Смекни!
smekni.com

Економіка галузі виробництва пива в Україні (стр. 6 из 10)

- Спиртова міцність сортів пива виробництва ЗАТ „Оболонь” станом на вересень 2009 року;

- Спиртова міцність сортів пива виробництва шведського концерну Carlsberg Ukraіne станом на вересень 2009 року

- Спиртова міцність сортів пива виробництва бельгійського концерна SUN Іnterbrew Ukraіne станом на вересень 2009 року

- Спиртова міцність сортів пива виробництва американо-південноафриканським концерном „Submіller” (ТМ “Сармат”) станом на вересень 2009 року

- Спиртова міцність сортів пива виробництва ЗАТ „Перва приватна броварня”(Львів) станом на вересень 2009 року

Як показує проведений аналіз виробники пива в Україні займають своєю продукцією всі ніші сегментів міцності – від безалкогольного (до 0,5% спирту) до «дуже міцного» (до 8,0% спирту) та мають також дослідну продукцію «надміцного» пива (10% спирту) – «Чернігівське максимум», яке є теоретичною границею безспиртової технології бродіння пива з частковим «виморожуванням води» у технологічному процесі.

Проведений маркетинговий аналіз показує, що на ринку пива в Україні існує чесна та реальна як цінова, так і нецінова конкуренція:

-випуск всіх сортів пива в ціновому та спиртовому діапазоні;

-масова реклама продукції на вулицях, в Інтернет- мережі;

-розвинена інноваційна діяльність по оформленню етикеток (рекламно- інформаційний тип), виду розфасовки та різноманітних сортів пива;

-вдала цінова конкуренція по подавленню імпорту.


Рис.5.7. Спиртова міцність сортів пива виробництва ЗАТ „Оболонь” станом на вересень 2009 року

Рис.5.8. Спиртова міцність сортів пива виробництва шведського концерну Carlsberg Ukraіne станом на вересень 2009 року


Рис.5.9. Спиртова міцність сортів пива виробництва бельгійського концерна SUN Іnterbrew Ukraіne станом на вересень 2009 року

Рис.5.10. Спиртова міцність сортів пива виробництва американо-південноафриканським концерном „Submіller” (ТМ “Сармат”) станом на вересень 2009 року


Рис.5.11. Спиртова міцність сортів пива виробництва ЗАТ „Перва приватна броварня”(Львів) станом на вересень 2009 року

Інтернет- Сайти найбільших виробників пива в Україні:

Львівське - www.lvіvske.com

Перша приватна броварня - www.ppb.com.ua, але працює зараз тільки http://persha-pruvatna.com.ua

Оболонь - www.obolon.ua

Сармат - www.sarmat.ua

Славутич - www.slavutіch.ua

Чернігівське - www.chernіgіvske.com.ua

Сан Інтербрю Україна - www.sunіnterbrew.ua

Пшеничне Еталон - www.etalon-beer.com.ua

Рогань - www.rogan.com.ua

Конкурентна координація поведінки фірм в галузі виробництва пива в Україні характеризується масованим поглинанням національних пивзаводів методами їх скуповування та переведення під контроль транснаціональних пивних корпорацій світу.

Злиття і поглинання компаній в галузі виробництва пива в Україні зупиняється тільки антимонопольним законодавством України, яке забороняє створення корпорацій, які займають більше 35% обсягів ринку.

Це дозволяє на 8% сегменті ринку, який залишається від чотирьох «великих» пивних концернів, існувати біля 50 міні-виробникам пива в регіонах (додаток А).


6. Аналіз діяльності ВАТ „Пиво-безалкогольний комбінат Славутич” (м. Запоріжжя) шведського концерну Baltіc Beverages Holdіng (BBH)

6.1 Види бізнесу (диверсифікованість компанії) пивкомбінату „Славутич” та конкурентоспроможність на ринку виробництва пива в Україні

Власником ВАТ « ПБК Славутич» є концерн Baltіc Beverages Holdіng (BBH), який у 2008 році перейшов у власність шведської Carlsberg Group. Carlsberg - одна з провідних пивоварних груп у світі, що володіє значним портфелем пивних брендів і брендів безалкогольних напоїв.

Історія Slavutіch, Carlsberg Group.

Історія Carlsberg Group в Україні розпочалась у 1996 році, коли компанія BBH Україна, власниками якої були фінська компанія Hartwall та промислова група Orkla, об’єднала свої зусилля з Відкритим акціонерним товариством «Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» у м. Запоріжжі, котрий, у свою чергу, був створений на основі збудованого у 1974 році Запорізького пивзаводу №2. У 1996 році на комбінаті «Славутич» було встановлене нове обладнання виробництва передових компаній пивоварної промисловості світу.

Сильний інвестиційний натиск дозволив збільшити проектну потужність підприємства ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» у м. Запоріжжі більш як у два рази. І — найголовніше — вже в травні 1998 року запропонувати любителям бурштинового напою пиво, що за своїми якісними характеристика-ми не поступається продукції лідерів світового пивоваріння. В 1998 році почи-нається історія ТМ «Славутич».

У серпні 1999 року було підписано угоду між BBH Україна і ВАТ «Львівська пивоварня». Від початку співпраці у «Львівську пивоварню» вкладено інвестицій понад 35 млн. доларів США. Завдяки значним інвестиціям підприємство модернізується, на ньому було встановлено найновітніше обладнання, покращилися умови праці, вдосконалилась цінова політика, підвищилась кваліфікація працівників. Провідні фахівці проходять навчання у Скандинавській Школі пивоваріння в Данії, Школі брендінгу в Орклі (Норвегія) та в престижних навчальних закладах в Україні.

У квітні 2000 року у житті ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» сталася знакова подія: була підписана угода з компанією PepsіCo Іnc, що надала ВАТ ПБК «Славутич» ексклюзивне право на виробництво та реалізацію в Україні безалкогольних напоїв «Pepsі», «Mіrіnda» та «7Up».

Цього ж року датська пивоварена компанія Carlsberg уклала угоду на купівлю акцій пивоварених компаній групи Orkla. Ці дві компанії об'єднали свої інтереси в більш потужньому новоутворенні — Carlsberg Brewerіes (60% її акцій належали Carlsberg, 40% — Orkla).

У грудні 2001 року за рішенням ради директорів компанії Carlsberg Brewerіes «Славутич» отримав ліцензію на виробництво однієї із найвідоміших у світі торгових марок пива — «Tuborg». У цьому ж році «Славутич» став переможцем щорічної загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Краща торгова марка року».

У 2002 році компанія Hartwall продала свою частину акцій BBH відомій британській компанії Scottіsh & Newcastle (S&N).

Цього ж року було прийнято рішення про будівництво нового пивоварного заводу у м. Києві. У вересні, на конкурсі пива і безалкогольних напоїв, що відбувся у рамках «Свята пива–2002», експерти міжнародного журі відзначили продукцію підприємства «Славутич» двома Гран-прі: «За високу якість ліцензійного пива 2002 року «Туборг Gold» і «За випуск стабільно якісного світлого пива «Славутич Екстра», а також двома золотими медалями було відзначено «Славутич Льодове» і «Славутич Пиво» за високу якість пива. У листопаді цього року міжнародний фестиваль-конкурс «Вибір року» уже вдруге визнав «Славутич» «Пивом №1 у Україні».

Визначною подією у діяльності ПБК «Славутич» стало отримання 9 вересня 2003 року сертифікатів міжнародних стандартів ІSO 9001-2000 (управління якістю продукції) та ІSO 14001 – 1996 (екологічна безпека підприємства та охорона навколишнього середовища).

В березні 2004 року компанія Carlsberg викупила 40% акцій холдингу Carlsberg Brewerіes у Orkla.

У червні відбулося урочисте відкриття київського пивзаводу «Славутич». Київський завод «Славутич» — це справжній приклад досконалості, втілення найбільш передових світових новацій у пивоварінні та будівництві. Київський завод є найбільш сучасним пивовареним заводом в Європі.

У квітні 2005 ПБК «Славутич» почав виробництво нового ліцензійного сорту пива ТМ «Тuborg» — «Tuborg Green».

В жовтні 2005 в Україні відкрився перший музей пивоваріння при Львівській пивоварні. Музей розташувався на площі більш ніж 500 м.кв. в будівлі XІX століття. Відвідувачі музею можуть ознайомитись зі всесвітньою історією виробництва пива від давніх часів до наших днів. В музеї представлена ексклюзивна колекція різноманітних експонатів серед яких — старовинні пивні пляшки з фірмовими марками, антикварні пивні бокали з різних країн Європи, старовинні бочки для транспортування пива, рекламна продукція, рецептурні книги кінця XІX століття та багато іншого.

У 2006 році на Київському заводі розпочалось виробництво двох ліцензійних брендів: «Балтика №3», «Балтика №9», а також всесвітньовідомої марки «Carlsberg». У серпні 2006 року у виробництво була запущена нова ПЕТ-упаковка, що отримала назву «Супер Пак». У нову пляшку розливаються сорти пива «Славутич Світле» (2 л і 1 л) і «Славутич міцне» (1 л.). Головною особливістю і перевагою нової упаковки є додатковий захист пива від дії зовнішнього середовища. Завдяки тому, що в пластик, з якого виготовляються ці ПЕТ-пляшки, додано два захисних елементи — амосорб і спеціальну речовину (елемент), — пиво краще зберігає свій первинний смак.

Головний проект 2007 року — перезапуск основного локального бренду BBH Україна — «Славутич». Програма з перезапуску була розроблена ще у 2006 році, а навесні 2007 розпочався проект з її впровадження. У рамках перезапуску ТМ «Славутич» було змінено зовнішній вигляд упаковки, вдосконалено смакові якості продукту, а також змінено позиціонування. Навесні 2007 року компанія розпочала виробництво популярного у всьому світі австралійського пива «Foster’s». В результаті успішного перезапуску зростання "Славутича" склало 125% і дана торговельна марка зайняла позицію №4 за об'ємом на українському ринку.

У вересні 2007 року BBH Україна розпочала виробництво відомого німецького пива «Holsten». За результатами 2007 року доля ринку BBH Україна склала 20,4%. «Tuborg» займає позицію №1, «Балтика» позицію №2 в преміум сегменті.

28 квітня 2008 року компанія Carlsberg Brewerіes оголосила про вступ в силу схеми що до придбання бізнесу компанії Scottіsh&Newcastle. Carlsberg стає єдиним власником BBH. Холдинг BBH припиняє своє існування, а компанії, що входили до нього, переходять до Carlsberg Group.