Смекни!
smekni.com

Соціально-педагогічна профілактика торгівлі жінками (стр. 12 из 12)

Можливі фактори

Позитивні:

•відкриття кордоніві падіння «залізної завіси»;

можливість для українських громадян мандрувати по світу;

додатковий пошук як розваг, так і роботи тощо.

Негативні:

•інтернаціоналізація тіньової економіки;

• збільшення міжнародних кримінальних угрупувань;

• збільшення різниці між багатими і бідними державами;

•лояльне законодавство відносно занять лроституцією у багатьох - країнах світу.

Обговорення вправи

На що була спрямована ці вправа?

Які висновки ви зробили після виконання цієї вправи?

6.Мозковий штурм «Шляхи, що ведуть у руки торговців живим товаром»

Ведучий пропонує учасникам визначити, яким шляхом торговціпотрапляють у рабство за кордоном. Всі відповіді фіксуються наплакаті,Після виконання вправи ведучийнадає інформаційне повідомлення: Частина дівчат віком 18—27 років від'їжджають за кордон цілеспрямовано для рюботи у нічних розважальних закладах, більшість з них (80-85 %) про дійсну мету вивезення за кордон не знає, тому розраховує на роботу офіціантки, танцівниці, домашньої господині, на сезонні роботи в сільському господарстві.

Ось шляхи, за допомогою яких жінки опиняються за кордоном.

1.Оголошення про працевлаштування за кордоном (на цей час Україна має домовленість з 13 країнами, в основному, для чоловіків).

2.Багато виїжджають за запрошенням випадкових «знайомих», іншими словами, через мережу посередників і поставників, які не оформлені у легальні фірми. (За кордоном такий посередник отримує від 200 до 5000 доларів.)

3.Туристичні поїздки. Фірми спеціально оформлюють туристичні візи, які не дають легального права на працевлаштування. Дівчата влаштовуються на свій страх і ризик самостійно. Відповідальності тур-агентства за їхні долі не несуть.

4. Шлюбні оголошення і контракти. (Ці агентства офіційно взагалі не повинні ніким перевірятися і не повинні мати ніяких ліцензій.) За такужінку чоловіки, які звернулися у агентство, платять великі гроші, а потім можуть перепродатиїї або використавши, повернути. При цьому психічний або моральний . збиток виплачують не жертві, а тій фірмі, яка продала «товар».

Через Іпіетеї — всесвітня «мережа наречених», коли дівчата розміщують свої фото на сторінках знайомств.

6. Система АІІРАІК. У світі ця система існує з 1960 року. Розроблена з метою культурного обміну серед молоді. Основні вимоги: вік від 18 до 24 років і відсутність власної сім'ї і дітей. Система передбачує проживання у сім'ї, допомога у догляді за дитиною,, виконання поточної домашньої роботи (30 годин на тиждень). Зараз існує багато фіктивних агентствза цією системою. Сьогодні українські дівчата за системою АІІ РАІК можуть їздити до Німеччини і Голландії. Крім того, деякі дівчата (10-12 -осіб на рік) можуть поїхати до Данії. У кожній країні сума заробітної платні складає приблизно 400 євро. Деякі агентства пропонують 800. Крім того, вонинянею у Великобританії, США, Франції та інших країнах, де це в дійсності неможливо.

8. Вправа «Галерея "Знання, що допоможуть попередити торгівлю жінками’»

Учасницям пропонується ознайомитися з інформацію щодо попередження торгівлі жінками та замалювати її на аркутіїах паперу. Кожна учасниця презентує малюнок, вішаючи на дошку, таким чином, утворюється імпровізована галерея.

Що необхідно знати українським громадянам, які збираються працювати,, навчатися або вступити у шлюб, щоб попередити торгівлю людьми:

1.Нікому не довіряйте свій паспорт. Документи, що свідчать про вашу особистість, завжди повинні знаходитися тільки у вас.

2.Якщо ви збираєтеся працювати або навчатися, потурбуйтеся про те, щоб контракт був підписаний на зрозумілій вам мові, місце і час вашої майбутньої роботи були чітко обговорені.

3.Залиште вдома або своїм друзям, або близьким детальну інформацію про своє перебування за кор- * доном, з адресою і контактним телефоном, а також копію свого паспорта і контракту Рекомендується також залишити своє фото

і адресу ваших іноземних друзів.

4.Не забудьте з'ясувати номерателег_ фонів уіфаїнсьюіх посольств і консульських представництв за кордоном. Якщо ви опинилися у складній ситуації або вам хтось погрожує —. звертайтеся до представників своєї країни, які можуть вам допомогти..

5.У закордонних країнах активно працюють недержавні організації і служби, що надають допомогу особам, які опинилися у складних умовах.

6.Період перебування на території закордонної держави вказаний у вашій візі. Порушення візового режиму робить неможливим ваші наступні виїзди за кордон.

7.Не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземною мовою, значно полегшить вам перебування за кордоном і допоможе у складну хвилину.

9. Підбиття підсумків.

Учасницям пропонується продовжити речення: «Сьогодні я зрозуміла...» або «Мені було корисно...»