Смекни!
smekni.com

Використання комп'ютера під час вивчення модуля "Людина і природа" у початковій школі (стр. 4 из 4)

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Клас оснащено 2-3 комп’ютерами та робочими столами, де учні створюють вироби.

ІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.

1. Актуалізація.

Розгляд виробів з пластиліну, малюнків виробів на комп’ютері (див. додаток).

2. Бесіда за темою уроку.

- що таке глина, пластилін;

- використання глини, пластиліну;

- способи роботи з пластиліном.

3. Повідомлення мети уроку.

4. Пояснення створення виробів.

Використання презентацій PowerPoint для демонстрації технологічної карти виробів (листочок, вишенька).

5. Правила техніки безпеки та гігієни праці під час ліплення.

ІІІ. Практична діяльність учнів.

Вмикаємо легку музику чи запис казки.

ІV. Перевірка робіт, оцінювання.

V. Домашнє завдання.

2.2 Конспект уроку з трудового навчання модуля„Людина і природа ” за методичною системою О.Ф. Ботюка

Тема: „Іграшка-свистулька” (4 клас).

Мета: розширити знання в області декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити з професією гончара; ознайомити з новими прийомами ліплення.

Матеріали: глина.

План заняття.

1. Організація.

2. Повідомлення теми заняття.

3. Ознайомлення з професією гончара.

4. Технологічна карта виробу.

5. Правила техніки безпеки.

6. Практична діяльність учнів.

7. Виробнича перерва.

8. Продовження практичної роботи.

9. Оздоблення виробів. Усунення недоліків.

10. Оцінювання. Відбір на виставку.

Хід заняття

1. – Дітки, приготуйте свої робочі місця до заняття. Сядьте тихесенько і слухайте мене уважно.

2. – На сьогоднішньому занятті ми з вами поговоримо про дуже цікаву і потрібну професію – професію гончара. А також будемо ліпити іграшку-свистульку із глини.

3. – Гончарство на Україні завжди було престижною і необхідною професією. Жодна хата не обходилась без виробів цих майстрів. Матеріалом для роботи гончарів була глина. А, як вам відомо, раніше у побутових потребах найчастіше використовували саме глиняний посуд.

Хоча і зараз ця професія не є менш цікавою і поширеною. Я думаю, в кожного з вас вдома є глиняна макітра або глиняний горщик. Так що, як бачите, люди цієї професії і досі потрібні.

(Під час розповіді вчитель паралельно демонструє презентацію, зроблену у PowerPoint, у якій використані зразки глиняного посуду, гончарську приладдя і т. ін.)

– І ми сьогодні створимо свою невеличку майстерню. Але будемо виготовляти не посуд, а зліпимо глиняну іграшку-свистульку.

4. – Уважно розгляньте технологічну карту нашого виробу.

(Використовується велика технологічна карта, розроблена і роздрукована за допомогою текстового і графічного редакторів (див. додатки.)

5. Інженер з техніки безпеки повідомляє основні правила безпеки при роботі з глиною.

6. – А тепер, діти, приступайте до роботи.

(Вчитель включає легеньку музику (можна використати музичний редактор), і діти починають самостійну роботу)

7. – А зараз інструктор по спорту проведе виробничу перерву.

(Можна також використати музичний редактор для музичного супроводу)

8. – Молодці, відпочили. А тепер продовжуйте роботу.

9. – Закінчуйте. Попідправляйте свої вироби, якщо є якісь недоліки.

У вас вийшли дуже гарні вироби. Але вони можуть бути ще кращими, якщо їх якось оздобити або розфарбувати. А ось погляньте, як гарно і оригінально оздобили свої вироби діти з інших шкіл.

(Тут можна використати презентацію, в якій поступово виходять малюнки, представлені у додатках)

10. – Всі ви молодці. Зробили дуже гарні вироби.

Давайте відберемо найкращі на виставку.

Висновки

Застосування НІТ у початковій школі, зокрема на уроках трудового навчання покликане покращити навчально-виховний процес з усіх сторін. Дидактичні посібники, що використовуються на уроці та розроблені за допомогою прикладного програмного забезпечення здатні вирішити безліч проблем, а саме:

1. Унаочнення матеріалу.

2. Збільшення кількості матеріалу, що засвоюють учні.

3. Зменшення витрат часу збоку вчителя тощо.

Та все ж таки для кращого застосування комп’ютерних дидактичних та методичних посібників, створення їх, вчитель має мати певні навички роботи з комп’ютерними програмами різних типів.

Отже, використання комп’ютерних дидактичних посібників на уроках трудового навчання (зокрема модулі «Людина і природа») може значно покращити навчальний процес, наприклад у галузі засвоєння матеріалу учнями.

Список використаної літератури

1. Белоусова О.А. Компьютер на уроках технологии // Информатика и образование. – 2004. – № 8. – С. 78-82.

2. Дибкова О.М. Інформатика та комп’ютерна техніка. – К. – 2003. – 340 с.

3. Драчев Л.В. Компьютер в школе. Педагогический аспект // Информатика и образование. – 2004. – № 7. – С. 23-28.

4. Коньшева Н.М. Лепка в начальных классах. – М., Просвещение. – 1985.

5. Міщенко І.Т. Трудове навчання в 1-2 класах: Посібник для вчителя. – К.: Радянська школа, 1990. – 126 с. (БВПК).

6. Мелик-Пашев А.А. Педагогика искусства и творческие способности. – М., Знание, № 1, 1981.

7. Програми для середньої загальноосвітньої школи. – К.: Початкова школа. – 2003.

Додатки

Викатуємо глиняну кульку
Сплюскуємо її
Складаємо пополовині
Акуратно формуємо тулуб пташки
Витягуємо чистинку глини і формуємо голову. Потім витягуємо дзьоб. Можна і крильця