Смекни!
smekni.com

Управління персоналом (стр. 2 из 5)

2. Завдання та обов’язки.

Спеціаліст відділу управління персоналом:

2.1. Організовує роботу із забезпечення персоналом відповідно до загальних цілей розвитку підприємства та конкретних напрямів кадрової політики з метою найефективнішого використання, оновлення та поповнення персоналу.

2.2. Забезпечує роботу з укомплектування підприємства працівниками потрібних професій, спеціальностей згідно з кваліфікаційними рівнями і профілем отриманої ними підготовки та діловими якостями з урахуванням можливостей максимальної реалізації трудового потенціалу кожного працівника.

2.3. Безпосередньо бере участь у комісії з добору персоналу.

2.4. Оформлює прийом, переведення і звільнення працівників відповідно до законодавства про працю, положень, інструкцій, наказів керівника підприємства, вказівок керівництва відділу.

2.5. Веде облік особового складу підприємства, його підрозділів згідно з уніфікованими формами первинної облікової документації.

2.6. Готує проекти наказів по підприємству щодо управління персоналом, на особовий склад, пор відрядження і відпустки.

2.7. Організовує проведення табельного обліку, веде облік надання відпусток працівникам, здійснює контроль за складанням і додержанням графіків чергових відпусток.

2.8. Очолює роботу з організації навчання персоналу, підготовки та підвищення кваліфікації, а також мотивації ділової кар’єри працівників

2.9. Формує кадровий резерв.

3. Права.

Спеціаліст відділу управління персоналом має право:

3.1. Одержувати у встановленому порядку від структурних підрозділів відповідні показники та інформацію, необхідні для виконання покладених завдань та обов’язків.

3.2. Вносити пропозиції начальнику відділу щодо заходів з удосконалення системи управління персоналом.

4. Відповідальність.

Спеціаліст відділу управління персоналом несе відповідальність за якісне та своєчасне виконання покладених доручень начальника відділу; виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, завдань та обов’язків покладених на нього цією Інструкцією.

5. Зобов’язаний знати:

Спеціаліст відділу управління персоналом повинен знати:

5.1. Законодавчі та нормативно-правові акти, методичні матеріали, які регламентують діяльність підприємства з управління персоналом.

5.2. Трудове законодавство.

5.3. Цілі, стратегію розвитку та бізнес-план підприємства.

5.4. Кон’юнктуру ринку праці та освітніх послуг.

5.5. Засоби добору персоналу.

5.6. Методи роботи з персоналом.

5.7. Сучасні концепції управління персоналом.

5.8. Основи соціології та психології праці.

5.9. Етику ділового спілкування.

6. Кваліфікаційні вимоги.

6.1. Освіта: повна вища освіта напряму підготовки «Менеджмент» або «Управління персоналом» (магістр, спеціаліст).

6.2. Досвід і підготовка: стаж роботи на посадах, пов’язаних з управління персоналом, не менше 3 років.

6.3. Знання, навики і здібності: знання української і англійської мов, достатні знання принципів і практики управління персоналом, відбору і призначення службовців, оцінки трудової діяльності працівників; навички роботи з програмою Microsoft Word.

7. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Спеціаліст відділу управління персоналом отримує від структурних підрозділів підприємства необхідні матеріали для виконання функціональних завдань та обов’язків.

в) характеристика можливих наслідків для загального процесу управління персоналом організації у випадку неякісно і неповно складеної посадової інструкції.

Якщо посадова інструкція будь-якого працівника складена неякісно або неповно, це перешкоджає розумінню працівником своїх обов’язків, а значить, робить неможливим їх якісне виконання, що, в свою чергу, негативно відбивається на діяльності підприємства в цілому.

Завдання 2. У ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид» необхідно скласти кваліфікаційну характеристику завідувача відділу кадрів (служби персоналу) в новій редакції, що створює перепони для правильного підбору кандидата на цю посаду.

Постановка завдання. Розробити нову редакцію кваліфікаційної характеристики посади завідувача відділу кадрів (служби персоналу) ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид».

Розробка нової редакції кваліфікаційної характеристики посади начальника відділу кадрів (служби персоналу) ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид».

Кваліфікаційна характеристика на посаду начальника відділу кадрів.

Завдання та обов’язки

· Очолює роботу із забезпечення підприємства працівниками потрібних професій, спеціальностей і кваліфікації згідно з цілями, стратегією та профілем підприємства, зовнішніми та внутрішніми умовами його діяльності, які змінюються, із формування і ведення банку даних про кількісний та якісний склад кадрів, його розвиток та рух.

· Керує розробленням перспективних і річних планів комплектування підприємства персоналом з урахуванням перспектив його розвитку, змін складу працюючих у зв’язку з упровадженням нової техніки та технології, механізації та автоматизації виробничих процесів, а також пуском виробничих об’єктів.

· Організовує розроблення прогнозів, визначення поточної і перспективної потреби в кадрах і джерел її задоволення на основі вивчення ринку праці, встановлення прямих зв’язків з навчальними закладами і службами зайнятості, контактів з підприємствами аналогічного профілю, інформування робітників підприємства про наявні вакансії, використання засобів масової інформації для розташування об’яв про наймання працівників.

· Бере участь у розробленні кадрової політики і кадрової стратегії підприємства.

· Вирішує питання найму, звільнення, переведення працівників, контролює їх розстановку і правильність використання у підрозділах підприємства.

· Забезпечує приймання, розміщення молодих працівників згідно з одержаною в навчальному закладі професією і спеціальністю, спільно з керівниками підрозділів і громадськими організаціями здійснює проведення їх стажування та виховної роботи.

· Здійснює роботу з добору, відбирання і розставлення кадрів на основі оцінювання їх кваліфікації, особистих і ділових якостей; контролює правильність використання працівників у підрозділах підприємства.

· Здійснює планомірну роботу зі створення резерву для висування на підставі таких організаційних форм, як планування ділової кар’єри, підготовка кандидатів на висування за індивідуальними планами, ротаційне пересування керівників і спеціалістів, навчання на спеціальних курсах, стажування на відповідних посадах.

· Бере участь в атестації, розробленні заходів щодо реалізації рекомендацій атестаційних комісій, визначає коло працівників, які підлягають черговій та повторній атестації, забезпечує підготовку необхідних документів.

· Організовує своєчасне оформлення приймання, переведення і звільнення працівників згідно з трудовим законодавством, положеннями, інструкціями і наказами керівника підприємства, облік особового складу, видавання довідок про теперішню і минулу трудову діяльність працюючих, збереження і заповнення трудових книжок та ведення встановленої документації з кадрів, а також підготовку матеріалів для рекомендації працівників до заохочень та винагород.

· Забезпечує підготовку документів з пенсійного страхування, а також документів необхідних для призначення пенсій працівникам підприємства і їх сім’ям, а також подання їх до органів соціального забезпечення.

· Здійснює методичне керівництво роботою інспекторів з кадрів підрозділів підприємства, контролює виконання керівниками підрозділів постанов, наказів і розпоряджень з питань роботи з кадрами.

· Вживає заходів щодо вдосконалення форм і методів роботи з кадрами.

· Вивчає та узагальнює підсумки роботи з кадрами, аналізує причини плинності, прогулів та інших порушень трудової дисципліни, готує пропозиції щодо усунення виявлених недоліків, закріплення кадрів, вживає заходів щодо працевлаштування вивільнених працівників.

· Здійснює зв’язок з іншими підприємствами в питаннях добору кадрів.

· Організовує табельний облік, складання і виконання графіків відпусток, контроль за станом трудової дисципліни в підрозділах підприємства і додержанням працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, розроблює заходи щодо поліпшення трудової дисципліни, зниження витрат робочого часу, контролює їх виконання.

· Забезпечує складання встановленої звітності з обліку особового складу та роботи з кадрами.

· Керує працівниками відділу.

Повинен знати:

· законодавчі і нормативні акти, методичні матеріали з управління персоналом; трудове законодавство;

· структуру і штат підприємства;

· його профіль, спеціалізацію і перспективи розвитку;

· кадрову політику і стратегію підприємства;

· порядок складання прогнозів, визначення перспективної і поточної потреби у кадрах; джерела забезпечення підприємства кадрами;

· стан ринку праці;

· системи і методи оцінювання персоналу;

· методи аналізу професійно-кваліфікаційної структури кадрів;

· порядок оформлення, ведення і збереження документації, пов’язаної з кадрами і їх рухом;

· порядок формування і ведення банку даних про персонал підприємства;

· методи обліку руху кадрів, порядок складання встановленої звітності;

· можливості використання сучасних інформаційних технологій у роботі кадрових служб;

· основи профорієнтаційної роботи;