Смекни!
smekni.com

Моя фірма (стр. 3 из 3)

Соки випускатимуться об’ємом 0.25 л, 0.5 л, 1 л, 1.5 л, 2 л, 3 л, в упаковках та скляних банках.

Кожний з товарів проживає життєвий цикл. ЖЦТ має 4 етапи: 1 – вихід на ринок, 2 – зростання, 3 – зрілість, 4 – занепад. Підприємство ВАТ «Наша ягідка» знаходиться на етапі виходу на ринок. Рис. 5.

фірма натуральний сік менеджмент


1 2 3 4

ВАТ «Наша ягідка»

Рис. 5. Життєвий цикл товару

Підприємство керується товарною стратегією широкого проникнення, що характеризує низькі ціни на товар та великі витрати на стимулювання збуту. На етапі зростання фірма відбиває вкладені кошти та збільшує прибуток.

Для виходу на ринок необхідно визначити місце свого товару серед конкуруючих фірм. Конкурентними фірмами є: «Sandora», «Одеський сік», «Біола». Позиціювання фірм-конкурентів представлена схематично, що оцінюються за рівнем цін та якістю товарів.

Ціна

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Якість, бали

-

«Sandora»

-

«Біола»

-

«Одеський сік»

-

«Наша ягідка»

Рис. 6. Схема позиціювання товарів на ринку

3.2 Цінова політика

На ціну впливає низка факторів (внутрішні і зовнішні): витрати на виробництво і реалізацію, умови постачання, якість продукції – внутрішні фактори; характер і рівень попиту, споживачі, рівень інфляції, стан конкурентного середовища – зовнішні.

Витрати на виробництво мають свою ціну, яка використовується під час реалізації та складають частину ціни товару – доставка сировини, купівля обладнання, витрати на розробку нових технологій.

Умови постачання також враховується, бо під час доставки товару на клієнтурний ринок визначаються великі витрати.

Для підвищення якості, наприклад не використання консервантів, а виготовлення з натуральних фруктів, плодів та овочів йдуть більші затрати ніж тоді коли б фірма використовувала консерванти. Це також є частиною ціни.

Якщо зростає попит то й зростає ціна, а коли товар залежується бо на нього немає попиту, звісно й ціна падає.

Дуже важливим фактором є стан конкурентного середовища. Взагалі ціною можна регулювати положення конкурентів. Якщо конкуренти сильніші тебе, довше знаходяться на ринку то необхідно знижувати ціну на товар для їх знешкодження.

Споживачі також є ціновим фактором. Враховується на якого саме споживача розраховано товар на пенсіонера, студенти чи працюючих людей; які мають високий чи середній дохід та _н.

Підприємство керується ціновою стратегією, яка називається «слідування за лідером». Лідером для нашої фірми є фірма яка виготовляє «Одеський сік». Ціни будуть встановлені трохи нижче ніж на цей товар але ближче до них.

3.3 Розподіл та збут товарів

Збут товару фірми відбувається через оптових торговців, що доводять товар до роздрібного торговця, а ті в свою чергу до споживача.


Рис. 7 Схема каналу розподілу товару


Оптові комерційні посередники фірми працюють з обмеженим циклом обслуговування. Такі посередники були вибрані для того щоб ціна на товар значно не підвищувалась. Такі оптова підприємства є більш доступними та більш розповсюджені.

3.4 Маркетингова політика комунікацій

Для просування свого товару на ринку підприємство використовує елементи основної групи: реклама, особистий продаж, заходів «паблік рилейшнз», прямий маркетинг.

Маркетингові комунікації виконують різні функції. З їх допомогою можна розповісти або показати, для кого і для чого призначений товар та як, де і коли його використовувати; споживачі можуть дізнатись про виробника товару і про те що являє собою компанія і торгова марка; за пробну покупку або використання товару споживачі можуть отримати винагороду. Маркетингові комунікації дають підприємству змогу асоціювати їх торгові марки з іншими людьми, місцями, подіями, брендами, враженнями, відчуттями, і предметами. Вони сприяють зростанню марочного капіталу, зміцнюючи позиції торгової марки в пам’яті споживачів і створюючи її імідж. Вибрати канал для передачі повідомлень стає дедалі важче, оскільки канали комунікацій стають дедалі фрагментованими і перенасичені інформацією.

Одне з важливих рішень компанії є визначення обсягу коштів, потрібних для ефективного просування товару. Є чотири традиційні методи: метод доступності, метод відсотка від обсягу продажів, метод конкурентного паритету і метод цілей і завдань. Фірма керується методом відсотка від обсягу продажу.

Підприємство працює з рекламним агентством «Анастасія» яке розташовує рекламу на телебаченні, рекламних щитах, жіночих та молодіжних журналах. В кінці кожної реклами буде вимовлятися або друкуватись салоган фірми – « «Наша ягідка» – народніше немає». Цей салоган повинен викарбуватись у пам’яті споживача, що підкреслює те, що сік є вітчизняним та високої якості.

Логотипом є весела вишенька, яка досить добре запам’ятовується та викликає позитивні спогади.

Друкована реклама буде розміщуватись в жіночих та молодіжних журналах, бо саме молодь та жінки є найчастіше вживають сік.

На рекламних щитах реклама буде розміщуватись в містах в які буде відбуватись збут.

Особисті продажі є безпосередньою взаємодією з одним або декількома потенційними покупцями з метою проведення презентацій, відповідей на питання і отримання замовлень.

Використовуючи зв’язки з громадськістю (паблік рилейшнз або PR) будуть проводитись різноманітні програми, метаю яких є просування та захист іміджу компанії.

При прямому маркетингу буде використовуватись пошта, телефон, e-пошта, а також Інтернет з метою охоплення потенційних споживачів і надання їм товарів та послуг без використання маркетингових посередників.

Висновки

Після проведення маркетингового аналізу можна зазначити, що фірма є перспективою в майбутньому та буде приносити стабільний прибуток. Фірма є конкурентоспроможною на ринку України, що сприятиме поступовому збільшенню прибутку.

Спеціалісти прогнозують подальшу боротьбу іноземних соків за свою частину на ринку України, але все одно на перших містах стоятимуть соки українських виробників. Так що є впевненість, що наступного року на полицях магазинів стоятимуть вітчизняні соки і швидко розкуповуватимуться.

Ринок соків кожен рік демонструє велику динаміку свого розвитку та фірма в змозі вистояти конкуренцію та вибитись на перші міста в своїй галузі, тому що має низку конкурентних переваг. Для того щоб набирати оберти в своєму виробництві фірма розробляє нові товари, що є інновацією на ринку України: сік з ваніллю та сік з молоком.

Маркетологи провели детальне дослідження ринку для актуального виходу на ринок та подальшого покращення збуту. Дане підприємство має двоєдиний і взаємодоповнюючий підхід. З однієї сторони це детальне вивчення ринку, попиту, запитів та потреб, підприємство орієнтується на задоволення цих потреб ринком; з іншої – активна дія на ринок і існуючий попит, на формування потреб і купівельних переваг.

Основною ціллю фірми є повернення капіталовкладень та отримання прибутку тому вона керується ціновою стратегією «слідування за лідером». Організація активно працює над створенням у свідомості своїх потенціальних та нових клієнтів сильного, сприятливого та унікального іміджу.


Табл. 1

Аналіз конкурентної позиції фірми (Значення кожного фактора оцінюється від 1 до 5 балів)

№з/п Група показників Конкуренти«Sandora» «Одеський сік» «Біола»
1 2 3 4 5
1.1.11.22.2.12.22.32.42.52.63.3.13.24.4.14.24.35.5.15.2 РинокДоля ринку, що займають конкуренти, %Рівень попитуТовари та послугиЯкістьАсортиментУпаковкаПрестиж торгової маркиКонкуренція і дизайн продуктівДодаткові послуги, рівень сервісуЦіниРозмір ціниРозмір знижокОрганізація збутуРаціональність каналів збутуРозміри каналів збутуКваліфікація торгівельного персоналуСистема комунікаційРозвиток рекламиСистема стимулювання збуту 4535544-1144555 4554354-5455515 4445544-4354525
6. Загальна кількість балів 55 60 57