Смекни!
smekni.com

Повстанський рух в Одеській губернії у 1920-23 рр (стр. 4 из 4)

С. Заболотного було розстріляно. Ще одна славна козацька голова покотилася з кривавої комуністичної плахи.

Захоплення отамана С. Заболотного майже співпало з арештом іншого керівника повстанського руху на півдні України - генерал-хорунжого А. Гулого-Гуленка. Він із-за кордону координував боротьбу повстанських загонів. Через нього отаман С. Заболотний тримав зв'язок з Центральним Українським Повстанським Комітетом /ЦУПК/ генерал-хорунжого Ю. Тютюнника, який знаходився у Польші. Влітку 1922 року А. Гулий-Гуленко нелегально приїхав до Одеси. Коли генерал вийшов на контакт зі старим знайомим, Одеське ГПУ, яке слідкувало за останнім, одразу встановило присутність генерала і заарештувало його. А. Гулого-Гуленка було засуджено до 10 років ув`язнення, і не дивлячись на подання ним самим і родичами касаційних листів, помилувано генерала не було. Подальша його доля не відома. Швидше за все його було розстріляно, або замучено в тюрмі. Але деталіні відомості відсутні…

Після загибелі отамана С. Заболотного його угруповання розпалося на три частини, які стали діяти як окремі загони. Ними командували отамани Роман Бабій, Свищ і Кольсун. Але діяли вони не довго…

Поступово повстанські загони розпадалися або ліквідовувалися червоними. У більшості більшовицьких оперативних зведень відзначалося, що проявів "політичного бандитизму" не помічено.

У річному звіті про діяльність Одеської губернської міліції за 1923 рік було повідомлено про ліквідацію останньої "політичної банди". 27 лютого 1923 року міліція заарештувала отамана Гулька і дев'ятьох його товаришів по зброї…

ЛІТЕРАТУРА:

2. ДАОО.- Ф.3.- Оп.1.- Спр.210.- Л.15.

4. ДАОО.- Ф.3.- Оп.1.- Спр.210.- Л.8.

5. Коваль Р. Отамани гайдамацького краю.- Київ, 1999.

6. ДАОО.- Ф.3.- Оп.1.- Спр.210.- Л.15.