Смекни!
smekni.com

Управління персоналом (стр. 3 из 5)

· порядок розроблення планів комплектування підприємства кадрами;

· положення про порядок призначення та виплати державної допомоги;

· порядок оформлення приймання, переведення та звільнення працівників, ведення і зберігання їх трудових книжок та особових справ, оформлення пенсій працівникам підприємства та їх сім’ям;

· організацію табельного обліку;

· методи обліку просування кадрів, порядок складання встановленої звітності;

· основи профорієнтаційної роботи;

· основи соціології, психології праці, економіки, організації виробництва та управління;

· трудове законодавство;

· засоби обчислювальної техніки, комунікацій і зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги

Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи з управління персоналом – не менше 2 років.


Ситуаційне завдання 3

Тема: Визначення потреби в персоналі.

Завдання 1. На підставі наявних вихідних даних необхідно розрахувати чисельність виробничого персоналу, використовуючи метод працеємності.

Таблиця 3.1

Показники Вид роботи А Вид роботи В
Працеємність виробу, год.
виріб 1
виріб 2
0,80,3 0,50,4
Виробнича програма, шт.
виріб 1
виріб 2
10001200 10001200
Час для зміни залишку незавершеного виробництва, год. виріб 1 виріб 2 10 170 150 120
Плановий відсоток виконання норм, % 104 105
Корисний фонд часу 1-го працівника, год. 432,5 432,5

Формула для розрахунку чисельності виробничого персоналу за методом працеємності виглядає так:

, (1)

де Пкф – корисний фонд одного працівника;

Пвп – час, необхідний для виконання виробничої програми:

, (2)

де n – кількість номенклатурних позицій виробів у виробничій програмі;

Ni – кількість виробів і-ї номенклатурної позиції;

Пі – працеємність процесу виготовлення виробу і-ї номенклатурної позиції;

Чзнв – час, необхідний для зміни величини незавершеного виробництва у відповідності з виробничим циклом виробів і-ї позиції номенклатури;

Кв – коефіцієнт виконання норм часу.

Завдання 2.

На підставі вихідних даних необхідно розрахувати чисельність адміністративно-управлінського персоналу, використовуючи метод Розенкранца (табл. 3.2).

Таблиця 2.

Організаційно-управлінські види робіт Кількість дій по виконанню виду робіт Час, необхідний для виконання дії, год
Розрахунок грошової маси 500 1
Облік прибутків-витрат підприємства 3000 0,5
Розрахунок зведеного фінансового балансу 300 3

Річний фонд часу одного співробітника (згідно контракту) – 1920 год.

Коефіцієнт, враховуючий затрати часу на додаткові роботи – 1,3.

Коефіцієнт перерахунку явочної чисельності у спискову – 1,1.

Коефіцієнт, враховуючий затрати часу на відпочинок співробітників – 1,12.

Формула для розрахунку чисельності адміністративно-управлінського персоналу за методом Розенкранца наведена нижче:

(3)

де n – кількість видів організаційно-управлінських робіт, визначаючих завантаження підрозділу або груп співробітників;

mi – середня кількість визначених дій (розрахунки, обробка замовлень, переговори і т.п.) в рамках і-го виду робіт за встановлений період;

ti – час, необхідний для виконання однієї дії в рамках і-го виду організаційно-управлінських робіт;

Т – робочий час одного співробітника згідно трудового договору (контракту) за відповідний проміжок календарного часу, прийнятий у розрахунках;

Кнрч – коефіцієнт необхідного розподілу часу.

Ситуаційне завдання 4

Тема: Добір та відбір персоналу

Завдання 1. Складіть професіограму і психограму для менеджера туристичної індустрії.

Результати оформляємо у вигляді таблиці. Структура професіограми наведена у табл. 4.1.


Таблиця 4.1. Структура професіограми

Розділ Зміст розділу
1. Відомості про професію В класичному менеджменті туризму виділяють чотири періоди його розвитку: попередня фаза – до дев’ятнадцятого століття; початоква фаза – 1800 – 1917 рр.; фаза розвитку і підйому – 1917 – 1990 рр.; фаза розпаду централізованих організаційних структур туризму і створення туристичних підприємств різних форм влісності – 1990-й рік і по теперішній час. Перебудова в СРСР привела до розпаду єдиної туристично-екскурсійної системи. На її базі почали створюватися туристичні організації різних форм власності. В переважаючій більшості це приватні туристичні фірми, що займаються в основному виїзним туризмом. По суті, мова йде про відкриту систему туризму, яка постійно взаємодіє з зовнішнім середовищем.Сучасний менеджер – спеціаліст ринкової орієнтації, що самостійно організовує експлуатацію туристичних ресурсів, вивчає туристський ринок, оцінює кон’юнктуру та динаміку попиту, перебудовує організацію з урахуванням вимог ринку. У зв’язку з цим особливого значення набуває підготовка нової генерації менеджерів з туризму, від знань, умінь і компетентності яких значною мірою залежить економічний поступ країни.
2. Процес праці Робота в компанії міжнародного туроператора, що пропонує клієнту комплексний тур віт свого імені, на свій ризик і за свій рахунок.Продукцією є розробка туристичних маршрутів, забезпечення функціонування турів і надання послуг, рекламно-інформаційні видання, підготовка турів з метою наступної її передачі турагенствам для реалізації туристам.Основні виробничі операції: довідатися все можливе і неможливе про тури і готелі: чим і як там годують, які пропонують номери, чи існують дитячі екскурсії тощо; знайти і запропонувати досвідченим мандрівникам нові об'єкти для ознайомлення і відпочинку, створити маршрут, підібрати близько розташовані готелі, визначити, який транспорт зможе доставити туристів (літак, потяг тощо), продумати екскурсійну програму.Професійні обов’язки: Приймає участь в формуванні туристичної групи з урахуванням інтересів, туристичної кваліфікації, фізичної підготовки, віку, психологічної сумісності учасників; організовує всесторонню підготовку учасників подорожі, перевіряє наявність не обхідників навичок і знань щодо безпеки подорожі; розробляє рекомендації і вказівки для учасників подорожі; вивчає список маршрутів з описанням їх особливостей, оцінює придатність маршруту для конкретної групи; підготовлює маршрутні документи і картографічний матеріал.Знаряддя праці: комп’ютер, телефон та оргтехніка.
3. Санітарно-гігієнічні умови праці Робота в приміщенні, сидячи за комп’ютером; режим праці і відпочинку, медичні послуги, пільги і компенсації згідно до укладеного трудового договору.
4. Психофізіологічні вимоги до працівника Різноманітні особистісні якості (комунікаційні, інтеграційні, високий рівень емоційної інтелігент-тності);– прагнення до самовдосконалення;– здатність концентрувати увагу;– високі стандарти поведінки;– діяти нетрадиційно, але відповідально;– системне мислення;– вміння вчитися від інших та адаптувати рішення до ситуацій.
5. Професійні знання і навики Менеджер повинен знати: законодавчі та нормативно-правові акти, які регламентують туристичну індустрію; ринкову економіку; теорію і практику менеджменту і маркетингу; форми і методи ведення рекламних кампаній; основи законодавства про працю.Менеджер повинен уміти: здійснювати системний аналіз діяльності організації, моніторинг конкурентів на ринку; розробляти стратегічні напрями розвитку організації; організовувати колективну працю для досягнення цілей організації; організовувати управлінські процеси, вміти ефективно розподіляти повноваження працівників; контролювати виконання управлінських рішень; формувати і розвивати організаційну культуру та імідж підприємства.
6. Вимоги до професійної підготовки На посаду менеджера підприємства призначається особа, яка має вищу професійну освіту по спеціальності менеджменту туристичної індустрії або вищу професійну освіту і додаткову підготовку в області теорії і практики менеджменту туристичної індустрії і стаж роботи по спеціальності не менше двох років на посаді спеціаліста організації.

Завдання 2.У ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид» потрібен спеціаліст «менеджер відділу реєстрації та поселення». Оголошено конкурс адміністрацією на заміщення вакантної посади. Кандидати на вакантну посаду обов’язково повинні пройти співбесіду з керівництвом підприємства.

1. Питання для визначення здатності виконувати роботу.

1. Якими особистісними і професійними якостями, на Вашу думку, повинен володіти працівник, який обіймає посаду «менеджер відділу реєстрації та поселення»?

2. Чому Ви вважаєте, що справитесь з цією роботою?

3. Чим Ви можете бути тут корисними?

2. Питання для виявлення бажання виконувати роботу.