Смекни!
smekni.com

Протипіхотні міни та підривні заряди (стр. 3 из 6)

(після падіння). Деякі бомби мають взривач, що спрацьовує при дотику до них чи при спробі зрушити з місця. Навіть вібрація ґрунту, створювана минаючими поблизу від бомб людьми, може з'явитися причиною вибуху. До таких бомб ні у якому випадку не можна доторкатися! З ними дозволено звертатися ( чи знімати видаляти) тільки членам спеціальних підрозділів по знешкодженню боєприпасів.

Рис. 2-29. Осколкова бомба "Батерфляй"

Основні дані бомби.

Колір ................................... захисний з жовтим маркіруванням

Діаметр ................................ близько 65 мм

Довжина ................................ близько 75 мм

Загальна вага ........................1,8 кг

Тип ВР ................................. тротил

Саморобна міна «Клеймор» (мал. 2-30) по своїй дії подібна американському зразку міни Ы18А1. Основні компоненти включають контейнер, заряд пластичного ВР, що відповідає форми осколки й електродетонатор. Характерним є корпус розмірами 460х150х100 мм. Пластичне ВР, якому придається вигнута форма для розльоту осколків віялом, міститься в корпус. Осколковим елементом служать гайки, болти, цвяхи, скло, ланки патронних стрічок і інші підручні матеріали. При вибуху міни зона поразки звичайно

Рис. 2-30. Саморобна хіна "Клэймор"має форму сектора, володіючи великою ефективністю на дальності до 50 м. Мини такого типу часто застосовуються попарно. Супротивник використовує міни "Клэймор" як у приміщеннях, де можливе скупчення людей, так і поза приміщеннями.

Мина «Скайхорс» являє собою імпровізована протипіхотна зброя (мал.2-31), виготовлене з відрізка труби діаметром приблизно 50 мм і довжиною 300-900 мм. Труба з одного кінця закрита. У трубу міститься заряд ВР, за яким укладаються осколки, ними можуть бути камені, цвяхи, болти, шматки колючого дроту й інший підручний матеріал, що закріплюється пижом і герметизируемий парафіном. Мина має простий вибуховий механізм, що зміцнюється зовні, що може приводитися в дію за допомогою чи шнура натяжного дроту. Це засіб звичайний установлюється для прикриття доріг, чи стежок інших шляхів можливого руху військ. Мина встановлюється таким чином, щоб неї міг підірвати спостерігач за допомогою чи шнура (частіше) звичайним порядком - за допомогою натяжного дроту.


Рис. 2-31. Мина "Скайхорс"

Міна з мисливських патронів (мал.2-32) має два мисливських патрони, закріплені між двох дощок таким чином, щоб могли спрацювати при тиску на верхню дошку. Конструкція такої міни є простій і забезпечує високу ефективність.

Рис. 2-52. Мині з мисливських патронів:

1 - патрони; 2 - рослинність; 3 - дошці розмірами 10 х 3 див; 4 - цвяхи

Трубчаста міна (мал.2-33) використовується проти невеликих човнів і особового складу. Мина встановлюється шляхом кріплення нижньою частиною на бамбуковому кілочку, убитому в землю. При тиску на розщеплений угорі шток останній опускається і зміщає капсуль-воспламенитель до ударника (цвяху), у результаті чого воспламеняется ув'язнений в обмеженому обсязі заряд чорного пороху. Цього вибух, що відбувається в результаті, викидає закриті парафіновою пробкою осколки з трубки. Ніну звичайно називають міною-патроном.

Основні дані міни

Колір...................................... сірий

Діаметр ................................... 50 мм

Довжина..................................... 360-400 мм

Тип ВР .................................... чорний порох

ВесВР .................................... 135 м

Загальна вага ................................. 2,7-3,6 кг

Зусилля для спрацьовування ................... 9 кг

Рис. 2-33. Трубчаста міна:

1 і 4 - парафін; 2 – осколки; 3 - дерев'яна пробка; 5 - цвях, 6 - капсюль-воспламенитель; 7 – порох; 8 - паперові прокладки; 9 - пази для запобіжної чеки; 10 - штук

Радянська протипіхотна міна ПМН (мал.3-34) натискної дії, з уповільненням установки в бойове положення, призначається для висновку з ладу особового складу. Корпус міни має циліндричну форму і виконаний з коричневої пластмаси, що зовні нагадує бакеліт. З протилежних бічних сторін корпуса угвинчені запав і вибуховий механізм. Нижня частина корпуса посилена чотирма розташованими на однаковій відстані радіальними ребрами. Привід міни являє собою пластмасовий диск, що прикріплюється до нижньої сторони гумової кришки. Краю кришки зміцнюються на верхній частині корпуса міни за допомогою металевого кільця. Мина знаходиться в безпечному положенні за допомогою чеки і коли неї видаляють, | ударник під дією пружини рухається вперед доти, поки дріт на хвостовику ударника не упреться в сповільнювач - свинцеву пластинку. Через 15-20 хв. дріт перерізає пластинку, звільняючи ударник, що переміщається вперед до упора. При натисканні на ; гумову кришку шток рухається провина, звільняючи ударник, що воспламеняет запал.

Основні дані міни

Колір...................................... чорний

Форма ............. ................. циліндрична

Діаметр................................. 115мм

Висота .................................... 57 мм

Вага ....................................... близько 900 г

Рис. 2-34. Радянська протипіхотна міна ПМН

Кумулятивная міна, що вистрибу, (мал.2-35) використовується як протитанкова чи противотранспортна. Вона виконана зі сталевої труби, прикріпленої до металевої підстави. Перед приміщенням кумулятивного заряду в корпус міни запобіжна чека віддаляється. Электровоспламенитель воспламеняет вишибной заряд і підставі міни і її кумулятивний заряд викидається вперед. При ударі заряду об перешкоду (ціль) спрацьовує вибуховий механізм, ударник якого наколює капсюль-воспламенитель запала.

Основні дані міни

Вага....................................... 2 кг

Діаметр:заряду.................................. 140 км

корпуса ................................. 170 мм

Висота:заряду .................................. 250 мм

корпуса ................................. 300 мм

Матеріал:корпуса. Сталькришки литий чавун

Тип ВР мелініт

Рис. 2-35. Кумулятивна міна, що вистрибує:

1 - кумулятивна виїмка; 2 - заряд ВР; 3 - капсюль-воспламенитель; 4 - ударник; 5 - вишибной заряд; 6 - воспламеняющий заряд; 7 - электрозапал; 8 - паперовий диск; 9 - запобіжна чека; 10 - запобіжна пружина; 11 -капсуль-детонатор

Мина РТ 40 (мал.2-36) застосовується в якості дорожньої і як підривний заряд. Вона виготовлена з клепаних сталевих аркушів. У міні застосований вибуховий пристрій із двома електродетонаторами, що приводиться в дію по команді.

Основні дані міни

Колір...................................... чорний

Вага ....................................... 55 кг

Тип ВР .................................... мелініт

Вибуховий пристрій ....................... два електродетонатори

Корпус.................................... тонколистова сталь

Рис. 2-36.Мина FT 40

Підривні заряди

Використовуються численні підривні заряди для виготовлення протипіхотних і противнотранспортних мін чи мін-пасток. Так само, як і міни, більшість підривних зарядів місцевого виробництва, виготовлені з найрізноманітніших ВР. Використовувані типи взриватчів розрізняються в залежності від конкретних потреба і наявні можливості.

Конічна міна (мал.2-37) виготовляється найпростішим способом із клепаного тонкого листового металу. Заряд тротилу ініціюється за допомогою двох взривачів натяжної дії, що мають уповільнення спрацьовування 9 сек. Таке уповільнення дозволяє диверсанту, що застосовує міну, іти на безпечну відстань до її нариву. Вибуховий пристрій - місцевого виробництва. Воно складається з двох розташованих поруч вогневих ланцюгів з роздільними натяжними шнурами, воспламенителями і капсулями-детонаторами. Вогневі ланцюги містяться в банку з-під олії, що розташовується у верхній частині заряду міни і кріпиться за допомогою п'яти гвинтів. Подвійна система запалення збільшує надійність спрацьовування. Мина має ручку для перенесення і дві опори для правильної установки в місці застосуванні.

Основні дані міни

Колір..................................... звичайно чорний

Загальна довжина .............................. 200 ми

Діаметр:

максимальний ........................... 230 мм

мінімальний 130 мм

Довжина ручки .............................. 100 мм

Загальна вага ................................ 6,8 кг

Тип ВР ................................... чи тротил місцевого виготовлення

Вага ВР.................................. 4кг

Діаметр запального гнізда ................ 50 мм

Довжина опори .............................. 25 мм

Рис. 2- 37. Конічна міна

Важка, кумулятивна міна, (мал.2-38) має корпус з товстого металевого листа зі звареними швами. У міні застосовується взривач, що спрацьовує від чи збільшення зменшення натягу шнура, чи тертковий взривач; можливе застосування й інші пристрої різного типу, що приводяться в дію супротивником, що поблизу знаходиться. Іноді такі міни мали електричні взривач.

Основні дані міни

Колір ...………………......без чи фарбування чорний

Діаметр:

максимальний ...…………………230 мм

мінімальний...…………………...... 130 мм

Висота ...……………………… 280 мм

Загальна вага ...……………………......10 кг

Тип ВР ...…………………………......тротил

Вага ВР …………………………… 6 кг

Мал. 2-38. Важка кумулятивна міна

Легка кумулятивна міна (мал.2-39) є типовою невеликою кумулятивною міною кустарного виготовлення. Її корпус виконаний з тонких аркушів чорного металу, що скріплюються заклепками. Для зручності перенесення і швидкого кріплення міни в місці установки на корпусі мається ручка. Звичайно міна приводиться в дію електричним способом.