Смекни!
smekni.com

Конкурентна стратегія МНК "Deere & Company" (стр. 7 из 8)

Успіх всієї продукції "Deere & Company", будь то нові або добре відомі моделі, забезпечується мережею незалежних дилерів, що володіють великим досвідом роботи та високим професіоналізмом. Дилери «Deere» надають підтримку продукції на високому рівні і допомагають значно розширити можливості клієнтів. Повністю значення позитивних тенденцій і продуктивного обладнання для майбутнього компанії "Deere & Company" можна оцінити, тільки прийнявши при цьому до уваги і досвід прихильних спільній справі дилерів.

2.2 Фінансовий аналіз "Deere & Company"

2009 запам'ятається одним з важливих досягнень компанії "Deere & Company". Незважаючи на економічний спад і найбільший за більш ніж 50 років відсоток зниження обсягів продажів, Компанія як і раніше залишилася прибутковою і зміцнила своє фінансове становище і ліквідність.

За 2009 рік "Deere & Company" отримала 873 млн. доларів США чистого прибутку при чистій виручці від продажу $ 23,1 млрд. доларів США. Цей прибуток включає і близько 330 млн. доларів США, які вдалося заощадити після сплати податків завдяки списанню нематеріальних активів і програмі скорочення співробітників шляхом звільнення за власним бажанням. У результаті при зменшенні виручки від продажів на 19 відсотків чистий прибуток знизився на 57 відсотків. Погіршення результатів ніколи не радує. Однак, незважаючи на складні економічні умови, в цьому році компанія "Deere & Company" показала восьмий за всю свою історію результат за загальним обсягом виручки. Це стало нагородою за успіхи компанії в галузі створення більш гнучкої структури витрат і активів при одночасній цілеспрямованої допомоги замовникам у підвищенні їх прибутковості та продуктивності.

Підсумкові Фінансові показники компанії (млн. дол)

Назва відносного показника Формула для розрахунку Розрахунок Значення коефіцієнту Середнє значення коефіцієнту в галузі Коментар
Коефіцієнт ліквідності lr = Ac/Lc 30,857
12,585
2,45
Коефіцієнт миттєвої ліквідності qr = Ac − inv/Lc
30,857-2,397312,585
2,26
Коефіцієнт обігу активів atr = S/ A
20,756141,133
0,5
Коефіцієнт заборгованості kl = L/ A
36,31441,133
0,88
Показник прибутковості по збуту Rs= NI/ S
0,873520,7561
0,04
Основний коефіцієнт дохідності kp= EBIT/ A
23,11241,133
0,56
Коефіцієнт прибутковості активів ROA= NI/ A
0,873541,133
0,02
Коефіцієнт прибутку на власний капітал ROE=NI/ E
0,87354,819
0,18
Коефіцієнт відношення ціни акції до прибутку на неї P/E= P0/EPS
2,9962,06
1,45
Коефіцієнт відношення ринкової вартості акції до її вартості за даними бухгалтерського обліку kmv/bv = market value share/ book value share
82,140,011
7467,3
Величина балансової вартості однієї акції book value share = E/ n
4,819424,4
0,011

"Deere & Company" знову відзначилася значними потоками грошових коштів, завдяки яким на рівні корпорації чистий приплив грошових коштів від діяльності склав близько 2 млрд. доларів. Цього виявилося більш ніж достатньо для збереження фінансування капітальних проектів і виплати рекордних дивідендів акціонерам. Навіть у розпал світової фінансової кризи наші підрозділи зберегли доступ до ринків кредитування на вигідних умовах. Підприємству вдалося залучити близько 9 млрд. доларів запозичень для дотримання строків погашення практично всіх заборгованостей у наступному році.


3. ВИЗНАЧЕННЯ КОРПОРАТИВНОЇ СТРАТЕГІЇ «Deere»

3.1 SWOT - аналіз досліджуваної компанії "Deere & Company"

Проаналізувавши діяльність компанії "Deere & Company", можна виділити слабкі та сильні сторони компанії, її можливості і загрози.

Внутрішні сильні сторони S Внутрішні слабкості W
Має велику мережу дилерів (с.22) Значне скорочення обсягу продажів (с.36)
Різні напрямки інноваційного розвитку (с.25) Залежність від цін на сировину та матеріали (с.9)
Інвестиції компанії в наукові дослідження ірозробки (с.25) Має складний техніко-технологічнийпроцес (с.5)
Широкий асортиментний ряд (с.26) Скорочення виробництва і приділеннябільшої уваги якості (с.5)
Кваліфікований персонал (с.28)
Численні благодійні програми (с.29)
Випуск нової лінійки високопотужнихтракторів (с.35)
Надійний апарат управління (с.23)
Зовнішні можливості O Зовнішні загрози T
Зростання світового попиту на сільгосптехніку (с.11) Необхідність пристосування до інтересів іпотреб аграріїв (с.6)
Підтримка урядом США фермерів (с.13) Сильна конкуренція (с.6)
Зниження цін на аграрну продукцію (с.9)
(с. 22) Постійне вдосконалення і постійнарозробка автоматизації продукції (с.11)
(с.16) Жорстке регулювання нормами СОТ та іншими організаціями на світовому ринку (с.20)
(с.18) Низька якість післякризового управління (с.19)
(с.22) Обережність споживачів щодо купівлі продукції внаслідок нестабільних економічних умов (с.32)
(с.29)
(с.29)
Співпраця з іншими організаціями дляЗабезпечення подальшого зростання (с.34)

Для узагальнення даних про аналіз компанії використовують матрицю SWOT Сутність матріці SWOT полягає в тому, Що вон дає змогу завдякі різноманітнім комбінаціям сильних та слабких сторін, можливостей та загроза сформуваті оптимально стратегію згідно з умова ринкового середовища.

Сильні сторони Слабкі сторони
Можливості 1. Використовуючи широку мережу дилерів розширювати ринки і співпрацювати з іншими організаціями2.Максімізація доходів, використовуючи лідируючу позицію на ринку і досвід довгої присутності на ринку3.З допомогою інноваційного розвитку та інвестицій в наукові дослідження і розробки стати лідером у виробництві тракторів та попиту на них 1. Використовуючи підвищення попиту на сільгосп. техніку збільшити і об'єм продажів2.Освоювати складний техніко-технологічний процес за рахунок великого досвіду роботи на ринку3. Використовуючи високу якість зберігати ізміцнювати свою лідируючу позиціюна ринку
Загрози 1.Задовольняти потреби аграріїв з Допомогою випуску планів лінійки високопотужних тракторів2. відвоювання частки ринку у конкурентів за допомогою високого рівня довіри споживачів і позитивного іміджу компанії3. Зниження цін за рахунок вдосконалення технологій виробництва 1.Використовуючи великі витрати на дослідженняі розробку продукції знизити кон-куренції2. Пристосовуватися до інтересів аграріїві їх вимог щодо сільгосптехніки за рахунок високоякісноготехніко-технологічного процесу3.Збільшити попит на продукцію компаніївикористовуючи високу якість

3.2 Прогнозування конкурентної стратегії досліджуваної

компанії "Deere & Company"

Посилаючись на проведений SWOT-аналіз компанії можна визначити основні стратегічні напрямки діяльності компанії.

На даному етапі розвитку "Deere & Company" повинна утримувати своє лідерство на зовнішньому і внутрішньому ринках. В умовах найжорстокіших економічних труднощів компанія закінчила звітний період з прибутком, зміцнила своє фінансове становище і розширила присутність на світових ринках.

Крім зміцнення позицій Компанії, центральне місце в її плани на майбутнє займає інноваційна діяльність, яка має сприяти залученню нових клієнтів, і використання з максимальною вигодою позитивних тенденцій в економіці.

Глобальний економічний спад негативним чином позначився на результатах роботи «John Deere» та інших компаній. Але факт залишається фактом: населенню планети, що постійно збільшується, як і раніше потрібні продукти харчування, одяг, житло та інфраструктура, що забезпечує його життєві потреби. Не змінила криза і впевненості компанії в тому, що "Deere & Company" зберегла свої виключно виграшні позиції, що дозволяють день у день задовольняти ці потреби.


ВИСНОВКИ

Deere & Company була заснована в 1837 році ковалем-новатором на ім'я Джон Дір, який розробив перший комерційний успішний самоочищається сталевий плуг. Після переведення виробництва в 1848 році в м. Молін, штат Іллінойс, «John Deere» незабаром став випускати більше 1000 плугів на рік. Компанія досі дотримується принципів, закладених засновником, серед яких - орієнтація на високі стандарти якості. «Я ніколи не поставлю свого імені на виробі, в якому немає того кращого, що є в мені» - найвідоміший вислів Джона Діра.