Смекни!
smekni.com

Дослідження ринку комп’ютерної техніки та супровідних послуг в місті Рівне (стр. 4 из 5)

Потужна компанія спроможна укласти «оптовий» контракт із правовласником ПЗ і запропонувати своїм клієнтам кращі ціни. У принципі так давно вже робиться в усьому світі: значні солідні IТ-виробники знають про те, що основні прибутки робляться саме на софті, а «залізо» — це тільки «носій» для ПЗ. Звісно, перевірити легіон безіменних продавців-складальників та їхніх покупців щодо ліцензійності софту неможливо, але ризикнемо стверджувати, що незабаром і в Україні, принаймні для корпоративних замовників, замість встановлення в себе нової версії Windows простіше буде купити новий комп’ютер.

Окремо потрібно відзначити, що останнім часом в Україні з'явився і почав розвиватися новий вид бізнесу — аудит програмного забезпечення. Якщо раніше керівники підприємств не задумувалися, використовувати легальні версії програм чи ні, то зараз багато хто бажає легалізувати використовуване ПЗ. Завдання аудитора — знайти схему, за якою вартість програм буде мінімальною.

В Рівному таку послугу надає ТОВ «НЕОКОМ». Одним з напрямків діяльності компанії «Неоком» є легалізація програмних продуктів, які використовуються в різноманітних підприємствах і організаціях.

Для вирішення цього завдання спеціалісти проводять аудит використовуваного ПЗ, після чого рекомендують оптимальний варіант заміни неліцензійних програм або пільгове придбання ліцензій на них.

У разі необхідності при проведенні модернізації комп'ютерної техніки надаються високоякісні комплектуючі за найприйнятнішими цінами. При закупівлі комп'ютерних комплектуючих і програмного забезпечення замовник отримує можливість користуватися знижками.

Швидше за все в штаті кожного підприємства є системний адміністратор, юристи, і економісти, які спроможні абсолютно спокійно вирішувати ті ж самі питання. Та при цьому не варто забувати, що не кожен системний адміністратор добре розуміється в ліцензійних умовах поширення програмного забезпечення, і не кожен економіст і юрист розуміється в методиках встановлення і впровадження програмних продуктів. Для визначення, яке неліцензійне ПЗ використовується на підприємстві і як уникнути передбаченої законом кримінальної відповідальності, необхідно проводити АУДИТ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Проаналізувавши всі послуги, які надають комп’ютерні фірми на ринку Рівного можна сказати, що ці послуги різноманітні і здатні забезпечувати конкретні запити споживачів, а якість цих послуг залежить від досвіду, масштабу тих підприємств які їх надають. Сегмен послуг ІТ стрімко розвивається, а отже фірми, які будуть надавати якісні професійні послуги, завжди будуть затребувані на ринку.

4. Характеристика споживачів

Роздрібні споживачі. У формуванні конфігурацій ПК, що найактивніше продаються в як в Україні так і в Рівному, є один цікавий аспект. Основним чинником, що визначає привабливість і корисність конкретної моделі комп'ютера, усе ще є тактова частота процесора. Водночас вітчизняний покупець дуже чутливий до ціни і часто віддає перевагу системі якомога дешевшій. Виробники комп'ютерів виходять зі становища, встановлюючи в ПК потужний (і дорогий) процесор і максимально дешеві інші комплектуючі - пам'ять невеликого обсягу, маленький жорсткий диск, інтегрований низькопродуктивний відеоадаптер, дешеву (нерідко не дуже якісну) материнську плату. Це дозволяє поєднати в одному рішенні високу тактову частоту, що справляє майже магічний вплив на покупця, і дешевизну. Однак такий комп'ютер працює набагато повільніше, ніж система з тим самим процесором, але оснащена іншими модулями відповідного класу.

Зростання інтересу до дорожчих мультимедійно-ігрових комп'ютерів. Як кажуть виробники, попит на дешеві конфігурації з боку приватних покупців неухильно падає - добробут зростає, і додому люди дедалі частіше купують ПК, розраховуючи використовувати їх для найрізноманітніших, у тому числі і ресурсомістких завдань - прослуховування музики у форматі MP3, відтворення MPEG-4 і DVD- відео, збереження й обробки цифрових фотографій і відеокліпів і, звісно ж, для новітніх ігор. Користувач розраховує на те, що новий ПК протягом року- двох як мінімум задовольнятиме системні вимоги нових ігор, і протягом цього часу працюватиме без модернізації чи заміни.

Підприємці. Виявилося, що основними покупцями персональних комп'ютерів на сьогодні є дрібні та середні комерційні структури. Як правило, обсяг використання комп'ютера у підприємців доволі обмежений, порівняно з його можливостями: у 90% випадків вiн слугує друкарською машинкою чи виступає у ролі потужного калькулятора з розширеними можливостями.

Для таких цілей прекрасно підходить вживаний 486 чи Pentium 100 вартістю $150-200, тому продавцям нової техніки з мінімальними цінами у $500-700 довелося вигадувати щось новеньке. Більшість компаній з цього скрутного становища вийшли доволі просто: замість традиційної абракадабри на кшталт РII/400/64/4,3/ 1,44/4/32x/SVGA14' вони почали до звучних назв давати короткі анотації: "Автоматизоване робоче місце бухгалтера" чи "...офіс-менеджера", "Мультимедійна станція", "Мобільний офіс", "Ігровий" або "Інтернет-комп'ютер". Для забезпечення правдивості назв ці моделі почали оснащувати не лише відповідним "начинням", а й програмним забезпеченням, яке відповідає поставленим вимогам.

Оскільки місцеві розробники та дистриб'ютори програм сьогодні доволі жорстко стежать за дотриманням ліцензійних угод, складальники "персоналок" дедалі частіше йдуть з ними на співпрацю. Своєю чергою розробники програмного забезпечення сприяють просуванню певної марки ПК. Так, лабораторія "Форт" (український дистриб'ютор найпопулярніших на сьогодні бухгалтерських та управлінських програм російського розробника 1С) сертифікувала комп'ютери компанії Formula A на сумісність із системою "1С: Підприємство". Тим самим найавторитетніший розробник рекомендував бухгалтерам використання своїх програм саме на техніці цієї компанії.

Компанії, які мають відповідний досвід на ринку та досвідчених фахівців, пропонують за допомогою своєї комп'ютерної техніки налагодження організаційних та виробничих процесів компанії. Так, компанія DiaWest спроможна забезпечити повний цикл роботи офісу: проектування, монтаж та наладку комп'ютерної мережі, поставку всього спектра обладнанння, встановлення ліцензійного програмного забезпечення Microsoft та 1С, підключення до Інтернету, навчання персоналу роботі з технікою та програмами, забезпечення зв'язку (мобільного та стаціонарного за допомогою офісної АТС) та прийняття всього комплексу на сервісне обслуговування. Рівненські комп’ютерні фірми задовільняють попит як і роздрібних споживачів так і корпоративних клієнтів.

5. Підсумки

Проаналізувавши ситуацію на Рівненському ринку комп’ютерної техніки, я обрав декілька компаній лідерів.

В сегменті роздрібної торгівлі - це представники всеукраїнських мереж комп’ютерних магазинів компанія «DiaWest» (мережа магазинів «Комп’ютерний світ») та компанія «Техніка для бізнесу» (мережа магазинів «Комп’ютерний всесвіт») – ці компанії в Рівненській області мають магазини в місті Рівне та місті Дубно. Пропонують комп’ютери власного виробництва та брендову продукцію.

Рівненська фірма «Реноме-смарт» (магазини «Девайс» та «SM@RT») успішно конкурує на ринку з іншими фірмами.

Також молода перспективна фірма СПД-ФО Шандрук І.М. магазин «Ентер» конкурує з раніше названими фірмами. У кожної з цих фірм є певні особливості які приваблюють споживачів.

Я не називаю офісні («підвальні») фірми, тому що роздрібна торгівля стає цивілізованішою Люди прагнуть купувати техніку в комфортних умовах: мережевих магазинах комп’ютерної техніки або супермаркетах електроніки. Частка продажу спеціалізованих магазинів неухильно зростає. Тому потрібно орієнтуватися на цивілізовану торгівлю.

Під час цьго дослідження я замітив одну цікаву тенденцію. Майже всі “офісні” комп’ютерні фірми закуповують свою продукцію у одного оптового постачальника - львівської фірми «Нео-сервіс», тому ціни на комплектуючі в них практично рівні, і варіюють в незначних діапазонах.

В корпоративному сегменті вже протягом багатьох років залишається фірма «Реноме-смарт», яка надає широкий спектр якісних послуг, та готовить комплексні рішення “під ключ”.

Певну частку ринку також отримала ППФ «ФОРТЕЦЯ», яка виграла декілька тендерів на постачання комп’ютерів в державні установи області.

В цілому по Україні спостерігається така тенденція (дані дослідної компанії IDC Ukraine. ).

Ринок ПК набирає сил - $1,5 млрд. на 2008-й

Комп’ютерний ринок України продовжує набирати обертів. У 2006 році обсяг продажу ПК зріс на 18%, у 2007-му — на 20%.

Основною тенденцією ринку залишається поступовий перерозподіл попиту на користь мобільних систем. «Частка ноутбуків у роздрібній мережі «DiaWest — Комп’ютерний світ» 2005 року становила лише 5% усього продажу ПК. У 2006-му на мобільні системи припадало вже 29%, а за підсумками 2007-го — близько 40%», — каже директор мережі Юрій Приходько.

Потенціал сегмента лептопів недооцінили навіть аналітики. «Замість прогнозованих 506 тис. пристроїв поставки на український ринок сягнули 680 тис.», — констатує Олег Гаврасієнко, аналітик IDC Ukraine з ринку ПК. За оцінками компанії Everest, на початок грудня через роздріб уже реалізовано близько 500 тис. пристроїв.