Смекни!
smekni.com

Дослідження економічного стану підприємства та проблем франчайзингу на прикладі ТОВ "Піца Челентано" (стр. 9 из 12)

Зниження цього показника як у порівнянні з 2008, так і 2007 роком, коли воно склало 1,12, викликане зростанням кредиторської заборгованості підприємства, однак у цілому отримані співвідношення можна вважати задовільними на протязі усього аналізуємого періоду.

На ТОВ „Піца Челентано” коефіцієнт швидкої ліквідності на кінець 1 півріччя 2009 року дорівнює 1,75, при його значенні кінець 1 півріччя 2008 року 1,89, тобто відбулося незначне зниження цього показника (на 0,14). При нормативному значенні більше 1 можна говорити про добрі платіжні можливості підприємства щодо погашення зобов’язань за рахунок оборотних активів. Це свідчить про достатню загальну забезпеченість підприємства оборотними коштами (вище нормативного значення на протязі усього аналізуємого періоду).

Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними коштами, необхідними для його фінансової стійкості, у 2009 році склав 0,41, і перевищив нормативне значення (0,1). Незважаючи на скорочення даного коефіцієнта в порівнянні з 2008 роком, коли він складав 0,66 і 2007 роком (1,0), можна сказати про постійну фінансову стійкість підприємства на протязі усього аналізуємого періоду.

Останній з аналізуємих показників ліквідності – частка оборотних коштів у активах – у 1 півріччі 2009 року досяг значення 0,91 при нормативному значенні більше 0,5. Це свідчить про забезпеченість підприємства оборотними коштами на рівні, вищому від нормативного.

Таким чином, можна сказати, що усі показники платоспроможності та ліквідності ТОВ „Піца Челентано”, знаходяться на нормативному рівні, крім того, у багатьох випадках спостерігається їхнє перевищення нормативу. Тобто на протязі аналізуємого періоду підприємство є платоспроможним і ліквідним.


2.4 Аналіз переваг і недоліків франчайзингу на прикладі ТОВ «Піца Челентано»

Популярність франчайзингу пояснюється цілим поряд переваг його використовування як для франчайзера, так і для франчайзі.

Таблиця 2.9

Переваги партнерстваТОВ «Піца Челентано» та Для Fast Food Systems.

Для Fast Food Systems Для ТОВ „Піца Челентано”
· отримання додаткового доходу при мінімальних витратах і інвестиціях за рахунок розширення виробництва и/или збуту товарів (послуг) шляхом поступки прав на використовування товарного знака, фірмового стилю, об'єктів інтелектуальної власності і комерційної інформації; · забезпечення гарантій отримання стабільного додаткового доходу у вигляді періодичних платежів, оскільки ТОВ „Піца Челентано” як самостійна юридична особа безпосередньо зацікавлене в успішному розвитку свого підприємства; · просування на ринку товарів (послуг), товарного знака і самої компанії за рахунок ТОВ „Піца Челентано”; · збільшення ступеня контролю на ринку; · забезпечення можливостей для збуту товару (послуг) на видалених територіях; · здійснення територіального розділу ринку з метою обмеження конкуренції без порушення норм антимонопольного законодавства; · розширення досвіду бачення бізнесу і вивчення ринку на основі зворотного потоку інформації від ТОВ „Піца Челентано”. · використовування на законних підставах товарного знака и/или торгової марки відомої компанії; · отримання доступу до детально розробленої технології ведення бізнесу, що показала на практиці високий рівень ефективності; · отримання постійної технічної, консультативної і фінансової підтримки, як на етапі розвитку бізнесу, так і в процесі його функціонування; · доступ до гарантованої системи поставок; · збереження юридичної і економічної самостійності, а також можливість самостійного ухвалення управлінських рішень; · значна економія засобів і часу на рекламі, навчанні, маркетингових дослідженнях, розробки і реєстрації власного товарного знака і торгової марки, відробітки технології ведення бізнесу, а також на ведення переговорів і пошуку партнерів; · придбання певного рівня захищеності від конкурентів на території дії франчайзингової угоди; " підвищення статусу і нові можливості для ведення бізнесу; · спрощення доступу до кредитних ресурсів; FastFoodSystems може виступати в ролі гаранта в кредитних відносинах; крім того, фінансово-кредитні установи більш лояльно відноситься до кредитування ТОВ „Піца Челентано”. часто надаючи йому фінансові ресурси на пільгових умовах.

Таким чином, для ТОВ „Піца Челентано” вирішено багато організаційних і маркетингових питань, адже франшиза – це програма, яка включає допомогу в створенні і розвитку бізнесу, рекламу, марку, виробничу і маркетингову технології і навчання персоналу. По суті, в цій схемі ТОВ „Піца Челентано” одержує продуману і перевірену програму дій. Звичайно частка банкрутств, у такому разі, в рази менше ніж в інших партнерських схемах, оскільки існуюча мережа захищає новачка, допомагає йому стартувати, надаючи йому свої рекомендації (по суті – консалтинг) і встановлюючи стандарти. За статистикою, зі всіх знов освічених фірм в світі 85% припиняє свою діяльність протягом перших п'яти років. А з тих, хто працює за франчайзинговою схемою – лише 14%.

Проте, разом з перевагами, використання франчайзингу є ряд недоліків, саме тому фахівці закликають не вважати дану технологію єдиним рішенням всіх бізнес-проблем.


Таблиця 2.10

Недоліки партнерстваТОВ „Піца Челентано” та Для Fast Food Systems.

Для Fast Food Systems Для ТОВ „Піца Челентано”
· залежність ефективності роботи від сторонніх компаній; · складнощі в розриві відносин з ТОВ „Піца Челентано”, в разі не виконання умови угоди. Франчайзинговий договір передбачає неможливість для FastFoodSystems одностороннього розірвання контракту з ТОВ „Піца Челентано”; · наявність певних проблем в контролі якості товарів (послуг), які надаються ТОВ „Піца Челентано”, що викликано його відносною незалежністю; · негативний вплив неефективних франчайзі на імідж і ринкову репутацію торгової марки; · виплата внесків із запізненням або їх недоплата; оскільки величина платежів роялті, як правило, визначається як частка від сукупного доходу, обороту або об'єму прибутку франчайзі, то останній, намагаючись зменшити величину виплат, в деяких випадках надає неповні або фальсифіковані звіти; · вірогідність розголошування комерційної таємниці; франчайзі, дістаючи доступ до комерційних секретів і ноу-хау від FastFoodSystems, іноді розголошує подібну інформацію, хоча це і заборонено угодою; · вихід з франчайзинговою системи ефективних франчайзі, які, розриваючи контракт з FastFoodSystems для відкриття власного бізнесу, фактично стають прямими конкурентами FastFoodSystems. · обмеження свободи ухвалення рішень; · неможливість швидкого розриву франчайзингового договору; · можлива конкуренція з боку інших франчайзі і безпосередньо FastFoodSystems; · відсутність підтримки з боку FastFoodSystemsвсупереч відрадженим в угоді зобов'язанням; · залежність від фінансової стабільності FastFoodSystems; · ризик переоцінки позитивності іміджу і перспективності торгової марки або товарного знака FastFoodSystems і т.д.

Для того, щоб забезпечити себе від можливих ризиків, FastFoodSystems, як правило, дуже ретельно підходять до процесу відбору франчайзі, пред'являючи до потенційних покупців франшизи достатньо жорсткі вимоги. Крім того, в процесі роботи FastFoodSystems, як правило, здійснюють детальний моніторинг всієї франчайзингової мережі для визначення назріваючих проблем і ухвалення своєчасних рішень.

В цілому, за оцінками експертів, в порівнянні з можливостями і перевагами технології франчайзингу як способу розвитку бізнесу, його недоліки для франчайзі настільки незначні, що більшість малих і середніх компаній ними просто нехтує. Основний недолік, приписуваний франчайзингу – обмеження свободи франчайзі. Проте він же, на думку більшості експертів, є і перевагою, оскільки визначення законів і правил ведення бізнесу, а також контроль їх належного виконання забезпечує високий рівень ефективності роботи франчайзі відповідно до стандартів франчайзера. Фактично, франчайзі ризикує тільки помилитися у виборі франчайзера, а також у відповідності стратегії свого розвитку нормам і обмеженням, пов'язаним з виконанням франчайзингової угоди.


Розділ 3. Розробка заходів щодо покращення фінансового стану підприємства

Проведений у попередньому розділі аналіз являє собою комплексну оцінку фінансового стану підприємства, шляхом аналізу структури активу і пасиву балансу, аналізу показників ліквідності, рентабельності, платоспроможності.

Деякі показники, що характеризують платоспроможність, знаходяться на рівні нижче норми, що порозумівається, в основному, наявністю в підприємства значної суми кредиторської заборгованості, що збільшилася в 1 півріччі 2009 року майже в 2,3 разу. Це говорить про те, що на підприємстві не досить добре організоване керування кредиторською заборгованістю, що її погашення відбувається занадто повільними темпами. Для рішення сформованої ситуації, підприємству необхідно чітко структурувати усі борги по термінах виплати і намагатися виплачувати їх у порядку черговості.

Частка оборотних коштів у складі майна досить висока (44,7%). Не дивлячись на це, підприємство відчуває потребу в оборотних коштах. Таке положення на підприємстві склалося через заморожування значної частини оборотних коштів у виді дебіторської заборгованості і матеріальних запасів (76,2%).

Для рішення сформованої ситуації необхідно провести заходи щодо оптимізації рівня товарних запасів та переглянути, у разі необхідності, взаємовідносини з контрагентами підприємства, здійснювати оперативне управління дебіторською заборгованістю в розрізі термінів.