Смекни!
smekni.com

Призначення та сутність обліку затрат на виробництво. Місце обліку в управлінні поточними витратами (стр. 7 из 7)

стосовно технологічного процесу – за замовленнями, за переділами;

за об'єктами калькуляції – деталь, вузол, виріб, процес, переділ, виробництво, замовлення;

за способом збору інформації, що забезпечує контроль за затратами,

за способом попереднього контролю – нормативний метод.

Ефективність системи управління витратами багато в чому залежить від організації їхнього аналізу. Об’єктами аналізу собівартості продукції є такі показники:

абсолютна сума операційних витрат у цілому і за елементами

витрати на гривню продукції;

собівартість окремих виробів;

окремі статті витрат;

витрати в центрах відповідальності.

Для підприємства ВАТ «Черкасихліб» питання вдосконалення системи управління витратами є вельми актуальним, так як підприємство функціонує в умовах жорсткої конкуренції на ринку хлібобулочних продуктів. Постійне зростання закупівельної ціни борошна та цін на енергоносії вимагає жорсткої економії ресурсів та їх раціонального використання. На протязі досліджуваного періоду (2009–2010 роки) спостерігається падіння рентабельності продукції підприємства, зростання її собівартості та зниження прибутку від реалізації. В 2010 році підприємство мало збиток від операційної діяльності.

Підприємству необхідно шукати шляхи зниження собівартості продукції. Так, заплановане збільшення випуску продукції на 20% та технічне вдосконалення діючої лінії по виробництву сиру за проведеними розрахунками призведе до зниження витрат на 1 грн. товарної продукції на 4.17%. Запланованих на підприємстві заходів по зниженню собівартості продукції в ситуації, що склалася недостатньо. Підприємству потрібно шукати інвесторів для здійснення технічного переобладнання підприємства, вдосконалювати асортиментну структуру продукції.

Сьогодні спостерігається застосування інформаційних технологій на усіх ділянках управління підприємством. Значне місце в цьому процесі відіграє впровадження автоматизованої форми організації обліку, аналізу контролю витрат на підприємствах. Використання інформаційних технологій підвищує ефективність управління витратами.

Можливими шляхами розвитку ВАТ «Черкасихліб» може бути диверсифікація їх діяльності в сфера, які пов’язані, частково пов’язані або не пов’язані з основною діяльністю підприємства.

Також можливе захоплення нових ринків шляхом розширення асортименту продукції або зміни рецептури (харчові добавки, які сприяють продовженню свіжості продукції), що допоможе налагодженню експорту.

Такі шляхи розвитку допоможуть не лише надійно закріпитьсь на ринку як лідер, а й завоювати прихильність нових споживачів і держави. В першому випадку це збільшить наш прибуток від діяльності, в другому – можливість надання пільг та державних замовлень на продукцію.

Перелік використаних джерел літератури

1. Господарський Кодекс України від вiд 01.01.2011 на пiдставi 2457–17, 2756–17.

2. Грещак М.Г., Коцюба О.С. Управління витратами: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. – К.: КНЕУ, 2006. – 131 с. http://knigi.tr200.ru/v.php? id=185441

3. Microsoft Excel 2003. Стислий курс.: – М.: Видавничий дім «Вільямс», 2007. – 288 с.

4. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства: Підручник. За заг. ред. С.Ф. Покропивного. – К.: КНЕУ, 2007. – 528 с.

5. Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємства: Навчальний посібник – К.: Знання, 2008. – 654 с.

6. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: Підручник. – К. Алерта, 2006. – 1080 с.

7. Хаврова Е.С. Методы механизма управления текущими затратами: нормированные эталоны, зоны прибыльности и убыточности / Е.С. Хаврова: сб. науч. тр. по материалам Междунар. науч.-практ. конф. «Современные направления теоретических и прикладных исследований '2008». – Т.7. Экономика. – Одесса: Черноморье, 2008 – С. 55–61

8. Хаврова К.С. Концептуальний підхід до управління поточними витратами / К.С. Хаврова // Проблеми сталого розвитку: економічне зростання та соціалізація: Міжнар. паук.-практ. конф. (30–31 жовт. 2008 р.): редкол.: О.О. Шубін [та ін.]. – Донецьк: ДонНУЕТ, 2008. – С. 224–226

9. Хараман К.С. Поточні затрати або витрати обігу / К.С. Хараман, М.І. Головінов // Торгівля і ринок України: зб. наук. пр. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2007. – Вип. 19, т. 3. – С. 195–202

10. Шершньова З. Є. Стратегічне управління – Підручник. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2007. – 699 с.

11. http://buklib.net/component/option, com_jbook/Itemid, 36/catid, 79/ (Осовська Г.В.)

12. http://buklib.net/component/option, com_jbook/Itemid, 99999999/catid, 191/ (Михайлова Т.П.)

13. http://buklib.net/component/option, com_jbook/Itemid, 36/catid, 264/

14. http://formula-smaku.com/

15. http://www.gimak.com.ua/index.php? option=com_content&view=article&id=151&Itemid=126