Смекни!
smekni.com

Педагогічні інновації (стр. 6 из 6)

Четвертий етап – проведення справи – Проведення КТС. Ця стадіяхарактеризується здійсненням конкретного плану, розробленогокерівним органом з усіма корективами, які були внесені його учасниками під час підготовки КТС Організатор слідкує за тим, як саме учні проводять колективну справу. Він допомагає учням у вирішенні тих чи інших питань, які виникли у дітей під час роботи. Головне для організатора, як керівника і провідного учасника КТС, – збуджувати і зміцнювати мажорний план, дух бадьорості, впевненості у власних силах, у свої здібності нести людям радість, прагнення перебороти будь які труднощі.

П' ятий етап – підсумки справи – Колективне підбивання підсумків КТС. На цій стадії важливу роль відіграють загальні збори учасників проведеної справи: це можуть бути або збори, на яких обговорюються життя колективу за минулий період, або спеціальні збори – «вогник», присвячені результатам даної справи. Організаційний момент бере на себе організатор. Спочатку в мікроколективах (де кожен висловлює свою думку), а потім спільно розв'язуються питання, які стосуються позитивних сторін підготовки і проведення КТС (Що було добре? Що нам удалося з наміченого? Завдяки чому?), недоліків і помилок (Що не вийшло') Чому?) і, що особливо важливо, уроків на майбугнє (Що нам варто використати надалі? Перетворити в традицію? Як діяти по іншому.

Шостий етап – післядія справи – Найближча післядія КТС. На цій стадії виконуються рішення, які були прийняті загальними зборами. Рольорганізатора спрямована на роботу в мікроколективах. Тут вносяться зміни в черговітворчі доручення доручення мікроколективами, спрямовуєтьсяробота з літературою, де говориться про питання КТС, намічається КТСОрганізатор повинен направити виконання рішень КТС у таке русло, в якому кожна КТС стала б ефективним засобом розв'язання виховних завдань. Колективна творча справа – це конкретне втілення багатогранної громадянської турботи в єдності трьох й сторін: практичної,організаторської, виховної.


Література

1. Иванов Г. Воспитательная работа на основе системно-ролевой модели (Народное образование - l999 ‑ №26.

2 Иванов Н Педагоги ка коллективных творческих дел. - Киев, 1992.

3 Лариса Петренко. Журнм «Рідна школа,» 2001 №212.

4 Кацинська Л.Л. Виховний процес у сучасній школі. – Рівне, 1999.