Смекни!
smekni.com

Формування іміджу вищого навчального закладу (стр. 6 из 7)

Для будь-якої організації, фірми, а в даному випадку для закладу необхідно правильно змоделювати свій імідж. Як це правильно зробити так, що імідж справляв бажане враження? Засобів багато, але слід пам'ятати, що заклад повинен прославлятися е просто своїми товарами та послугами, а своїм «его» (обличчям). Це важливо насамперед у зв'язку з існуванням славнозвісного «суб'єктивного фактора» хазяїна людських відносин. Наприклад, якщо заклад допустить якусь помилку в своїй діяльності, або аврально-виховному процесі, але при цьому матиме стійкий позитивний імідж, то його репутація, авторитет у суспільстві допоможе нівелювати негативне ставлення до того, що трапилось. Крім того при правильно побудованій роботі ПР огріхи можуть (і повинні) залишатися непоміченими в суспільстві.

Імідж необхідний заклад, щоб люди усвідомили його роль в економічному ,політичному соціальному і культурному житті конкретної місцевості або країни в цілому.

За допомогою створення іміджу закладу піармен помагають вкоренити ідею соціальної відповідності, важливості «бізнесу» в масовій свідомості.

Робота по створенню іміджу ведеться цілеспрямовано різноманітними засобами по кожному з канонів сприйняття візуальному, вербальному, подійному та контекстному:

1. Візуальний вимір формує зовнішній образ і відповідність нормам ділового та офіційного одягу, аксесуарам та ін.

2. У вербальному вимірі - культура спілкування, мова, доповіді, публічні виступи та ін.

3. Вимір за подіями це нормативна етична сторона вчинку, поведінки, діяльності в цілому, тобто динамічне формування іміджу йде через репутацію суб'єкта.

4. Контекстний вимір розглядають як додавання іміджів інших установ, що якимось чином впливають на репутацію закладу в цілому.

У процесі формування іміджу можна ще використовувати прийому так званого піднесення іміджу -такої діяльності ПР, яка пов'язана з підвищенням престижу, належністю до особливої соціальної групи і, в результаті, спрямована на підвищення споживача завдяки даному об'єкту ПР. Таким чином, це реалізація самоповаги, належність до елітної групи, енільність з носіями певних моральних або етичних принципів тощо.

Історичний розвиток цієї форми комунікації пройшов від реклами служіння державі 30-х років, через соціальний нахил у 70-х до реклами проблем у 80-90-х роках. Сьогодні нетоварна реклама (реклама іміджу) переважно стосується таких ситуацій: злиття та роз'єднання, кадрові зміни, повідомлення про ресурси держави, інформація про діяльність та послуги, історію зростання, надзвичайні ситуації тощо.

Дотримуючись певних вимог до ПР - реклами можна здолати традиційний тип комерційної реклами та зробити імідж закладу соціальне орієнтованому. Ці вимоги можуть бути такі:

- ясність, бо ПР - реклама повинна сприяти взаємо порозумінню;

- переконливість, бо замало давати тільки інформацію, потрібно ще й доводити;

- апелювання до переконань людей, бо слід зосереджуватися на тому, чого хочуть люди, й не концентруватися на тому, що потрібно закладу;

- очевидна чесність, бо до всякого рекламодавця найчастіше ставляться підозріло та упереджено;

- сегмент гумору, бо це допомагає порушити скептичний настрій публіки і схилити громадськість до певної точки зору.

Дехто навіть визначає паблік рілейшинз через іміджеві процеси. «ПР - це система дій зі створення, підтримки, та трансформації іміджу, це сукупність цілеспрямованих контактів із зовнішнім світом (тобто суспільством) у межах загальної іміджевої концепції». Проте було б неправильно зводити всю ПР до іміджмейкерства.

Таким чином, підтримка певного іміджу компанії у системі заходів ПР зводиться до завдання не розчарувати громадськість у очікуваннях щодо власника цього іміджу. Достеменне розуміння суті, характерних рис та структури іміджу допоможе зробити процес формування іміджу найбільш ефективним.

2.4 Результати соціологічного дослідження по темі «Імідж гуманітарного ВНЗ»

Молодь вступає в життя - трудове, суспільно-політичне, маючи, як правило, повну стерню, а то й в багатьох випадках вищу освіту. Заочні розбіжності є в якості освіти, залежні від соціальних факторів.

Соціологічний аналіз підготовки молоді до життя пов'язаний з вивченням позаосвітньої діяльності людини. Професійна діяльність - важливий етап в духовному становленні особистості, її гармонійному розвитку. Професія, спеціальність не антипод, а сутнісна характеристика особистості. Вища школа, як відомо, займає особливе місце в збагачені інтелектуального потенціалу країни. Але не просто вища школа, а імідж ВНЗ, оскільки перед ним стоїть ряд невідкладних проблем. Перш за все - це якість навчання.

Проте відсутність тісної інтеграції науки і навчального процесу, особливо у ВНЗ є однією з найсерйозніших перешкод на шляху до створення і розгортання іміджу ВНЗ.

Вивчаючи поглиблено імідж гуманітарного ВНЗ, мною було проведено аналітичне соціологічне дослідження з надзвичайно великою науковою і практичною цінністю.

Для проведення соціологічного опитування я вибрала різновид анкетування - очне. Анкетування вибране тому, що за досить короткий проміжок часу можна опитати значну кількість людей.

Мною була складена програма соціологічного дослідження, яка поєднувала в собі методологічну і методичну частину.

У методологічній частині була сформульована і обґрунтована проблема, визначена мета дослідження, встановлено об'єкт і предмет дослідження, сформульована гіпотеза і завдання дослідження.

До методичної частини входило визначення методу дослідження, а саме опитування - це для збору первинної соціологічної інформації, а ще збудовані логічні схеми її опрацювання.

Було опитано чотири факультети, а саме: художньо-педагогічний, факультет музичної творчості, фізико-математичний і факультет економічної кібернетики.

На запитання «Чи потрібно приділяти увагу питанням пов'язаним з іміджем?" - 78% відповіли «так, звичайно».

У процесі проведення опитування нинішні студенти ставлять на перше місце:

- взаємовідносини в колективі; (29%)

- педагогічний досвід і методичну обізнаність викладачів, їхню професійну підготовку; (42%)

- новації в методиці викладання предмету; (18%)

- характер студентів і їх здібності; (11%)

Обробка результатів проведеного дослідження показала, що майбутнім фахівцям імпонує гострота розуму викладача, одержимість своєю наукою, багатий життєвий досвід, висока педагогічна культура, вміння вільно і цікаво розповідати.

Таким чином, студентам імпонує цільна гармонійна особистість викладача, а це, в свою чергу впливає і на формування іміджу вищого закладу.


Заключна частина

Пристосовуючись до мінливих реалій життя, освіта безперервно розвивається та оновлюється. Загалом її (освіту) розглядають як модель для дійсності і як саму дійсність.

У наш час інтелект стає головною продуктивною силою, основою творчого розвитку духовної культури суспільства і цивілізації. Вища школа, виконуючи найважливіше соціальне замовлення відповідно до суспільно-політичних та економічних перетворень, виступає як могутній фактор відтворення продуктивних сил України.

На даний час відбувається становлення концепції гуманізації освіти у ВНЗ. Ми змушені з усією відвертістю визнати, що духовна ситуація в сучасному суспільстві катастрофічна. І наш ВНЗ (РДГУ), звичайно, у цьому відношенні не є винятком. Адже тут крім навчання молода людина, має реалізовувати й інші потреби.

У своїй роботі ми намагалися розкрити суть поняття „імідж”, його соціально-психологічні вимоги, основні властивості, функції, а також вплив на суспільство.

Отже, виконавши поставлені завдання дослідження, ми можемо зробити наступні висновки.

Для того, щоб сформувати позитивний імідж гуманітарного ВНЗ потрібно добре бути ознайомленим з поняттям імідж, визначити основні властивості іміджу ВНЗ, сформувати функції іміджу та його основні риси, розробити основні етапи формування механізму іміджу ВНЗ та його соціальні і особистісні характеристики. Для кращого сприйняття іміджу ВНЗ суспільством бажано проводити соціологічні дослідження.

Формуючи імідж різних об'єктів суспільство свідомо або напівсвідомо очікує від нього вирішення певних завдань. Імідж закладу є основою для їхньої діяльності.

В РДГУ метою кожного викладача є виховання соціально-зрілого спеціаліста, який гармонійно поєднує духовні знання і вміло міг би застосовувати їх на практиці, маючи при цьому ґрунтовні психолого-педагогічні навички викладача їх організатора.

Діяльність факультетів у нашому ВНЗ спрямована на створення умов для реалізації студентами їх потреб в інтелектуальному, культурному, моральному, політичному та фізичному розвитку.

Таким чином в останні роки спостерігається поглиблена увага до іміджу того чи іншого закладу. Треба зазначити, що на відміну від політичної сфери діяльності, сфери шоу-бізнесу або що, які не мають постійної аудиторії, найважливіша діяльність належить керівникам закладів вищої освіти. Саме тому у формуванні іміджу ВНЗ максимально враховується престиж діяльності адміністративних та контролюючих інстанцій.

На даний час спостерігається глибоке вивчення феномену поняття «імідж», який завдяки ЗМІ став ближчим і більш зрозумілим широкому загалу. Але остаточно дане явище не досліджене, існує безліч «білих» плям, для розкриття яких потрібно об'єднати сили культуролога і не тільки, але і соціологам, психологам, оскільки в основі поняття лежать соціально-психологічні причини. Бо лише достеменно вивчивши даний феномен, можна буде позбутися багатьох проблем, пов'язаних з її творцями.

Отже, в розробці даної теми молодим дослідникам варто рухатись дедалі вперед для кращого відкриття поняття «іміджу» та його граней. Тому не варто на цьому зупинятися, а навпаки з могутнішим запалом і енергією відкривати нові перспективи.