні столу повинен бути не менше, ніж 45 0. При виконанні робіт необхідно сидіти прямо, ноги поставивши на підставку для ніг. Робоче місце повинно бути освітлено загальним або місцевим освітленням.

Перед початком роботи необхідно одягти робочий одяг. Перевірити стан робочого місця, наявність та справність робочих інструментів. При виконанні робіт бути уважним, неможна розмовляти і відволікатись. При необхідності працювати з наперстком. Ножиці зберігати в закритому стані. Передавати ножиці необхідно держачись за лезо, кільцями вперед. Голки зберігати в спеціально відведеному для цього місці. Зломану голку необхідно замотати в шматочок тканини або папір і викинути в сміттєзбирач. Колишко зберігати в спеціально відведеному місці. Незахаращувати робоче місце, слідкувати за його станом. При отриманні травм необхідно звернутися до медичного працівника. По закінченню роботи інструменти та деталі виробу скласти в відведені місця. Прибрати робоче місце.

4.2 Правила техніки безпеки при машинних роботах

Машинне робоче місце складається з промислового столу в розрізі кришки якого вставлено головку швейної машини. Кришка робочого столу кріпиться шарнірно, тому висота стола регулюється в залежності від зросту працюючого. На ній закріплено місцеву освітлюючу лампу з вимикачем. Головка швейної машини в прорізі промислового столу закріплена двома петлями. Стойки промислового столу одягнені в башмаки, які ізолюють його від підлоги. На педалях машини і біля електричного двигуна закріплюються гумові діелектричні килимки. Електродвигун закріпляється знизу до кришки промислового столу і з’єднується з машиною через пас і махове колесо. Також в склад робочого місця входить гвинтовий стілець із спинкою, висота якого регулюється в залежності від зросту робітника.

Перед початком роботи необхідно одягти робочий одяг, перевірити заземлення машини, перевірити санітарно-гігієнічний стан робочого місця. При заправці ниток в машину, вона повинна бути вимкнута. Перед початком роботи змазати машину і перевірити її справність, спробувати якість строчки на шматочку тканини. При зшиванні деталей виробу, вони повинні бути розташовані з лівої сторони від лапки. При відчутті електричного струму на корпусі машини в процесі роботи, необхідно виключити машину і визвати механіка. При роботі неможна низько нахилятись до машини. Тулуб працюючого повинен бути злегка нахилений вперед. Швачка повинна сидіти прямо напроти машини так, щоб відстань від краю столу до тулуба була 10-15см, а відстань до деталей виробу, що зшиваються 30-40см. При роботі кисті рук розташовуються на платформі машини. Ступні ніг на педалі машини повинні розташовуватись так, щоб права нога відступала від лівої вперед на 10-12 см, тому навантаження на ноги буде рівномірним. Перед початком роботи потрібно перевірити наявність захисних щитків на електродвигуні, приводному пасі та ниткопритягувачеві. Міняти голку потрібно при виключеній машині.

Забороняється:

· відволікатися під час роботи, а також не залишати ввімкнутою машину під час роботи та після її закінчення;

· виконувати регулювання при ввімкнутій машині;

· передавати інструменти чи деталі виробу через працюючу машину.

В кінці роботи машину виключити, махове колесо поставивши на холостий хід, почистити і змазати. Прибрати робоче місце.

4.3 Правила техніки безпеки при виконанні ВТО