Смекни!
smekni.com

Залізничний транспорт (стр. 3 из 3)

Якщо для окремих пакетів спосіб розміщення та кріплення на відкритому рухомому складі діючими Технічними умовами навантаження та кріплення вантажів не передбачений, то відправник зобов'язаний розробити технічні умови та представити їх на затвердження у встановленому порядку.

При оформленні перевізних документів відправник у відповідних графах усіх примірників перевізних документів вказує:

у графі "Кількість місць" у чисельнику - кількість пакетів, у знаменнику - загальну кількість вантажних місць у пакетах (тільки тих вантажів, які приймаються до перевезення, із зазначенням кількості місць)·,

під найменуванням вантажу - "пакет" (штемпелем), а при перевезенні вантажу пакетами, які сформовані із застосуванням засобів пакетування (піддон, стропи тощо), які належать залізниці, - тип і кількість засобів пакетування, завантажених у вагон;

у графі "маса вантажу" - масу вантажу брутто (разом з пакетувальними засобами), а при перевезенні збірних відправок,

які складаються з декількох найменувань вантажів., - також масу вантажу кожного найменування;

у разі перевезення вантажів дрібними відправками в транспортних пакетах, сформованих із застосуванням піддонів, у накладній у графі "маса вантажу" вказується у числівнику - маса пакета брутто, у знаменнику - маса пакета нетто (маса пакета без урахування маси піддона).

У разі використання засобів пакетування, які належать відправнику, в графі 4 зворотного боку накладної відправник вказує тип і кількість завантажених у вагон засобів пакетування.

Приймання та видача вантажів, сформованих у пакети, а також визначення маси вантажу в пакетах проводиться згідно зі Статутом та Правилами перевезення вантажів. На місцях загального користування залізниця приймає вантаж у пакетах після його зовнішнього огляду без перевірки кількості вантажу в пакетах.

Піддони та інші засоби, які використовуються для пакетування вантажів, повинні відповідати вимогам стандартів і можуть належати залізницям відправникам і одержувачам.

Укрзалізниця може дозволити залізницям здійснювати з відправниками і одержувачами рівночисельний обмін стандартними справними піддонами багаторазового користування.

На станції призначення піддони, що належать залізниці, видаються разом з вантажем одержувачу, який зобов'язаний у порядку обміну надати станції відповідну кількість стандартних та справних навантажених або порожніх піддонів багаторазового користування.

Порядок обліку прийнятих та виданих залізницею відправникам і одержувачам засобів пакетування (піддонів, строп тощо), що належить залізницям, а також порядок користування цими засобами встановлюється Укрзалізницею. За пошкодження або втрату пакетувальних засобів, що належать залізницям, відправники та одержувачі несуть відповідальність.

Пошкоджені обмінні піддони в навантаженому стані приймаються одержувачами безперешкодно, якщо несправність піддона не впливає на цілість вантажу та безпеку вантажних і транспортних операцій.

Після звільнення від вантажу пошкодженні піддони обмінюються станцією на справні. Обмін порожніми пошкодженими піддонами між відправником, одержувачем і залізницею не допускається.

Порядок використання і терміни повернення засобів пакетування, що належать відправникам (одержувачам), установлюються їх власниками.

Прийняті до перевезення засоби пакетування доставляються залізницями в пункти призначення у відповідності до діючих на залізничному транспорті термінів доставки вантажів.

Здійснення технічного нагляду, ремонту, випробувань на міцність засобів пакетування провадиться їх власниками.


Автоматична пакетоформуюча машина


Схеми комплексної механізації переробки тарно-штучних вантажів.


Автоматизована секція стелажного складу.


ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.


ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ

ПРАЦІВНИКІВ ЗАЛІЗНИЧНОГО

ТРАНСПОРТУ

До самостійної роботи на станціях допускаються лише особи, які пройшли професійне навчання і перевірку знань з охорони праці в об'ємі, що потрібно знати перебуваючи на даній посаді.

Для працівників, які пов'язані з рухом поїздів, встановлена періодичність перевірки знань з охорони праці. Ця перевірка проводиться в терміни, і одночасно із здачею екзаменів з правил технічної експлуатації.

При знаходженні на залізничних коліях працівники станції зобов'язані дотримуватись слідуючих заходів безпеки:

- проходити вздовж колії лише по обочині колії чи по середині міжколійної відстані, при цьому слідкувати за поїздами що рухаються, маневровими составами і локомотивами, відчепленими вагонами;

- слідкувати чи немає предметів, що виходять за межі контуру габаритів навантаження і рухомого складу;

- звертати увагу на пристрої і предмети, що знаходяться на колії, щоб не спіткнутися при виході на колію з-за рухомого складу, по цій колії;

- переходити колію під прямим кутом, попередньо переконавшись що в цьому місці немає на небезпечній відстані рухомого составу, який рухається;

- не ставати на рейки між вістряком і рамною рейкою в жолоби на стрілочному переводі;

- при переході через колію, яка зайнята составом не підлізати під вагони, а користуватися гальмівними площадками;

- при переході через колію обходити поїзд, що стоїть на цій колії, на відстані не менше трьох метрів;

Якщо колія зайнята окремими групами рухомого складу, то переходити не менше 5 метрів. До місця роботи і з місця роботи по території станції проходити тільки по спеціально встановлених маршрутах службового переходу;

- перш ніж зійти з гальмівної площадки на міжколійний прохід, переконатись у справності підніжки і ручок;

- у відсутності сторонніх предметів на міжколійних проходах, а також у відсутності руху по сусідній колії на близькій відстані локомотива чи вагонів, і сідати на гальмівну площадку чи спеціальну підніжку, і зходити з них тільки при повній зупинці поїзда, а складачам поїздів і їх помічникам -при швидкості слідування рухомого складу не більше 3 км/год;

- під час руху не сідати на гальмівні площадки, спеціальні підніжки, та не сходити з них на стрілочних переводах, поїздах і інших небезпечних місцях;

- при небезпечних умовах (туман, зливи, снігопади, ожеледиця) в недосить освітлених місцях біля високих платформ, вантажних складів, при слідуванні швидких поїздів більш як 120 км/год, - знаходитися від найближчої рейки колії, по якій рухається поїзд, на відстані не менше як 2 м;

- зчеплення і розчеплення, вагонні з'єднання гальмівних рукавів проводити лише в рукавицях, перед розчепленням обов'язково перекривати кінцеві крани двох сусідніх вагонів, здійснювати розчеплення з міжвагонних проміжків.

На станціях з електрофікованими коліями:

- не підходити до контактної мережі, яка знаходиться під напругою;

- не торкатися до електричного обладнання;

- не підніматися на дах рухомого складу;

- виконання необхідних робіт, пов'язаних з ремонтом, проводити лише після віключення напруги в контактній мережі;

- при виявленні розірваних проводів, ліній електропередач, що пересікаються з залізничними коліями, чи звисання з проводів зайвих предметів - негайно повідомити про це відповідних працівників (чергового по станції, маневрового диспетчера), які зобов'язані якнайшвидше прийняти необхідні заходи;

- до прибуття аварійної бригади відгородити небезпечне місце, і негайно вжити заходів, що виключають підхід людей на відстань ближче 10 метрів до місця обриву проводу.


ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

1. В.Π.Перепон "Грузовая и комерческая работа"

2. Статут Залізниць України 1998 р.

3. Газета "Магістраль" квітень 2002 року.