Смекни!
smekni.com

Манікюр, парафінотерапія ніг (стр. 4 из 8)

Зволоження шкіри - головне завдання парафінторепії. Після нанесення плівки парафіну на шкіру температура цієї ділянки збільшується на один-півтора градуси. Таке рівномірне зігрівання шкіри викликає безліч позитивних фізіологічних реакцій. Боятися опіків не слід, тому що цей матеріал має низьку теплопровідність і віддає шкірі тепло дуже маленькими порціями. Різко збільшується кількість функціональних капілярів і посилюється регіональна мікроциркуляція, лімфовідтікання. Внаслідок цього збільшуються міжклітинні простори і розм'якшується верхній роговий шар шкіри, відкриваються пори. Деякі можуть скептично зібрати плечима, мовляв, вода виділяється з організму, а потім просто вбирається назад. Але це не зовсім так.

Головну роль в парафінотерапії грає перерозподіл рідини в організмі. Уся справа в трансформації позаклітинної рідини. Вода, що виходить з крові і лімфи, вбирається шкірою на користь нужденних ділянок. Це забезпечує відмінну гідратацію (зволоження) шкіри. Вже після першого сеансу помітно збільшується тургор (пружність) шкіри і підвищується її еластичність. Шкіра стає рожевою, свіжіше, немов "дихає". Ефект парафінотерапії помітний після першого сеансу і зберігається протягом тижня, а кілька сеансів дозволять повернути ступням дорослої людини шовковистість шкіри дитини.

Процедура парафінотерапії досить проста, і якщо ви вирішили з її допомогою підтримати вашу шкіру, то сміливо можете провести її і самостійно. Розтоплюють парафін на "водяній бані", в емальованому посуді. І в цей час готують до процедури парафінотерапії шкіру - видаляють відмерлі частинки епідермісу за допомогою скрабу, і на місце майбутньої аплікації наносять зволожуючий крем, який гратиме роль основної маски. Перевіряють температуру парафіну і приступають до процедури.

Парафінотерапія ніг – це надзвичайно ефективна і приємна косметична процедура, що відновлює шкіру ніг. Вона стане справжнім порятунком для сухої і грубої шкіри, забезпечить глибоке зволоження і загоєння тріщин, активізує кровообіг, зменшить набряклість і зніме втому. У результаті процедури шкіра стає м’якою, гладкою і ніжною.

Парафінотерапія ніг крім лікувальних і естетичних властивостей має достатньо виражений психотерапевтичний ефект, занурення в “теплу суміш” надає чудове релаксуючу дію. Для більшого ефекту розслабляючого у процедурах використовують парафін з додаванням ефірних олій трав і фруктових екстрактів.

Парафінотерапія проводиться в такий спосіб:

Спочатку фахівець обробляє Ваші ноги пілінгом (скрабом), для відлущування ороговілих (мертвих) лусочок, що заважають нормальній роботі клітин. Потім шкіра дезінфікується і рясно змазується одним з видів крему (поживним, зволожуючим), який підбирається індивідуально залежно від особливостей шкіри і мети догляду. Для досягнення максимального ефекту нанесіть крем перед початком процедури парафінотерапії. Крем може бути що зволожує, поживний, антивіковий, лімфодренажний або релаксуючий. Найчастіше основним шаром є ті, що зволожують: крем або термолосьони, що містять колаген. Завдяки впливу тепла, активні речовини попередньо нанесеного крему, проникають у глибокі шари шкіри через розкриті пори. Після цього, не змиваючи крем, руки кілька разів занурюють у спеціальну ванночку з розігрітим (до температури 52-54°С) парафіном. Таких занурень може бути від 5 до 10, залежно від особливостей шкіри і програми догляду, а перерва між зануреннями складає 7-10 секунд, що дає можливість застигнути кожному шару. Після останнього шару парафіну на ноги надягають спеціальні поліетиленові шкарпетки на 15-25 хвилин, а поверх них – махрові, які будуть допомагати утримувати тепло.

Завдяки унікальній властивості парафіну зберігати тепло протягом тривалого часу і поступово віддавати його тканинам, температура шкіри локально підвищується на 1-2°С. Це призводить до стимуляції крово- і лімфообігу, розм’якшення клітин, розкриттю пор і підвищення потовиділення, виведенню токсинів та шлаків. Оскільки шар парафіну не дає волозі випаруватися, вона назад всмоктується в шкіру, відновлюючи водний баланс. Здатність парафіну зменшувати обсяг при охолодженні є “причиною” ліфтинг-ефекту парафінотерапії, який сприяє підтягування і розгладженню шкіри.

Пори поступово закриваються, і всі активні речовини залишаються глибоко в шкірних шарах, продовжуючи надавати свій сприятливий вплив. Звичайно рукавички знімають разом з парафіянами, залишки парафіну видаляють серветкою.

Після закінчення процедури нанесіть на руки зволожуючий крем і зробіть масаж ніг. Масаж робить шкіру ніг пружною і гладкою. Починають масаж із стопи і поступово піднімаються вгору до колінного суглоба. Проходять цю доріжку 3-4 рази. Потім масують кожен палець від кінчика до основи; розминають усю стопу і завершують масаж погладжуванням. Також 3-4 рази. Можна зробити і жорсткіший масаж. Як завжди, попередження: при розширенні вен і тромбозі такий масаж протипоказаний.

Отже, беруть дві сухі щітки з щетиною середньої жорсткості і розтирають ноги одночасно круговими рухами від стоп вгору до паху. Тривалість процедури? до почервоніння шкіри.

Більш щадний варіант цього масажу - жорсткі мочалки і намилена шкіра. Потім змащують шкіру кремом або масажним маслом.

Для того, щоб заспокоїти втомлені за день ноги, їх ще протирають шматочком льоду з настою м'яти або роблять контрастні ванни: ноги занурюють спочатку на 5 хвилин в гарячу воду, а потім? на 20 секунд в холодну.

Стоун-масаж - це дія на стопи гарячих і холодних каменів. Масаж стоп за допомогою каменів був відомий в Китаї три тисячі років назад. Сучасна людина не ходить босоніж, але це тільки упродовж якихось декількох тисяч років. Вважається, що прямий контакт підошви із землею, водою, травою, піском, каменями стимулює усі біологічно активні точки на стопах, а значить, оздоровлює увесь організм.

Масаж стоп з використанням каменів і мінералів з успіхом заповнить бракуючу енергію природи. Ідеально доповнить будь-який вид педикюру: апаратний, лікувальний, педикюр підвищеної комфортності масаж стоп і гомілок з використанням гарячих і холодних каменів.

Вимкніть апарат, вийміть штекер з розетки. Після того, як ви використовуєте парафін 40 разів, рекомендується ретельно очистити апарат і завантажити нову порцію парафіну.

Під впливом теплого парафіну відбувається зволоження шкіри і зміцнення тканин. Процедура надає чудове розслаблюючу дію, допомагає боротися із сухістю шкіри і тріщинами, додає їй еластичність, пружність і доглянутий вигляд. Після парафінотерапії Ваші ноги стають м’якими, гладкими і ніжними. Теплий парафін допомагає у лікуванні захворювань суглобів, зменшуючи біль, усуваючи набряки, покращуючи їх рухливість. У процедурах використовується високоякісний парафін, очищений від сторонніх домішок, з низькою температурою плавлення, завдяки чому відсутній ризик опіків шкіри під час процедур.

Дана процедура є чудовим доповненням до будь-якого виду педикюру. Масаж, що проводиться після процедури, підсилює рух міжклітинної рідини, що допомагає боротися з набряком і дарує ногам легкість.

Парафінотерапія входить в СПА-програми по догляду за ногами, її можна виконувати одночасно з парафінотерапією рук або включати в програми догляду за тілом та / або особою. Процедуру парафінотерапії рекомендується проводити кожні два тижні, поєднуючи з сеансами педикюру, або інтенсивними курсами 2-3 рази на тиждень для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри ніг.

2.2 Заключні роботи

Робота майстра педикюру пов'язана з проведенням маніпуляцій не лише на нігтях, але і також на шкірі: видалення надкожиці біля основи нігтя, задирок, мозолів, натоптишів і інших утворень із застосуванням різних інструментів (ножиці, щипці, пили, кусачки, спеціальні бори обробки нігтів), перев'язувального матеріалу (марлеві серветки, ватні тампони), медикаментів (йод, спирт,синтоміцинова емульсія, розчин марганцевокислого калію). Після процедури інструмент і ванночку обробляють дезрозчином. У кабінеті педикюру необхідно щодня виробляти вологе прибирання і провітрювання. При епідеміях грипу майстер працює в марлевій масці. Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стілець необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи серветкою, змоченою в 1%-му розчині хлораміну. Чистий матеріал і білизну зберігають в окремому ящику столу або шафі.

Розділ 3. Санітарія і гігієна

Робоче місце майстра манікюру і педикюру організоване досить просто.

Воно повинне знаходиться в сухому, світлому, добре провітрюємо приміщенні. Площа одного робочого місця має бути не менше 8м2.

За відсутності окремої кімнати манікюрні столи встановлюють в робочому залі біля вікна. Манікюрний стіл має бути покритий полірованим склом або пластиком, який слід часто дезинфікувати. Висота столу від підлоги 75, ширина 45 і довжина 80см. Для зручності між ніжками столу робиться перекладина, на яку манікюрниця ставить ноги. Під кришкою столу мають бути ящики для зберігання інструментів, матеріалів і серветок. Поблизу манікюрних столів повинна знаходиться раковина для миття рук.

Кабінет педикюру необхідно розміщувати в окремому приміщенні, площа якого визначається з розрахунку 6м2 на кожне робоче місце. Вхід в кабінет педикюру має бути із залу очікування. Приміщення повинне добре освітлюватися і провітрюватися. Кабінет обладнали фаянсовими ножними ваннами з підведенням до них гарячої і холодної води. Стільці для відвідувачів встановлюють на підвищенні (20-25см.), а стілець для педикюрші на підлозі поряд із столиком. У кабінеті має бути шафа із запасом чистої білизни, бак для збору брудної білизни, стіл з установкою для кип¢ячення інструментів, умивальна раковина.