Смекни!
smekni.com

Національно-культурні товариства угорців Закарпаття (стр. 10 из 10)

з) Недійсною треба вважати ту пропозицію, у зв`язку з якою, в рамках термінів, зазначених у пункті “ж", із підтримуючих підписів зняли стільки, що дана пропозиція вже не відповідає тим умовам Статуту ТУКЗ.

і) Зловживання ініціативами, що направленні на скликання позачергових зборів, нанесення цим шкоди Товариству, розглядаються комісією по етиці на загальних засадах.

4. Збори веде голова організації відповідного рівня, або особа ним уповноважена.

5. Збори самостійно визначають порядок денний, регламент і спосіб голосування.

6. Збори правомочні при явці не менше 2/3 делегатів. В іншому випадку загальні збори скликаються повторно в узгоджений з делегатами строк, а тоді для правомочності зборів достатня присутність 1/2 делегатів.

Збори приймають рішення простою більшістю голосів присутніх. В разі потреби може вимагатися більшість в 2/3 голосів. Для внесення змін в Статут та при голосуванні про вияв недовіри необхідно 2/3 голосів.

7. Скликання загальних зборів первинних організацій відбувається в письмовій формі, якнайменше за тиждень до запланованої дати їх проведення. Збори первинної організації вважаються правомочними у випадку присутності хоча б 1/3-й її членів. У цьому випадку для прийняття рішення необхідно мати ? голосів від усього складу. Якщо загальні збори первинної організації неправомочні, через 30 хвилин після проголошення цього, вони стають правомочними незалежно від чисельності їх присутніх по тим ж самим пунктам порядку денного. У цьому випадку рішення приймаються ѕ-? більшістю голосів від присутніх.

8. Кожний учасник зборів має право на внесення пропозицій. Пропозиції про вияв недовіри приймається для розгляду не менш як від 1/3 учасників зборів. В цьому випадку, для прийняття рішення потрібно 50% голосів плюс 1 голос від повного числа делегатів.

9. На всіх зборах потрібно вести протокол, який повинен містити в собі: підтвердження правомочності, прийнятий порядок денний, зміст прийнятих рішень, строк їх вступу в дію і результати голосування.

В разі неможливості бути присутнім на зборах, учасник на підставі письмового уповноваження може тимчасово передати свої повноваження особі, що його заміщає.

Тимчасове письмове передання мандату посадової особи в даній організаційній одиниці можливе тільки на посадову особу, яка займає по можливості найвищу посаду.

Мандат не може передаватися на таку особу, що: 1) Не є посадовою особою Товариства в даному організаційному об`єднанні; 2) Має вже один мандат даних зборів.

10. Збори можуть відкласти обговорення окремих питань, або передати їх в нижчестоящий орган.

Секретаря, що веде протокол, та осіб, що підписують протокол зборів, вибирають збори.

V. ТОВАРИСТВО І РАДИ

1. По погодженню з органами місцевої влади Товариство приймає участь в їх роботі. Товариство співпрацює з ними при розробці рішень та законопроектів.

2. Депутати від Товариства створюють депутатську групу.

3. Основні напрямки діяльності депутатської групи визначаються органом, який їх висував.

VI. ТОВАРИСТВО І ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

1. Товариство вважає за свій обов’язок достовірно інформувати населення про свою діяльність та формувати громадську думку. Для цього воно використовує всі наявні форми засобів масової інформації.

2. Товариство має відповідно до Закону України "Про друковані засоби масової інформації в Україні" власний офіційний орган преси. Головного редактора за пропозицією Президії затверджує Правління.

Питання, що пов’язані з органами преси, які повністю, або частково належать Товариству, а також з діяльністю інших засобів масової інформації, регулюються окремими Положеннями, або Угодою, які затверджуються Правлінням.

VII. ФІНАНСОВІ ДЖЕРЕЛА, ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ І БЮДЖЕТ ТОВАРИСТВА

1. Джерела грошових надходжень Товариства:

а) вступні внески; членський внесок, розмір яких визначають загальні збори;

б) прибутки від підприємств Товариства;

в) пожертвування, прибутки від культурних заходів;

ж) прибуток від розповсюдження угорської друкованої продукції.

2. З метою зміцнення матеріальної бази, Товариство засновує підприємства, приймає участь у спільних підприємствах, засновує фонди.

Товариство і створені ним установи, підприємства, які ведуть господарсько-торгівельну діяльність, керуються договорами між особою і цим Статутом.

Право приймати рішення, які пов’язані з господарсько-фінансовою діяльністю Товариства належить Президії або Правлінню.

3. 50 відсотків членських внесків перераховуються на центральний рахунок Товариства. Питання про використання другої половини внесків вирішують Правління окружних організацій. Розмір членських внесків визначається на період від загальних зборів до слідуючих загальних зборів. Членський внесок сплачується не пізніше слідуючих річних звітних загальних зборів первинних організацій.

4. Товариство та організації його нижчих ланок зберігають свої кошти на банківському рахунку, складають річний грошовий баланс.

Товариство свою господарську, торгівельну діяльність документує відповідно до вимог Закону.

5. Грошові засоби, що є в розпорядженні Товариства, використовують на визначені цілі, згідно річного кошторису.

Проект бюджету на розгляд загальних зборів подає секретар Товариства по господарській діяльності.

6. Статті затрат кошторису складаються з таких пунктів:

а) зарплата працівників;

б) фінансування культурно-масових та інших заходів;

в) інші витрати.

7. Організації Товариства в обґрунтованих випадках можуть просити грошову допомогу від Товариства. Рішення з цих питань приймає Президія на підставі письмової заяви первинної організації.

8. Товариство та його організації нижчого рівня ведуть письмовий облік своїх і одержаних в тимчасове користування грошових, технічних засобів, нерухомого майна та несуть відповідальність за їх використання та зберігання.


VIII. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ТОВАРИСТВА

1. Товариство є юридичною особою, яка у відповідності з Законом може укладати договори і юридичні акти, які випливають з діяльності, визначеної в Статуті.

2. Товариство, а також окружні організації та первинні організації, якщо вони є юридичними особами, мають свої печатки і штамп. Товариство має право користуватися своїми значками і символікою після їх реєстрації в установленому порядку.

3.Символи Товариства: національний триколір, емблема, герб.

4. Товариство видає членські квитки.

5. Юридична адреса: м. Ужгород, Православна набережна, 5.

IX. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

1. Товариство може бути ліквідоване за рішенням загальних зборів Товариства, які вирішують всі майнові питання пов'язаних ліквідацією, або в судовому порядку. Порядок ліквідації визначається чинним законодавством.

2. Кошти та інше майно Товариства, в тому числі в разі ліквідації, не може перерозподілятися між її членами і використовується для виконання статутних завдань або на благодійні цілі, а у випадку передбачених законодавством за рішенням суду спрямовується в доход держави.

Затверджено загальними зборами Товариства угорської культури Закарпаття від 31.03.2001 року.