Смекни!
smekni.com

Звіт по практиці з використанням компютерної техніки та інформаційних технологій (стр. 5 из 6)

При введенні і друкуванні текстуWord використовує встановлені за замовчуванням розміри поля сторінки. Змінити ці параметри можна за допомогою команди Файл/Параметри страницм.

Вкладка Поля дозволяє встановити розміри верхнього, нижнього, лівого і правого полів. Поле Образец цієї вкладинки показує, який вигляд матиме сторінка з встановленими параметрами поля при друкуванні.

Більш широкі можливості для створення і модифікації стилів дає команда Формат/Стиль і вікно діалогу Стиль.

Вкладинка Размер бумаги дозволяє вибрати стандартні розміри із списка форматів, які підтримуєWord. Якщо ні один із стандартних розмірів не підходить, то слід вибрати в списку форматів елемент Специальний і для нього вказати ширину і висоту. В полі Ориентация потрібно вказати орієнтацію документа Книжная (рядки документа паралельні короткій стороні аркуша) або Альбомная (рядки паралельні довгій стороні аркуша).

Саме за вище наведеним принципом були створенні такі документи як :

- Довідка про включення до єдиного державного реєстру;

- Накладна;

- Розрахунково-платіжна відомість;

- Табель обліку робочого часу;

- ВКО та ПКО;

- Платіжне доручення;

- Авансовий звіт.

Деякі з вище наведених документів можна переглянути в Додатках.

Робота з Excel

До групи програмMicrosoftOffice, крім як ми знаємо Word, ще входить електронна таблиця Excel, що також використовується на підприємстві.

Електронна таблиця – це програма , що моделює на екрані двовимірну таблицю, яка складається з рядків та стовпців, які утворюють комірки. Основним призначенням ЕТ є формування табличних документів з використанням чисел, текстів і формул.

Excel можна завантажити кількома способами, наприклад через Пуск – Програми - MicrosoftExcelчи з вікна Мой комп’ютер або Проводник.

Після цього відкриється вікноExcel, яке має спеціальні компоненти, властиві саме йому :

Рядок формул – це панель у верхній частині вікна, що використовується для введення і редагування вмісту комірки.

Поле імені – це поле у якому відображається ім’я виділеної комірки.

Робоча частина аркуша – цеграфічне зображення ЕТ, що складається з комірок, заголовків рядків і стовпців.

Вкладки аркушів – ці елементи розташовані в нижній частині вікна (Лист 1, 2, 3 ..).

Кожний документ в Excel називається робочою книгою, яка призначена для збереження і обробки даних.

Введення даних (тексту, числа або формули) в таблицю Excel з клавіатури можна безпосередньо до комірки або в рядок формул. Для цього потрібно клацнути по комірці або у рядку формул.

Також в Excel можна переміщати і копіювати дані за допомогою таких засобів як DragandDrop та буфер обміну. Також можна виконати операції із вставкою рядків та стовпців. Для цього потрібно виконати команди Вставка – Строки(Столбцьі, Ячейки). Видалити їх можна за допомогою контекстного меню або за допомогою операцій Правка – Удалить.

Значно спростити введення даних в комірки можна за допомогою засобу автозаповнення, використовуючи певні послідовності (дні тижня, назви місяців, інше та за допомогою введення прогресій.

Найчастіше електронні таблиці використовуються в бухгалтерії, економіці.

Обчислення в ЕТ

Комірки ЕТ можуть містити інформацію одного із трьох типів: текст, число, формула.

Саме формули є основним інструментом, за допомогою яких можна здійснювати обчислення в комірках. Вони вписуються в рядок формул і можуть містити такі компоненти :

Символ = , яким починається запис;

Оператори, тобто інструкції для виконання дій( +, -, /, * та інші);

Числа або текстові значення;

Функції з набору вбудованих функцій Excel (наприклад, СУММ, МАКС, CОS);

Посилання на комірки і діапазони (наприклад, А2, С5:С9)

Прикладом формули може бути :

=А3*2+С9

При введенні формул у рядку формул з’являються нові кнопки. Клацання по кнопці з червоним хрестиком скасовує внесені до формули зміни, з зеленою галочкоюдає команду на виконання формули записаної в комірці. Після цього з’явиться результат її виконання або повідомлення про помилку.

В ЕТ Excel є чотири види операторів :

Арифметичні (+, -, *, /, %, ^);

Оператори порівнянь (=, <, >, <=, >=, <>);

Текстові (&, “…”, );

Адресні (наприклад, А3:F7, СУМ(АЗ:В6, К4:F7)).

Також формули можуть містити функції. Щоб вставити функцію потрібно виконати такі операції Вставка – Функція. Дальше потрібно вибрати категорію функцій і саму функцію.

ЕТ найчастіше використовуються в тих сферах діяльності, де необхідно прораховувати, аналізувати та подавати в різній формі великі обсяги числової інформації.

Internen. Основні поняття

Internetце поєднання багатьох мереж, що забезпечує поширення інформаційних потоків по всій земній кулі. Його ще називають глобальною мережкю.

Завдяки об’єднанню мереж комп’ютери, що знаходяться на значній відстані можуть обмінюватися інформацією.

Комп’ютери, які працюють в у мережі Інтернет, називаються вузлами. Серед них є такі, які надають послуги іншим комп’ютерам – це сервери. Сервери – потужні комп’ютери, які постійно працюють і завжди підключені до Інтернету.

Для того, щоб встановився зв'язок між комп’ютерами існує протокол ТСР/ІР – це основний транспортний протокол передавання даних в Інтернеті. Також щоб мати доступ до Інтернет необхідним є провайдер.

Він, як правило, забезпечує користувачам такі послуги Інтернету :

- доступ до інформаційних ресурсів Інтернету;

- надання адреси електронної пошти;

- виділення простору для створення Web-сторінки.

World Wide Web (WWW) - це розподілена інформаційна система мультимедіа, заснована на гіпертексті.

Розподілена інформаційна система:інформація зберігається на величезній безлічі так званих WWW-серверів. Тобто комп'ютерів, на яких встановлене спеціальне програмне забезпечення і які об'єднані в мережу Internet. Користувачі, що мають доступ до мережі, отримують цю інформацію за допомогою програм-клієнтів, програм перегляду WWW-документів. При цьому програма перегляду посилає по комп'ютерній мережі запит серверу, що зберігає файл з необхідним документом. У відповідь на запит сервер висилає програмі перегляду цей необхідний файл або повідомлення про відмову, якщо файл по тих або інших причинах недоступний.

Мультимедіа:інформація включає в себе не тільки текст, але і двох- і трьохмірну графіку, відео і звук.

Гіпертекст:інформація в WWW представляється у вигляді документів, кожний з яких може містити як внутрішні перехресні посилання, так і посилання на інші документи, що зберігаються на тому ж самому або на будь-якому іншому сервері.

Усі комп’ютери, що підключені до Інтернет мають свою адресу, яка називається ІР-адресою.

ІР-адрес – це запис, який точно визначає місцезнаходження комп’ютера в Інтернеті і є записом чотирьох чисел у діапазоні від 0 до 255.

Але для роботи в Інтернеті ІР-адресн не використовуються, оскільки їх важко запам’ятати. Тому замість них використовується системам доменних імен DNS, тобто ім’я кожного Web-серверу є послідовністю слів, розділених крапками.

За їх допомогою створюється запис, який називається URL.

У записуURLзазначаються такі дані :

- протокол доступу до ресурсу (HTTP, FTP, GOPHER );

- доменне ім’я серверу, на якому розміщено ресурс;

- адреса порту, використовуваного для зв’язку;

- специфікація ресурсу на жорсткому диску серверу.

Тобто протокол://адреса_сервера:номер_порта/ім'я_директорії/ім'я_файла

Однак деякі компоненти цього запису можуть бути відсутні.

Наприклад, http: // www.meta.ua /index.htm /

Ми вже знаємо, що, програма з якою безпосередньо спілкується користувач при роботі з ресурсами WWW називається програмою перегляду WWW-документів або програмою-браузером. Нагадуємо, що робота такої програми полягає в посилці запиту до заданого сервера, інтерпретації отриманої інформації і представлення її користувачеві. Крім того, вона виконує ряд допоміжних задач, наприклад, підтримує список прочитаних документів, щоб користувач міг до них повернутися надалі.

У цей час набули поширення більш десяти програм перегляду WWW-документів. Найбільш використовувані – це Microsoft Internet Explorer, NCSA Mosaic, Netscape Navigator .

На підприємстві використовується програма-браузер Internet Explorer( фірми Microsoft ).

Основними можливостями цієї програми є :

- відображення не лише текстової інформації, а й відтворення звуку, анімації, відео.

- перехід між Web-сторінками, які переглядалися раніше за допомогою кнопок Назад і Вперед.

- автоматичне створення списку вузлів(журналу), які відбувалися раніше.

- відстеження Web-сторінок шляхом накопичення їх ярликів в системній папці Избранноє і. т. д.

Internen. Пошук інформації на економічну тему

Для пошуку інформації в Інтернет найчастіше використовують інформаційно-пошукові системи. Такими системами є Рамблер, Яндекс, Yahoo, Excite, Мета та інші.

Потрібно ввести адресу такої системи ( www.rambler.ru, www. yahoo.com, www.meta.com) в адресний рядок програми-браузера Internet Explorer. Після цього загрузиться головна сторінка пошукової системи.

Пошук потрібної інформації можна за допомогою ключових слів або за допомогою Web-каталогів.

У верхній частині початкової сторінки пошукової системи розташоване текстове поле у яке потрібно ввести ключові слова, які мають максимально відображати сутність потрібної інформації. Наприклад вводимо ключове слово економіка підприємств.