Смекни!
smekni.com

Пророк Мухаммад: життя та діяльність (стр. 1 из 4)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Реферат

Пророк Мухаммад: життя та діяльність

Виконав:

студент II кусу 23 групи

денної форми навчання

історичного факультету

Пагор Валентин Віталійович

Кам’янець-Подільський 2008

План

Вступ. 3

1. Ім'я та місце Мухаммада серед Пророків Ісламу. 4

2. Пророцтва про прихід Мухаммада, що описані в Біблії 6

3. Біографія Мухаммада. 8

3.1 Народження і дитинство Мухаммада. 8

3.2 Пророча місія та перша кров. 11

3.3 Дружини та діти Мухаммада. 13

4. Остання проповідь Мухаммада. 17

5. Вислови відомих людей про особу і діяльність Мухаммада. 19

Висновки. 22

Список використаних джерел та літератури. 23

Вступ

Актуальність теми. Пророк Мухаммад – творець "великої релігії" яка є чи не одна з панівних у світі. Тому мені хочеться більш детально заглибитись в хіт історичного процесу, що відбувався на перших порах виникнення ісламу. Релігія на перших порах виникнення переживає досить складний процес становлення. ЇЇ "проповідники" часто зазнають сильних страждань на шляху до поставленої мети. На мою думку діяльність Мухаммада потрібно розглядати як цілісний процес страждань та почуттів, що панували у душі пророка та суспільстві. В цьому є основна атуальнісь теми: всесторонній підхід до діяльності Мухаммада як проповідника нової релігії.

Мета та завдання. Основною метою моєї роботи є поетапне дослідження діяльності Мухаммада як великого пророка та проповідника. Основні завдання розкриті у рефераті можна сформулювати таким способом:

Дізнатись про ім'я та місце Мухаммада серед Пророків Ісламу.

Заглибитись у пророцтва про прихід Мухаммада, що описані в Біблії.

Дати якісну оцінку біографія Мухаммада. Зокрема дослідити:

Народження і дитинство Мухаммада.

Пророча місія та перша кров.

Дружини та діти Мухаммада.

Заглибитись у суть станної проповіді Мухаммада.

Надати вислови відомих людей про особу і діяльність Мухаммада.

1. Ім'я та місце Мухаммада серед Пророків Ісламу

Мухаммед (з арабської محمد, іноді уживається передача Мухаммед, Магомет, Мохаммед; рід.20 (22) квітня 571 рік, 12 чисел місяця рабиульавваля, в понеділок, незадовго до сходу сонця, а, мекка - розум.8 червня 632 року, Медіна) - арабський проповідник єдинобожності і пророк ісламу, центральна (після єдиного Бога) фігура цієї релігії; саме Мухаммаду Бог послав її священну книгу - Коран. Називається також Друком Пророків, Паном Пророків і Пророком Судної години. Ісламський символ віри - шахада - містить сповідання єдинобожності і визнання віри в пророчу місію Мухаммада.

Мухаммад належав до племені курайш, що фактично правив меккою в VI столітті. Гноблений мекканцами, в 622 році він переселився з мекки в Ясріб (який після цього почав називатися Медіною; ця дата - хиджра - переїзд - є початком мусульманського календаря), а потім разом зі своїми прихильниками завоював мекку. До моменту смерті Мухаммада в 632 році в Іслам був обернений вже весь Аравійський півострів, а незабаром після смерті пророка його наступники ("заступники", халіфи) підкорили величезні території азіатських і африканських володінь Візантійської імперії, поширюючи іслам, арабську культуру і мову; даний культурно-мовний і релігійний простір зберігається до теперішнього часу. [1]

Визнаний американським письменником і вченим Майклом Хартом в книзі "100 великих людей" найвпливовішою особою за всю історію. [2]

Ім'я Мухаммад означає той, що "Вихваляється", "Гідний хвали". У Коране він називається по імені всього 4 рази, але називається також Пророком (ал-Наби), Вісником (Расул), слугою Бога (Абд), вісником (Башир), предупредителем (Надхир), напоминателем (Мудхаккир), свідком (Шахід), що звернувся до Бога (Да’і) і ін.

Згідно мусульманської традиції, після вимови або написання імені пророка Мухаммада, завжди мовиться "Солля Ллаху алейхи ва саллям" (араб. صلى الله عليه وسلم) - тобто "Благословить його аллах і вітає".

Повне ім'я Мухаммада включає імена всіх його відомих предків по прямій чоловічої лінії до Адама, а також містить кунью на ім'я його сина Касима (це ім'я означає той, що "Ділить"; за життя Мухаммада ніхто не міг називати свого сина Касим, оскільки ця кунья була закріплена за Мухаммадом). Повністю воно виглядає так Абу аль-Касим Мухаммад ибн ‘Абд аллах ибн Абд аль-Мутталиб (ім'я Абд аль-Мутталиба - Шайба) ибн Хашим (ім'я Хашима - Амр) ибн Абд Манаф (ім'я Абд Манафа - аль-Мугира) ибн Кусаййа ибн Килаб ибн Мурра ибн Кааб ибн Луаййа ибн Галіб ибн Фіхр ибн Малік ибн Ан-надр ибн Кинана ибн Хузайма ибн Мудрік (ім'я Мудріки - Амір) ибн Ільяс ибн Мудар ибн Нізар ибн Мадд ибн Аднан ибн Адад (вимовляють також - Удад) ибн Мукаввім ибн Нахур ибн Тайрах ибн Іаруб ибн Йашджуб ибн Набитий ибн Ісмаїл ибн Ібрахим (Халіль Ар-Рахман) ибн Таріх (це Азар) ибн Нахур ибн Саруг ибн Шаліх ибн Ірфхашад ибн Сам ибн Нух ибн Ламк ибн Матту Шалах ибн Ахнух (це, як затверджують, пророк Ідріс; він був першим з роду людського, якому дарувало пророцтво і який писав очеретяним пером) ибн Іард ибн Махліл ибн Кайнан ибн Іаніш ибн Шитий ибн Адам. [3] Іслам, окрім Мухаммада, визнає також і інших пророків (є версії про те, що їх були 124 тисячі, є версії, що їх були 224 тисячі), але при цьому обумовлює, що Мухаммад є не просто одним з пророків, а є останнім в ланцюзі всіх посланців і пророків. Крім того, він посланий не до окремого міста, села, народу, як це було з рештою всіх посланців (у тому числі і Ісой - Ісусом), а до всіх людей на землі. Його шаріат буде дійсний до Судного Дня і більше не прийде ніякий пророк зі своїм шаріатом. Все решта шариаты, з якими приходили пророки, втратили свою силу. Таким чином, мусульмани, приймаючи такі Священні Писання, як Тора і Євангеліє, не визнають їх закони такими, що діють, а крім того указують на те, що вони згодом були спотворені людьми.

У Ісламі пророки дорівнюють один одному. Але Мухаммад займає вище положення, ніж інші (тому один з його епітетів - Пан Пророків).

2. Пророцтва про прихід Мухаммада, що описані в Біблії

релігія, визнаючи як Священне Писання також і Біблію, часто указує на те, що у тому числі і в Біблії мовиться про пророка Мухаммаде, як про Божого Посланця. Крім того, мусульмани говорять про спотворення сьогоднішнього варіанту Біблії, які, грунтуючись на хадисах, торкнулися і тієї частини, в якій мовиться про Мухаммаде. Християни ж не визнають в Мухаммаде пророка. Навіть ті християни, які згодні з тим, що Біблія має спотворення, повністю відкидають позицію мусульман.

У Коране так мовиться про це: Ті, кому Ми дарували Писання, знають його, як знають своїх синів. Проте частина їх свідомо приховує істину. (2: 146)

Як доказ мусульмани приводять наступні біблейські вірші:

"Я споруджу їм Пророка з середовища братів їх, такого як ти (ці слова адресовані Мойсеєві) і вкладу слова Мої у вуста Його, і Він говоритиме їм все, що Я повелю Йому А хто не послухає слів Моїх, які Пророка той говоритиме Моїм ім'ям, з того Я стягну; Але пророка, який осмілиться говорити Моїм ім'ям те, чого Я не повелів йому говорити, і який говоритиме ім'ям богів інших, такого пророка зрадьте смерті. І якщо скажеш в серці твоєму: „як ми дізнаємося слово, яке не Господь говорив? “ Якщо пророк скаже ім'ям Панове, але слово те не збудеться і не виконається, то не Господь говорив це слово, але говорив це пророк по зухвалості своїй, - не бійся його. [4] Мусульмани указують на те, що про Ісу (Ісуса) це не могло бути сказано, унаслідок того, що він не такий як Муса (Мойсей), тоді як сказано „таке як ти“. Відомий Ісламський проповідник Ахмед Дідад указував на головні відмінності Іси (Ісуса). Це, що визнається мусульманами, чудотворне народження, він не оженився і у нього не було дітей, на відміну від Мойсея і Мухаммада, він не був визнаний своїм народом пророком, на відміну від Мойсея [5] і Мухаммада, він не був царем, тобто не був тим, хто, грубо кажучи, розпоряджається життям своїх людей. Також Ахмед Дідад указує, що Іса(Ісус) не прийшов з якимсь новим законом, а прийшов лише виконати старий закон. [6] З приводу слів „з братів їх“, мусульмани нагадують про загальне походження арабів і євреїв. Мусульмани указують і на інші вірші в Біблії [7] [8] Приклад тлумачення біблейських пророцтв на користь Мухаммада можна знайти у Абдул-баха, який вважав [9], що саме Мухаммад і імам Алі маються на увазі в 11 розділі "Одкровення Іоанна Богослова", де мовиться про "двох свідків", які "будуть пророкувати тисячу двісті шістдесят днів" [10] [11] (тобто 1260 років, згідно принципу "день за рік", широко вживаному в біблейських пророцтвах):

"І дам двом свідкам Моїм, і вони будуть пророкувати тисячу двісті шістдесят днів, будучи вдягнулися у вретище". Ці два свідки суть Посланник Божий Мухаммад і Алі, син Абу Таліба. У Коране сказано, що Бог звернувся до Мухаммаду, Посланцеві Бога, із словами: "Ми зробили Тебе Свідком, Глашатаєм добрих звісток, і Передвісником" [12] - тобто Ми настроїли Тебе свідком, носієм благої вести, і Тим, Хто виголошує гнів Божий. Значення слова "свідок" наступне - це той, по свідоцтвах якого перевіряється істинність речей. Заповіді цих двох свідків виконуватимуться в течію тисяча двохсот шістдесяти днів, причому щодня є один рік. Так, Мухаммад був коренем, а Алі - гілкою, подібно до Мойсея і Ісуса Навіну. Сказано, що вони "вдягнулися у вретище", ніж ясно указується, що вони будуть одягнені в старе одіяння, а не в нових; іншими словами, спочатку вони не будуть наділені пишністю в очах людей, і Справа їх не здаватиметься новим; бо духовний Закон Мухаммада аналогічний Заповідям Христа з Євангелія, а більшість Його законів відносно матеріальних речей відповідають законам П'ятікнижія. Ось що означають це старе одіяння.