Смекни!
smekni.com

Застосування поліграфічної продукції у політичній рекламі (стр. 6 из 7)

2. Листи були іменними, прямували кожному дорослому члену московської родини, зі зверненням на ім'я й по батькові до старшого покоління і по імені - до молодих. Особливий особистісний характер листами надавало те, що для кожного був знайдений індивідуальний підхід - щось, що демонстрували виняткову увагу мера до конкретної людини. Наприклад: «Шановний ... Я знаю, що цього року в червні - Ваш ювілей. Ваш день народження і день виборів стоять у календарі зовсім поруч. Значить, і Ви і я, і Президент Росії почнемо в цьому місяці новий етап у своєму житті ...».

3. Хоча листи були надруковані на принтері, використовувався курсивний шрифт, що нагадує рукописний, і була присутня особистий підпис мера, причому з допомогою відповідних технічних засобів створювалося враження, що мер справді особисто підписував кожен лист.

Особисте звернення кандидата або його прихильників до виборців може супроводжуватися короткою біографічною довідкою кандидата, доповнюватися яких-небудь фактичним матеріалом, які висвітлюють його діяльність. Наприклад, на одній зі сторін складеного втричі звернення до виборців одного з кандидатів - молодого будівельника, організатора молодіжних житлових комплексів (регіональні вибори 1995 р. у Тулі) було розміщено зображення великого житлового масиву і наводилися такі факти: «За безпосередньої участі (ім'я) в Тулі з 1987 по 1995 роки побудовано 6318 квартир. З них 976 квартир БЕЗКОШТОВНО надано молоді, що працювала на будівництві об'єктів МЖК і міста ».

Досить ефективні можуть бути і безадресні звернення. Ось приклад такого безадресно, але оформленого як поштове, відправлення: У конверт із зображенням герба Росії вкладено звернення президента до громадян, основна тема - підписання указу про власність на землю. В якості додаткового вкладення - буклетик з віршованим закликом взяти участь у голосуванні і частівки на кшталт:

Нынче делает народ

На Бориса ставки.

Не идти ж наоборот

К голому прилавку.

У меня на кофте брошь,

На губах помада.

Президент у нас хорош –

Нового не надо.

Милый мой рычит, как лев,

Он теперь в КПРФ.

Что же он не в духе?

Там одни старухи.

Зауважимо, що форма вкладення в конверт в даному випадку вибрана дуже вдало - питання про земельної власності стосується в основному селян, фермерів. Для них підписання подібного указу - важлива подія. А частівки, як відомо, - активний елемент сільського свята, благословення та частушечние освідчення в коханні президентові, який зробив людям такий подарунок, тут цілком доречні.

Можна відзначити також такі знахідки, як конверти об'єднання «Вибір Росії», на якому гасло "Разом - переможемо!» Має вигляд поштового штемпеля, конверти, випущені ЛДПР, - з портретом її лідера і слоганом «Я підніму Росію з колін», Конверт із зображенням карти Росії і могутнього ведмедя на її фоні з підписом «Єльцин - наш президент» і т.п.

Таким чином, поштові листівки - дешевий і ефективний спосіб передачі прямого сполучення. Їх можна використовувати для розсилання передвиборної інформації. Доцільна форма листівки стандартного розміру з текстом, надрукованим на звороті і підписаним кандидатом або його добровільними помічниками. Листівки має сенс використовувати для мотивованих повідомлень, для того, щоб переконати виборців подати свій голос за конкретного кандидата, і просто для нагадування про необхідність проголосувати (виборці повинні отримати його за день-два до виборів). Листівку можна зробити вітальній, якщо на період виборчої кампанії припадають які-небудь свята. Іноді достатньо фотографії претендента в неформальній обстановці і його імені, щоб викликати довіру виборців. Приклад - вітальна листівка до 8 березня, розіслана одним з кандидатів на регіональних виборах (м. Тула): кандидат з гітарою в руках разом з сином збирається привітати «милих жінок». На звороті - вірш С. Єсеніна «Руки милою - пара лебедів ...».


Висновок

У курсової роботі «Застосування поліграфічної продукції у політичної рекламі» були розглянуті наступні питання:

У першому розділі «Політична реклама як форма комунікації сучасного суспільства» були виділені специфічні особливості політичної реклами, види поліграфічної продукції політичної реклами, розглянуто яким чином друкована продукція впливає на електоральна поведінка.

У другій чолі «Особливості друкованих жанрів політичної реклами» розглянуті різні типи друкованої політичної реклами, такі як політичний плакат, політична листівка, буклет і політичний портрет.

Політична реклама традиційно використовує різного роду поліграфічну продукцію, яка є досить ефективною, завдяки оперативній доставці виборцям і відносно недорога, в порівнянні з вартістю ефірного часу або газетної площі. Ця продукція може поширюватися декількома способами - зокрема, за допомогою вуличної розклеювання, особистої роздачі, поштової розсилки.

У поліграфічної продукції політичної реклами ми виділяємо наступні жанри: Політичний плакат (для нього характерні великий формат, перевага візуального ряду над вербальним, повнокольорове виконання звернення); політичну афішу (вона грає таку ж роль, як і плакат, але має менший розмір і може містити більше тексту); політичну листівку (одностороннє або двостороннє друковане видання, Де в якості основного засобу впливу використовується текст; політичні листівки можна розділити на листівки проблемного, експресивно-агітаційного, порівняльного і підтримуючого характеру); буклет (видання, Віддруковане на одному листі і сфальцьованого паралельними згинами у вигляді книжечки; буклет використовується для представлення кандидата виборцям і створення його позитивного образу); політичний портрет, брошуру. Політична реклама використовує більшість існуючих форм поштових відправлень, однак, найуживаніші - листи і листівки.

Досить популярні в політичній рекламі обігравання стійких сполучень, фрагментів відомих пісень, міцно увійшли в мову фразеологічних оборотів, цитування, гра слів, навмисне порушення лексичної сполучуваності, афористичні висловлювання.

Велике значення має також правильний вибір співвідношення загальновживаного мови і специфічного політичного лексикону: рекомендований співвідношення - 1:2.

Спектр мовних можливостей і мовних методик впливу на аудиторію, які можуть застосовуватися в політичній рекламі, надзвичайно широкий. Уміле використання мовних ресурсів, грамотне і творче поєднання стилістичних прийомів здатні забезпечити справжній успіх політичної комунікації.


Практична частина - аналіз політичної поліграфії виборів 2010

У курсової роботі «Використання поліграфічної продукції в політичній рекламі», було наведено чимало прикладів політичної реклами російського характеру. Виходячи з цих прикладів ми можемо судити, про високий рівень роботи рекламно-поліграфічних структур. З перерахованих прикладів можна виділити кілька найбільш ефективних, в різних поліграфічних жанрах.

Що стосується наших вітчизняних кандидатів, останніх виборів, на політичних плакатах найбільш помітними для нас залишилися такі як Партія регіонів - В. Янукович, Блок Ю. Тимошенко та А. Яценюка. Основним гаслом Ю. Тимошенко був «ВОНА ПРАЦЮЄ», який на інших плакатах і листівках порівнювався з діяльністю інших кандидатів «Вона працює - вони балакають», «вона працює - вони блокують». Цитати були розміщені на білому тлі, що дозволяло чітко прочитати текст. «Вона працює» був виділений червоним кольором заголовними буквами, цитати стосуються опонентів були написані більш дрібним шрифтом і виділені чорним кольором. На її плакатах були використані образи естрадних зірок підтверджують її прагнення до кращого життя в країні. Зірки були одягнені в народні сорочки-вишиванки. Логотипом блоку стало сердечко червоного кольору, що виражало любов до народу і країні.

Янукович використовує в своїй рекламній кампанії першим гаслом: «при мені такого безладу не було». Другим гаслом буде «за мною Москва», він входить в парадигму кампанії 2004 року, але тут йому доведеться пережити жорстку конкуренцію з боку декількох кандидатів, зокрема, Симоненко, Литвина і, як не дивно, Яценюка. Його «політичним» кольором став блакитний, що символізує чисте небо. Відмінність від інших плакатів Янукович нічого не зробив, примітивні гасла про двомовність країни, і підвищення пенсій і до нього встигли використати. Що стосується іншої поліграфії, по відношенню до одеситів були використані листовочні звернення, в яких нинішній президент погано відгукується про колишню чолі держави. На вулицях і через поштову розсилку люди отримували його листівки з тим же блакитним фоном і його діючими гаслами. Так, досить непогані сюжет Януковича і Тігіпка фактично неможливе розрізніті - синє тло, серйозне обличчя, гаряча лінія. Всі зроблено правильно, однак мозок пересічного громадянина сприймає ЇХ як однакові. А отже, в більшості ВИПАДКІВ Менш Відомий політик своєю рекламної активністю працює на імідж Більш популярного.

Тобто, коли люди бачуть плакати Тігіпка, їхній мозок скоріше асоціює ЇХ з плакатами Януковича. Передбачити таку ситуацію було нескладно - мало Який політик гребуватиме синьо-жовтого гамою із "гарячу лінією".

Найбільш вдало розпочала свою рекламну передвиборну президентську кампанію Юлія Тимошенко, плакати Юлії Тимошенко, ЯКІ за рахунок простоти змогли подолати проблему візуального відторгнення. ЇХ можна сприймати як брехливі чи правдиві, але аж ніяк НЕ Складні для усвідомлення. Найменш вдало - Арсеній Яценюк. Так вважає директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський, який вважає, що конструктивна протиставлення Ю. Тимошенко іншим політичним силам - це найкращий месседж її кампанії. "Шкода, що його використовують в період, далекий від активної фази кампанії", - зазначив політолог і підкреслив, що такі цінні ідеї варто було б використовувати саме в той момент, коли вони будуть найбільш ефективні.