Смекни!
smekni.com

Маркетингове дослідження (стр. 3 из 4)

Таблиця 2Перелік пошукових питань

Пошукове питання Параметри
1. Як часто Ви користуєтеся послугами компанії "БІ ТРАНС"? Кількість в місяць.
2. Якими послугами компанії "БІ ТРАНС" користуєтеся Ви (чи Ваша фірма)? Дистриб'юторські послуги; вантажоперевезення по місту; вантажоперевезення по області; вантажоперевезення по Україні; міжнародні вантажоперевезення.
3. Чи користуєтеся Ви послугами інших транспортних компаній? Якщо так, то якими послугами, яких компаній?
4. Міра задоволеності якістю послуг. Оцінка задоволеності.
5. Визначення цільової категорії споживачів. Стать; вік; дохід; рід діяльності; фізична або юридична особа.

7. Скласти опис методології первинної інформації та визначити границі дослідження

Визначення джерел отримання інформації полягає у виявленні цільової аудиторії споживачів і визначенні вибірки, тобто числа людей, яких необхідно опитати щоб отримати необхідні результати для проведення дослідження.

Цільова аудиторія споживачів складається з тих, хто постійно користується послугами транспортних компаній, у тому числі і послугами компанії "БІ ТРАНC".

Від суті проблеми і рішень, що приймаються на попередніх етапах розробки плану дослідження залежить те який метод збору інформації буде використаний в дослідженні і дозволить отримати необхідний об'єм інформації.

Для маркетингового дослідження ринку транспортних послуг в даному випадку якнайкраще підходить опитування.

Опитування клієнтів транспортних компаній здійснювалося шляхом анкетування, анкети були заздалегідь перевірені на предмет легкості розуміння питань, після анкетування проводилася хвилинна співбесіда (неструктуроване, один - два питання) для оцінки загального враження клієнтів від компанії "БІ ТРАНC".

Клієнтам видавалися складені раніше анкети а після анкетування кожному задавалося контрольне питання, що не впливає на об'єм і характер отримуваної інформації, але що дає уявлення про щирість відповідей, правильність розуміння цілей анкетування, і стосунки до організації в цілому.

8. Розробити анкету для проведення опитування

Анкета, по якій проводилося опитування

Добрий день,

Компанія "БІ ТРАНС" проводить опитування думки споживачів відносно послуг, що надаються транспортними компаніями. Ми просимо вас відповісти на декілька питань. Ваші відповіді дуже допоможуть нам.

Вибраний вами варіант відповіді позначайте будь-яким зручним для вас значком, не міняючи його упродовж відповідей.

1. Як часто Ви користуєтеся послугами транспортних компаній?

 5 і більш раз на місяць

 3 - 5 раз на місяць

 2 - 3 раз на місяць

 1 раз рідше чим в місяць

2. Ви користуєтеся послугами транспортних компаній, як..?

 Фізична особа

 Юридична особа

3. Чи користуєтеся Ви послугами компанії "БІ ТРАНС"?

 Так

 Ні

4. Якими саме послугами нашої компанії Ви користуєтеся?

 Дистриб'юторські послуги

 Вантажоперевезення по місту

 Вантажоперевезення по області

 Вантажоперевезення по Україні

 Міжнародні вантажоперевезення

5. Оціните важливість для Вас наступних чинників при виборі транспортної компанії:

Дуже важливо Важливо Майже не важливо Не важливо Зовсім не важливо
Відомість фірми
Ціна на послуги, що надаються
Швидкість перевезень
Якість перевезень

6. Оціните вашу задоволеність якістю послуг, які надає наша компанія за 5-бальною шкалою (5 - найвища оцінка; 1 - найменша оцінка)

7. Ваша підлога:

 жіночий

 чоловічий

8. Ваш вік:

 18 - 25

 26 - 35

 36 - 45

 46 і більш

9. Ваш дохід:

 до 1500 грн.

 1501 - 3000 грн.

 понад 3000 грн.

Спасибі за надану вами інформацію!

9. Провести опитування респондентів

Опитування клієнтів транспортних компаній здійснювалося шляхом анкетування, анкети були заздалегідь перевірені на предмет легкості розуміння питань, після анкетування проводилася хвилинна співбесіда (неструктуроване, один - два питання) для оцінки загального враження клієнтів від компанії "БІ ТРАНC".

Запис і зберігання інформації проводяться з метою фіксації отриманих відповідей для розгляду їх як первинна інформація для цього дослідження, а також, можливо для створення на її основі вторинної інформації, яку можна буде згодом використовувати цій фірмі самостійно або продати.

Анкета, використовувана для проведення дослідження, побудована з урахуванням усіх правил, вживаних для цього в маркетингу. Питання повинні "перетинатися" з тими пошуковими питаннями, які вимагають відповідей в ході дослідження.

Збір інформації проводився згідно зі встановленими раніше, на етапі планування дослідження, параметрам в офісі компанії протягом декількох днів.

10. Обробити результати первинної інформації

На цьому етапі, що має як мету повторну перевірку кожної заповненої анкети, передбачається виключення анкет, заповнених респондентами, що не відносяться до цільової групи споживачів, явно неповних або недбало і нерозбірливо заповнених; перевірку читаності відповідей і угрупування близьких відповідей на відкриті питання; перевірку змістовної ідентичності відповідей і порядку їх дотримання; вирішення проблеми відсутніх або ухильних відповідей.

У разі цього дослідження можна відмітити, що повторна перевірка кожної анкети істотно спрощена тим, що питання (чи низка запитань), що ставиться після анкетування, вже дозволяло визначити якість і достовірність отримуваної від кожного респондента інформації. В результаті, при зроблених заходах виявилось, що неправильно заповнених або неякісних анкет немає.

Отримані дані свідчать про те, що більшість опитаних - 45%, користувалися послугами компанії "БІ ТРАНС". Міра задоволеності якістю послуг, що надаються, складає: 32% - 3 бали, 44% - 4 бали, 24% - 5 балів. Оцінку в 1 і 2 бали ніхто з опитаних не поставив.

Маркетингове дослідження показало, що найчастіше послугами нашої компанії користуються юридичні особи (процентне співвідношення 65%).

Найбільш популярними послугами є міжнародні перевезення і перевезення вантажу по місту.

Середній вік наших клієнтів складає 26 - 31 рік.

Середній дохід 3000 гривен.

Серед клієнтів велику частину складають чоловіки (68%), жінки складають 32%.

11. Розробити політику комунікацій

Політика ТОВ "БІ ТРАНС" в області комунікацій має наступні цілі:

1) інформувати клієнтів про пропоновані пакети послуг і постійно чинити необхідний вплив на клієнтуру, щоб вона могла використовувати послуги в можливо більшому об'ємі;

2) сприяти розширенню і вдосконаленню взаємодії Логістична організація ТОВ "БІ ТРАНС" вимагає переосмислення політики з точки зору того, що збут транспортних послуг переважно відбувається виключно на ринку покупців, а не продавців. Це має на увазі, що для ефективної діяльності підприємства потрібне: постійна присутність на ринках попиту; постійне інформування клієнтів про пропоновані пакети послуг; щоб в інформації для клієнтів знаходилося щось нове наприклад реклама нового маршруту або нового способу перевезень; організовувати роботу з точки зору ринку покупців також і в періоди, що характеризуються недоліком транспортних потужностей, оскільки прагнення збути послуги характеризується тривалою дією.

Щоб проводити ефективну комунікативну політику, фірмі необхідно вдатися до використання одного з чотирьох засобів комунікації: реклами, зв'язків з громадськістю, стимулюванню збуту або до особистих продажів. транспортних фірм і вантажовідправників на основі використання обчислювальної техніки, головним чином за допомогою електронного обміну даними.

Корпоративним замовником транспортних послуг є, як правило, великі фірми, які користуються послугами компанії з метою витягання прибутку, правових зобов'язань або скорочення витрат. Виходячи з цього слід зазначити, що для таких організацій передусім важливі якість і надійність, а також кваліфіковане і швидке обслуговування.

Для залучення максимального числа замовників ТОВ "БІ ТРАНС" проводить комунікативну політику одночасно в двох напрямах:

· створення сприятливого образу фірми у керівників підприємств-замовників;

· привертання уваги фахівців цих підприємств з послугами фірми.

Виявивши цільову аудиторію і вивчивши її потреби і можливості, фірма приступає до розробки ефективного звернення, яке повинне притягнути увагу фірми-замовника і спонукати її до здійснення купівлі.

Як вже було відмічено, корпоративний замовник, як правило, користується послугами компанії для отримання додаткового прибутку, тому, формулюючи звернення до потенційних замовників, "БІ ТРАНС" робить акцент на раціональних мотивах тобто переконує замовника в якості і надійності перевезень.

Для задоволення бажань замовника фірма надає йому для ознайомлення корпоративну легенду, оформлену у вигляді альбому, або, якщо зустріч із замовником проходить "на короткій нозі", усно. Корпоративна легенда ТОВ "БІ ТРАНС" демонструє великий досвід її роботи на ринку транспортних послуг і показує високу кваліфікацію персоналу фірми.

Корпоративна легенда сприяє залученню фірм - замовників, хоча ґрунтується в основному на психології корпоративного замовника. Зазвичай корпоративною легендою цікавиться керівник фірми і доручає технічному фахівцеві ознайомитися з діяльністю фірми-постачальника. Але оскільки технічний фахівець, на відміну від керівника фірми, схильний довіряти інформації отриманої від співробітників фірми те надання йому ефектної корпоративної легенди іноді стає вирішальним чинником для укладення оборудки.