Смекни!
smekni.com

Оптова торгівля ветеринарними препаратами (стр. 5 из 5)

2. нотаріально завірені копії статуту та засновницького договору з відміткою органу, що здійснив держану реєстрацію;

3. копію свідоцтва про державну реєстрацію.

Аби отримати дозвіл на виготовлення печатки і штампу в органах внутрішніх справ ТОВ “Гермес” подав такі документи:

1. заяву встановленого зразка ( додаток 7);

2. копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;

3. зразки (ескізи) печаток і штампів у двох примірниках (додаток 8);

4. документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозвола на виготовлення печаток і штампів.

Орган внутрішніх справ зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання документів видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів.

Після постановки на облік в органах державної податкової служби ТОВ “Гермес” відкриває рахунок в ВАТ “ПриватБанк”, для цього подає такі документи:

1. Заява на ім'я керуючого банком, підписана директором (додаток 9).

2. Картка зразків підписів та печаток, завірених нотаріально (2 прим.) (вирішити - кому надається право першого (директор) та другого підпису (головний бухгалтер). У разі відсутності посади бухгалтера право підпису передається за наказом директора іншим посадовим особам (додаток 10).

3. Копія статуту та установчого договору (нотаріально засвідчені).

4. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

5. Копія свідоцтва про реєстрацію в статуправлінні.

6. Довідка про реєстрацію в Пенсійному фонді та в органах соціального страхування.

7. Копія свідоцтва про реєстрацію в податковій інспекції.

8. Копії протоколів (наказів, рішення власника) про призначення на посаду осіб, які мають право підпису в картках.

9. Документ, що засвідчує оплату послуг за відкриття розрахункового рахунка, якщо така плата стягується.

В результаті підписується договір банківського рахунку –– додаток 11.

Після всього вищеперерахованого для того, аби розпочати господарську діяльність ТОВ «Гермес» має отримати ліцензію та патент.

Для того, аби отримати ліцензію ТОВ “Гермес” подало такі документи:

1.Заяву встановленого зразка (додаток 12).

2.Копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності .

3. Нотаріально завірені копії установчих документів.

4. Довідку державної податкової інспекції про взяття на облік юридичної особи.

5. Квитанцію банку про оплату послуг за видачу ліцензії.

6. Копію документа про реєстрацію ЕККА, засвідчену підписом керівника і печаткою підприємства.

7. Довідку відповідного фінансового органу про реєстрацію товарно-касової книги –– у разі використання товарно-касових книг (при здійсненні торговельної діяльності).

Підприємство отримало ліцензію (додаток 13) на третій день з дня подачі документів, вартість ліцензії становить 340 грн., термін дії ліцензії п’ять років.

ТОВ “Гермес” здійснює оптову торгівлю ветеринарними препаратами вітчизняного виробництва, тому для здійснення своєї діяльності має отримати пільговий торговий патент. Для отримання пільгового торгового патенту ТОВ “Гермес” подає такі документи:

1. Заявку на придбання торгового патенту складена за встановленою формою (додаток 14).

2. Статут підприємства (нотаріально завірений).

3. Свідоцтво про державну реєстрацію.

4. Документ, що засвідчує право власності або оренди на об’єкт, де планується здійснювати діяльність, яка патентується.

5. Платіжне доручення чи квитанція про одноразову сплату вартості торгового патенту на суму 25 грн.

Таким чином можна скласти кошторис витрат на створення ТОВ “Гермес”

Таблиця 1

Кошторис витрат на створення ТОВ “Гермес”

Статті витрат Сума, грн.
1 Витрати на розробку засновницьких документів (нотаріальне посвідчення) 120,00
2 Збір за державну реєстрацію 170,00
3 Плата за виготовлення печаток і штампів 30,00
4 Витрати пов’язані з відкриттям поточних рахунків 201,00
5 Плата за ліцензування 340,00
6 Плата за патентування 25,00
Всього 886,00

Для ефективної діяльності підприємство створило свій неповторний фірмовий стиль, який відрізняє його серед конкурентів. Його виразними елементами є фірмовий бланк (додаток 15) та логотип (додаток 16). В процесі здійснення господарської діяльності ТОВ “Гермес” укладає різноманітні договори з постачальниками, покупцями та співробітниками. Зразок контракту наведено в додатку 17.


ВИСНОВКИ

Проаналізувавши оптову торгівлю ветеринарними препаратами отримано такі результати. Близько 90% потреб в ветеринарних медикаментах та препаратах в Україні задовольняється за допомогою вітчизняних товарів. Лідерами серед оптових постачальників ветеринарних препаратів є німецько-українська фірма НПФ “БРОВАФАРМА”, та ЗАТ “АЛТЕКС” на частку яких припадає 48% всієї реалізованої продукції. Водночас оптова торгівля ветеринарними препаратами та медикаментами в Житомирі та області недостатньо розвинена, що і стало поштовхом для створення підприємства в цій галузі.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Гермес” діє на підставі статуту, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України “Про господарські товариства”, “Про власність”, “Про зовнішньоекономічну діяльність”, “Про ліцензування деяких видів господарської діяльності”, “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, “Про ветеринарну медицину”, та Правилами реалізації ветеринарних медикаментів та препаратів.

ТОВ “Гермес” знаходиться за адресою 10031, м. Житомир, Вул. Ватутіна 60, кв. 2. Товариство створено з метою отримання прибутку шляхом здійснення торговельної та посередницької діяльності, здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Предметом діяльності ТОВ ”Гермес” є оптова торгівля ветеринарними медикаментами та препаратами. Ветеринарні медикаменти, препарати (ветеринарні лікарські засоби) –– фармацевтична продукція: біологічні, рослинні, хімічні, хіміко-фармацевтичні, гомеопатичні та інші лікарські засоби, призначені для тварин. Ветеринарні препарати –– ветеринарні лікарські та імунобіологічні засоби (препарати) та засоби, що застосовують для штучного осіменіння тварин і трансплантації ембріонів, ензими, антисептики, дезінфектанти, інсектоакарициди, дератизациди, пробіотики, діагностикуми, засоби догляду за тваринами та інші, що використовуються у тваринництві та ветеринарній медицині.

Статутний фонд товариства становить 80 000 грн. Засновниками ТОВ “Гермес” виступає п’ять осіб, що до моменту реєстрації товариства внесли свої частки в повному обсязі

В процесі створення ТОВ “Гермес” пройшло три етапи –– дореєстраційний, реєстраційний, післяреєстраційний. На дореєстраційному етапі засновники підприємства вибрали організаційною формою товариство з обмеженою відповідальністю, виходячи з прогнозованих розмірів підприємства (мале) та характеру діяльності –– комерційна. На реєстраційному етапі було підготовлено установчі документи: статут та установчий договір. Установчі документи були схвалені на зборах засновників, що було затверджено протоколом. Там же було сформовано розмір внесків до нього. Після підготовки відповідних документів ТОВ “Гермес” пройшло державну реєстрацію в Виконавчому комітеті Житомирської міської ради, отримавши свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Для цього директор підприємства особисто подав пакет документів для реєстрації юридичної особи. Третім етапом була постановка на облік в органах державної статистики та податковій службі, реєстрація ТОВ “Гермес” у фондах, отримання дозволу у відділі внутрішніх справ на виготовлення печатки і штампу, відкриття поточного рахунку в банку. Перед початком провадження господарської діяльності підприємство отримало пільговий торговий патент та ліцензію на право здійснення такого виду господарської діяльності, як оптова торгівля ветеринарними препаратами.

Після створення підприємства, для того аби виділити себе серед конкурентів, ТОВ “Гермес” розробило власний неповторний фірмовий стиль. Логотип та фірмовий бланк підприємства наочно дають уявлення про сферу діяльності товариства.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року № 436-IV.

2. Закон України “Про ветеринарну медицину” від 25 квітня 1992 року № 2498-XII.

3. Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-IV.

4. Закон України “Про ліцензування деяких видів господарської діяльності” від 1 червня 200 року №1775-III.

5. Закон України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР.

6. Бойчик І. М., Харів М. І. Економіка підприємств. –– Львів: Видавництво Сполом, 1998. –– 212 с.

7. Варналій З. С. Основи підприємництва: Навчальний посібник –– 3-є видання виправлене і доповнене.–– К.: Знання-Прес, 2006. ––350 с.

8. Донець Л.І., Романенко Н. П. Основи підприємництва: Навчальний посібник. –– К.: Центр навчальної літератури, 2006. ––320 с.

9. Завіновський Г. Т. Економіка праці: Навчальний посібник. –– К.: КНЕУ, 2003. –– 300 с.

10. Осовська Г.В. Основи менеджменту: Навчальний посібник. Для студентів вищих навчальних закладів. –– К.: Кондор, 2003. –– 556 с.

11. Основи бізнесу: Навчальний посібник / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця, К. В. Романчик. –– 2-ге видання доповнене і перероблене. ––Житомир: ПП”Рута”, 2004. –– 364 с.

12. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку в Україні. –– К.: Компас, 2001. –– 168 с.

13. Цал-Цалко Ю. С., Холод Б.І. Економіка підприємства: Навчальний посібник. ––Житомир: ЖІТІ, 2002. –– 388 с.

14. Цишлик І.І. Паневник Т. М. Криховецька З. М. Основи підприємництва: Навчальний посібник –– К.: Центр навчальної літератури, 2005. ––240 с.