Смекни!
smekni.com

Економіко-географічна характеристика Миколаїва (стр. 3 из 9)

Всього ж за час його існування побудовано близько 400 різних судів водотоннажністю понад 2,5 мільйонів тонн.

Суднобудівельний завод "Лиман" - так тепер називається колишнє акціонерне суспільство "Чорноморський судомеханічеській завод". Разом з традиційним видом діяльності - судноремонтом підприємство стало активно займатися суднобудуванням. Ця переорієнтація і викликала необхідність зміни назви.

Завод знаходиться в Миколаєві, на березі Днепро-бузького лиману, поряд з морським торговим портом. Один з напрямів його роботи - будівництво малотоннажного флоту. Розміри сліпу дозволяють будувати судна завдовжки до 70 метрів і з доковою вагою до 800 тонн. Верф також продовжує ремонтувати технічний і портовий флот, зокрема що належить Миколаївському морському торговому порту, морському порту Октябрьськ і іншим портам північно-західної частини Чорного моря.

Судноремонт виконується практично будь-якій складності: очищення-забарвлення, ремонт корпусів, двигунів, суднового електроустаткування, систем гідравліки і так далі.

Таблиця 2. Завод «Ліман»

Назва цеху (ділянки) Площа
Корпусна ділянка 2743 кв. м
Механо-складальна ділянка 3497 кв. м
Ремонтна ділянка 515 кв. м
Столярномалярна ділянка 1404 кв. м
Ковальська ділянка 1812 кв. м
Складські приміщення 1887 кв. м
Інші 2404 кв. м
Всього виробничих площ 12450 кв. м
Загальна площа заводу 7.6 гектар
Акваторія 9.5 гектар

Крім цього, верф виготовляє металоконструкції для гідротехнічних споруд. Зокрема, анкерна тяга і різні заставні деталі причалів, що будуються в портах Ільічевськ і Південний. Номенклатура заводу включає споруду плавучих причалів. Не так давно був виграний тендер і виконані роботи по виготовленню і установці плавучих причалів яхтового комплексу Одеського морського торгового порту, закінчили будівництво транспортного понтона для новоросійського замовника.

Заводом був успішно реалізований проект будівництва головного судна серії малих риболовецьких траулерів-сейнерів.

Малий риболовецький траулер-сейнер (мал.7) побудований з урахуванням побажань судновласників-рибаків. Особливий інтерес до цього судна проявляють судновласники Далекосхідного регіону, оскільки на сьогоднішній день російські заводи такого класу судів ще не будували.

Із зменшенням числа судів рибодобивающего флоту України зростає ризик того, що браконьєрить з боку сусідніх держав. І тут українським прикордонним і рибоохоронним службам можуть допомогти ті ж малотоннажні верфі, що спеціалізується на будівництві швидкохідних катерів. Хорошим прикладом може служити високошвидкісний патрульний катер "КАЛКАН-П" проекту заводу (мал.9), серійне будівництво якого для українських прикордонників налагодив Суднобудівельний завод "Лиман".

Риболовецький флот - не єдина спеціалізація заводу. Багаторічний досвід ремонту судів технічного флоту підказав наступний крок розвитку - будівництво шаланд, лоцманських, пожежних судів, буксирів, нефтемусоросборщиков і інших судів технічного флоту. Заводом розроблений проект грунтоотвозной шаланди нового покоління (мал. 10).

Крім робочих судів, чималу частку в малотоннажному суднобудуванні складає будівництво парусний-моторних яхт (мал. 11,12,13,14).

Метою заводу є - стабілізувати свій портфель суднобудівельних заводів і одночасно продовжувати працювати на ринку ремонту судів портового флоту і дрібних транспортних судів.


2.2 Машинобудування

Проте миколаївські корабели здатні робити не тільки кораблі високої наукоємкої, але і сучасні газотурбінні установки, вироби машинобудування і багато що інше (табл. 3). У машинобудівній галузі виділяють такі основні комплекси:

· машинобудівний комплекс;

· аерокосмічний комплекс;

· оборонна діяльність.

Таблиця 3. Підприємства машинобудування

Назва підприємства Продукція підприємства
1. ГП «НВКГ «Заря»-«Машпроект» Розробка, виготовлення і постачання газотурбінних двіга-телей для приводів генераторів електростанцій і нагнітачів природного газу ГПА компрес-смітних станцій. Морські газотурбінні двигуни і енергетичні установки, газопарові установки.
2. ВАТ «Конвєєрмаш» Виробництво конвейєрів і судопогрузочних машин.
3. ВАТ «Завод «Кристал» Виготовлення машин термічної резки металу (лазерні, плазмові, кисневі), модернізація раніше випущених машин, пуско-налагоджувальні роботи, гарантійне і сервісне обслуговування, вироби для загального машинобудування.
4. ВАТ «Завод «Николаєвенергомаш» Випуск компресорів і запчастин
5. АООТ «Завод «Екватор» Розробка і виготовлення устаткування для систем кондиціонування повітря і вентиляції; виробництво устаткування для опалювальних казанів. Розробка КД на устаткування вентиляції, кондиціонування повітря і холодильних машин, виконання пуско-налагоджувальних робіт; проведення теплотехнічних і акустичних випробувань.
6. ВАТ «Миколаївський завод змащувального і фільтрувального оснащення» Комплексні автоматизовані системи змащувального обору-дованія, нагнітальне обору-дованіє, устаткування для очищення СОЖ, широка гамма фільтрів, фильтро-елементів, які застосовуються в машинобудуванні, автотехніці і сільгоспмашинах. Випуск змащувального устаткування по заявці споживачів.
7. ДП «Дормаш» ТОВ «Аврора і Ко» Виготовлення різної сільський-господарської техніки.
8. ВАТ «Чорноморський машинобудівний завод» Випуск заготовок, виробництво якірних ланцюгів, парових і утилізацій казанів судових механізмів і приладів, а також машино-будівельної продукції загального призначення
9. ДП «Миколаївський завод «Гидрореммаш» ВАТ «Укргидроспец-фундаментстрой» Мелена дизельні, віброзанурювачі, шнеки, грейгерідвухчелюстниє одноканатні.
10. ТОВ «Політехпром» Виробництво пральних машин, литво виробів з пластмас (вага виробу до 4 кг), точне литво під тиском із сплавів алюмінію, виготовлення метизів.
11. ТОВ «Завод» Авангард» Виробництво приладів і пристроїв для електроенергетики.
12. АОЗТ «Експериментально-механічний завод» Виробництво металевих виробів
13. ТОВ НПВП «Феррогидродінаміка» Виробництво магнітних активаторів рідких і газоподібних середовищ, магнітожесткихгерметізаторов і амортизаторів
Аерокосмічний комплекс
14. ГП Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» Поточний ремонт літаків типу Мул-76, АН-12. Ремонт і оновлення літаків ТУ-142М, ТУ-22М3, СУ-24 всіх модифікацій. Виготовлення універсальних суперлегенів двомісних літаків для с/х робіт «НАРП-1»
Оборонна діяльність
15. Казенне Південне виробничо-технічне підприємство Виробництво різних комплектуючих зенітний-ракетних і радіотехнічних систем протиповітряної оборони

Лідером машинобудування Миколаєва є виробниче об'єднання «Зоря» - крупний виготівник і постачальник газотурбінних двигунів і редукторів для суднобудівельної і газової промисловості, а також енергетики. Об'єднанням поставлено на судна, компресорні, пересувні і стаціонарні електростанції близько 2500 газотурбінних двигунів і установок різної потужності, які експлуатуються в одинадцяти країнах світу. Миколаївський авіаційний-ремонтний завод (НАРП) Є наймогутнішим державним підприємством на Україні і в країнах СНД по ремонту авіаційної і морської техніки. Завод оснащений всім необхідним для ремонту літаків, авіаційних і корабельних газотурбінних установок і забезпечує високу якість робіт з послеремонтной гарантією. Завод спеціалізується на капітальному і середньому ремонті різних типів літаків і двигунів, корабельних ГТУ і комплектуючих їх виробів.

У машинобудівному комплексі у вересні 2006 р. проти попереднього і аналогічного місяця минулого року об'єми виробництво зменшене на 23,3% і на 5,7% відповідно. Проте, з початку року проти січня-вересня 2005г. досягнутий приріст виробництва на 5,4% (у січні-серпні приріст складав 6,9%).

2.3 Електротехнічна і електронна промисловість

Окрім підприємств суднобудування в місті розташовані підприємства електротехнічної і електронної промисловості (табл. 4), укомплектовані висококваліфікованими кадрами.

Таблиця 4. Електроніка і електротехніка

Назва підприємства Продукція підприємства
1 ТОВ «Онікс» Виробництво електродвигунів малої потужності (120-180 квт), ремонт електродвигунів потужністю до 90 квт.
2 ВАТ «Миколаївське підприємство» ЕРА» Установка електроустаткування, прокладка кабелю, пуско-налагоджувальні роботи систем автоматики, енергетики і зв'язку.
3 ВАТ «Завод «Електротехніка» Виробництво електродвигунів
4 Миколаївське ВАТ «Сельгосп-комплект» Виробництво зварювального і іншого електричного устаткування
5 ТОВ «ЕСТАЛТД» Виробництво лопатей і гондол для ветротурбін, стеклопластіковиє вироби.

2.4 Металообробна промисловість

Металообробна промисловість в економіці міста займає важливе місце, оскільки одне тільки підприємство «Миколаївський глиноземний завод» забезпечує в Україні до 80% глинозему - сировини для виробництва алюмінію.