Смекни!
smekni.com

Загальна характеристика ЗАТ "Харківський велосипедний завод" (стр. 8 из 9)

Для створення нормального рівня освітленості в денний час будинок має 222 вікна з розмірами 1,2 х 1,8 м, що забезпечують нормативну освітленість природним світлом, а також достатню інсоляцію приміщень. Для створення необхідної освітленості в темний час доби всі приміщення обладнані джерелами штучного висвітлення. У коридорах, на лесничній площадці й у побутових приміщеннях також установлені світильники з люмінісцентними лампами. Типи світильників підібрані в залежності від характеру приміщень і умов навколишнього середовища.

Обстеження метеорологічних умов праці в робочих кімнатах відділу ПЕВ приміщення заводоуправління показало наступне – приміщення заводоуправління з невеликими збитками тепла, менш 30 Ккал/м3 * година. Метеорологічні умови праці повинні відповідати СНіП 2.09.04 – 87; СНіП 2.04.05 – 91; СНіП 2.01.01. – 82; ДСТ 12.1.005 – 88 і СН 4088 – 86.

Дослідження метеорологічних умов приміщень виявлено, що в приміщеннях мається природна витяжка вентиляція через вентиляційні канали, розташовані в стінах внутрішніх перегонок. Приплив повітря забезпечується за рахунок інфільтрації через віконні і дверні прорізи. Необхідні вимоги по опаленню й вентиляції приміщень у відповідності зі СНіП 2.04.05-91 у всіх виробничих і санітарно-побутових приміщеннях забезпечуються.

Проведемо розрахунок повітрообміну по збиткам тепла в приміщеннях:

Загальний надлишок тепла. Виділюваний у приміщення визначимо по формулі:

Qізб = Qзвор + Qл+ Qосв+Qрад ; ( 7.1 )

де: Qзвор – виділення тепла від устаткування;

Qл – виділення тепла від людей у приміщенні;

Qосв – виділення тепла від світильників;

Qрад – надходження тепла від сонячної радіації через конструкції будинку, що обгороджують.

Знайдемо зазначені значення:

Виділення тепла від 5-ти комп'ютерів:

Qзвор = 860 n*P*K1*K2, ( 7.2 )

Де: n – кількість тепловиділяємого устаткування n = 5;

P – електрична потужність устаткування P = 0,2 квт;

K1 – коефіцієнт використання встановленої потужності K1=0,8;

K2 – коефіцієнт одночасності роботи устаткування K2=0,5;

860 – коефіцієнт тепловиділення 1 квт електричної потужності при перетворенні її у теплову.

тоді: Qзвор = 860*5*0,2*0,8*0,5=344 ккал/година

знайдемо Qл=n*q ( 7.3 )

де: n – кількість працюючих людей у приміщенні n=15;

q – кількість тепла виділюване 1 чоловік q=125 ккал/година;

звідсі: Qл=15*125=1875 ккал/година;

знайдемо Qрад = N*860*Ктл (7.4 )

де: N – встановлена електрична потужність электроосвітніх приладів N=6,5 кВт;

Ктл – коефіцієнт тепловиділення від освітлювального приладу

Ктл = 0,92.

Qосв = 6,5*860*0,92 =5142 ккал/година.

Знайдемо тепловиділення з віконних прорізів від сонячної радіації виходячи з відомої широти – 48 о;

Qрад = 103Fвік *Qсон.рад (7.5)

де: 103 – кількість вікон із сонячної сторони будинку;

Fвік - площа вікна 2,16 м2 ;

Qсон.рад - 135 ккал/година.

Тоді загальний надлишок тепла виділюваний у приміщенні буде дорівнює:

Qізб =344+1875+5142+135=8236 ккал/година.

Зробимо розрахунок величини повітрообміну по збиткам тепла в приміщеннях по формулі:

L=Qізб/C*p*( tуд - tn3/година. (7.6)

де :З – 0,24 ккал/кг*град – питома теплоємність повітря;

р – 1,0 кг/м3 щільність повітря;

t уд – температура повітря, що приділяється;

tn – температура поточного повітря;

L=8236/0,24*1,0*(30-24)=5719м3/година

Для створення комфортної температури в приміщеннях у літній період рекомендуються використовувати кондиціонери сумарною продуктивністю по холоду – 8236 ккал/година і по кількості подаваного повітря - 5719м3/година.

Значення параметрів санітарно-гігієнічні умови праці, що характеризують, зведені в таблицю.

Таблиця 7.1

Значення параметрів санітарно-гігієнічні умови праці


Технічна безпека

Технічна безпека на даному підприємстві при аналізі умов середовища в приміщенні відповідає нормам. Дотримуються необхідні відстані розташування устаткування від стін до устаткування. Робочі місця не захаращені і забезпечені проходами необхідних розмірів.

У робочій кімнаті установлені світильники з люммінісцентними лампами, встановленими на стелі. Ці світильники створюють необхідний рівень освітленості, по світловій характеристиці, що наближається до денного світла. Висока здатність світильників, що розсіює, з люммінісцентними лампами усуває тіні й відблиски на робочій поверхні, що особливо важливо при роботі на комп'ютерах. Крім якісних світлотехничних параметрів Ці світильники споживають у 2 рази менше електроенергії на одиницю створюваного ними світлового потоку в порівнянні зі світильниками з лампами накалювання.

Розміщення робочих місць відповідає техніки безпеки, відстань між столами 1,3 метри.

У той же час у процесі обстеження будинку виявлена відсутність інструкцій з техніки безпеки й охороні праці при роботі з устаткуванням находящимся під напругою,а також прострочене час планового інструктажу з техніки безпеки відповідно до журналів інструктажу для персоналу заводоуправління.

Працівники даного підприємства проходять вступний інструктаж з техніки електробезпечності. Про проведення інструктажу і перевірки знань робиться запис у спеціальному журналі з обов'язковими підписами відповідального за проведення інструктажу і працівника,що проходе даний інструктаж.

Пожежна безпека

Відповідно до ОНТП – 86, що діють в Україні, Приміщення заводоуправління відносяться до категорії «Д». По ступені вогнестійкості будинок відноситься до другої категорії згідно ДБНВ.1.1.-7 – 2002. Об'ємно планувальні рішення приміщень передбачають необхідну ширину коридору – 1,2 м. та сходові площадки на шляху евакуації. Мається два евакуаційних виходи, що відповідає нормам ДБНВ.1.1.-7 – 2000.Причиною пожежі в приміщенні можуть бути: несвоєчасна здача в архів документів, що є легковоспламеняемыми, загоряння техніки, паління в приміщенні, залишення без догляду електронагрівальних приладів і інше. Щоб уникнути пожеж, необхідно дотримувати основних правил пожежної безпеки, що містять у собі вищезгадані причини.

Періодично на даному підприємстві проводиться інструктаж з техніки пожежної безпеки. На стінах у виходу з приміщення даного підприємства й у коридорах розміщені зі схемами евакуації персоналу у випадку виникнення пожежі. Пожежний кран розташований на площадці перед виходом у будинок на на площадці другого поверху, на висоті 1,3 м. від підлоги. Пожежний кран обладнаний рукавом довгої 30 метрів і пожежним стовбуром. Поруч з пожежним краном обладнаний пожежний щит, на якому знаходяться цебро, лопата, кирка, азбестова ганчірка. У коридорі заводоуправління біля входу в кожен відділ установлені вогнегасники.

Усі двері в приміщенні відповідно до правил пожежобезпеки відкриваються в коридор , який 3,2 метри. З коридору є один вихід на сходи обладнану штучним аварійним висвітленням. Наприкінці коридору, мається балкон із пожежними сходами.

Для запобігання пожеж, а також швидкої його локалізації й ліквідації, у випадку його виникнення, експлуатація будинку повинна здійснюватися відповідно до правил пожежної безпеки.

Проведений аналіз приміщення ХВЗ показав, що санітарно-гігієнічні умови праці, техніки безпеки і протипожежна безпека відповідає нормам і стандартам прийнятих в Україні.


ВИСНОВКИ

У звіті дана оцінка виробничо-ресурсного потенціала ЗАТ “ХВЗ” проведена загальна характеристика підприємства, проведен аналіз основних техніко-економичних показників діяльності підприємства, трудових показників, фінансової діяльності підприємства, система оцінки персоналу та технологічний рівень підприємства.

У попередні роки заводом випускалося до 800 тис. шт. велосипедів у рік. Починаючи з 1993 року, у зв'язку з порушенням економічних зв'язків, гіперінфляцією, ростом цін на енергоносії, матеріальні ресурси, відсутністю оборотного кошту, почався різкий спад обсягів виробництва. Зараз освоєн випуск нових велосипедів і запасних частин.

Облікова кількість штатних працівник у 2003 в порівнянні з 2002 роком зменшилася на 5,13 % або на 19 осіб. При цьому об’єм випуску прдукції теж зменшився. Майже на 10% зменшилася кількість працівників у віці 15-28 років. Це пов’язано з тим, молодь звільняється з роботи на ЗАТ “ХВЗ” для того, щоб знайти кращі умови праці. Чисельність працівників, яки отримують пенсію за віком збільшилась, ця тенденція якщо буде продовжуватися і надалі може привести до низьких показників в роботі всоьго підприємства.

В 2003 році в порівнянні з 2002 роком темп росту продуктивності праці працюючого зменшився на 6%. Фонд оплати праці при цьому майже не змінився, що призвело до росту середньомісячної заробітної плати одного працюючого на 10,28 грн. в місяць.