Смекни!
smekni.com

Жіноча зачіска на основі елементів Стародавнього Риму (стр. 7 из 9)

· дріт

· клей БФ 6

· лак «Лєда»

· стрази

· гребінець

· карда для вичісування волосся.

Вичесала волосся на карді. Кожне пасмо добре вичесується та обробляється клеєм БФ 6, після чого збризкується лаком. Виготовила пасма завширшки 1 см і залишила до повного висихання. Після чого склеювала пасма у вигляді діадеми.

Після повного висихання обклеювала діадему стразами (дод. 4, мал. 12).

На теперішній час постижні вироби займають велике значення в перукарському мистецтві. Виконують на різні конкурси, виступи.

2.3 Визначення початкових даних для виконання розробленої зачіски. Розробка технологічної послідовності виконання зачіски

Перш ніж приступити до розробки зачіски, слід перевірити стан шкіри голови та волосся, щоб правильно визначити послідовність технологічних операцій: миття, фарбування, лікування, укладання.

Оглянувши стан голови та волосся своєї клієнтки можна зробити висновки, що волосся трохи пошкоджене, сухе та потребує цілої низки операцій перед розробкою зачіски.

Послідовність технологічних операцій така: гігієнічне миття, фарбування, укладання волосся.

Жінки Стародавнього Риму від природи мали чорне, густе волосся різної довжини, струнку фігуру та високий зріст. Пізніше вони висвітлювали волосся. Щоб робота дипломного проектування відповідала епосі Стародавнього Риму, обрано клієнтку з світлим волоссям, середньої довжини, зі стрункою фігурою та модельним зростом.

Оцінивши стан волосся переходимо до наступних процедур. Усі види перукарських послуг, за винятком фарбування волосся барвником, який містить перекис водню, виконуються на чисто вимитому волоссі. Вологе волосся еластичніше і легше набуває тієї чи іншої форми, сильно витягується і розривається. Щоб приступити до миття волосся потрібно визначитися із засобом для миття голови. Використовувати потрібно такі засоби які не сушать шкіру голови та волосся, яке є і без того сухим, але щоб надати йому м'якості, блиску, пишності. Основним компонентом є вода, її потрібно підготувати, вона не повинна бути жорсткою, тому що в ній міститься багато домішок та мінералів (калій, магній, натрій). Пом'якшити воду можна кип'ятінням або розчиненням у ній питної соди 2-4 л на 3-4 літри води. Вода для миття має бути проточною, чистою, прозорою без шкідливих домішок, кольору, запаху. За температурою вода вважається:

· холодною - 20 градусів;

· прохолодною - 21-28 градусів;

· теплою - 33-38 градусів;

· гарячою - 39-45 градусів;

· дуже гарячою - вище 45 градусів.

Найчастіше застосовують засіб для миття голови та волосся - шампунь. До складу його входять поверхнево активні речовини, які виконують функцію очищення і зв'язують у процесі миття часточки бруду і жиру та видаляють їх з волосся разом із піною. Після миття, для надання волоссю нейтралізації, м'якості та блиску використовуються бальзам - ополіскувач у вигляді рідини.

Він містить в собі речовин, які стабілізують рівень РН, не пропускає в середину волосини шкідливих речовин. Бальзам-ополіскувач полегшує розчісування волосся внаслідок зниження тертя, зменшує сплутування при розчісуванні та укладанні.

Обравши всі засоби, переходимо до виконання технологічної послідовності. Волосся миємо з нахилом голови назад. Виконавши миття, переходимо до фарбування, спочатку підсушивши волосся. На зволожене волосся, так вказано в інструкції до фарби, наносимо фарбу у такій послідовності. У моделі світле, фарбоване волосся, але з відрослими коренями, тому фарбування нам не знадобиться, будемо фарбувати лише відросле природне волосся біля коренів. Використовуючи барвник І групи, барвник належить для фарбування, освітлення та знебарвлення волосся. Його лужний компонент відкриває луски і засіб проникає в середину вступаючи в реакцію з натуральним пігментом волосся, окислює його. Пігмент втрачає свій колір, повністю або частково руйнується, набуває здатності розчинятися у воді, змивається з волосся, залишаючи порожнини. Окисник руйнує кератинові зв'язки волосся, тому освітлене волосся стає легшим і ламкішим.

За допомогою барвників І групи виконують такі перукарські операції: освітлення (зміни природного кольору); знебарвлення (повне освітлення до кольору блондин); протравлення (виділення з волосся штучних пігментів попереднього барвник перед наступним фарбуванням, підготовка сивого та темного волосся до фарбування світлими фарбниками).

Мілірування - освітлення окремих пасом волосся.

Балаяж - освітлення кінчиків волосся.

Барвники першої групи випускаються у вигляді порошкових вибілювальних засобів. Окисниками готовими до використання у вигляді рідини - 6, 9, 12%, препарати типу (аксид), також у вигляді кремоподібних емульсій з концентрацією – 4, 6, 9, 12% типу (аксонт), що містить лікувальні і ароматичні добавки. Барвник та окисник змішують в однакових пропорціях до отримання однорідної консистенції.

Барвник вибираємо такого ж тону як і в попередньому фарбуванні, фарбуючи корені в колір який гармоніює з попереднім. Процес фарбування виконується в такій послідовності. Спочатку готується препарат для фарбування. Волосся розділяється на зони горизонтальним проділом від вуха до вуха через маківку. Пензликом нанесли барвник по обидва боки від проділу. Відділяємо пасмо верхньопотиличної зони на 1 см нижче від проділу, наносимо препарат на корені волосся.

Наступні пасма відділяємо паралельно першому, наносимо препарат на корені, пасма розмістила на тім’яній зоні. Волосся нижньопотиличної зони розділяємо вертикальними проділами, щоб пасма верхні не спадали, не заважали роботі. Після обробки волосся потилиці пасма переклала на зад. Волосся тім’яної зони та скроневих зон обробили препаратом, рухаючись від центрального вертикального проділу, в напрямку до скронь. Коли колір волосся зрівнявся, фарбу наносимо на всю довжину, витримуємо 5 хв. Цією процедурою поновлюємо колір на кінчиках волосся. Фарбування закінчується у встановленому порядку.

Після часу витримки, фарбу з волосся змиваємо проточною водою, за другим разом наносимо на волосся шампунь - стабілізатор для пофарбованого та пошкодженого волосся у невеликій кількості приблизно 15 мл. Спінивши голову, змиваємо піну, залишки фарби водою. Далі на вологе волосся наносимо бальзам-стабілізатор кольору волосся після фарбування і витримуємо 3 хв та добре змиваємо водою. Промокаємо рушником та переходимо до сушки волосся феном.

Укладання волосся феном - це процес моделювання вологого волосся під впливом гарячого повітря від ручного фена. Ми сушимо волосся надаючи кореням об'єм, а кінцям потрібного напрямку. Техніка укладання волосся за допомогою фена вибирається залежно від структури довжини, якості та кількості волосся, а також від типу стрижки та зачіски. Я вкладаю волосся за допомогою брашинга, скелетної щітки та фена з гарячим потоком повітря. Розпочинаємо сушити волосся на потиличній зоні, решту волосся закладаємо до верху, щоб не заважало при роботі. Кожне пасмо беремо невелике, щоб добре просушити феном. Відділяємо волосся гребінцем із «хвостиком». Сушимо волосся по формі стрижки.

Виконавши ряд підготовчих робіт, переходимо до виконання задуманої зачіски.

Технологія виконання зачіски.

Наноситься засіб для укладання, розчісується волосся. На тім’яній зоні двома вертикальними проділами від крайової лінії росту волосся, на лобі до маківки виділяється доріжка. Волосся скроневих зон розчісується в низ за ростом.

«Хвостиком» гребінця відокремлюються горизонтальним проділом пасма, розчісується та відтягується пасмо перпендикулярно до поверхні голови.

Волосся збираємо у хвіст від вуха до вуха, на нижній частині потилиці волосся горизонтально переплітаємо.

На лівій та правій скроні заплітаємо косички, вплітаючи золотисті стрічки. Закріплюємо лаком інтеза.

На тім’яній зоні за допомогою шпильок кріпиться постижерний виріб у вигляді діадеми.

Наступним етапом у роботі є виконання макіяжу.

Перш за все обличчя очищається тоніком для того, щоб видалити зайвий жир та бруд. Підбирається тональна основа до кольору шкіри моделі, за допомогою спонжа наноситься на обличчя та припудрюється, щоб закріпити основний тон.

Далі переходимо до макіяжу очей. Тіні обрано білого кольору та кольору «чорний онікс». Аналогічно опрацьовується і друге око. Далі фарбуються вії тушшю чорного кольору, для надання виразності погляду, губи коректуються помадою рожевого кольору, поверх якого наноситься прозорий блиск. Завершальним етапом в макіяжі є рум'яна, які наносяться на вилиці і добре розташовується.

Після завершення макіяжу модель одягається в сукню білого кольору, яка оздоблена стразами. Взута модель у білі туфлі на підборах.

Завершальним етапом стало кольє та сережки із камінчиків.

Даний створений образ несе в собі елементи моди Стародавнього Риму, відповідає темі переддипломного проектування.

2.4 Обґрунтування вибору і характеристика парфумерно-косметичних засобів, інструментів та обладнання, необхідних для виконання зачіски

Парфумерно-косметичні засоби займають практично головну роль у виконанні зачіски. Без них не можна обійтися, так як це незамінний компонент у виконанні зачіски. Щоб правильно підібрати парфумерно-косметичні засоби потрібно ретельно оглянути голову клієнтки, щоб не викликати подразнення шкіри голови та свербіння. Оглянувши та оцінивши стан шкіри та волосся моделі, можна стверджувати, що воно сухе та пошкоджене, тому було обрано шампунь від фірми «Estel». Цей шампунь дозволяє швидко відрегулювати жировий баланс шкіри від коренів до кінчиків волосся. Спеціально підібрані комбінації трав по догляду за волоссям покращують загальний стан волосся по всій довжині, зволожують та захищають кінчики волосся і закріплюють прикореневу систему.

Загалом слово «шампунь» прийшов до нас із мови хінді, де воно означає «натискати, терти», бо миття голови зводиться до масажу волосся і шкіри голови. Вода має очищувальні властивості, а шампунь необхідний для збільшення ефективності її дії. Шампуні не просто очищують, а й поліпшують стан волосся, роблять його м'яким, полегшують укладання.