Смекни!
smekni.com

Система живлення ВАЗ-2121 (стр. 2 из 4)

1-паливо підкачуючий насос; 2-карбюратор; 3-паливний бак; 4-глушник; 5-фільтра; 6-паливопровід.

Рисунок 4- Система живлення ВАЗ-2121

Система живлення ВАЗ-2121 складається:

• паливо-підкачуючий насос

• паливний бак

• карбюратор

• паливо провід (трубки та шланги)

• повітряний фільтр

• фільтри для очищування палива

Паливо-підкачувальний насос ( рисунок 5) - діафрагментного типу, з механічним приводом; установлений на лівій стороні блоку циліндрів, закріплений на двох шпильках через теплоізоляційну проставку і регулювальні прокладки; постачена важелем ручного підкачування палива. Привід паливного насоса здійснюється від ексцентрика валика приводу масляного насоса й розподільника запалювання через штовхач.


1-сідло випускного клапану; 2-випускний клапан з пружиною;-3-верхня частина паливного насосу; 4-фільтр; 5-нагнітальний патрубок; 6-гвинт; 7-кришка насосу; 8 всасувальний патрубок; 9-сідло впускного клапана; 10-впускний клапан з пружиною; 11-верхня тарілка діафрагми; 12-внутрішня прокладка; 13-працюючі діафрагми; 14-дистанційна прокладка; 15-нижня діафрагма; 16-шток з пружиною; 17-нижній корпус паливного насосу; 18 важіль ручної підкачки зі зворотною пружиною;-19-балансир.

Рисунок 5- Паливо - підкачувальний насос.

Насос складається з: нижнього корпуса (рисунок 6) з важелями приводу, верхнього корпуса із клапанами і патрубками, діафрагментного вузла й кришки. Діафрагменний вузол має три діафрагми: два верхні робітники для подачі палива, одну нижню запобіжну, працюючою в контакті з картерною олією і влучення палива в картер двигуна при ушкодженні робочих діафрагм. Між робітниками і запобіжної діафрагмами встановлені дистанційні зовнішня й внутрішня прокладки. Зовнішня прокладка має отвір для виходу палива назовні при ушкодженнях робочих діафрагм. Діафрагми з тарілками і з внутрішньою дистанційною прокладкою встановленої на шток і закріплені зверху гайкою. Діафрагменний вузол установлений між верхнім і нижнім корпусами насоса і закріплений гвинтами. Діафрагменний вузол на шток установлена сжатувальна пружина. Шток Т-образним хвостовиком уставлений у проріз балансира. Така конструкція дозволяє, не розбираючи діафрагмений вузол, знімати його з насоса. У нижньому корпусі на осі встановлений важіль механічної під хитавиці палива й балансир. У нижньому корпусі також на осі з кулачком установлений важіль ручного підкачування палива, що під дією пружини 23 повертається у вихідне положення. У верхньому корпусі насоса встановлений текстолітової шестигранні усмоктувальний і нагнітальний клапани.

1-вісь важеля механічного підкачувана; 2- важіль механічного підкачування палива; 3-штовхальник; 4-нижній корпус; 5-нагнітальний клапан; 6-нагнітальний клапан.

Рисунок 6- Паливо-підкачуючий насос

Клапани пружинами підгортаються до латунних сідел. Зверху до корпуса центральним болтом кріпиться кришка. Між кришкою й корпусом установлений пластмасовий сітчастий фільтр. У верхній корпус запресовані усмоктувальний і нагнітальний патрубки. При роботі двигуна ексцентрик валика приводу через користітель діє н а важіль і повертає балансир, що за шток відтягає діафрагми насоса вниз. При цьому пружина діафрагм ще більш стискується, створюється розрідження, у результаті якого паливо через усмоктувальний клапан заповнює робочу порожнину (порожнина під діафрагмами ). При стоці ексцентрика зі штовхальника звільняється важіль, балансир і шток із діафрагмами. Діафрагми під дією стиснутої пружини створюють тиск палива в робочій полості, закривається всмоктувальний клапан, і паливо через нагнітальний клапан подається в поплавкову камеру карбюратора при невеликій витраті палива хід діафрагм буде неповним; при цьому хід важеля частково буде неодруженим. При ручному підкачуванні палива натискають на важіль, повертається кулачок, що діє на балансир і відтягає шток із діафрагмами. Відбувається усмоктування палива в працюючу порожнину. При відпусканні важеля кулачок під дією пружини повертаються в потрібне положення, а діафрагми нагнітають паливо в карбюратор. Прокладки виготовляються трьох типів і мають товщину 0,30; 0,75 і 1,25 мм. Між теплоізоляційної про ставки і блоком циліндрів завжди повинна ставитися регулювальна прокладка товщиною 0.30 мм.

Встановлення насоса на двигун

1-Ексцентрик валика привода масляного насоса й розподільника запалювання; 2-теплоізоляційна проставка; 3-прокладка теплоізоляційної проставки; 4-прокладка паливного насосу; 5-важіль ручного підкачування палива.

Рисунок 7- Встановлення насосу.

Для правильного встановлення ( рисунок 7) використовуються дві з трьох регулювальних прокладок: А - товщиною 0,27-0,33 мм; У - товщиною 0,70-0- 80 мм; ІЗ - товщиною 1,10-1,30 мм. Під теплоізоляційну проставку до блоку циліндрів завжди ставиться прокладка А. На площину, що стикається з насосом, поміщають прокладку В. Потім перевіряють величину. (мінімальна величина, на яку виступає штовхальник при повільному повороті колінчатого вала). Якщо розмір з находиться в межах 0,8-1,3 мм, насос остаточно закріплюють на двигуні. Якщо менше 0,8 мм, прокладку В заміняють іншою прокладкою А; якщо більше 1,3 мм, прокладку В заміняють прокладкою С. Ще раз замірять розмір <1 і насос закріплюють на двигуні. При установці насоса прокладки заміняються новими.

Паливний бак

1-корпус; 2-кришка; 3-шланги; 4-поплавок; 5-паливопровід.

Рисунок 8 - Паливний бак.

Паливний бак (рисунок 8) сталевий, штампований, зварений. Місткість паливного бака 45 л, включаючи резерв 4-6,5 л. Бак установлюється усередині кузова під заднім сидінням, відділений від салону спеціальною перегородкою і кріпиться до підлоги кузова чотирма болтами. Наливна труба бака виведена в нішу, розташовану з правої сторони автомобіля і закрита люком.

Наливна труба з'єднується з прийомною трубою паливного бака гумовим сполучної шлангом, закріпленим за допомогою двох хомутів, і закривається глухою різьбовою пробкою.

Пари бензину, конденсуючи в сепараторі, надходять назад у паливний бак. На фланці верхньої половини бака через гумову прокладку кріпиться датчик покажчика рівня палива в зборі з топливоприемною трубкою, постаченої сітчастим фільтром. Датчик з'єднаний із приладом, установленим на щітку приладів і постаченим червоною лампою резерву, що загорається, коли в баці залишається 4-6,5 л.

Використовуємо бензин АИ-76. Топливопроводи. Паливо від паливного бака до паливного насоса подається по сталевому освинцьованому чи оцинкованому двошаровому трубопроводі.

1- корпус; 2-трубки; 3-фільтр; 4-шланги;

Рисунок 9- Паливний бак.

Між собою трубопровід і патрубки приладів системи з’єднанні гумовими шлангами ( рисунок 9) в тихорєцької оплете і закріплені стяжними хомутами. На кузові паливні трубопроводи закріплені пластмасовими тримачами, отвору для їхнього проходу загерметизовані гумовими заглушками.

Глушник.

.

Рисунок 10- Випускний такт двигуна


Випуск відпрацьованих газів (рисунок 10) . Випуск виробляється через випускний колектор, через приймальну трубу, через додатковий і основний глушник. Між фланцями випускного колектора і прийомної труби встановлюється ущільнювальна прокладка з азбесту, армованого сталевою стрічкою.

Глушники нерозбірні, виготовляються з двох на пів корпусів, що зварюються між собою і з їхніми трубами. Основний глушник кріплять до підлоги кузова двома ременями, а його випускну трубу гумовою подушкою. Труби глушників з'єднуються хомутами. До прийомної трубки кріплять випускний колектор чотирма латунними гайками разового користування зі стопорними пластинами за допомогою хомута до кронштейна 4, установлюваному на задній кришці коробки швидкостей коробки передач.

Карбюратор

На автомобілях ВАЗ-2121 до 1980 р. установлювалися карбюратори моделі 2106-1107010. Номер моделі зазначених карбюраторів відлитий на нижньому фланці карбюратора.

З 1980 р. на автомобілі ВАЗ-2121 установлюють карбюратори моделі 2107-1107010-20 разом із розподільником запалювання типу 30.3706-02 (2121-3706010-10), що має вакуумний регулятор запалювання, установлюються карбюратори моделі 2107-1107010-10, що надходять у запчастині. Номера в карбюраторів 2107-1107010-20 і 2107-1107010-10 зазначені на табличці, закріпленої на кришці карбюраторів.

Карбюратори 2107-1107010-20 і 2107-1107010-10. Карбюратор 2107-1107010-20 відрізняється від 2107-1107010-10 діаметрами головних паливних жиклерів першої камери й уведенням патрубка для подачі розрідження до вакуумного регулятора розподільника з опалювання. Карбюратор 2107-1107010-10 взаємозамінний з карбюратором 2106-1107010.

Карбюратори 2107-1107010-20 і 2107-1107010-10 ( рисунок 11) емульсійного типу, ; двокамерні, із падаючим потоком. Мають балансовану ( поплавкову камеру, головні дозуючі системи, збагачувальний пристрій (еконостат), систему неодруженого ходу, перехідну систему, діафрагментний прискорювальний насос, діафрагментне пускове пристрій, золотниковий пристрій підсосу картерних газів, пневматичних привід дросельної заслінки вторинної камери й електромагнітний запірний клапан.

І 1-пневмопривід дросельної заслінки вторинної камери; 2-повітрянка заслінка; 3-діафрагментний пусковий пристрій; 4- важіль; 5 - телескопічної тяги; 6-важіль привід дросельної заслінки первинної камери; 7-важіль, що обмежує відкриття дросельної заслінки вторинної камери; 8-поворотна пружина; 9- тяга, що зв'язує дросельну заслінку, первинної камери з важелем; 10 -шток пневмопривода.