Смекни!
smekni.com

Розробка системи менеджменту у ВАТ Геотехнічний інститут (стр. 12 из 12)

Таблиця 18

Результати оцінювання професійних якостей керівника

Посади керівників і оцінювання їх професійних якостей в балах

Фактори, які відображають професійні якості керівника

Посади керівників і оцінювання їх професійних якостей в балах

Директор

Заступник директора з комерційних питань

Заступник директора з маркетингу

Твердість

5

4

4

Гнучкість

3

4

4

Рішучість

4

2

5

Принциповість

5

1

4

Професійна підготовка

3

5

5

Досвід роботи

4

3

5

Комунікабельність

3

5

4

Авторитет

4

4

5

Віковий ценз

4

4

5

Компетентність

4

5

5

Організаторські здібності

5

4

5

Всього

44

41

51

З таблиці видно, що рівень професіоналізму у заступника директора з виробничо-господарської діяльності найвищий

8. Оцінка ефективності систем менеджменту

В результаті використання у ВАТ „Геотехнічний інститут” нової раціональної системи менеджменту було одержано високі показники економічної, організаційної та соціальної ефективності системи менеджменту. На засадах розрахунків економічну ефективність раціоналізованої системи менеджменту підприємства у порівнянні з фактичною можна оцінити за такими показниками:

- як зростання асортименту послуг на 20%;

- зростання загального фонду оплати праці на 34,9%;

- зростання загального фонду основної зарплати на 16,7%;

- зростання фонду додаткової зарплати на 21,4%.

В результаті проведення організаційних змін було удосконалено також якість побудови організації, що полягає у значному покращенні системи управління товариством, підвищені оперативності прийняття управлінських рішень, зниженні рівня централізації функцій управління, що безумовно привело до покращення мікроклімату в організації та підвищення якості роботи працівників. Організаційну ефективність кількісно можна відобразити за такими показниками:

- збільшення чисельності працівників організації на 10%;

- збільшення кількості управлінських служб на 33,3%;

- зменшення рівня централізації на 10%.

Оцінюючи соціальну ефективність менеджменту потрібно зазначити, що зміни на краще цієї ефективності є найбільш бажаними для організації, оскільки турбота про працівників, їх умови праці для кожної організації повинні стояти на першому місці. Тому вся проведена раціоналізація наявної системи менеджменту, перш за все, мала на меті вдосконалення умов праці всіх працівників, покращення психологічного мікроклімату в колективі і організації в цілому, створення атмосфери захищеності і причетності до управління. При цьому внаслідок розширення видів діяльності, проведення рекламної кампанії відбулось збільшення груп споживачів, що зумовлюватиме зростання валового доходу.

Отже, на засадах оцінювання раціоналізованої системи менеджменту у порівнянні з фактичною, можна стверджувати, що організаційні зміни принесли позитивні результати та виправдали себе.

Висновок

Отже, ми розглянули фактичну і раціональну систему менеджменту в організації. Ретельно проаналізували вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, організували діяльність підрозділів, вдало стимулювали працівників до виконання завдань, проконтролювали та відрегулювали недоліки Завдяки ефективно удосконаленій системі менеджменту вирішилися існуючі проблеми, а також збільшили величину матеріального стимулювання працівників. Заробітна плата в раціональній системі зросла на 200 грн. У процесі раціоналізації системи менеджменту використовувалися методи менеджменту, що допомагало приймати рішення, були вирішені проблеми, які стояли перед підприємством. Підприємство виконує свої обв’язки перед персоналом також досягає встановлених цілей, збільшився прибуток, розмір премій, заробітної плати, створені на підприємстві нові робочі місця. Також застосовувалися методи менеджменту та приймалися управлінські рішення. Було удосконалено систему комунікацій, що сприятиме хорошому мікроклімату в колективі та взаємо порозумінням.

У результаті ефективності фактичної та раціональної системи менеджменту можна стверджувати, що організаційні зміни принесли позитивні результати в економічній, організаційній та соціальній сферах


Список використаної літератури

1. О.Є. Кузьмін, “Сучасний менеджмент”, навчально-прикладний посібник, Львів 2003.

2. Господарський кодекс України

3. Цивільний кодекс України