Смекни!
smekni.com

Особливості туризму та готельного бізнесу в країнах Азії (стр. 2 из 9)

Для того, щоб протистояти конкуренції з боку інтегрованих і франчайзингових ланцюгів, незалежні готелі об'єднуються в готельні консорціуми. Фахівці виділяють чотири основні види консорціумів, а саме маркетингові консорціуми, консорціуми системи бронювання, повні консорціуми (забезпечують не тільки загальне маркетингове дослідження і обслуговування, але і допомагають в управлінні людськими ресурсами), спрямовані консорціуми (є об'єднанням готелів з авіакомпаніями і їх системами бронювання, наприклад Джал Уорлд).

Також набула широкого поширення практика створення спільних підприємств. В цьому випадку ланцюг стає інвестором проекту, привносячи в нього свій капітал, ноу-хау, і беручи участь надалі в прибутках готелю. Схема утворення спільних підприємств в індустрії туризму зводиться приблизно до наступного: є два або більше інвестора-власника майбутнього готелю, які несуть фінансові ризики комерційної діяльності об'єкту, що будується, в рамках своєї частки в статутному капіталі готельної організації. Власники майбутнього готелю ухвалюють рішення про залучення тієї або іншої торгової марки для просування послуг готелю на внутрішньому і міжнародному ринках. Умови, на яких готель набуває відомої торгової марки, обмовляються окремо. Це може бути франчайзинговий договір або інша угода з компанією, торговою маркою, що володіє. Іноді учасником спільного підприємства є готельна компанія-власник торгової марки.

У багатьох випадках інвестор, що дає позиковий капітал на будівництво готелю, не відповідає за подальший розвиток діяльності готелю, його цікавить лише питання поворотності засобів, вкладених в будівництво. Інвестор не бере участь в експлуатації об'єкту, проте він розглядає наявність відомої торгової марки як чинник, що підвищує престижність готелю на туристському ринку.

Асоціація туристська – добровільне об'єднання організацій або фізичних осіб, що працюють в індустрії туризму. По сфері обслуговування розрізняють національні (Американська асоціація готелів і мотелів), регіональні (Міжнародна асоціація соціального туризму в країнах СНД) і міжнародні (Усесвітня туристична організація). Основний напрям діяльності асоціацій – сприяння розвитку підприємств індустрії гостинності.

Також на світовому туристичному ринку активно функціонують специфічні об'єднання(асоціація), основна мета яких – об'єднати кращих представників готельного бізнесу. Міжнародна корпорция «Провідні готелі світу» - “The Leading Hotels of the World” – з 1928 року веде роботу за визначенням самих кращих готелів світу і щорічно поміщає відомості про них в своєму спеціалізованому каталозі. Вже близько 30 років подібну роботу проводить також міжнародна організація «Привілейовані готелі і курорти світу» («Preferred Hotels and Resorts Worldwide»). Як «кращі» так і «привілейовані» готелі розраховані в основному на достатньо багатих клієнтів.

Переваги розвитку готельних корпорацій, побудови ланцюжків очевидні. Кожна з них має свої особливості. Серед них можна виділити єдину систему бронювання, яка дозволяє вести клієнтів по всьому маршруту і максимально підвищувати завантаження. Підраховано, що дохід з одного номера готельного ланцюга в сім разів вище, ніж в незалежному готелі. Єдина база даних дає можливість формувати зручні маршрути, здійснювати інформаційну підтримку персоналу, забезпечувати вищу якість обслуговування.

Важлива і інформаційна підтримка. Включення у відому готельну систему дає готелю можливість бути представленим у всіх її довідниках, каталогах, системах бронювання і на Інтернет-сайтах.

Крім того, вхідний в готельний ланцюг готель набуває величезних можливостей розширення сервісу, спираючись на вже розроблені схеми і контракти, клієнтські програми і їх підтримку. Вхідному в мережу готелю не доводиться винаходити свій «велосипед» - вона стає частиною величезної імперії. Опинившись в незнайомій країні, багато клієнтів мережевих готелів заздалегідь знають, якого кольору буде килимове покриття в номері і скільки рушників повинно лежати у ванній кімнаті. Де б не знаходився готель – в Парижі, Нью-Йорку, - гостей чекають однакові стандарти якості за рахунок централізованого управління, постачання, маркетингу і обслуговування. Сервіс в мережевих готелях також підпорядкований ідеї детального проходження загальноприйнятим стандартам. Корпорації наказують співробітникам називати гостя на ім'я мінімуму двічі, забороняють спілкуватися з клієнтами сидячи, накладають табу на носіння аксесуарів. Корпоративні вимоги утворюють значний талмуд, який повинен засвоїти на тренінгах кожен новий співробітник. А щоб все виконувалося «за образом і подобою», за менеджмент відповідають західні фахівці – «вихідці» з інших готелів.

Таким чином, дані системи управління підприємствами сприяють створенню цілого ряду переваг, які дозволяють туристським підприємствам підвищувати якість туристського продукту, що реалізовується, диверсифікувати пропоновані послуги в рамках сегменту ринку, збільшувати індивідуалізацію обслуговування споживачів.

1.2 Особливості і напрями діяльності найбільших готельних корпорацій миру

Корпоративний профіль: Cendant Corporation

Один з головних гравців на світовій арені туризму і найбільший готельний франчайзер. Портфель Cendant налічує 6400 готелів на більш ніж 500 тисяч номерів. Компанія включає такі бренди як AmeriHost Inn, Days Inn, Howard Johnson, Knights Inn, Ramada Inn, Super 8, Travelodge, Villager і Wingate Inn Avis ERA Coldwell Banker Century 21 Coldwell Banker Commercial. Крім того, дана корпорація володіє різними фірмами, що представляють практично всі області туріндустрії. Так, з компаній по прокату автомобілів Cendant належать Avis і з 2001 року Budget, за яку було віддано в цілому більше $700 млн. У тому ж 2001-м Cendant придбала і комп'ютерну систему бронювання Galileo. Ще одна сфера її діяльності - клубний відпочинок, де їй належать такі "кити", як Fairfield Resorts, RCI і Trendwest. Крім того, в портфелі корпорації є декілька туристських компаній, чотири страхові фірми, служба таксі і три крупні туристські сайти.

Основною спеціалізацією компанії є побудова франчайзингових систем, пошук рішень, пов'язаних із зовнішнім фінансуванням, прямий маркетинг.

Ім'я Cendant корпорація отримала тільки в 1997 році, коли злилися CUC International Corp, що спеціалізується на клубному відпочинку, і HFS Inc., що володіє на той момент всіма готельними економ-брендами, нині належними Cendant. Варто відзначити, що деякі готельні бренди, що входять зараз в Cendant, мають більш ніж півстолітню історію.

Охарактеризуємо деякі бренди готельної корпорації. Всі бренди готельної мережі відносяться до економічного класу і відповідають рівню 2* - 4*.

Готелі AmeriHost Inn і AmeriHost Inn & Suites можна знайти в 18 штатах США. Вони орієнтовані як на бізнес-туристів, так і на звичайних туристів і пропонують стандартний набір послуг.

http://www.ttg-russia.ru/htdocs/images/whor-1.jpg1900 готелів Days Inns представлено більш ніж в 10 державах і незабаром з'являться також в Японії, Італії, Марокко і Кореї. Девіз цього ланцюжка: висока якість за невисокою ціною (від $35 до $69).

500 готелів Howard Johnson розташовано практично по всій території США, а також в Аргентині, Канаді, Колумбії, Домініканській Республіці, Еквадорі, Єгипті, Ізраїлі, Йорданії, Лівані, на Мальті, в Мексиці, Омані, ОАЕ, Великобританії і Венесуелі. У ланцюжок входять декілька брендів: Howard Johnson Plaza Hotels, Howard Johnson Hotels, Howard Johnson Inns, Howard Johnson Express Inns.

225 підприємств Knights Inn розташовано в США і Канаді. Готелі цього ланцюжка, згідно рекламі, пропонують "дійсно низькі ціни" (близько $60). У одноповерхових будовах, розташованих у важливих магістралей, постояльці знайдуть чисте і комфортне розміщення

На території США і Канади близько 2 тисяч мотелів Super 8. Історія цього ланцюжка налічує більше чверті століття. Відмітною особливістю бренду служить те, що чотири рази на рік мотелі піддаються ретельній інспекції, і тому постояльці можуть розраховувати на максимальну гостинність персоналу і бути упевнені, що їм нададуть ідеально чисті номери за ціною $50 - $65.

У 1935 році бізнесмен Scott King, передбачивши підвищення серед мандрівників попиту на недороге розміщення, створив свій перший мотель в Сан-дієго. У 1939 році була зареєстрована компанія The Travelodge. Зараз бренд Travelodge, що налічує 600 готелів (від 25 до 200 номерів), добре відомий у всьому світі. Як і Howard Johnson, він пропонує декілька типів розміщення. Для мандрівників, що віддають перевагу достатньо високому рівню сервісу, призначені Travelodge, готелі середнього рівня належать марці Travelodge Hotels, а дешеві - Travelodge Inn. Крім того, з 1992 року у ланцюжка з'явився ще один низкобюджетный бренд - Thriftlodge.

Готелі Villager Lodge пропонують домашній комфорт за ціною, яка не сильно б'є по кишені ($40 - $60). Щоб гості відчували себе в готелі, як вдома, їм надаються послуги пральні, і всі номери обладнані кухнею. Серед достоїнств Villager Lodge слід також згадати безкоштовне кабельне телебачення і достатньо низькі тарифи на телефонні послуги.

Останній з брендів корпорації - Wingate Inn створений спеціально для бізнесменів, тому номери готелів оснащені за останнім словом техніки. Відповідно і ціна на таке розміщення декілька вище, ніж в інших брендах- від $80 до $100.

Корпоративний профіль: Intercontinental Hotels Group

InterContinental Hotels Group – одна з найбільших готельних компаній, що включає 3600 готелів на 537 000 номерів 2006 рік. Компанія включає наступні бренди: Intercontinental Hotels and Resorts, Crowne Plaza Hotels and Resorts, Hotel Indigo, Holiday Inn, Express by Holiday Inn, Holiday Inn Express, Staybridge Suites, Candlewood Suites, Priority Club Rewards.

Корпоративний профіль: Marriott International.