Смекни!
smekni.com

Монтаж силової мережі цеху (стр. 5 из 5)

До основних заходів з охорони праці відноситься дотримання вимог техніки безпеки.

Робочий персонал повинен дотримуватися ПТБ (правила техніки безпеки), так як порушення правил експлуатації та ремонту може призвести не тільки до поломки технологічного обладнання, але й до нещасних випадків.

Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища. Факт наявності такої ситуаціїпідтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства зучастю представника профспілки і уповноваженого трудовогоколективу, а в разі виникнення конфлікту - відповідним органомдержавного нагляду за охороною праці з участю представникапрофспілки.

При обслуговуванні та ремонті електротехнічним персоналом електроустановок споживачів головну небезпеку становлять:

а) ураження електричним струмом при несправній електроапаратурі, електромережі, або при пошкодженні заземлень корпусів апаратури, панелей та каркасів;

б) відсутність захисних пристроїв на частинах електроустановок, які знаходяться під напругою, та попереджувальних плакатів;

в) використання захисних засобів та пристосувань не за призначенням;

При ремонті електрообладнання необхідно переконатися в надійному відключенні установки від мережі. Для цього необхідно вимкнути автоматичний вимикач і відключити установку від мережі через рубильник.

Якщо роботи проводяться на висоті необхідно всі допоміжні інструменти закріплювати або складувати в спеціальний рюкзак, або невелику поясну сумку для уникнення падіння електроінструмента на людину,що знаходиться в низу. Якщо висота на якій проводиться ремонт електрообладнання перевищує 3м необхідно використовувати паси безпеки(наприклад при заміні світильників РСП16 або ремонт вузлів електромережі, що прокладені по стінках.

Проведення роботи по ремонту електрообладнання необхідно проводити за допомогою непошкодженого інструменту, що перевірений на робочому місці перед тим як його використовувати, а також строки перевірки інструменту в лабораторії нормо контролю не прострочені.

Електротехнічний персонал на робочому місці повинен виконувати тільки ту роботу, яка йому доручена (по наряду, розпорядженню, в порядку поточної експлуатації) та входить в коло його обов'язків з виконанням вимог ПТЕ, ПБЕЕС та інструкцій з охорони праці. В разі доручення роботи, яка не входить в коло його професійних обов'язків, працівник повинен одержати по цій роботі відповідний інструктаж з записом в журналі цільового інструктажу

Персонал, що обслуговує електроустановки, зобов’язаний добре знати правила протипожежної безпеки і пожежогасіння електрообладнання цеха або інших підрозділів заводу.

У разі виникнення на підприємстві надзвичайних ситуацій і нещасних випадків власник зобов'язаний вжити термінових заходів для допомоги потерпілим, залучити при необхідності професійні аварійно-рятувальні формування.

Працівник зобов'язаний:

- знати і виконувати вимоги нормативних актів про охоронупраці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуваннямта іншими засобами виробництва, користуватися засобамиколективного та індивідуального захисту;

- додержувати зобов'язань щодо охорони праці, передбаченихколективним договором (угодою, трудовим договором) та правиламивнутрішнього трудового розпорядку підприємства;

- співробітничати з власником у справі організації безпечних і нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, яка створює загрозу його життю чи здоров'ю або людей, які його оточують, і навколишньому природному середовищу, повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника або іншу посадову особу.

Кожний працівник особисто відповідає за свої дії в частині дотримання вимог нормативних документів з охорони праці. У випадку, якщо працівник самостійно не спроможний вжити дійових заходів з усунення виявлених ним порушень, він зобов'язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника, а у випадку його відсутності – керівника вищого рівня.

На території підприємства в тому числі і інструментальному цеху встановлені ящики для викидання технологічного сміття (металева стружка), яке вивозиться з підприємства і транспортується залізничним транспортом (потягом).


Висновки

В даному курсовому проекті описується характеристика підприємства, технічна характеристика обладнання, наводиться відомість споживачів електричної енергії.

Проводиться розрахунок освітлення, що включає в себе: вибір системи освітлення, типу і кількості світильників; перевірка освітленості цеху точковим методом; розрахунок мережі освітлення. Проводиться розрахунок вибору електроприводу для верстата, що включає в себе розрахунок потужності електродвигуна, перевірка вибраного двигуна за пусковим моментом, побудова механічної характеристики з метою переконатися у правильності розрахунків.

Курсовий проект включає в себе також вибір захисної та пускової апаратури для даного устаткування та інших споживачів електричної енергії з метою їх захисту та нормальної роботи. Проводиться розрахунок струмопроводів від яких заживлюється технологічне обладнання та силові пункти, сюди входить вибір: шино проводу , кабелю до силового пункту, проводу до якого підключається технологічне обладнання. Також здійснюється вибір силових пунктів від яких заживлюється технологічне обладнання. Висвітлені питання пов’язані з монтажем силової мережі цеху, заходи з економі електричної енергії та правила техніки безпеки, а також розробка принципіальної електричної схеми мостового крана.


Література

1. Закон України «Про охорону праці»

2. Закон України «Про пожежну безпеку»

3. Закон України «Про підприємництва в Україні»

4. ГОСТ 2.105-95 ЕСКД. Общие требования к текстовым документам

5. ГОСТ 2-109-68. Основные требования к чертежам

6. Правила технической эксплуатации электрических станций и сетей. М.: Энергоатомиздат 1989.

7. Справочник по охране труда нормы, правила, инструкции.- Ленинград: «Судостроение» 1973.

8. Основи охорони праці М.П. Готдзюк, Є.П. Жабо, М.О. Халімовський. – К.: Каравела 2003.

9. Справочник по электроснабжению промышленных предприятиях том 2 – М.: «Энергия» 1973.

10. Справочник по наладке электрооборудования В.К. Вырвашин, В.Я. Койлер, П.А. Планов. – М.: Россельхозиздат 1979.

11. Электротехнический справочник том 2 М.: - Энэргоатомиздат 1986.

12. Довідник сільського електрика за редакцією В.С. Олійник, К.: Урожай 1985.

13. В.С. Мазепа, Я.Ю. Марущак, А.С. Куцик «Електрообладнання промислових підприємств» Л.: Магнолія Плюс 2004.

14. А.А. Федоров, Л.Е. Старкова, М.: «Учебное пособие для курсового и дипломного проэктирования» М.: Энергоатомиздат 1987.

15. Б.Ю. Липкин «Электроснабжение промышленных предприятий и установок» М.: Высшая школа 1990.

16. А.М. Кучер, М.М. Кавашицкий, А.А. Покровский «Металлорежущие станки» М.: Машиностроение 1965.

17. Ю.Д. Сибиков «Монтаж, эксплуатация и ремонт электрооборудования промышленных М.: Высшая школа» 2003.

18. А.Ф. Зюзин «Монтаж эксплуатация и ремонт электрооборудования промышленных предприятиях и установок»

19. В.И. Дьяков «Типовые расчеты по электрооборудованию» М.: Высшая школа 1991.

20. Н.П. Посников, Г.М. Рубашов «Электроснабжение промышленных предприятий» Ленинград: Стройиздат 1989.