Смекни!
smekni.com

Для переходу з вікна у вікно досить клацнути ЛКМ по потрібній назві документа. Щоб знову відобразити одне вікно потрібно натиснути на ньому кнопку розгорнути.

Робота з двома частинами одного документа

Щоб можна було працювати з одним документом в декількох вікнах, якщо потрібно бачити одночасно декілька фрагментів тексту, які знаходяться на різних сторінках, необхідно відкрити нове вікно за допомогою команди нове з меню вікно.

Перехід від одного вікна в інше виконується за допомогою миші або за допомогою комбінації клавіш Ctrl+F6. Максимальна кількість оброблюваних документів залежить від об’єму пам’яті комп’ютера.

Вікно поточного документу можна розділити на дві частини, для цього потрібно вибрати команду розділити із меню вікно. Після чого можна переміщати лінію розділу, що з’явилася за допомогою миші або клавіш керування курсором. Вибране положення лінії розділу потрібно підтвердити клацанням ЛКМ або натисканням клавіші Enter.

Перехід від вікна у вікно виконується натисканням клавіші F6. друге вікно можна закрити за допомогою команди зняти розділення.

Робота з текстом

Виділення за допомогою миші

Область Дії з мишею
Слово 1. Підвести курсор миші до будь-якої букви і двічі клацнути ЛКМ2. Підвести покажчик миші на початок або кінець слова натиснути ЛКМ та не відпускаючи її перетягнути до іншої сторони
Речення 1. Підвести курсор миші до будь-якої букви будь-якого слова і натиснути клавішу Ctrl один раз клацнути ЛКМ2. Підвести покажчик миші на початок або кінець слова натиснути ЛКМ та не відпускаючи її перетягнути до іншої сторони
Прямокутний блок 1. Тримаючи затисненою клавішу Alt і ЛКМ розтягнути курсором зроблене виділення до потрібного рядка
Рядок 1. Помістити покажчик миші зліва від речення (курсор прийме вигляд -) і клацнути ЛКМ один раз
Абзац 1. Тричі клацнути ЛКМ на будь-якому символі в межах абзацу2. Підвести курсор зліва від абзацу (курсор прийме вигляд -) і двічі клацнути ЛКМ3. Виділити перетягуванням
Весь документ 1. Правка/виділити все2. Помістити курсор зліва від тексту (-) натиснути клавішу Ctrl і один раз натиснути ЛКМ

Виділення за допомогою клавіатури

Область Комбінація клавіш і клавіші
Знак Shift+-, Shift+-
Рядок Shift+-, Shift+-
Слово Ctrl+Shift+-, Ctrl+Shift+-
На початок/кінець абзацу Ctrl+Shift+-, Ctrl+Shift+-
На початок/кінець рядка Shift+Home/Shift+End
На екран вверх/вниз Shift+PgUp/Shift+PgDn

Переміщення та копіювання тексту

Текстовий редактор Wordдозволяє копіювати та переміщувати виділені фрагменти тексту.

Після того, як потрібний фрагмент виділений, потрібно відкрити меню правка та вибрати пункт копіювати, щоб скопіювати або пункт вирізати, щоб перемістити. Після чого потрібно підвести і встановити курсор в потрібне місце та вибрати в меню правка рядок вставити.

Ті ж самі дії можна виконати за допомогою контекстного меню, вибираючи відповідні рядки або за допомогою комбінації клавіш:

¨ Для копіювання – Ctrl+Ins, Ctrl+C;

¨ Для переміщення – Shift+Del, Ctrl+X;

¨ Для вставки – Shift+Ins, Ctrl+V.

Переміщення за допомогою миші – найпростіший і зручніший спосіб переміщення та копіювання фрагментів тексту. Виділивши фрагмент, який ви хочете перемістити, натисніть ЛКМ і не відпускаючи її перемістіть курсор миші в потрібне місце, як тільки ви відпустите ЛКМ видалений фрагмент переміститься. Якщо ви бажаєте скопіювати об’єкт, а не перемістити, потрібно до відпускання ЛКМ Ctrl. Така операція називається Drag & Drop (перетягнути і кинути).

Також можна виконати переміщення та копіювання тексту за допомогою ПКМ, але після переміщення тексту і відпускання ПКМ з’явиться контекстне меню в якому необхідно вибрати необхідну вам дію.

Можна виконати ті ж самі дії за допомогою кнопок буферу обміну, які знаходяться на панелі інструментів стандартна.

Word - переміщення тексту;

Word - копіювання тексту;

Word - вставка тексту.

Зміна зовнішнього вигляду тексту в документі

Текст в документі відображається за допомогою шрифту. Шрифт є повний набір символів, що мають однаковий дизайн. Один і той же шрифт може мати різні розміри. Розмір шрифту вимірюється в пунктах (один пункт рівний 1/72 дюйми). Щоб шрифт був доступний на комп'ютері, його потрібно встановити. Деякі поширені шрифти (наприклад, Times New Roman, Courier або Arial) встановлюються автоматично в процесі установки операційної системи, інші вимагають додаткової установки.

Щоб додати тексту велику виразність, можна скористатися спеціальними ефектами, до яких належать зображення шрифту, колір символів, фон і тінь. Наприклад, щоб виділити заголовки, можна скористатися напівжирним зображенням, а для виділення приміток - курсивом. Якщо передбачається переслати документ по електронній пошті або надрукувати на кольоровому принтері, можна застосувати різні кольори для тексту і фону.

При форматуванні документа можна відкрити панель завдання Показати форматування, на якій відображається формат тексту, включаючи шрифт і спеціальні ефекти. За допомогою цієї панелі можна змінити форматування виділеного фрагмента, а також порівняти форматування різних частин документа.

1. Виділите заголовок "Прекрасна лілія" на початку документа.

2. На панелі інструментів Форматування клацніть на стрілці поля Шрифт, прокрутіть список доступних шрифтів і клацніть на Monotype Corsiva.

3. Вирішення проблем. Якщо шрифт Monotype Corsiva недоступний, виділите схожий шрифт, наприклад, Brush Script MT.

4. Виділений заголовок відобразиться з використанням вибраного шрифту.

5. На панелі інструментів Форматування клацніть на стрілці поля Розмір шрифту

Word, а потім клацніть на значенні 26 в списку. Розмір шрифту збільшиться до 26 пунктів.

6. У меню Формат клацніть на команді Показати форматування. З'явиться панель завдання Показати форматування, де відображаються зведення про форматування виділеного фрагмента (див. мал. 4.).

7. На панелі завдання показати форматування в розділі Шрифт клацніть на зв’язку Шрифт. Зявиться діалогове вікно Шрифт (див. мал. 5.).

Використання анімації

Якщо документ призначений для користувачів комп'ютерів, можна застосувати ефект анімації, щоб привернути увагу читача до окремих слів і фраз. Залежно від вибраного ефекту, текст мигатиме, спалахуватиме або вібруватиме. Щоб застосувати анімацію, виконаєте наступні кроки:

1. Виділите потрібний фрагмент тексту.

2. У меню Формат клацніть на команді Шрифт.

3. Клацніть на вкладці Анімація.

4. У полі Вид анімації виділите потрібний ефект.

5. Клацніть на кнопці ОК.

Пошук та заміна тексту

Для пошуку та заміни тексту використовується діалогове вікно «знайти і замінити».

На вкладці «знайти» є кнопка «більше» після натиснення якої вікно розкривається і з’являються нові можливості пошуку. При цьому назва кнопки змінюється на «менше». В полі знайти потрібно ввести текст, який потрібно знайти:

¨ Всюди – пошук проводиться по всьому документу;

¨ Назад – пошук виконується в цій частині документа, яка знаходиться до курсору введення;

¨ У перед – пошук в тій частині документа, який знаходиться після курсору введення, по замовчанню вибраний параметр усюди;

¨ Враховувати регістр – при пошуку будуть розрізнятися прописні та звичайні букви;

¨ Кількість слів в цілому – виконується пошук тільки окремих слів, а не символів, які є частинами слів;

¨ Підставні знаки – це символи, які розглядаються як символи маски, а не як звичайні символи;

¨ Вимовляється як – встановлення режиму пошуку англійських слів, які мають таку ж вимову як і слово, що ведене в поле знайти;

¨ Всі словоформи – пошук слів з урахування відмінку, часу (для дієслівників) та числа (однина, множина).

Після встановлення всіх необхідних умов пошуку слід натиснути кнопку знайти далі. Більш жорсткі умови пошуку можна виконати з а допомогою кнопки «формат». Для пошуку спеціальних символів використовується кнопка «спеціальний».

На вкладці «замінити» відображається все те ж саме, але з’явилося поле «замінити на» та дві кнопки: замінити і замінити все. Відкрити вкладку замінити можна також відкривши меню правка та вибрати пункт замінити.

Оформлення таблиць

Для оформлення таблиць послуговуються засобами ві­домого вікна «Границы и заливка» (див. мал. 6.), що активізується командою Формат - Границы й заливка.

Для обрамлення таблиці можна використовувати штрихові, одинарні, подвійні, потрійні, напівжирні, комбіновані й інші лінії. Тип лінії вибирають зі списку «Тип», товщину (0,25 - 6 пт) - зі списку «Ширина»; як пра­вило, вона дорівнює 0,5 пт. Лініям можна надати певно­го кольору (зазвичай вони чорні), вибравши його зі списку «Цвет».

Останній штрих в оформленні таблиці додають, засто­совуючи заливання її комірок, рядків або стовпців. Колір заливання можна встановити, скориставшись вкладкою «Заливка».

Наведені вище дії можна також виконати за допомо­гою кнопок панелі «Таблицы й границы» (див. мал. 7.) Крім того, є можливість об'єднати або поділити комірки на частини, вирівняти текст по верхньому (нижньому) краю чи розташувати по центру, відсортувати записи за зрос­танням (спаданням) і т. ін.

Робота з малюнками