Смекни!
smekni.com

Моя фірма (стр. 2 из 3)

Маркетологи фірми будуть проводити вивчення ринку та робити аналізи доцільності виходу товару саме на тій території на яку направлена реалізація товару. Рекламними питаннями фірми буде займатись Київське рекламне агентство «Анастасія». Реклама буде розміщена на телебаченні та на рекламних щитах в тих містах куди відбувається збут товару.

Оптовими клієнтами є супермаркети міст збуту та оптові бази, а кінцевими споживачами є люди, які проживають на території цих міст та їх областей. Взагалі товар спрямований на різні групи населення: різного віку, статі, матеріального достатку. Натуральні соки вживають як діти так і дорослі, як чоловіки так і жінки, як середнього достатку так і більш матеріально забезпечені. Соки будуть продаватись не тільки в супермаркетах, а й в невеличких магазинах, кіосках та _н., що робить товар більш доступним для споживача.

Сік також буде продаватись Харківському підприємству «Хладік», яке займається виготовленням морозива та заморожених соків. Фірма «Хладік» буде використовувати соки «Наша ягідка» для виготовлення наповнювачів та добавок в морозиво, а також для виготовлення заморожених соків.

Продаж соків буде також відбуватись в державний дитячий садок «Теремок», що розташований в м. Харкові, _н._. Тракторобудівників 37. В цю державну установу сік буде доставлятись об’ємом 0.25 л, кожні три дні.

Також реалізація товару буде відбуватись за межі України, а саме в м. Грайвороні Бєлгородської _н._. Згодом фірма намагатиметься налагодити зв’язок постачання в самому місті Бєлгороді та сусідній області Воронежській.

Схема всіх клієнтів фірми наведена у рис. 3


Проміжні продавці:Оптові бази таких міст: Запоріжжя, Київ, Донецьк, Суми, Дніпропетровськ, Луганськ Виробники:ООО «Хладік» Державні заклади:Дитячий садок «Теремок» Міжнародний ринок:М. Грайворон Бєлгородська _обл. Росія Кінцевий споживач:Клієнти ООО «Хладік», споживачі проживаючи в містах збуту, діти які навчаються в дитсадку «Теремок»

Рис. 3. Клієнтурний ринок ВАТ «Наша ягідка»

Конкурентами фірми є такі підприємства «Sandora», «Одеський сік», «Біола». Див. табл. 1.

За результатами проведеного аналізу конкурентної позиції фірм, ми можемо зробити висновок, що найбільшу конкуренцію нашій фірмі складає «Одеський сік». По показникам якості та рівню попиту цей сік стоїть на першому місці, по асортименту на передостанньому, а по дизайну упаковки на останньому. Фірма «Біола» – на другому місті. Ця фірма достатньо відома і має значний престиж, але по якості поступається Одеському, проте має достатньо приємну ціну на свій товар та дуже зручну упаковку, що є дуже актуальним особливо в літній період. Соки «Sandora» – на останньому місці. Цей сік виграє по асортиментній політиці, рекламі але значно програє в якості та має високу ціну на свій товар. Сік «Sandora» достатньо розрекламований товар (телебачення, журнали, радіо), тоді коли «Одеський сік» майже не має реклами, а «Біола» незначний відсоток витрачає на рекламу. Сік «Sandora» моє достатньо високий рівень попиту саме тому що на ринку України вже достатньо тривалий час, а споживачі України є консерваторами і придають увагу тим продуктам які вже спробували і вживали деякий час.

1.2.2 Макромаркетингове середовище

На діяльність фірми впливають такі фактори макросередовища маркетингу:

- Демографічні

- Соціально-економічні

- Природно-кліматичні

- Науково-технічні

- Політико-правові

- Культурні

Демографічні фактори. Ці фактори на стороні фірми, бо збут товару фірми відбувається в міста-мільйонери де проживає значна кількість людей. Товар фірми не класифікується по віку, статі, становищі сім’ї – це товар розповсюдженого вжитку. Звичайно товар буде мати більший попит в ті родини де є діти до 15 р., та саме на цьому показнику не можна зациклюватись але необхідно звернути увагу. Так наприклад місто Суми є одним з перших міст по народжуваності в Україні та в цьому місті найбільша кількість дітей до 10 р., тому саме в це місто необхідно постачати більше соків об’ємом 0.25 та 0.5 л., що є актуальним для дітей та об’ємом 1.5 л – для родин. Але якщо враховувати що ріст населення зменшується, то це звичайно буде відображатись на обсягу продажу.

Соціально-економічні. Цей фактор є дуже впливовий на фірму, бо останнім часом доходи населення значно знизились у зв’язку з інфляцією, а товар не є товаром першого вжитку. Загальний обсяг продажу соків по Україні у порівнянні з 2005–2006 роками знизився на 4%. Але по прогнозам в фазу оживлення і підйому економіки та враховуючи проведення в Україні Євро 2012 обсяг значно зросте навіть в порівнянні з попередніми роками.

Політико-правові фактори. Враховуючи політичну нестабільність держави можна з впевненістю зазначити, що цей фактор негативно впливає на діяльність фірми та відбивається на обсягу продажу. В державі відбулось підвищення податкового відсотку, що прямо впливає на ціну.

Культурні фактори. Останнім часом особливо серед молоді стало модним товари іноземних виробників, а не вітчизняні. Але освідченні люди розуміють, що за виробників іноземних фірм приходиться переплачувати за транспортування та рекламу, а якість іноземних виробників набагато нижча. Та все одно вітчизняний виробник користується попитом більшим ніж іноземний. Згодом вітчизняний виробник будь якого товару в значній мірі витіснить іноземного.

Природно-кліматичні. По цьому фактору можна відмітити, що фірма розташована не зовсім вдало враховуючи діяльність фірми і кліматичні умови, тому сировину для виробництва потрібно завозити з більш теплих місць, бо на сході майже нема таких підприємств які б займались підготовкою сировини для реалізації. Але в літній період будуть заключатись угоди з невеликими підприємствами для постачання сировини. Сезонність таких угод будуть призводити до зменшення затрат на виробництво.

2. Сегментація ринку

По вживанню безалкогольних напоїв в Україні вживання соків складає 62%, нектарів – 36%, а на морси припадає лише 2%. Велика доля по вжитку соку припадає на міста-мільйонери. Регіональна картина показує, що більший відсоток по вживанню припадає на центральні регіони, південні та південно-східні. Це пояснюється тим, що там проживає більш платоспроможне населення України, це не може не впливати позитивно на попит.

Ринок соків яскраво виділяється сезонними змінами. Найвища активність припадає на період не вистачання вітамінів (весняні місяці) і на передодні великих свят – наприклад під Новий рік. Влітку є порівняний затишок – «соковий відлив».

Необхідно зазначити що, на ввіз соку до України установлюється митний збір, який складає 30%, але не менше ніж 0.5 EUR за 1 л.

Стратегією для захвату ринку є стратегія недиференційованого маркетингу. Фірма займається постачанням товару в міста-мільйонери та в ті міста, що розташовані поряд спираючись на велике скупчення людей та швидке розповсюдження інформації. Перед фірмою стоїть вибір чи постачати свій товар в східні регіони чи в західні?

Аналіз сегменту ринку

№з\п критерії вибору сегменту ринку оцінка східні регіони західні регіони
1 Величина сегменту 5 4
2 Доступність сегменту 5 3
3 Істотність сегменту 4 3
4 Прибутковість сегменту 4 4
5 Захищеність сегменту від конкуренції 3 3
Разом: 21 17

Рис. 4. Аналіз сегменту ринку


По всім даним показникам ми можемо сказати, що обрати східний регіон буде актуальнішим. А якщо враховувати відстань перевезень, то можна зазначити, що в західних регіонах ціна на товар значно зросте і це може вплинути на об’єм продажу.

3. Формування комплексу маркетингу

3.1 Товарна політика

Натуральні соки «Наша ягідка» повинні задовольняти потребу споживача спираючись на високу якість та доступі ціни. Особливо під час весняних місяців коли в організмі недостатня кількість вітамінів і цю потребу необхідно поповнювати люди споживають соки, також для вгамування спраги влітку і взагалі як просто напої.

Сік не міститиме консервантів, що є великим значенням якості. Соки розміщуватимуться в упаковці – тетрапак. Сама упаковка буде яскравих кольорів, на передньому плані розташовуватиметься малюнок де буде зображено вологу склянку наповнену соком, а поруч фрукти або їх збір у розрізі з краплями вологи на них. Малюнок вологої склянки та вологих фруктів буде підштовхувати до заохочування випити саме цей сік. Соки об’ємом 2 та 3 л. будуть розміщуватись в банках з етикеткою на якій розташовуватиметься такий же малюнок.

Кожна реклама буде закінчуватись такими словами: « «Наша ягідка» – народніше немає» це повинно розташуватись у свідомості споживача та наштовхувати на те, що саме цей сік є справді народним, відповідає якості та турбується про здоров’я нашого населення. Саме цей салоган буде підвищувати імідж фірми.

Соки випускатимуться таких видів:

· Вишневий

· Яблучний

· Виноградний (білий та синій)

· Сливовий

· Айвовий

· Полуничний

· Морквяний

· Томатний

А також поєднання цих смаків:

· Полунично-яблучний

· Морквяно-сливово-вишневий

· Виноградно-морквяний

· Полунично-вишневий

· Сливово-виноградний

· Морквяно-яблучний

· Айвово-полуничний