Смекни!
smekni.com

Туристична характеристика Словаччини (стр. 4 из 5)

Кодекс законів про працю, закон №311/2001 Сб.з. з подальшими змінами, індивідуально регулює відносини трудового права відповідно до працевлаштування фізичних осіб юридичними особами або фізичними особами і колектівниє трудові відносини.

Обкладення податками і відрахування суб'єктів підприємницької діяльності

Згідно закону № 595/2003 З. з. Про податок на додаткову вартість і що діє від 01.01.2004 податкова ставка на додаткову вартість однакова для всіх товарів і послуг і складає 19%.

Податкові зобов'язання підприємця регламентовані юридичними ухвалами, регулюючими область соціального забезпечення.

Податкові зобов'язання, які діють з січня 2004 р.

Податки Податкові зобов'язання працедавця Податкові зобов'язання працівника Податкові зобов'язанняпідприємця
Пенсійний –через старість 16,0% 4,0% 20,0%
Пенсійний –по інвалідності 3,0% 3,0% 6,0%
Допомога з тимчасової непрацездатності 1,4% 1,4% 4,4%
Допомога з тимчасового безробіття 1,0% 1,0% 2,0%
Медичне страхування 10,0% 4,0% 14,0%
Страхування від нещасного випадку 0,8% - -
Гарантійні 0,25% - -
Резервний фонд 2,75% - 2,75%
Всього % 35,2% 13,4% 49,15%

2.Туристичні ресурси Словаччини

Відпочинок

Словаччина славиться красою природи: відомими на всю Європу Татрами, Малою Фатрою (біля Жіліни), Рудними Горами і Словенським Раєм (східніше Зневажила), крижаними печерами, гейзерами. У країні близько 1400 мінеральних джерел. Банська Штявніца, Словенський краси, Спіській град (замок), село Влколінец включені в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У Словаччині знаходяться кращі в Східній Європі лижні курорти. Високі Татри – Татранська Ломніца, Старий Смоковец, Штребське Плесо на березі живописного озера, Бистра, Деменовськая долина з красивими печерами. Словаччина також знаменита історичними визначними пам’ятками. Міста східної Словаччини збудовані в готичному стилі. Крупні міста: Кошице, Прешов, Жіліна, Банська-Бистріца.

Братислава включена в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут знаходяться замок Девін (у 10 км від місто) Стара Ратуша (XIII ст.), Палац Праймітс (XVIII ст.), Собор Св. Мартіна (XIV-XV ст.), Особняк Сегнера (XVII ст.) і Фонтан Роланда (XVI ст.). Працюють Словацька національна галерея, Муніципальний музей, який розмішається в Старій ратуші, Фармацевтичний музей.

Трнава з 1541 р. була центром церковної адміністрації, університет XVII-XVIII ст., прекрасні пам’ятники архітектури.

Нітра – старе слов’янське укріплене поселення. Тут можна оглянути замок, францисканску церкву, монастир, палац (XVІІІ ст.), Колону (XVIІІ ст.) і Бібліотеку абатства в Старій семінарії XVIII ст.

Банська-Стявнія– Старий Замок (XVI ст.), будівлі Гірської і Лісової Академій, пам’ятники гірничодобувної промисловості.

У Левочі знаходиться найвищий в світі готичний вівтар.

Кежмарок – Готичний замок XV ст. з каплицею XVII ст., розвалини середньовічних міських стін і замку.

Курорт Бардежовські Купелі відомий з XIII ст. цілющими джерелами.

Курорт Пештани спеціалізується на лікуванні ревматизму.

Тренчіанське Тепліце знаходиться біля сірчаного джерела. Багато джерел теплої і вуглекислої мінеральної води в селах Бешеньова, Лікава, Квачани, Жяр, Прібіліна, Заважна Порубу, Ліптовській Ян і інших.

Водолікарні: Пієштяни, Тренчіанська Теплиця, Дудінце і Бардейов. Курорти для хворих з враженням органів дихання розташовані у Високих Татрах: Штребське Плесо, Нові Смоковец, печера Бистра для лікування алергічних захворювань.

Словаччина має розвинену мережу готелів і спортивних споруд, що в поєднанні з багатою природою і історичний ресурсами створює хороші умови для розвитку туризму.

Дольний Кубін

Місто розташувалося на півночі Словаччини. Воно лежить на річці Орава в долині між гірськими масивами Мала Фатра, Оравська Магура та Хочські Врхи.

Історія

Дольний Кубін вперше згадано 1314 року як невелике ремісничо-хліборобське поселення. 1604 року Дольний Кубін спалили гайдуки. 1632 року Дольний Кубін став містом.

1683 року в Дольному Кубині ненадовго зупинилося військо союзника — польського короля Яна III Собеського, який вів свої війська до Відня. Проте перебування дружнього війська мало для Дольного Кубина жахливі наслідки — місто було розграбовано.

1712 року Дольний Кубін став центром Орави (історичної області в Словаччині).

1960 року почалася індустріалізація міста та його бурхливий розвиток.

Населення

2001 року в Дольному Кубіні було 19948 мешканців. Для порівняння: 1857 року тут мешкало всього 1486 чоловік: 1900 року — 1667; 1919 року — 1735 чоловік.

Культура та туризм

Дольний Кубін славиться гірськолижним туризмом. Місто є кандидатом на те, щоб бути проголошеним культурною столицею Європи 2013 року.

Міста-побратими

17—18 червня 2004 року офіційна делегація Дольного Кубіна перебувала в Кам’янці-Подільському. 18 червня 2004 року договір про побратимство й співпрацю підписали мер міста Дольний Кубін Любомир Блага й міський голова Кам’янця-Подільського Олександр Мазурчак. Намічено основні напрямки співпраці: спорт і молодіжні програми, культура, фольклор, комерційна діяльність, наука й освіта, стажування фахівців і робітників, розвиток туризму, охорона здоров’я та соціальна сфера, місцеве самоврядування, охорона довкілля.

Гірські та гірськолижні курорти

Високі Татри

Кромпахі

Подбанське

Самоківці

Штебське Плесо

Ясна

Словаччина створила найкращі умови для катання на гірських лижах у Східній Європі. Туристи можуть зайнятися параглайдінгом у Низьких Татрах, альпінізмом — у Високих Татрах, трекінгом — в Низьких і Західних Татрах. Прогулятися по Національному заповіднику Мала Фатра з красивою гірською долиною Вратна, який взимку стає популярним лижним курортом. У Високих Татрах декілька кліматичних курортів і найвищі гори в країні — Герлаховський Штіт (2655 м) і Ломніцький Штіт (2632 м). Штрбське-Плесо — найбільш високогірний і найхолодніший курорт в Татрах. Унікальний мікроклімат Штрбске-Плеса визнаний цілющим. На курорті знаходиться декілька санаторіїв, що спеціалізуються на лікуванні верхніх дихальних шляхів.

СМОКОВЕЦЬ.Старий курорт Словаччини об'єднує Новий, Старий, Гірський і Долинний Смоковці. У Гірському Смоковці знаходиться Татранська галерея, в Новому Смоковці — старі в Центральній Європі кліматичні курорти. Долинний Смоковець відомий своїми санаторіями.

Невеликий гірськолижний курорт Подбанське розташований на межі Західних і Високих Татр на висоті 940 м на горі Крівань.Незаймана природа Національного парку не залишить відпочиваючих байдужими.

ЯСНА.Це кращий гірськолижний курорт в Східній Європі.

БАРДІЇВСЬКІ КУПЕЛІ — один з найпопулярніших курортів Словаччини. Він відомий не тільки цілющими мінеральними водами, але і високим рівнем обслуговування

ЛІКУВАЛЬНІ КУРОРТИ. Велика кількість зареєстрованих мінеральних і термальних джерел в Словаччині — 1300 — відкриває величезні можливості для лікування і відпочинку. Водолікарні розкидані по всій країні, зосереджуючись у відрогах гірських систем. Найбільш знамениті курорти — Пештяни , Тренчианські Теплиці, Дудінце і Бардіївські Купелі. Смрдаки, Штрбське-Плесо, Новому Смоковці , Раєцке Теплиці

Серед природних визначних пам'яток Словаччини - Татранський і П'єнінський національні парки (в гірських масивах Високі Татри і П'єніни), Дем'янівська долина і гора Хопок; національний парк Леніни, музей народної архітектури просто неба Skanzen.

В списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Словаччині налічується 7 найменувань (станом на 2010 рік). Історичний центр міста Банська Штявниця, Спишський Град, місто Левоча і пов'язані з ним пам'ятники, Село Влколінець, Історичний центр міста Бардіїв, Словацький Карст, Букові праліси Карпат, Дерев'яні церкви словацьких Карпат

ГОТЕЛІ

Grandhotel Permon 4*

Grandhotel Bellevue 4*

Hotel Patria 4*

Hotel International 4*

Hotel Partizan 4*

Національні традиції

Словаки шанують свої звичаї. Це видно у ставленні до пам"ятників архітектури. Тут є чудові замки, монументи, численні музеї. Наприклад, найбільший замок -Спішська фортеця, складається з 170 фортець і замків. Дбайливо зберігаються середньовічні будинки, Добшинська крижана печера, найстаріша крижана печера в Європі. Так само ретельно охороняються рослини, наприклад едельвейс. Чисті річки, озера, водосховища дяють можливість людям відпочивати в горах і на рівнинах. У лісах вирішується сезонне полювання. Знаходячись в центрі Європи, Словаччина вбирала кращі традиції світової культури. Численні музеї (70),і галереї (19), понад 100 виставок, пам"ятних кімнат, музеїв на природі.

Кухня

Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м"ясі і молочних продуктах. Стиль кухні міняється залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, приготовані з муки.

Словацька частина Карпатського Єврорегіону - є дуже цікавим туристичним районом , хоча і менш відомим ніж західна і центральна території Словаччини. Головні особливості східної Словаччини це гори Вигорлату, Низького Бескиду, Буківських Верхів і Чергова; штучні озера Земплінська Ширава і Велика Домаса, а також села і містечка з чудовими пам'ятками історії.