Смекни!
smekni.com

Жіночі класичні стрижки з оформленням в зачіску на довгому волоссі (стр. 3 из 7)

Потрібно постаратися, аби ця горизонтальна лінія була абсолютно рівною. Для цього зручніше почати стригти з центральної частини пасма, що відчісує. Потім рухатися в ту або іншу сторону. Дійшовши до кінця завушної області, перейти на іншу сторону і зрізати волосся по напряму від краю до центру. Перше підстрижене пасмо є контрольним для всієї стрижки і визначає довжину основної маси волосся. Лінія зрізу є окантовкою стрижки. Стрижка волосся всієї зони продовжується за схемою будь-якої стрижки каре. Пряди волос відділяються горизонтальними проділами, начісуються на попереднє пасмо і зрізаються на одному з нею рівні. Робота виконується прямими ножицями. Зріз — прямій. Наступний етап — стрижка волосся скронево-бічних зон. Раніше підстрижене волосся можна прибрати, аби вони не заважали працювати. Волосся цієї зони починає стригти з центральної частини. Потім треба виділити пасмо і відтягнути його вперед по дузі невеликого радіусу. Зрізати волосся по уявній лінії, проходящей на невеликій відстані від імені строгий вертикально. Продовжують стригти всю цю зону, виділяючи пасма так само і зрізаючи їх по тій же вертикальній лінії. Пасма зрізають прийомом пойнтинг. Потім потрібно плавно перейти до стрижки волосся потиличної і скронево-бічних зон.

Волосся зволікають під кутом 90. Рухатися треба по колу голови методом пасмо на пасмо. Лінія зрізу паралельна контуру голови. Довжина пасм визначається лінією окантовки. Пасма зрізають з одночасною филировкой кінців волосся (зріз зубчиками). Потім переходять до стрижки чубка. Виконується вона за звичайною технологією стрижки чубків. Після виконання основних операцій стрижки потрібно зробити филировку. Її можна виконати бритвою або прямими ножицями в техніці ковзання (слайсинг). При роботі бритвою волосся має бути вологим. Лезо бритви має бути притиснуте до волосся навзнаки і лише в кінці руху, на лінії зрізу трохи відхиляється від лінії волосся, аби зрізати пасмо. Чим гостріше бритва, тим якісний робота. При виконанні прийому слайсинг, треба підсушити волосся феномом і, тримаючи ножиці паралельно волоссю кінчиками вниз, зробити филировку. Аби надати стрижці потрібну форму, треба за допомогою круглої щітки і фену підкручування кінців пасм всередину.

2.2 Обгрунтування вибору та характеристика парфюмерно-косметичних засобів необхідних для виконання даних робіт

Сьогодні багато провідних фірм випускає цю продукцію. Багатьом відомі матеріали таких фірм, як „Schwarzkopf”; „L’oreal”; „Londa”; „Wella”; „Brelil”;„Bes”;C:EHKO”;та багато інших.

Найкраще використовувати засоби однієї фірми. Тому що засоби різних фірм засновані на різних формулах і можуть дати не передбачуваний результат.

На сучасному етапі найбільш популярною і якісною є продукція фірми „Schwarzkopf” - ця фірма належить сьогодні до числа ведучих в міжнародному масштабі виробників косметичних засобів по догляду за волоссям.

Професійні засоби цієї фірми допомагають майстрам -перукарям, підтримувати волосся своїх клієнтів блискучим та здоровим, допомагають створити задуману зачіску, робити їх гарними та стійкими, але головним у використанні засобів, є їх вибір з ухваленням індивідуальних особливостей шкіри та волосся.

Фірма Schwarzkopf Professіonal пропонує високоякісні косметичні продукти й аксесуари для перукарень, а також повний асортимент продукції для продажу в салоні.

Для моделі зачіски пропонується шампунь фірми „ Schwarzkopf ”- BC Bonacure Color Save Shampoo – це здорове волосся та шкіра голови, а також високий імідж майстра і салона в якому він працює. Випускається безліч шампунів, буквально для всіх типів волосся. Є шампуні посилюючі колір волосся. До складу ряду шампунів входять кондиціонери. Список інгредієнтів шампуню, що роблять волосся блискучим і слухняним, допомагають усувати недоліки.

Шампуні з кондиціонером містять один чи більш компонентів призначених для зм'якшення волосся, додання їм блиску пишності і слухняності.

Лікувальні шампуні - містять спеціальні засоби, усувають лупу чи інші захворювання волосся і шкіри голови. Звичайно, добре діють на пофарбоване чи тоноване волосся.

Шампунь для нормального волосся - повинен бути м'яким.

Шампунь для тонкого волосся - такий шампунь називається об'ємним, тому що він містить речовини, які додають волоссю твердість, зміцнюють волосся і тому волосся не горнеться одне до одного.

Для жирного волосся - у цих шампунях не повинно бути речовин які навантажують волосся, добавками повинні бути речовини які зав'язують жир.

Для волосся, що січеться - до складу такого шампуню повинен входити ланолін чи лецитин. Волосся стає гладким й еластичним.

Для моделі зачіски пропонується шампунь для пофарбованого волосся фірми «Schwarzkopf».

Для текстурування волосся, та полегшення подальшої роботи, використовується піна сильної фіксації «Osis». Піна живить структуру волосся, не має в собі алкоголь. Довгий час зберігається надана форма, а волосся при цьому не склеюється. Піна наноситься на волосся просушене рушником, а потім виконується укладка феном.

При укладці використовуємо щітку: універсальну, ворс з натуральної щетини, завдяки цьому волосся не електризується і не пошкоджується( німецька фірма ComRIR № 760050 Germany).

Сушіння волосся здійснюється феном. Вони бувають різної потужності, для цієї процедури використовуємо фен фірми „РАRLUX” потужність якого 1600 Вт. Він швидко та якісно висушує волосся, має кнопку миттєвого охолодження для кращого закріплення укладки, та переключення швидкостей, потужності, що дуже зручно і важливо для швидкої праці майстра.

Для того, щоб поділити волосся на ділянки, використовуємо гребінець з мілкими зубцями німецької фірми „Мондео”. Завдяки гребінцю з хвостиком у вигляді вилки цієї ж фірми, можна здійснювати тупірування волосся, а хвостиком можна здійснювати корекцію дрібних недоліків у кінцевій операції.

Для кінцевої фіксації зачіски застосовується лак – спрей “Osis Session”. Це чудова продукція, що доглядає за волоссям і підтримує його красу та еластичність.

Велику роль при використанні тих чи інших операцій по обробці волосся грають інгредієнти та пристрої, які використовує в процесі майстер. Від уміння майстра вірно та раціонально використовувати кожний вид перукарського інструменту, залежить швидкість та якість роботи.

Стрімкий технічний прогрес не обминає й галузь перукарського мистецтва. Практично кожен рік провідні виробники матеріалів для перукарського бізнесу пропонують нові види фарб, лінії по догляду за волоссям, шампуні, лікувальні препарати. Тому сучасний майстер – перукар повинен уважно слідкувати за всіма світовими нововведеннями. Підвищувати свій професійний рівень. Приймати участь у семінарах та майстер – класах.

Більш повну інформацію можна отримати на виставках. Саме на спеціалізованих виставках можна дізнатися та побачити світові новинки у сфері перукарського мистецтва.

2.3 Обгрунтування вибору та характеристика інструментів і пристосувань, необхідних для виконання робіт

Для роботи перукареві, як і будь-якому іншому фахівцеві, потрібні цілий ряд інструментів. Їх можна розділити на 3 групи залежно від призначення:

1.Інструменти для розчісування волосся.

2.Інструменти для стрижки.

3.Інструменти для завивки і укладання волосся.

Гребінці

Гребінець — найпоширеніший і необхідніший інструмент. Без неї неможливе виконання жодної операції по обробці волосся. Гребінці бувають металеві і неметалічні.

Металеві гребінці найбільш стійки до дії підвищеної температури, що дуже важливе при гарячій завивці волосся щипцями. Ці гребінці не рекомендується використовувати при хімічній завивці і забарвленні волосся, оскільки вживані при цьому препарати вступають у взаємодію з оксидами металу. В результаті частина препарату, що прореагувала з оксидом металу, не може впливати на волосся. Склад для завивки стає слабкішим, він як би розбавляється тією частиною препарату, яка вступила в реакцію з оксидом металу. Металеві гребінці часто мають задирки і тому вимагають ретельнішої перевірки перед вживанням. Неметалічні гребінці зазвичай виготовляють з нейлону, капрону і інших матеріалів. Ці гребінці мають істотний недолік — плавляться і деформуються від підвищеної температури.

Рекомендуємо, набуваючи гребінця, звернути увагу на наступне:

- матеріал, з якого виготовлений гребінець, має бути стійким до дії хімічних речовин;

- гребінець не повинен деформуватися від гарячої води;

- має бути відшліфована, оскільки задирки на зубах можуть пошкодити зовнішній лускатий шар волосся, а також шкіру волосяного покриву;

- має бути виготовлена з матеріалу, не здатного нагромаджувати електричні заряди;

- має бути виготовлена з пружного матеріалу, аби не розривати і не висмикувати сплутані волос при розчісуванні (повинна амортизувати);